Jump to content

IPAQ RW 6800


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακουγονται πολλα στα περιξ οτι θα βγει πειραγμενη rom του atom που θα μπορει να εγκατασταθει στο 6815(μαζι με την extended rom)

 

μεχρι το βραδυ θα το χω και γω στα χερια μου,αντε να δουμε

Άμα το πάρεις στα χέρια σου ρίξε σύρμα να μας πεις και μας τι παίζει...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον επειδη εχω μεγαλη αρωστεια με τα κινητα ppc σας λεω για το νεο αυτο υπεροχο ppc κινητο.Ειχα το qtek 2020 kai 2020i το s100 to mio a 701 Τα αναφερω για να σας πω πως κατι γνωριζω κεγω απο αυτα.Λοιπον πηγα απο πλαισιο πειραια εψαχνα για το νεο μου κινητο χωρις να ξερω τι να παρω.Ψαχνοντας λοιπον και μη βρισκωντας κατι ανεβαινω στον πρωτο οροφο με τα ppc.Και να λοιπον που το ειδα...........Επαθα αυτο το κατι που μας κανει κλικ οταν δουμε ακριβως αυτο που ψαχνουμε.Ρωταω τον πωλητη εχει ελληνικα???? Η απαντηση εφοσων δεν το αναφερει η συσκευασια ΟΧΙ...Κοπηκαν τα φτερα μου.Φευγω και περνωντας απο το πλαισιο περιστεριου λεω δεν ρωταω κι εδω για σιγουρια.Περναω και απο τον γερμανο περιστεριου τα ιδια αγγλικο μενου μου λενε.Στο πλαισιο περιστεριου το εψαξαν καπως περισοτερο και μετα απο καποια τηλεφωνα μου λενε ........ΝΑΙ εχει ελληνικα......Χοροπηδωντας απο ενθουσιασμο ξανακατεβαινω πειραια το περιστερι ειχε δειγμα και το αγοραζω.Στο προσπεκτ του πλαισιου ελεγε καρτα μνημης MINI SD/SD/MMC αλλα τελικα παιρνει μονο minisd.Λοιπον υπεροχη εμφανιση καπακι προστασιας οθονης υπεροχες διαστασεις για ppc wifi αψογο kai το σπουδαιοτερο κανενα κολημα εδω και τρεις μερες που το εξαντλω.Φυσικα τα προγραματα που του βαζω ελεγμενα και αξιοπιστα και οχι δοκιμες. καμερα 2 μp με led διπλο και πολυ δυνατο φως .Γενικα κατα την γνωμη μου το καλυτερο απο ολα τα ppc που περασαν απο τα χερια μου.το μονο οταν παω να στειλω φωτο η ηχο μου βγαζει μεσω υπερυθρων και οχι bluetooth αλλα θατο ψαξω καλυτερα.παντως οταν μου στελνουν με bluetooth τα λαμβανω κανονικα.πολυ καλα δουλευει και το jabra για ασυρματο hands free.Αυτα προς το παρον και ελπιζω να συνεχισει να δουλευει αψογα......:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Χτύπα το au δίπλα στο Ctrl, και δύο φορες για να το γυρίσεις σε αγγλικά! :lol:

 

 

Το είδα και εγώ κάποια στιγμή στο πλαίσιο.

 

Πάτησα το πλήκτρο που αναφέρεις αλλά μπορούσα να γράψω μόνο έναν χαρακτήρα στα αγγλικά και μετά επανέρχονταν στα ελληνικά.

Υπάρχει τρόπος να έχεις αγγλικά για όσο σου χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ κάποια στιγμή στο πλαίσιο.

 

Πάτησα το πλήκτρο που αναφέρεις αλλά μπορούσα να γράψω μόνο έναν χαρακτήρα στα αγγλικά και μετά επανέρχονταν στα ελληνικά.

Υπάρχει τρόπος να έχεις αγγλικά για όσο σου χρειάζεται;

 

Το πατάς 2 φορές γρήγορα και μετά γράφεις όσους θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν το μενου μπορουμε να το γυρίσουμε στα αγγλικά?

 

Ευχαριστώ,

 

Κώστας:D

Όσο έψαξα εγώ δεν βρήκα τέτοια επιλογή...

 

Άσχετο, σιγά σιγά υποθέτω οτι θα χρειαστώ ένα hard reset που να καθαρίσει το κινητό και να περάσω μετα τα προγράμματα που αποφάσισα οτι μου κάνουν. Πώς το κάνω? Και τι θα χάσω απο τα προγράμματα που είχε μέσα απο την hp?

Link to comment
Share on other sites

Το πατάς 2 φορές γρήγορα και μετά γράφεις όσους θέλεις ;)

 

 

Ευχαριστώ πολύ deyan.

 

Παραμένουν τα εξής:

 

Εκδόσεις της σειράς rw68xx:

Σίγουρα υπάρχει η rw6815 η οποία κυκλοφορεί στην Eλλάδα και έχει ελληνική υποστήριξη, υπάρχουν όμως και οι rw6818 και rw6828.

Σε τι διαφέρουν από την 6815 από πλευράς hardware; κυκλοφορούν στην Ελλάδα; έχουν υποστήριξη ελληνικών;

 

[off topic] Μήπως να στραφούμε σε atom ή atom exec και να προσπαθήσουμε να βρόυμε τρόπο να βάλουμε τα ελληνικά μόνοι μας; [/οff topic]

 

Για το αγγλικό περιβάλλον στο rw6815:

Μπορούμε να έχουμε πλήρη ελληνική υποστήριξη (επαφές, ραντεβού κλπ) αλλά σε αγγλικό περιβάλλον;

 

Ένα ακόμη ερώτημα για το οποίο διάβασα αντικρουόμενες απόψεις ήταν τα περι destinator.

Έχουμε πρόβλημα στην απεικόνιση του εν λόγο προγράμματος;

Υπάρχει κανείς με αυτό το ppc που έχει βάλει destinator και είδε ότι είναι ok?

Ένα screenshot θα μας βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΥΓ: Είμαι ένα βήμα πριν από την παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ deyan.

 

Παραμένουν τα εξής:

 

Εκδόσεις της σειράς rw68xx:

Σίγουρα υπάρχει η rw6815 η οποία κυκλοφορεί στην Eλλάδα και έχει ελληνική υποστήριξη, υπάρχουν όμως και οι rw6818 και rw6828.

Σε τι διαφέρουν από την 6815 από πλευράς hardware; κυκλοφορούν στην Ελλάδα; έχουν υποστήριξη ελληνικών;

 

[off topic] Μήπως να στραφούμε σε atom ή atom exec και να προσπαθήσουμε να βρόυμε τρόπο να βάλουμε τα ελληνικά μόνοι μας; [/οff topic]

 

Για το αγγλικό περιβάλλον στο rw6815:

Μπορούμε να έχουμε πλήρη ελληνική υποστήριξη (επαφές, ραντεβού κλπ) αλλά σε αγγλικό περιβάλλον;

 

Ένα ακόμη ερώτημα για το οποίο διάβασα αντικρουόμενες απόψεις ήταν τα περι destinator.

Έχουμε πρόβλημα στην απεικόνιση του εν λόγο προγράμματος;

Υπάρχει κανείς με αυτό το ppc που έχει βάλει destinator και είδε ότι είναι ok?

Ένα screenshot θα μας βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΥΓ: Είμαι ένα βήμα πριν από την παραγγελία...

 

Φυσικά και δεν υπάρχει κανένα προβλημα απεικόνισης του destinator...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ deyan.

 

Παραμένουν τα εξής:

 

Εκδόσεις της σειράς rw68xx:

Σίγουρα υπάρχει η rw6815 η οποία κυκλοφορεί στην Eλλάδα και έχει ελληνική υποστήριξη, υπάρχουν όμως και οι rw6818 και rw6828.

Σε τι διαφέρουν από την 6815 από πλευράς hardware; κυκλοφορούν στην Ελλάδα; έχουν υποστήριξη ελληνικών;

 

[off topic] Μήπως να στραφούμε σε atom ή atom exec και να προσπαθήσουμε να βρόυμε τρόπο να βάλουμε τα ελληνικά μόνοι μας; [/οff topic]

 

Για το αγγλικό περιβάλλον στο rw6815:

Μπορούμε να έχουμε πλήρη ελληνική υποστήριξη (επαφές, ραντεβού κλπ) αλλά σε αγγλικό περιβάλλον;

 

Ένα ακόμη ερώτημα για το οποίο διάβασα αντικρουόμενες απόψεις ήταν τα περι destinator.

Έχουμε πρόβλημα στην απεικόνιση του εν λόγο προγράμματος;

Υπάρχει κανείς με αυτό το ppc που έχει βάλει destinator και είδε ότι είναι ok?

Ένα screenshot θα μας βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΥΓ: Είμαι ένα βήμα πριν από την παραγγελία...

 

argam, το έχεις δει ή το υποθέτεις;

 

για τα υπόλοιπα ερωτήματα κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το εχω δει αλλιως δεν θα απαντουσα.

Ειναι σαν να βλεπεις μια εικονα σε μια 32αρα τηλεόραση και την ιδια εικονα σε μια 15αρα, απλως τα βλεπεις μικροτερα. (αυτο με την τηλεοραση το διαβασα καπου αλλου δεν ειναι δικο μου.....) παντως μην ανησυχεις παιζει μια χαρα

Βεβαια η επιλογη και η ευθυνη για την αγορα ειναι δικη σου

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως ξερετε πως στο καλο ενεργοποιω φωνητικές κλήσεις; Btw το αγορασα σήμερα.Πόλυ καλο μπορώ να πω.....
Just me...
Link to comment
Share on other sites

Gia sas re palikaria........Exo mia aporia....!

Exo ena ppc to XDA Atom Exec kai einai me agliki ekdosi opos tha gnorizoun oi psagmenoi,

Diavasa edo mesa oti afto exei ta Ellinika...... me to idio Hardware!!!!

An mporeso na vro kapoia rom apo afto kai tin valo sto diko mou tha paiksei?

Gia tha paradosi pnevma to mixanaki mou

Ti lete.....?

Link to comment
Share on other sites

Les Eeee!

Exoun akrivos ta idia xaraktiristika apo Hardware ..... mono pou to diko mou exei ligo pio grigoro epeksergasti.

An kano kati tetoio gia dokimi tha mporeso na to epanafero apo kapoio backup pou e3xo parei idi?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και σε σας τα "μπιλακια" που στηριζεται πανω το πορτακι ξεφλουδιζονται?

 

Ειναι πολυ σπαστικο

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο που κατεβαζουμε rom για το 6815.Υπαρχει πουθενα η αγγλικη,μπορουμε να την περασουμε εμεις που εχουμε την ελληνικη.Ευχαριστω για τον χρονο σας .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο που κατεβαζουμε rom για το 6815.Υπαρχει πουθενα η αγγλικη,μπορουμε να την περασουμε εμεις που εχουμε την ελληνικη.Ευχαριστω για τον χρονο σας .

 

File mou giati theleis na valeis tin agliki eno exeis tin Elliniki?

Den to katalaveno?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όσο έψαξα εγώ δεν βρήκα τέτοια επιλογή...

 

Άσχετο, σιγά σιγά υποθέτω οτι θα χρειαστώ ένα hard reset που να καθαρίσει το κινητό και να περάσω μετα τα προγράμματα που αποφάσισα οτι μου κάνουν. Πώς το κάνω? Και τι θα χάσω απο τα προγράμματα που είχε μέσα απο την hp?

 

Επειδή στην αρχη το ταραξα σε εγκαταστασεις SW μου κόλησε αρκετες φορές.

Το hard reset γινεται ως εξης: (ΚΡΑΤΗΣΟΥ και αν το κανεις μονος σου εχεις ενα κερασακι δώρο!)

ΠΡΑΣΙΝΟ+ΚΟΚΚΙΝΟ+POWER και soft reset !!!!

Σβηνονται τα πάντα και είναι όπως όταν το έκανες εκκίνηση την πρώτη φορά!

 

Hehe,

stazzy

Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο που κατεβαζουμε rom για το 6815.Υπαρχει πουθενα η αγγλικη,μπορουμε να την περασουμε εμεις που εχουμε την ελληνικη.Ευχαριστω για τον χρονο σας .

 

Bad news!

Δεν αρκει να βρεις μόνο το αγγλικό rom. Θέλει και άλλο proggy επιπλέον.

Μην πας να βάλεις άλλο rom στο κινητο. Θα κλειδώσει.

 

stazzy

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ deyan.

 

Παραμένουν τα εξής:

 

Εκδόσεις της σειράς rw68xx:

Σίγουρα υπάρχει η rw6815 η οποία κυκλοφορεί στην Eλλάδα και έχει ελληνική υποστήριξη, υπάρχουν όμως και οι rw6818 και rw6828.

Σε τι διαφέρουν από την 6815 από πλευράς hardware; κυκλοφορούν στην Ελλάδα; έχουν υποστήριξη ελληνικών;

Μόνο η rw6815 απ ότι ξέρω έρχεται Ελλάδα με ελληνικό localization.

 

Για το αγγλικό περιβάλλον στο rw6815:

Μπορούμε να έχουμε πλήρη ελληνική υποστήριξη (επαφές, ραντεβού κλπ) αλλά σε αγγλικό περιβάλλον;

Εγώ έχω το αγγλικό localization αλλά όλα μου τα contacts ειναι στα ελληνικα. Για να τηλεφωνίσω σε καποιον πρέπει να χρησιμοποιήσω πενακι (γυρναω σε ελληνικο πληκτρολογιο και γραφω κανονικα το όνομα και μου εμφανιζει τα σχετικά hits), διαφορετικά με τα βελάκια πρεπει να κατέβω στη λίστα να βρω το ονομα 1-1, ή αν ειναι στις προσφατες κλήσεις αυτο γινεται σε dt.

 

Ένα ακόμη ερώτημα για το οποίο διάβασα αντικρουόμενες απόψεις ήταν τα περι destinator.

Έχουμε πρόβλημα στην απεικόνιση του εν λόγο προγράμματος;

Υπάρχει κανείς με αυτό το ppc που έχει βάλει destinator και είδε ότι είναι ok?

Ένα screenshot θα μας βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Κανενα πρόβλημα με το destinator.

 

Καλή τύχη :)

stazzy

Link to comment
Share on other sites

Bad news!

Δεν αρκει να βρεις μόνο το αγγλικό rom. Θέλει και άλλο proggy επιπλέον.

Μην πας να βάλεις άλλο rom στο κινητο. Θα κλειδώσει.

 

stazzy

και για τη δικια του ρομ ,υπαρχει πουθενα να τη κατεβασουμε,να την εχουμε .Για πιθανη αναβαθμιση της ρομ που πρεπει να δουμε υπαρχει κανενα λινκ.Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην αρχη το ταραξα σε εγκαταστασεις SW μου κόλησε αρκετες φορές.

Το hard reset γινεται ως εξης: (ΚΡΑΤΗΣΟΥ και αν το κανεις μονος σου εχεις ενα κερασακι δώρο!)

ΠΡΑΣΙΝΟ+ΚΟΚΚΙΝΟ+POWER και soft reset !!!!

Σβηνονται τα πάντα και είναι όπως όταν το έκανες εκκίνηση την πρώτη φορά!

 

Hehe,

stazzy

 

Πλέον για να κάνεις hard reset δε χρειάζεται μόνο γνώσεις αλλά και ικανότητες! πιο πολλά κουμπιά δε μπορούσαν να βάλουν?! :ρ

 

Απ οτι ειδα το rw6815 γραφει sms 70 χαρακτηρων. Υπαρχει καμια λυση;

 

Υπάρχoυν μερικές λύσεις για να γράφεις 160 χαρακτήρες:

 

Μπορείς να βάλεις το Spb Full Screen Keyboard στο κινητό σου και να κοιτάξεις εδώ

που τα παιδιά του myphone το έχουν τροποποιήσει για να γράφεις 160 χαρ.

 

Άλλο πρόγραμμα είναι το Resco Keyboard οπου και αυτό εδώ το έχουν τροποποιήσει

 

Τέλος το καλύτερο (θεωρώ) είναι το phonepad, που έρχεται με τα HTC τηλέφωνα, όπου βολέυει γιατί μπορείς να γράφεις και με ένα χέρι μήνυμα. Αυτό ακόμα όμως το παλεύουμε για να το καταφέρουμε να γράψει 160 χαρακτήρες... εδώ

 

Αυτάα ελπίζω να βοήθησα παρά να μπέρδεψα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν με μπέρδεψες! Σε ευχαριστώ πολυ! Δυστυχώς χωρίς PhonePad δεν μπορείς να χειριστείς το 6815 με το ενα χερι σαν τηλέφωνο (για εύρεση επαφών και sms).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to IPAQ RW 6800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...