Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καλύτερος τρόπος να δεις τους υπέροχους χάρτες της NGI σε VGA PPC είναι να τους δούμε στο iGO :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο καλύτερος τρόπος να δεις τους υπέροχους χάρτες της NGI σε VGA PPC είναι να τους δούμε στο iGO :D

+1 ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

kalimera beba4

xanadokimase pali kai an kollisi stin idia leitoyrgia kati den pige kala me to installation

exis kani install to destinator stin sd karta ?

ti size einai h sd karta ?

ektos destinator soy paroysiazi problimata?

Kalispera.Genika de exo alla provlimata kai me to Destinator PN den eixa episis.Tha dokimaso ek neou egkatastasi kai vlepoume.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εβαλα χθες το βράδυ το Destinator 6 ,ενω χρησιμοποιώ το IGO 2006.

Η διαφορα ειναι Tomb Raider 2 χωρις 3dfx Voodoo 1 και με 3dfx!!

 

Ακομα καλύτερα μου θύμισε κατι παιχνίδια που έπαιζα στο Spectrum Zx80 με κασσέτα!!

 

:)

Για τον δρόμο πως πάει θα το δοκιμάσω και θα το συκγρίνω όλη αυτη την εβδομάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα εβαλα χθες το βράδυ το Destinator 6 ,ενω χρησιμοποιώ το IGO 2006.

Η διαφορα ειναι Tomb Raider 2 χωρις 3dfx Voodoo 1 και με 3dfx!!

 

Ακομα καλύτερα μου θύμισε κατι παιχνίδια που έπαιζα στο Spectrum Zx80 με κασσέτα!!

 

:)

Για τον δρόμο πως πάει θα το δοκιμάσω και θα το συκγρίνω όλη αυτη την εβδομάδα.

 

me ton gnosto hxo poy ta 8imi8ikes a8anata leitoyrgika se eeprom

gia a8ima pantos me ngi to sestinator einai pio axiopoisto apo inteeface omos.....

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μέρα ηταν σκετη απογοήτευση ,εχασα σχεδον όλες τις στροφες, τα σημα ανανεώνεται εκπληκτικα αργα και δυσκολευομαι να καταλάβω τι μου λέει.

 

Και γενικα ειναι πολυ πιο αργο στο να βρισκει δρομους και να κανει calculation. Ακομα και οταν ειμαι στο Menu και κάνω αλλαγες περιμένω.

 

Νομίζω οτι μάλλον με το navigon θα βρω αξιο αντιπαλο του igo.(η εκδοση 6 στις φώτο φυσάει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μέρα ηταν σκετη απογοήτευση ,εχασα σχεδον όλες τις στροφες, τα σημα ανανεώνεται εκπληκτικα αργα και δυσκολευομαι να καταλάβω τι μου λέει.

 

Και γενικα ειναι πολυ πιο αργο στο να βρισκει δρομους και να κανει calculation. Ακομα και οταν ειμαι στο Menu και κάνω αλλαγες περιμένω.

 

Νομίζω οτι μάλλον με το navigon θα βρω αξιο αντιπαλο του igo.(η εκδοση 6 στις φώτο φυσάει)

 

Μήπως "φταίει" και το μηχάνημά σου (κινητό ή δέκτης GPS);

Εγώ δεν έχω (τουλάχιστον χοντρό) πρόβλημα στην ταχύτητα επικαιροποίησης του σήματος.

Επίσης το μενού προχωράει κανονικά.

***έχω S-100

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μέρα ηταν σκετη απογοήτευση ,εχασα σχεδον όλες τις στροφες, τα σημα ανανεώνεται εκπληκτικα αργα και δυσκολευομαι να καταλάβω τι μου λέει.

 

Και γενικα ειναι πολυ πιο αργο στο να βρισκει δρομους και να κανει calculation. Ακομα και οταν ειμαι στο Menu και κάνω αλλαγες περιμένω.

 

Νομίζω οτι μάλλον με το navigon θα βρω αξιο αντιπαλο του igo.(η εκδοση 6 στις φώτο φυσάει)

 

Έτσι είναι όπως τα λες (καλά, ίσως και να υπερβάλλεις λιγάκι), δυστυχώς όμως, για την Ελλάδα το destinator είναι μονόδρομος λόγω του χάρτη της NGI.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως "φταίει" και το μηχάνημά σου (κινητό ή δέκτης GPS);

Εγώ δεν έχω (τουλάχιστον χοντρό) πρόβλημα στην ταχύτητα επικαιροποίησης του σήματος.

Επίσης το μενού προχωράει κανονικά.

***έχω S-100

Aν προέρχεται από i-go αυτές οι εντυπώσεις είναι λογικό να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

kyr13 αν εσυ με pentium III kai 256 ram επαιζες tetris και πήγαινε αργά θα έφταιγε το μηχανημά σου?

 

Hp6515 έχω

 

Λογικό δεν είναι οταν βάζεις ενα κατα πολύ υποδυέστερο πρόγραμμα να περιμένεις να πηγαίνει τουλάχιστον το ίδιο γρήγορα?

 

Δεν εχω ακομα βρει την καρτα που ψάχνω (4gb) ,για να τα πετάξω ολα πανω ταυτόχρονα, tom-tom ,navigon, destinator ,igo και να βρώ αυτο που ταιριάζει σε μένα.

 

Το igo αν δεν επέμενε τόσο να με πάει απο πιο μικρούς δρόμους θα ήταν τέλειο. Γιατι προτιμώ να κάνω και 20 χλμ παραπάνω πηγαίνωντας απο Highway παρα να πηγαίνω μέσα απο shortcuts.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά που χρησιμοποιείς το i-Go και το Tom Tom;

Γιατί αν μιλάμε για Ελλάδα, ας συγκρίνουμε καλύτερα τις επιλογές (περιορισμένες) που έχουμε.

Και μένα το Land Cruiser έχει ενσωματωμένο GPS με 7" οθόνη που ρίχνει στα αυτιά σε όλες τις φορητές λύσεις. Έλα όμως που το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές σε Ιταλία/Αυστρία. Για την Ελλάδα που το θέλω δεν υπάρχει χάρτης, οπότε... Destinator.

Πάλι καλά να λέμε, γιατί ακόμη με τους χάρτες-βιβλία θα είμασταν!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γερμανία τα χρησιμοποιώ.

 

Δεν μπορείς να επέμβεις στο προγραμμα που χρησιμποιεί το land cruiser?

 

Ναι, μπορείς, αλλά κοστίζει περίπου 2.500€ και χρησιμοποιείς τους χάρτες της Pioneer που είναι ωραίοι, αλλά δεν καλύπτουν ούτε το 40% της Ελλάδας. Περιμένω με αγωνία (αν ποτέ την βγάλουν) την αναβάθμιση του DVD από τη Toyota (είναι ακόμη στην version 1.0). Βλέπετε, οι χάρτες είναι αποθηκευμένοι σε DVD κάτω από το κάθισμα του συνοδηγού.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς, αλλά κοστίζει περίπου 2.500€ και χρησιμοποιείς τους χάρτες της Pioneer που είναι ωραίοι, αλλά δεν καλύπτουν ούτε το 40% της Ελλάδας. Περιμένω με αγωνία (αν ποτέ την βγάλουν) την αναβάθμιση του DVD από τη Toyota (είναι ακόμη στην version 1.0). Βλέπετε, οι χάρτες είναι αποθηκευμένοι σε DVD κάτω από το κάθισμα του συνοδηγού.

Mεχρι να βγάλουν έκδοση με κάλυψη χαρτών στο επίπεδο της Ngi τωρα, θα έχεις αλλάξει αυτοκίνητο!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα ηθελα ενα Land Cruiser ακομα και χωρις Ελληνικους χαρτες :lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

i proti antiprosopoia etsi gia to xroniko einai o sarakakis kai malista me tin agora tou honda crv pou edose to dest os programa kai mixanima to mio meta oles oi alles!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα κάποιες αναφορές για VGA Skin για το Destinator.

Έχετε κάτι υπόψην σας;

 

Μόνο αυτό έχω βρει, αλλά δεν υπάρχει dl link ενεργό.

 

Edit: Το βρήκα: http://rapidshare.de/files/31125187/Destinator_VGA.zip.html

Εdit2: Πρέπει να περιμένω 100+ λεπτά μέχρι να μπορώ να κατεβάσω!:p

 

Για να φαινονται ολα σωστα θελει trueVGA, αλλιως ειναι χαλια.

 

Κανω κατι λαθος; :confused:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Για να φαινονται ολα σωστα θελει trueVGA, αλλιως ειναι χαλια.

 

Κανω κατι λαθος; :confused:

Vga hack το πρόγραμμα μόνο. Δεν χρειάζεται όλο το menu.

Πάλι όμως η απεικόνιση είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

i proti antiprosopoia etsi gia to xroniko einai o sarakakis kai malista me tin agora tou honda crv pou edose to dest os programa kai mixanima to mio meta oles oi alles!!!!!

 

Αν μιλας για εξωτερικη συσκευη Navi οκ, αλλα σε on board navi μαμισιο:X , εχει η BMW εδω και 1-2 χρονια. Με χαρτες Navteq και ενα μεγαλο ποσοστο την Ελλαδα :)

Link to comment
Share on other sites

Vga hack το πρόγραμμα μόνο. Δεν χρειάζεται όλο το menu.

Πάλι όμως η απεικόνιση είναι χάλια.

 

Αν και οφ τοπικ, θα ρωτησω...

 

Αυτο που λες κανω με το Tweak 2k2 αλλα για καποιο λογο δεν "πιανει".

Υπαρχει κατι αλλο;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αν και οφ τοπικ, θα ρωτησω...

 

Αυτο που λες κανω με το Tweak 2k2 αλλα για καποιο λογο δεν "πιανει".

Υπαρχει κατι αλλο;

 

Mόνο στο Destinator δεν πιάνει ή γενικά;

Δοκίμασε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

kalimera se oloys

exo ellhnikoys xartes kai antallasonte me land cruiser or higher

 

Καλόοο, αλλά και εγώ προτιμώ το Land Cruiser χωρίς Ελληνικούς χάρτες. :D Ε, και για αυτούς θα συμβιβαστώ με το Destinator και την NGI.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...