Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι κι αλλιώς το Destinator 6 θα δοθεί δωρεάν στους κατόχους του Destinator PN. Ουσιαστικά θα δουλεύει με τους κωδικούς που θα έχει το PN. Άρα και τώρα να το βάλεις δεν είσαι παράνομος.

 

Ο νέος χάρτης θα κυκλοφορήσει (ελπίζουμε) τον Ιούλιο και θα περιλαμβάνει:

Όλα τα νησιά 90% κάλυψη επαρχιακού δικτύου με πιο λεπτομερή ακτογραμμή και με παραλίες στα «χρήσιμα»

Χανιά, Ρέθυμνο, Αγ. Νικόλαο, Ηράκλειο, Βόλο, Λάρισα, Κέντρο Χαλκίδας με full Πλοήγηση

Στερεά Ελλάδα, Θεσσαλία + Χαλκιδική στο 90% του επαρχιακού δικτύου

Κρήτη (αν και την ανέφερα στα νησιά) επίσης 90% και με επιτόπια συλλογή του κυρίως οδικού δικτύου με ειδικό όχημα.

Και φυσικά ότι άλλο θυμάσαι στον τρέχον χάρτη http://www.ngi.gr/page.php?pageid=81&languageid=2

 

Τις παρατηρήσεις σας τις μεταφέρουμε στη Destinator Technologies αλλά από εκεί και πέρα αυτοί κρίνουν ποιες θα βάλουν.

 

Ελπίζουμε ότι μέχρι το τέλος του χρόνου να υπάρχουν πάνω από είκοσι επί πλέον πόλεις (κι από αυτές που αναφέρω σήμερα) με full πλοήγηση. Η Καρδίτσα σίγουρα είναι μία από αυτές που θα την επισκεφτεί το συνεργείο μας. Πάντως αν βιάζεσαι τόσο μπορείς σε ένα hard copy χάρτη να σημειώσεις τις κατευθύνσεις και να μας τις στείλεις.

 

Το εισπράττουμε καθημερινά γι’ αυτό και έχουμε «σπιντάρει» μέχρι εκεί που δε πάει άλλο. Και στην επένδυση που κάνουμε αλλά και προσωπικά ο καθένας μας στην NGi

 

Μπράβο! Για μια ακόμη φορά σας βγάζω το καπέλο! Είναι από τις λίγες φορές που νιώθω απόλυτα και χωρίς αμφιβολίες ότι τα χρήματά μου πιάσαν τόπο. :up:

Περιμένουμε τα νέα σας με αγωνία! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Akribos to deutero Unique ;)

 

To έκανα και εγώ και λειτουργεί περίφημα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς το Destinator 6 θα δοθεί δωρεάν στους κατόχους του Destinator PN. Ουσιαστικά θα δουλεύει με τους κωδικούς που θα έχει το PN. Άρα και τώρα να το βάλεις δεν είσαι παράνομος.

 

Ο νέος χάρτης θα κυκλοφορήσει (ελπίζουμε) τον Ιούλιο και θα περιλαμβάνει:

Όλα τα νησιά 90% κάλυψη επαρχιακού δικτύου με πιο λεπτομερή ακτογραμμή και με παραλίες στα «χρήσιμα»

Χανιά, Ρέθυμνο, Αγ. Νικόλαο, Ηράκλειο, Βόλο, Λάρισα, Κέντρο Χαλκίδας με full Πλοήγηση

Στερεά Ελλάδα, Θεσσαλία + Χαλκιδική στο 90% του επαρχιακού δικτύου

Κρήτη (αν και την ανέφερα στα νησιά) επίσης 90% και με επιτόπια συλλογή του κυρίως οδικού δικτύου με ειδικό όχημα.

Και φυσικά ότι άλλο θυμάσαι στον τρέχον χάρτη http://www.ngi.gr/page.php?pageid=81&languageid=2

 

Τις παρατηρήσεις σας τις μεταφέρουμε στη Destinator Technologies αλλά από εκεί και πέρα αυτοί κρίνουν ποιες θα βάλουν.

 

Ελπίζουμε ότι μέχρι το τέλος του χρόνου να υπάρχουν πάνω από είκοσι επί πλέον πόλεις (κι από αυτές που αναφέρω σήμερα) με full πλοήγηση. Η Καρδίτσα σίγουρα είναι μία από αυτές που θα την επισκεφτεί το συνεργείο μας. Πάντως αν βιάζεσαι τόσο μπορείς σε ένα hard copy χάρτη να σημειώσεις τις κατευθύνσεις και να μας τις στείλεις.

 

Το εισπράττουμε καθημερινά γι’ αυτό και έχουμε «σπιντάρει» μέχρι εκεί που δε πάει άλλο. Και στην επένδυση που κάνουμε αλλά και προσωπικά ο καθένας μας στην NGi

 

Κανετε καταπλικτηκη δουλεια. Μπραβο σας!:D

Link to comment
Share on other sites

Ενα "μπράβο" κι από εμένα για τα παιδιά της NGI που έφτιαξαν το πρόγραμμα και συνεχίζουν την πολύ καλή "after sales" πολιτική τους !

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω και τα 2. Το 6 δεν χρειαζεται καν εγκατάσταση. Απλώς αντιγράφεις τα folders του στην καρτα μνήμης και το τρέχεις απο εκεί. :)

 

Ποια folders? αυτά που έχουν τα cab μεσα?

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

 

...Ορίστε λοιπόν η παλία φωνή για όσους δεν μπορούν να την αποχωριστούν. Κάντε overwrite τα αρχεία στο \DestinatorApps\Destinator\Voice\Greek

Το αρχείο περιέχει και τις ειδοποίησεις (male) από τις κάμερες συμπιεσμένες με το ίδιο format που χρησιμοποιεί πλέον το Destinator.

Για όποιον θέλει να παίξει με το voice, το codec που χρησιμοποιείται είναι το Speex.

Δύο ερωτησούλες :

1) Η "παλιά φωνή" είναι από το PN ή από το Dest3 ?

2) Μπορείς να μας πείς με ποιό πρόγραμμα "έφτιαξες" τα speex αρχεία ?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κύριοι,

 

μια ερώτηση:όλοι όσοι δουλεύετε το 6 πλέον με τους χάρτες της NGI,έχετε original αγορασμένη άδεια,έστω του PN?Απαντήστε παρακαλώ με pm,αν θέλετε...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κύριοι,

 

μια ερώτηση:όλοι όσοι δουλεύετε το 6 πλέον με τους χάρτες της NGI,έχετε original αγορασμένη άδεια,έστω του PN?Απαντήστε παρακαλώ με pm,αν θέλετε...

Kάποιοι το έχουν με αγορασμένη άδεια και κάποιοι άλλοι όχι.

Και τα δύο δουλεύουν. Αν υπάρχει διαφορά, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόβλημα πλέον με το χάσιμο του σήματος (να σε δείχνει στον δίπλα δρόμο) με το νέο destcore?

 

το έβαλα, μου άρεσε το νέο μενού και η δυνατότητα να το λειτουργείς χωρίς γραφίδα. Στο δικό μου ppc δουλεύει πιο καλά όταν είναι σε landscape η οθόνη.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες :

1) Η "παλιά φωνή" είναι από το PN ή από το Dest3 ?

2) Μπορείς να μας πείς με ποιό πρόγραμμα "έφτιαξες" τα speex αρχεία ?

 

1) Καλή ερώτηση. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω από το 3 που υποτίθεται ότι ήταν καλύτερο από του PN.

2) Speexdrop

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόβλημα πλέον με το χάσιμο του σήματος (να σε δείχνει στον δίπλα δρόμο) με το νέο destcore?

 

το έβαλα, μου άρεσε το νέο μενού και η δυνατότητα να το λειτουργείς χωρίς γραφίδα. Στο δικό μου ppc δουλεύει πιο καλά όταν είναι σε landscape η οθόνη.

Eγώ το δοκίμασα αρκετά και μέσα στην πόλη και σε ταξίδι και μπορώ να σου πω οτι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα τέτοιου είδους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το destinator PN το γνήσιο. Μπορω να κατεβασω απο καποιο site to destinator 6. και ποιο ειναι αυτό. το πρόγραμμα θα ειναι στα ελληνικά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια , αλλα επειδη μαλλον ειμαι αχρηστος και δεν μπορω να πεισω το γαιδουρακι να μου φερει το destinator 6 ,μηπως μπορει καποιος να μου στειλει καποιο link με PM ??:)

 

Eυχαριστω εκ των προτερων ...

 

Επισης αν εχει γινει κατι ουτως ωστε να δουλευουν οι νεοι χαρτες της NGI με το map monkey .....

 

συγγνωμη , αλλα εχω χασει πολλα επεισοδια λογω δουλειας....:( :(

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγω έχοντας αγορασμένο PN έκανα εγκατάσταση κατευθείαν το 6 πάνω απο το PN.Τον χάρτη τον βρήκε με την μία οπως και το gps.To προβλημα ειναι πως δεν βρισκω την αττικη οδο και τον δακτυλιο στις αποφυγες δρομων.Μηπως επειδη δεν ειναι επισημη εκδοση δεν τα εχουν βαλει ή εγω εχω στραβωμαρα?

Οποιος γνωριζει ας απαντησει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια , αλλα επειδη μαλλον ειμαι αχρηστος και δεν μπορω να πεισω το γαιδουρακι να μου φερει το destinator 6 ,μηπως μπορει καποιος να μου στειλει καποιο link με PM ??:)

 

Eυχαριστω εκ των προτερων ...

 

Επισης αν εχει γινει κατι ουτως ωστε να δουλευουν οι νεοι χαρτες της NGI με το map monkey .....

 

συγγνωμη , αλλα εχω χασει πολλα επεισοδια λογω δουλειας....:( :(

Στο γαιδουρι ..εκει που λεει μεθοδος κατω απο την λευκη μπαρα αναζητησης επιλεγεις παντα "ευρυτερη" γιατι ψαχνει ολους τους χρηστες του μουλαριου και οχι μονο την τραπεζα δεδομενων του!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγω έχοντας αγορασμένο PN έκανα εγκατάσταση κατευθείαν το 6 πάνω απο το PN.Τον χάρτη τον βρήκε με την μία οπως και το gps.To προβλημα ειναι πως δεν βρισκω την αττικη οδο και τον δακτυλιο στις αποφυγες δρομων.Μηπως επειδη δεν ειναι επισημη εκδοση δεν τα εχουν βαλει ή εγω εχω στραβωμαρα?

Οποιος γνωριζει ας απαντησει

Εγκατέστησε τα forlinks από το ΡΝ, βρίσκονται στο φάκελο 2577\AddOns!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστώ ολους για την αμεση βοηθεια σας ...

 

 

Απλα να πω οτι οσοι θελουν να εγκαταστησουν το destinator6 με την μεθοδο copy paste , να προσεξουν να βαλουν την εκδοση αυτη που ειναι για το λειτουργικο τους συστημα....wm5 ή wm2003

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγω έχοντας αγορασμένο PN έκανα εγκατάσταση κατευθείαν το 6 πάνω απο το PN.Τον χάρτη τον βρήκε με την μία οπως και το gps.To προβλημα ειναι πως δεν βρισκω την αττικη οδο και τον δακτυλιο στις αποφυγες δρομων.Μηπως επειδη δεν ειναι επισημη εκδοση δεν τα εχουν βαλει ή εγω εχω στραβωμαρα?

Οποιος γνωριζει ας απαντησει

 

Οι αποφυγές δρόμων μια χαρά υπάρχουν στην δικιά μου version. Δακτύλιο δεν χρησιμοποιώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...