Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια σημερα δεν τελειωνει το δευτερο 15νθημερο του Μαιου ή κανω κανενα λαθος;

ΥΓ Παρακαλω το μηνυμα να μην διαγραφει ως οφτοπικ γιατι δεν ειναι

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά προσθέτεις και το φάκελλο sapfon.Δηλαδή μετά θα έχεις 3 φακέλους(ALL,GREEK,SAPFON)

Μετά πας μέσα απο το destinator στις ρυθμίσεις,γλώσσα και επιλέγεις το sapfon.

Thanks, τα έχω ξεχάσει μιας και εδώ στην επαρχία δεν το χρησιμοποιώ συχνά...

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator το έχεις γνήσιο η σπασμένο;:lol: :p

Λοιπόν περα απο την πλάκα,επειδή μου το κανε κι εμένα,το πρόβλημα πολύ απλά λύθηκε με ενα restart του προγράμματος.

Προφανώς κάτι θα φταίει με το αρχείο sapfon που έχουμε περάσει και κολλάει...:confused:

Πάντως πράγματι έχει πολύ γέλιο να σε καθοδηγεί η Σαπφώ! :lol:

 

Bel σπασμένο το έχω και είναι όλο στην κάρτα SD.Νομίζω δεν δοκίμασα να κάνω restart θα δοκιμάσω και θα σου πω αλλά δεν πιστέυω να παίξει!!

Προς το παρόν το έχω με την default φωνή την γυναικεία και παίζει μιά χαρά, αλλά η Σαπφώ είναι άπαιχτη!!

 

Ίσως να πρέπει να φτιαχτεί το αρχειάκι με την φωνή της Σαπφώ από την αρχή για Destinator 6.1.

Αν το βλέπουν τα παιδιά που το έκαναν ας κάνουν μια προσπάθεια γιατί είναι πολύ καλό πέρα από το γέλιο!!Επίσης θα πρότεινα και φωνή Παπαγιανόπουλου να σου λέει πχ "Που πας βρεεε" ¨:-)

 

Μετατρέψτε τα αρχεία spx σε wav και δεν θα σας ξαναπαρουσιάσει κανένα πρόβλημα.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα δεν τελειωνει το δευτερο 15νθημερο του Μαιου ή κανω κανενα λαθος;

ΥΓ Παρακαλω το μηνυμα να μην διαγραφει ως οφτοπικ γιατι δεν ειναι

Με το γρηγοριανό μετράς;:D

Link to comment
Share on other sites

 

Νά'σαι καλά ρε Γιάννη για την πληροφόρηση.

Τον κατέβασα ήδη.:)

Από αύριο θα τον τεστάρουμε.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.

Ο παλιός χάρτης είναι: 34.91mb ενώ ο νέος 32.3mb όπως βλέπω. Έχασα κάτι;:p

Nai oti allaxan polla sxetika me to compilation me apotelsema na afxithoun ta data alla na mikrinei to megethos

Link to comment
Share on other sites

mipos smikriname!!!!!:p

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nai oti allaxan polla sxetika me to compilation me apotelsema na afxithoun ta data alla na mikrinei to megethos

Έλα msn να συζητήσουμε τεχνικά θέματα σχετικά με το compilation του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.

Ο παλιός χάρτης είναι: 34.91mb ενώ ο νέος 32.3mb όπως βλέπω. Έχασα κάτι;:p

 

Η NGI λέει ότι χρησιμοποίησε νέα μέθοδο συμπίεσης...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

παντως αναβάθμιση μαμούθ είναι ο νέος χάρτης!!

έχει πολύ περισσότερα νέα στοιχεία σε σχέση με τα νέα στοιχεία που είχε ο προηγούμενος!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ο νέος χάρτης δεν παίζει σε PN??? Γιατί μου βγάζει ότι ο νέος χάρτης είναι corrupted ενώ στο 6 του father παίζει τέλεια.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

dioti einai gia to 6 kai gia to 7 otan me to kalo bgi....

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aφού τόσο καιρό λέγανε ότι θα ναι και για το Pn!! Δεν μπαίνει σε όλα τα ppc to 6. Σε όλα τα forum λέγανε ότι οι χάρτες θα είναι και για το 6 και για το ΡΝ!

 

:mad: :mad: :mad: :mad:

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο χάρτης είναι συμβατός με την έκδοση 6.1.1 του Destinator ή ανώτερη

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο χάρτης είναι συμβατός με την έκδοση 6.1.1 του Destinator ή ανώτερη

 

Επιβεβαιωμένο.

Το δοκίμασα σε Destinator 6.0.0.24238 και τον πέταξε έξω και ξαναφόρτωσε μόνο του τον 2006.Q3

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

v2007.Q2.1132

αυτό το 1132 τι σημαίνει?

σε όλους το ίδιο είναι?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι αυτό που θα γράψω είναι λίγο άσχετο μέσα στη φουρτούνα για το νέο χάρτη της NGI αλλά διαβάστε!

 

Ακόμα δεν ήρθε στην Ελλάδα το TMC (αν έρθει ποτέ δηλαδή!) και βρήκαν ήδη τρόπο να το χακέψουν!

 

Ψευδή στοιχεία κίνησης σε συστήματα πλοήγησης αυτοκινήτου

 

Δύο Ιταλοί hackers βρήκαν τρόπο να στέλνουν σε συστήματα πλοήγησης αυτοκινήτου ψευδή στοιχεία για την κίνηση στους δρόμους. Συγκεκριμένα, ο Andrea Barisani, προϊστάμενος ασφαλείας στην Inverse Path, και ο hardware hacker Daniele Bianco σε ομιλία τους στο συνέδριο θεμάτων ασφαλείας CanSecWest δήλωσαν ότι μπορούν να προκαλέσουν μια σειρά ψευδών μηνυμάτων στα συστήματα πλοήγησης, με προειδοποιήσεις όπως "τρομοκρατικό χτύπημα", "καραμπόλες", "αστυνομικές καταδιώξεις". - Οι hackers δήλωσαν πως μπορούν να στέλνουν ψευδείς πληροφορίες σε συστήματα πλοήγησης που χρησιμοποιούν τη δυνατότητα αποστολής δεδομένων για την κατάσταση της κίνησης στο οδικό δίκτυο μέσω ραδιοφωνικών συχνοτήτων FM. Επέτυχαν να στείλουν ψευδείς προειδοποιήσεις για άσχημες καιρικές συνθήκες, για ασφυκτική κίνηση, ατυχήματα αλλά και για έργα στο οδικό δίκτυο. Το hack έχει μικρό κόστος κατασκευής – το μόνο που απαιτείται είναι μια συσκευή με δυνατότητα εκπομπής δεδομένων κίνησης και εμβέλεια δύο–τριών χιλιομέτρων. Οι Barisani και Bianco επεσήμαναν ότι πολλά βοηθήματα πλοήγησης δε χαρακτηρίζονται από τη δέουσα ασφάλεια όσον αφορά στη διαδικασία αποστολής/λήψης δεδομένων. Τα τελευταία αποστέλλονται μέσω του TMC [Traffic Message Channel] του Radio Data System [RDS]. Το μόνο που χρειάστηκε να κάνουν για να "σπάσουν" αυτό το σύστημα, ήταν να αναπτύξουν ένα πρόγραμμα αποκρυπτογράφησης για τα δεδομένα RDS.

 

πηγή

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τον χάρτη μόνο και πού τον ρίχνω? Δεν έχω όρεξη να τα περνάω όλα από την αρχή.

Bάζεις το GreeceU στον φάκελο του προγράμματος. Τίποτα ιδιαίτερο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωμένο.

Το δοκίμασα σε Destinator 6.0.0.24238 και τον πέταξε έξω και ξαναφόρτωσε μόνο του τον 2006.Q3

 

εγω το δοκιμασα σε 6.1.0.31696 και δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια....κατεβασα τν χαρτη ''greeceu'' οπως επισης και το ''for links'' στο readme αναφερει πως τα ''for links'' τα αντιγραφουμε στο UserData/ForLinks πραγμα που δν υπαρχει μεσα στο UserData,τουλαχιστον οχι στο δικο μου....καμια ιδεα??? ευχαριστω εκ των προτερων....:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...