Jump to content

Ρηξικέλευθοι αναγνώστες - Έρευνα για εργασία


alchi
 Κοινοποίηση

Σας άγγιξε το κείμενο ???  

27 members have voted

  1. 1. Σας άγγιξε το κείμενο ???

    • Ναι
    • Όχι
    • Όχι - τι ήθελε να πεί ?????


Recommended Posts

Φίλε Aisopos διάβασε την τελευταία μου εξήγηση πιο πάνω...Σχετικά με το ξεπατίκωμα έχεις κάποιο δίκιο, για την ακρίβεια είναι συρραφή από πολλά λογίδρια..........δύσκολο στις μέρες μας να βρεις κάτι καλό κ ολοκληρωμένο...
:wink: Όταν σου δείχνουν το φεγγάρι μην κοιτάς το δάκτυλο.........
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ...μου θυμισες εξετασεις πανελλαδικες..

ΕΚΘΕΣΗ!!!

 

Τετοιες βλακειες ειχα μαθει απ'εξω για να γραψω καλα στο τελος!

ρηξικελευθοι...φαλκιδευουν..πω πω αναμνησεις!!!!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου alchi,

δεν ξερω αν κανεις ερευνα για καποιο πανεπιστημιο αλλα σε τετοια

περιπτωση πρεπει να ξερεις οτι υπαρχουν μεθοδολογικα λαθη!

anyway, πες μας ποιο ηταν το αποτελεσμα της ερευνας να μαθουμε

και εμεις τι συμπερασματα εβγαλες

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε diplomat, τα έχω λάβει υπ'όψιν τα μεθοδολογικά λάθη κ γι αυτό η συγκεκριμένη έρευνα αποτελεί μόνο το 10% των τελικών στατιστικών αποτελεσμάτων...Πάντως να εισαι σίγουρος πως τα τελικά αποτελέσματα θα δημοσιευθούν αμέσως μόλις ολοκληρώσω την εργασία........
:wink: Όταν σου δείχνουν το φεγγάρι μην κοιτάς το δάκτυλο.........
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Aisopos διάβασε την τελευταία μου εξήγηση πιο πάνω...Σχετικά με το ξεπατίκωμα έχεις κάποιο δίκιο, για την ακρίβεια είναι συρραφή από πολλά λογίδρια..........δύσκολο στις μέρες μας να βρεις κάτι καλό κ ολοκληρωμένο...

Καλό θα ήταν πάντως να έκανες την διευκρίνιση με μια νέα απάντηση και όχι με διόρθωση της προηγούμενης (αυτό είναι γενικός κανόνας στα φόρουμ πιστεύω), γιατί η απαντήσεις των μελών που ακολούθησαν, αναφέρονταν στην προηγούμενη απάντηση. Τώρα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Γιατί λέει βλακείες ????? :lol: :lol: :lol: :lol: Διάβασε το κείμενό του, μετά την υπογραφή του και πες μου τι συμπέρασμα βγάζεις.... :lol: :lol:

το οτι είναι έτσι διαμορφωμένο και συνοδεύεται με δυσνόητη χρήση της ελληνικής γλώσσας δεν σημαίνει οτι λέει και βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

Oκ, εστω λεει ασυναρτησιες! Εκτος αν εισαι φαν του ντανταισμου :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντως δυσκολευομαι να καταλαβω πώς επιστημες όπως η κοινωνιολογια έχουν ουσιαστικα θέση σε μια δημοκρατικη κοινωνια.Ταμπελοποιηση ομάδων και τροποι χειραγωγησης και ελεγχου τους μαλλον αποτελουν τον Ο Ρ Ι Σ Μ Ο του ολοκληρωτισμου.Η δημοκρατια και ο χαρακτηρας(το ύφος) της καθοριζονται απο τη ιδια την κοινωνια όχι απο ''επιστημονες''(ολίγους).Με δυο λόγια : επιχειρηματα στα ζητηματα κι όχι ζητήματα στα επιχειρήματα;) :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε απαντηση της δημοσκοπησης μπααααααααα δεν με αγγιξε καθολου και εν παση περιπτωση οντως που κολλαει η Γαλλικη Επανασταση με τα τειχη της Τριπολιτσας???:cry: :wacko:

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβα ότι είναι λίγο δύσκολο να μιλά έτσι ένας 19χρονος... Άντε καλά αποτελέσματα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μας αγγιξε το κειμενο λοιπον....

 

Και το χαρτι υγειας μας αγγιζει αλλα ξερεις που καταληγει :X

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :p :rotfl: :w00t: :elephant:

Ορίστε?Τώρα αυτό από που το έκλεψες?

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν μας αγγιξε το κειμενο λοιπον....

 

Και το χαρτι υγειας μας αγγιζει αλλα ξερεις που καταληγει :X

Τι να πω...

:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Link to comment
Share on other sites

Φίλες κ φίλοι,

τα αποτελέσματα της έρευνας έχουν ως εξής:

 

Το 7,3% συμφωνεί με το περιεχόμενο

Το 26,2% αδιαφορεί για το κείμενο

Το 25,3% αμφισβητεί τις ικανότητες του συντάκτη να γράψει το συγκεκριμένο κείμενο

Το 10,6% ζητά διευκρινήσεις για συγκεκριμένα χωρία του κειμένου

Το 30,6% διαφωνεί με το περιεχόμενο.

 

Τα αποτελέσματα του θέματος, αποτελούν ένα μικρό μέρος του συνολικού δείγματος (περίπου 10%)

Μάγκες σας ευχαριστώ...

 

@lchi

:wink: Όταν σου δείχνουν το φεγγάρι μην κοιτάς το δάκτυλο.........
Link to comment
Share on other sites

Το 7,3% συμφωνεί με το περιεχόμενο

 

Ηθελα και να ήξερα αυτοί που συμφώνησαν τι κατάλαβαν??

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα ποσοστά που δίνει παραπάνω ο φίλος μας, βασίζονται σε δικές του αυθαίρετες κρίσεις και όχι βάση της δημοσκόπησης που έβαλε. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει.

Εκτός αυτού, το ίδιο αντικείμενο μπορεί να το βλέπει κάποιος από διαφορετική οπτική γωνία.

Σε τελική ανάλυση πάντως, διαφορετικές γνώμες μπορούν να υπάρχουν και για ένα πιο απλό κείμενο απ' αυτό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά έχω την εντύπωση ότι τα ποσοστά που δίνει παραπάνω ο φίλος μας, βασίζονται σε δικές του αυθαίρετες κρίσεις και όχι βάση της δημοσκόπησης που έβαλε. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει.

Εκτός αυτού, το ίδιο αντικείμενο μπορεί να το βλέπει κάποιος από διαφορετική οπτική γωνία.

Σε τελική ανάλυση πάντως, διαφορετικές γνώμες μπορούν να υπάρχουν και για ένα πιο απλό κείμενο απ' αυτό.

alchi said:

Τα αποτελέσματα του θέματος, αποτελούν ένα μικρό μέρος του συνολικού δείγματος (περίπου 10%)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λάθος έκφραση δική μου. Δεν εννοούσα την ευστάθεια των ποσοστών, αλλά την ερμηνεία που δίνει σ' αυτά. Νομίζω ότι προκύπτει με βάση την δική του υποκειμενική ερμηνεία και όχι μέσα από τις ανάλογες επιλογές της δημοσκόπησης. Οι επιλογές της δημοσκόπησης είναι 3, αλλά τα αποτελέσματα περισσότερα. Υπάρχει δηλαδή μια δυσαναλογία.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Aisopos προφανώς η έρευνα δεν έχει περιοριστεί μόνο στα της δημοσκόπησης στο Myphone.Οπότε τα αποτελέσματα είναι συγκεντρωτικά και απο τις άλλες πηγές που έχει κάνει την έρευνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...