Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση:

1) Πώς μπορώ να αποθηκεύω τα εισερχόμενα αρχεία απο bluetooth απευθείας στην κάρτα μνήμης; (Karmbas ROM)

 

2) Τί είναι το obex inbox;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1) Πώς μπορώ να αποθηκεύω τα εισερχόμενα αρχεία απο bluetooth απευθείας στην κάρτα μνήμης; (Karmbas ROM)

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν στη συγκεκριμένη ROM δουλεύει σωστά το Dr Yar αλλά δεν έχεις λόγο να μην το δοκιμάσεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χθες βραδυ συνδεωντας το 3600 με ρομ καμβας και ενα iphone ασυρματα σε δικτυο με ιντερνετ

το apple ηταν πολυ πιο γρηγορο απο το 3600 στην πλοηγηση .Γιατι γινεται αυτο ?ειναι θεμα browser?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με ΕΛΛΗΝΙΚΟ HTC 3600 να μου δώσει username και password έτσι ωστε να μπορώ να μπαίνω στο Ελληνικό forum της HTC και να κατεβάζω ότι θέλω; Σας διαβεβαιώνω οτι το forum θα χρησιμοποιείται μόνο για ανάγνωση. Δεν θα γράφω ούτε θα ζητάω τίποτα απο το forum.

 

Υ.Γ : Πάντως ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ με τίποτα την επιμονή τους στο να υποστηρίζουν μόνο τα "Ελληνικά" ΗΤC! Είναι σαν να παίρνεις ένα MERCEDES και να πρέπει να το πηγαίνεις για service στην Γερμανία...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και τί σκοπεύεις να κατεβάσεις? Για να κατεβάσεις πρέπει να έχεις ΙΜΕΙ ACE-Hellas και στην προκειμένη περίπτωση θα κατεβάσεις ότι αντιστοιχεί στο χρήστη. Πχ αν έχει 3600 θα κατεβάσεις μόνο 3600. Αν δεν είναι της ACE δε θα σου βγάλει τίποτα.

Μπορείς να γραφτείς στο φόρουμ αν θέλεις.

Επίσης έτσι κι αλλιώς αν περάσεις αρχείο που δεν προορίζεται για τη συσκευή σου απλά σταματάει η συσκευή να λειτουργεί. Και υποστηρίζουν HTC όλης της ευρώπης.

 

Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι για πελάτες της ace-hellas που παρέχει υποστήριξη στους πελάτες της. Εσύ ΔΕΝ είσαι πελάτης της, μπορείς να συνδεθείς σε γερμανικό φόρουμ.

Το οτι σε καλύπτει στην εγγύηση δεν σημαίνει οτι είσαι πελάτης της πάλι.

Αλλο HTC άλλο ace στο θέμα φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος με ΕΛΛΗΝΙΚΟ HTC 3600 να μου δώσει username και password έτσι ωστε να μπορώ να μπαίνω στο Ελληνικό forum της HTC και να κατεβάζω ότι θέλω;

 

...kai opws katalabaineis, afto pou zitas den ginetai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oxi mono. To iphone einai ftiagmeno gia afti ti douleia. Den einai dikaii i sygkrisi. :rolleyes:

 

πως γινεται να γινει γρηγορο και το htc ?υπαρχει safari για mobile 6?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Το οτι σε καλύπτει στην εγγύηση δεν σημαίνει οτι είσαι πελάτης της πάλι.

Αλλο HTC άλλο ace στο θέμα φόρουμ

 

Μάλιστα...

Δηλαδή η εγγύηση καλύπτει και το δικό μου που είναι απο Αγγλία;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλιστα...

Δηλαδή η εγγύηση καλύπτει και το δικό μου που είναι απο Αγγλία;

 

Nai se kalyptei i ACE Hellas gia ola ta hardware themata. (Arkei bebaia na min exeis perasei unofficial ROM).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ξερει κανεις αν μπορώ να περάσω ένα today screen σαν του Diamond στο 3600 ?

Δεν μιλάω βέβαι για την λειτουργικότητα, αλλά τουλάχιστον το look να είναι ή να φαίνεται το ίδιο.

Που μπορώ να βρώ τέτοια screens ?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε τον Opera.

 

o opera παλι δεν ειναι γρηγορος τον εχω δοκιμασει ...

 

μεγαλη απογοητευση....

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καμιά καινούρια ROM;

Την βαρέθηκα την Karmba... :rolleyes:

Του ΑΚΕΟ την έβαλε κανένας;

 

edit

ΟΠΑ...

Karmpa 11.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=404208

Φέρνει πολύ πολύ πολύ στο μενού του DIAMOND...!!!

Θα την δοκιμάσω...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καινούρια ROM;

Την βαρέθηκα την Karmba... :rolleyes:

Του ΑΚΕΟ την έβαλε κανένας;

 

edit

ΟΠΑ...

Karmpa 11.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=404208

Φέρνει πολύ πολύ πολύ στο μενού του DIAMOND...!!!

Θα την δοκιμάσω...

 

δυστηχως απο 'δω και στο εξης δεν θα μπορω να σας ενημερωνω για νεες rom γιατι το πουλησα το 3600,αλλα παντα θα ριχνω μια ματια στο forum

μαλλον παω για το διαμαντι,η εληψη καρτας μνημης με χαλαει μονο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ξερει κανεις αν μπορώ να περάσω ένα today screen σαν του Diamond στο 3600 ?

Δεν μιλάω βέβαι για την λειτουργικότητα, αλλά τουλάχιστον το look να είναι ή να φαίνεται το ίδιο.

Που μπορώ να βρώ τέτοια screens ?

 

Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο και μετά το εγκαθιστάς και έχεις όχι μόνο την εμφάνιση αλλά και την λειτουργικότητα του Diammond στο κινητό σου :D:D

 

http://rapidshare.com/files/149899392/manila.zip.html

 

Δες εδώ το αποτέλεσμα στο κινητό μου:

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ το αρχείο και μετά το εγκαθιστάς και έχεις όχι μόνο την εμφάνιση αλλά και την λειτουργικότητα του Diammond στο κινητό σου :D:D

 

http://rapidshare.com/files/149899392/manila.zip.html

 

Δες εδώ το αποτέλεσμα στο κινητό μου:

 

 

Σ'ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα.

Ξέρεις αν παίζει σε wm5 ή θέλει και καλά wm6 ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλες....

Οταν φλασάρετε τις wm6 rom, με ποιο hard spl το κάνετε ? Διάβασα οτι το Ολιπρο 1.30 εχει προβληματα. Βάζω το 1.20 ή το άλλο DES Crash proof ?

 

Επίσης πως μπορω να παρω backup το org hard spl για λογους εγγύησης ? ή τες πάντων από που μπορώ να το κατεβάσω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατι η ΗΤC έχει στο site της ρομ upgrade σε windows mobile 6 για HTC S621, HTC S620, HTC P4350, HTC P3300, HTC Advantage και δεν έχει για το Ρ3600?????!!!!!! Δηλαδή εμείς είμαστε οι ΜΑΚΑΚΕΣ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχε δηλώσε οτι θα στοχεύσουν την αγορά με το περισσότερο messaging (συσκευές με πληκτρολόγιο) και το δημοφιλές 3300.

Εσένα μπορεί να σου φένεται ενα upgrade αλλα αυτο κοστίζει πολλά ευρώ, πάρα πολλά. Γιατί να δώσει σε μια συσκευή που δεν κυκλοφόρησε και τόσο πολύ η οποία είναι και ενός χρόνου?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω άμεσα.

Ξέρεις αν παίζει σε wm5 ή θέλει και καλά wm6 ?

 

Θελει υποχρεωτικα 6.1 και δεν στο συνηστω...

το Ρ3600 εχει πολυ λιγη μνημη και αν φορτωσεις το touch flo του diamond δεν θα σου μεινει και πολυ να τρεχεις βαρια προγραμματα πχ. destinator κλπ...

Δεν στο προτεινω...

 

_________________________________________________________________________

Για οποιον ενδιαφερετε να φρεσκαρει το Ρ3600 του...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2554607

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια εχω ενα προγραμμα καιρου και σε προκαθορισμενα διαστηματα μπαινει στο gprs και κατεβαζει λιγα δεδομενα .ΑΛΛΑ ενω στα symbian κινητα που ειχα αυτοματως εκλεινε η συνδεση gprs στο htc P3600 μου παραμενει ανοιχτη (δεν κατεβαζει δεδομενα αλλα η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα!).πηρα την htc και μου ειπαν οτι πρεπει χειροκινητα να κλεισω την συνδεση!αυτο βεβαια δεν βολευει.υπαρχει αλλος τροπος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πηρα την htc και μου ειπαν οτι πρεπει χειροκινητα να κλεισω την συνδεση!αυτο βεβαια δεν βολευει.υπαρχει αλλος τροπος?

ευχαριστω

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ελέγχεις το πότε θα μπαίνει ή όχι η συσκευή σου στο νετ μέσω GPRS με το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατι η ΗΤC έχει στο site της ρομ upgrade σε windows mobile 6 για HTC S621, HTC S620, HTC P4350, HTC P3300, HTC Advantage και δεν έχει για το Ρ3600?????!!!!!! Δηλαδή εμείς είμαστε οι ΜΑΚΑΚΕΣ???

 

Πολιτική της εταιρίας. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιαυτό (εκτός και αν προτιμήσεις τη λύση της cooked ROM).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...