Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Μόλις πήρα το p3600. :D

Πόσες ώρες η πρώτη φόρτιση ? Ευχαριστω. ;)

καλοριζικο:)αστο να τελειωσει η να φτασει στο 10% η μπαταρια που εχει τωρα και μετα αστο 5-6 ωρες και εισαι οκ,ακομα καλυτερα αν το κανεις και την δευτερη φορα το ιδιο,αλλα γενικα μην πολυ σκας εγω την μπαταρια την ξεσκισα απο την αρχη και δεν εχω προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις παλαιότερες εκδόσεις του Core Player τον ζητούσε με το που τον άνοιγες. Στην έκδοση 1.1.1 δεν τον ζητάει πουθενά....
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια ,ξερω οτι δεν ειμαι στο σωστο μεροσ για τετοιες ερωτησεις αλλα επειδη υπαρχει μεγαλη πληθωρα ατομων σε αυτο το ποστ γι αυτο ειπα να κανω εδω την ερωτηση .....

εχω εν ποκετ (δεν εχει τ/φ επανω) και συγκεκριμμενα το HP iPAQ hx2490 με wm5 (αγγλικα) .Θελω να του περασω αν υπαρχουν τα wm6 κατα προτημηση τα ελληνικα .Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια ,ξερω οτι δεν ειμαι στο σωστο μεροσ για τετοιες ερωτησεις αλλα επειδη υπαρχει μεγαλη πληθωρα ατομων σε αυτο το ποστ γι αυτο ειπα να κανω εδω την ερωτηση .....

εχω εν ποκετ (δεν εχει τ/φ επανω) και συγκεκριμμενα το HP iPAQ hx2490 με wm5 (αγγλικα) .Θελω να του περασω αν υπαρχουν τα wm6 κατα προτημηση τα ελληνικα .Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?????????

 

OXI δεν μπορεις ουτε επισημα ουτε ανεπισημα αφου δεν ασχολειται κανενας οπως πχ. με το DELL x51v οπου ηδη εχει βγει WM6 ROM

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκα πας application data σβηνεις το config και μετα ανοιγοντας το προγραμμα σου ζηταει το νουμερο οπου και το καταχωρεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κάνα καλό παιδί να μου στείλει καμμιά λίστα με top sites για windows mobile, να φορτώσουμε πράμα. :p

Eπίσης πως μπορώ να βάλω δικό μου ήχο για sms ?

Eυχαριστώ και περιμένω pm.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια...

 

Στην 2.15 πατωντας πρασινο (dial pad) πατουσα τα νουμερακια πχ το 2 και το 5 και εβαζε ολους τους συνδιασμους στις επαφες μου που ειχαν την συλαβη απο τα γραμματα που αντιστοιχουν στους αριθμους αυτους ελληνικα + αγγλικα!

Στην indigo ομως οχι... φτιαχνει καπως??

 

 

Γειά σας συμφουρήτες!

Είμαι κ εγώ κάτοχος αυτού του φοβερού ppc εδώ και 1 μήνα περίπου!

Σήμερα του έκανα και αναβάθμιση απο indigo-gr σε indigo2-gr (πάρα πολλά ευχαριστώ στον ausdim)!

Με αυτό το πρόβλημα που αναφέρει κ ο φίλος nykos, υπαρχει λύση?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

2 Πραγματάκια έχω και εγώ να προσθέσω για την νεα INDIGO-GR-2 του φίλου ausdim..

 

1ον: Όποιος χρησημοποιούσε με άλλη ΡΟΜ το blimkeys( εφαρμογή για να μπορείς να στέλνεις sms με το ένα χέρι, οπου σου εμφάνιζει 9 κουμπιά (3χ3)) ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΡΟΜ γιατί το ππσ μετά απο soft-reset δεν θα ξανα ανάψει ποτέ, παρα μόνο με Hard-Reset...

 

2ον: Όσον αφορά το bluetooth σε προηγούμενη σελίδα ΔΕΝ υπαρχει προβλημα, ουτε στην λήψη ούτε στην αποστολή... το μόνο που χρειάζεται είναι εκτος απο το να ανοίξουμε το ΒΤ πρέπει να πάμε στις ΡΥΘΜΪΣΕΙΣ---> ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ-->>Μεταβίβαση και να ενεργοποιήσουμε την επιλογή...

 

 

Η.Γ.: Απο αυτονομία το 3600 έχει αρχίσει να με εκπλήσει πραγματικά... Δεν ξέρω άν ειναι η ρομ του ausdim αλλά πρώτη μου φορά έχω pda ( απο εποχή Ericsson R380 εποχές μιλάω) που κρατάει η μπαταρία 3 μέρες "σκληρής" εργασίας

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ και για το οφφτοπικ αλλά πρέπει να το βγάλω απο μέσα μου...

 

πήγα βόλτα σήμερα στο ΜΑΛΛ... και είχε το iphone στο πλαισιο... ΚΚΟΟΟΟΟΣΜΟΣ και ουρα για να το πιάσει στα χέρια του και να δει τι είναι αυτο το πράγμα... ένα μονο πράγμα θα πω... μεγάλη δουλεία το marketing.

400€ και ενα iphone να μου'δίναν για το 3600, (πριν ισως το σκευτόμουν)... τώρα με τίποτα.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

1ον: Όποιος χρησημοποιούσε με άλλη ΡΟΜ το blimkeys( εφαρμογή για να μπορείς να στέλνεις sms με το ένα χέρι, οπου σου εμφάνιζει 9 κουμπιά (3χ3)) ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΡΟΜ γιατί το ππσ μετά απο soft-reset δεν θα ξανα ανάψει ποτέ, παρα μόνο με Hard-Reset...

 

Οπότε, τι κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση?

Πιο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια στον Ausdim.

Είχα την πρώτη INDIGO και όλα ήταν τέλεια. Έβαλα εχθές την νέα ROM (INDIGO-2) και πλέον δεν μου δουλεύει το GPS (δεν το βλέπει το destinator με τίποτα ακόμα και αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του CΟΜ κλπ).

 

Τα στοιχεία μου είναι τα εξής:

ROM: INDIGO-GR

Ημ/νία: 07/24/07

Radio: 1.38.00.11

Protocol: 32.71.7020.12H

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πολλά συγχαρητήρια στον Ausdim.

Είχα την πρώτη INDIGO και όλα ήταν τέλεια. Έβαλα εχθές την νέα ROM (INDIGO-2) και πλέον δεν μου δουλεύει το GPS (δεν το βλέπει το destinator με τίποτα ακόμα και αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του CΟΜ κλπ).

 

Τα στοιχεία μου είναι τα εξής:

ROM: INDIGO-GR

Ημ/νία: 07/24/07

Radio: 1.38.00.11

Protocol: 32.71.7020.12H

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Δοκίμασε να βάλεις την RADIO ROM 1,50...

 

Δεν ξέρω αν ειναι αυτο το πρόβλημα αλλά σε εμένα παίζει μια χαρα με indigo2-GR και radio ROM 1.50...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

tron13 σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.

Το σκεύτηκα να αλλάξω radio αλλά 1) δεν το έχω ξανακάνει ποτέ (έχω αναβαθμίσει δύο φορές μόνο τη OS rom και 2) έχω δει σε διάφορα forums κατι για hard spl κλπ τα οποία δεν καταλαβαίνω. Εσύ που το έχεις ήδη κάνει από ότι λες, η διαδικασία είναι απλή δηλ. όπως αναβαθμίζουμε τη OS rom τρέχοντας απλώς το "ROMUpdateUtility.exe" ή πρέπει να κάνεις κάποια άλλη διαδικασία? Έχω ήδη βρεί ένα αρχείο "CHT9100GSM.EXE" που έχει μέσα ένα αντίστοιχο "ROMUpdateUtility.exe". Αυτό είναι το σωστό ή υπάρχει κάποιο άλλο?

Σε ζάλισα με τις πολλές ερωτήσεις...

Tnx

Link to comment
Share on other sites

tron13 σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.

Το σκεύτηκα να αλλάξω radio αλλά 1) δεν το έχω ξανακάνει ποτέ (έχω αναβαθμίσει δύο φορές μόνο τη OS rom και 2) έχω δει σε διάφορα forums κατι για hard spl κλπ τα οποία δεν καταλαβαίνω. Εσύ που το έχεις ήδη κάνει από ότι λες, η διαδικασία είναι απλή δηλ. όπως αναβαθμίζουμε τη OS rom τρέχοντας απλώς το "ROMUpdateUtility.exe" ή πρέπει να κάνεις κάποια άλλη διαδικασία? Έχω ήδη βρεί ένα αρχείο "CHT9100GSM.EXE" που έχει μέσα ένα αντίστοιχο "ROMUpdateUtility.exe". Αυτό είναι το σωστό ή υπάρχει κάποιο άλλο?

Σε ζάλισα με τις πολλές ερωτήσεις...

Tnx

 

Φίλε ειμαι στο γραφείο αυτη την στιγμή, αν θες μπορω να σου ανεβάσω κάπου την ΡΑΔΙΟ ΡΟΜ που πέρασα εγω.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

tron13, αυτή εδώ υποθέτω πως έχεις:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325197

 

Απλά τρέχεις το ROMUpdateUtility.exe και όλα ΟΚ, ή θέλει να κάνεις και τπτ άλλο;;;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε στα χέρια μου ενα BT Hands Free που υποστηρίζει και AD2P έκανα pairing και όλα καλά, αν πάω μέσα στις ΒΤ συσκευές μου και κρατήσω το stylus πάνω στο όνομα του bt h/f τότε τα windows με ρωτάν ως τι θέλω να το χρησημοποιήσω... 1 ώς ανοιχτή ακρόαση - 2 ώς στερεο ακουστικά...

 

Ποια η διαφορά?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, Ψάχνω να βρω BT ακουστικό που να παίχει με το destinator κια όχι μόνο, να περνάει δηλ. όλους τους ήχους στο ακουστικό όπως γίνεται όταν βάζουμε τα ενσύρματα ακουστικά. Εχει κανείς κάτι να προτείνει ?
Link to comment
Share on other sites

tron13, αυτή εδώ υποθέτω πως έχεις:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325197

 

Απλά τρέχεις το ROMUpdateUtility.exe και όλα ΟΚ, ή θέλει να κάνεις και τπτ άλλο;;;

 

Thanks!

nai auth einai

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από όσο ξέρω είναι ότι ως ανοιχτή ακρόαση παίζει ως κλασικό μονοφωνικό hands-free, ενώ ως στέρεο ακουστικά, μπορείς μέσω AD2P να ακούς μουσική στερεοφωνικά και μάλιστα να ελέγχεις τον player π.χ. να αλάζεις κομμάτια μπρος πίσω κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από όσο ξέρω είναι ότι ως ανοιχτή ακρόαση παίζει ως κλασικό μονοφωνικό hands-free, ενώ ως στέρεο ακουστικά, μπορείς μέσω AD2P να ακούς μουσική στερεοφωνικά και μάλιστα να ελέγχεις τον player π.χ. να αλάζεις κομμάτια μπρος πίσω κλπ.

 

to hands-free που πήρα ειναι ψιλο μούφα... μόλις ανοίγει ο media player κλεινει το H/F

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε το πρόβλημα...

 

Πρέπει στις επιλογές του ΒΤ να είναι επιλεγμενο το "ΟΡΑΤΟ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ" γιατί αλλιώς το BT hands-free κλείνει γιατί δεν βλέπει την συσκευή:lol: ψιλο γελοίο...

 

Πως γίνετε κάθε φορά που ανοίγουμε το ΒΤ να επιλέγετε αυτόματα το "ΟΡΑΤΟ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ"

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

S.O.S!!!!!Πήγα να κάνω αναβάθμιση radio σε 1,50 αλλά κάποια αποσυνδέθηκε το usb!Κάπου πρέπει να έχει πρόβλημα η θήρα από το κινητό.Τώρα το κάνω restart και μου γράφει NO GSM!!!Δεν ανοίγει καθόλου!Help please!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...