Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι δεν καταλαβαινω. Πρεπει να ενεργοποιησω πακετο δεδομενων και θα μπυ δωσουν αλλα 500? Εχω ενα πακετο που ληγει 31/07, πρεπει να βαλω κι αλλο? Με μπερδευει η τελευταια παραγραφος.

ακριβώς.στις 31 ενεργοποιείς άλλο πακέτο (πχ τα 600ΜΒ) και παίρνεις δώρο 500ΜΒ για όλο τον αυγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Για σταθειτε ρε παιδια γιατι θα τρελλαθω!!

Δλδ θα παρω 600ΜΒ κι καπακι αλλα 500 ΜΒ δωρο Αυγούστου δλδ συνολο 1,1 Gb;;;;;;

Και κατι αλλο μου ειπαν οτι αν παρω CU karta sim αξιας 5 € για να ενεργοποιθω θα θελει 10€ για την πρώτη ανανανεωση ισχυει αυτο;;

Κ εγω που ειναι δωρο απο προωθητικες ενεργειες γραφει επανω 6 € 3 + 3 με την προυποθεση να κανω ανανεωση μια φορα τον μήνα θα πρεπει να βαλω 10€ καρτα την πρώτη φορα;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Για σταθειτε ρε παιδια γιατι θα τρελλαθω!!

Δλδ θα παρω 600ΜΒ κι καπακι αλλα 500 ΜΒ δωρο Αυγούστου δλδ συνολο 1,1 Gb;;;;;;

ακριβώς (τα 600ΜΒ ισχύουν μεχρι 31/7 για ενεργοποιηση, τα 500ΜΒ μπαινουν στις 1/8)

Και κατι αλλο μου ειπαν οτι αν παρω CU karta sim αξιας 5 € για να ενεργοποιθω θα θελει 10€ για την πρώτη ανανανεωση ισχυει αυτο;;

Κ εγω που ειναι δωρο απο προωθητικες ενεργειες γραφει επανω 6 € 3 + 3 με την προυποθεση να κανω ανανεωση μια φορα τον μήνα θα πρεπει να βαλω 10€ καρτα την πρώτη φορα;;

Ευχαριστώ

όχι δεν ισχύει.από 5€ είναι η ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Oταν ενα μηνα δεν φας ολα τα ΜB σου, αυτα μεταφερονται τον επομενο μηνα?

Γιατι στην cosmote μεταφερονται και βολευει παρα πολυ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αγοράς ίδιου πακέτου μεταφέρονται.

 

ακριβώς.στις 31 ενεργοποιείς άλλο πακέτο (πχ τα 600ΜΒ) και παίρνεις δώρο 500ΜΒ για όλο τον αυγουστο.

 

Έχω ενεργοποιημένο και το πακέτο CU Combo 600 που μου δίνει και αυτό mb. Λες να ισχύει? Θα πάρω βέβαια και ένα τηλέφωνο αύριο στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω. Το δωρεάν είναι το 13840?

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και μπορεις καλεσε το 1266 και κανε αλλαγη σε vodafone cu μετα μπες στο vodafone myaccount και κανε εγραφη στο vodafone cu my account βαλε καρτα στο κινητο σου και μετα κανε εισοδο στο vodafone cu my account και κανε ενεργοποιηση του πακετου http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/ καντω μεχρι τις 31/7/2012 που ισχυουνε τα 500μβ ιντερνετ διοτι δεν ξερουμε εαν θα παρει παραταση . επισης δινει δωρεαν ιντερνετ η βονταφον για ολο τον αυγουστο δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/freedata?utm_source=Homepage-top&utm_medium=Promo-Banner&utm_campaign=FREE-MOBILE-INTERNET-AUGUST Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα για:

 

ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές (ιδιώτες & επαγγελματίες) Vodafone Συμβολαίου, Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής, Vodafone Mobile Broadband και Mobile Broadband με χρονοχρέωση με ενεργοποιημένο πακέτο ή πρόγραμμα χρήσης με ενσωματωμένο όγκο δεδομένων και ισχύει από την 01/08/2012 στις 00:00 μέχρι 31/08/2012 στις 23:59.

 

Ειδικότερα για τους συνδρομητές (ιδιώτες & επαγγελματίες) Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής και Vodafone Mobile Broadband, με ενεργοποιημένο πακέτο ή πρόγραμμα χρήσης με ενσωματωμένο όγκο δεδομένων, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο κατανάλωσης όγκου δεδομένων 500 MB, με σκοπό τη διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας και της υψηλής ποιότητας των υπηρεσιών δεδομένων. Μετά το πέρας του ορίου πολιτικής ορθής χρήσης οι συνδρομητές θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και στο 100% των 500ΜΒ θα λάβουν δωρεάν ενημερωτικό sms και θα αρχίσει η χρέωση τους αναλόγως του προγράμματος χρήσης τους

 

Προσοχη!!!!!! Για συνδρομητές χωρίς ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων η προσφορά ισχύει από 06-13/08. Για το υπόλοιπο διάστημα του Αυγούστου, οι συνδρομητές χρεώνονται σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στο πρόγραμμα χρήσης τους. Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης.

 

Μπραβο vodafone...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

[...]Έχω ενεργοποιημένο και το πακέτο CU Combo 600 που μου δίνει και αυτό mb. Λες να ισχύει? Θα πάρω βέβαια και ένα τηλέφωνο αύριο στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω. Το δωρεάν είναι το 13840?

ναι ισχύει κι αυτό,εφόσον δίνει ίντερνετ. το 2106702000 πάρε,ώρες 9-17

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις λογαριασμό στην καρτοκινητή αλλά δεν μπορείς να πάρεις τα 100 ΜΒ Bonus

Μπορείς να μετατρέψεις το καρτοκινητό σε CU καλώντας 1266 , η αλλαγή είναι δωρεάν και επιτρέπεται μία αλλαγή κάθε 30 ημέρες.

Κάθε ενεργοποίηση πακέτου πρίν την πρώτη Αυγούστου θα σου δώσει 500 ΜΒ δώρο τον Άυγουστο σύμφωνα με την ανακοίνωση της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εδώ και λίγες μέρες υπάρχει το SE100 με μηνιαία ανανέωση και το πακέτο των 100 (500 ) χωρίς μηνιαία ανανέωση .

Το πακέτο των 500 ΜΒ με μηνιαία αυτόματη ανανέωση ενεργοποιείτε στέλνοντας SE100 στο 19109 . Η πρώτη ενεργοποίηση είναι δωρεάν . Απενεργοποιείται στέλνοντας SE100OFF στο 19109 .

Το πήρα μόλις σε καρτοκινητό με 0,20 υπόλοιπο.... και ελπίζω σε τέσσερεις μέρες να μου δώσει άλλα 500!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εδώ και λίγες μέρες υπάρχει το SE100 με μηνιαία ανανέωση και το πακέτο των 100 (500 ) χωρίς μηνιαία ανανέωση .

Το πακέτο των 500 ΜΒ με μηνιαία αυτόματη ανανέωση ενεργοποιείτε στέλνοντας SE100 στο 19109 . Η πρώτη ενεργοποίηση είναι δωρεάν . Απενεργοποιείται στέλνοντας SE100OFF στο 19109 .

Το πήρα μόλις σε καρτοκινητό με 0,20 υπόλοιπο.... και ελπίζω σε τέσσερεις μέρες να μου δώσει άλλα 500!!!

δηλαδή θες να πεις το βάζεις για ένα μήνα τσάμπα, μετα το απενεργοποιείς,κι εχεις ενα μηνα τσαμπα 500ΜΒ χωρις να ξαναπληρώσεις τον επόμενο εφόσον το απενεργοποιησεις?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό , αλλά η δωρεάν ενεργοποίηση είναι για μία φορά μόνο
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εδώ και λίγες μέρες υπάρχει το SE100 με μηνιαία ανανέωση και το πακέτο των 100 (500 ) χωρίς μηνιαία ανανέωση .

Το πακέτο των 500 ΜΒ με μηνιαία αυτόματη ανανέωση ενεργοποιείτε στέλνοντας SE100 στο 19109 . Η πρώτη ενεργοποίηση είναι δωρεάν . Απενεργοποιείται στέλνοντας SE100OFF στο 19109 .

Το πήρα μόλις σε καρτοκινητό με 0,20 υπόλοιπο.... και ελπίζω σε τέσσερεις μέρες να μου δώσει άλλα 500!!!

Και λογικα γινεται κ online οποτε παίρνεις 500+100bonus+500 Aυγουστου και το απενεργοποιεις εγκαιρα και εχεις 1,1 Gb για τον Αυγουστο τσάμπα;;;;

Πολύ καλο ακουγεται!!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Και λογικα γινεται κ online οποτε παίρνεις 500+100bonus+500 Aυγουστου και το απενεργοποιεις εγκαιρα και εχεις 1,1 Gb για τον Αυγουστο τσάμπα;;;;

Πολύ καλο ακουγεται!!!!

όχι.δεν ειναι το ιδιο πακέτο με το online

Link to comment
Share on other sites

όχι.δεν ειναι το ιδιο πακέτο με το online

Αρα η online ενεργοποιηση ειναι σαν να στελνεις SURF100 στο 19109 ενω το συγκεκριμενο ειναι το SE100 στο 19109.

τωρα καταλαβα.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλά έχω πάρει ανάποδες με αυτό το cu menu που υπάρχει ενσωματωμένο στη sim.

πριν από λίγο καταλάθος και για 2η φορά αντί να επιλέξω να ενημερωθώ για το υπόλοιπο μου πάτησα να ενεργοποιήσω την αγορά πακέτου 130μηνυμάτων προς όλους. δυστυχώς το κινητό μου δε μου βγάζει καν επιβεβαίωση για να σταλθεί το μήνυμα και δεν πρόλαβα να πατήσω το άκυρο.

αποτέλεσμα έχασα 5€ με την αγορά του πακέτου τη στιγμή που είχα πακέτο μηνυμάτων.

τα νεύρα μου. :mad:

πως γίνεται να μη δουλεύει αυτό το menu. είναι η 2η φορά που την πατάω

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω πάρει ανάποδες με αυτό το cu menu που υπάρχει ενσωματωμένο στη sim.

πριν από λίγο καταλάθος και για 2η φορά αντί να επιλέξω να ενημερωθώ για το υπόλοιπο μου πάτησα να ενεργοποιήσω την αγορά πακέτου 130μηνυμάτων προς όλους. δυστυχώς το κινητό μου δε μου βγάζει καν επιβεβαίωση για να σταλθεί το μήνυμα και δεν πρόλαβα να πατήσω το άκυρο.

αποτέλεσμα έχασα 5€ με την αγορά του πακέτου τη στιγμή που είχα πακέτο μηνυμάτων.

τα νεύρα μου. :mad:

πως γίνεται να μη δουλεύει αυτό το menu. είναι η 2η φορά που την πατάω

 

καλα έχει αναβαθμίστει το μενού τις σημ; εγώ ξερω ότι έχει μένει στa πάλιa.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω πάρει ανάποδες με αυτό το cu menu που υπάρχει ενσωματωμένο στη sim.

πριν από λίγο καταλάθος και για 2η φορά αντί να επιλέξω να ενημερωθώ για το υπόλοιπο μου πάτησα να ενεργοποιήσω την αγορά πακέτου 130μηνυμάτων προς όλους. δυστυχώς το κινητό μου δε μου βγάζει καν επιβεβαίωση για να σταλθεί το μήνυμα και δεν πρόλαβα να πατήσω το άκυρο.

αποτέλεσμα έχασα 5€ με την αγορά του πακέτου τη στιγμή που είχα πακέτο μηνυμάτων.

τα νεύρα μου. :mad:

πως γίνεται να μη δουλεύει αυτό το menu. είναι η 2η φορά που την πατάω

βγάλε μια φώτο να καταλάβουμε για ποιο πραγμα μιλας:p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εδώ και λίγες μέρες υπάρχει το SE100 με μηνιαία ανανέωση και το πακέτο των 100 (500 ) χωρίς μηνιαία ανανέωση .

Το πακέτο των 500 ΜΒ με μηνιαία αυτόματη ανανέωση ενεργοποιείτε στέλνοντας SE100 στο 19109 . Η πρώτη ενεργοποίηση είναι δωρεάν . Απενεργοποιείται στέλνοντας SE100OFF στο 19109 .

Το πήρα μόλις σε καρτοκινητό με 0,20 υπόλοιπο.... και ελπίζω σε τέσσερεις μέρες να μου δώσει άλλα 500!!!

Μπορω να στειλω SE100 στο 19109, να παρω τα 500ΜΒ, να στειλω απευθειας μηνυμα SE100OFF στο 19109;

Και τον Αυγουστο θα μου μπουν αλλα 500MΒ; Ειναι δυνατον ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να στειλω SE100 στο 19109, να παρω τα 500ΜΒ, να στειλω απευθειας μηνυμα SE100OFF στο 19109;

Και τον Αυγουστο θα μου μπουν αλλα 500MΒ; Ειναι δυνατον ;

 

Με το SE100 δεν το έχω δοκιμάσει αλλά με άλλα πακέτα κάνω ακριβώς αυτό: τα ενεργοποιώ και μετά στέλνω το μήνυμα για την απενεργοποίηση (πχ combo off). Μου στέλνουν ένα sms ότι τα αίτημα μου έχει προωθηθεί και θα πάρω 2ο sms με την ολοκλήρωση του. Μετά, ξαναστέλνω πχ το combo off και μου έρχεται sms ότι "έχετε ήδη ζητήσει την απενεργοποίηση. η συνδρομή θα παραμείνει ενεργή μέχρι τη λήξη της" και πράγματι το πακέτο ισχύει κανονικά για τον μήνα και μετά δεν ανανεώνεται.

 

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν τα 500ΜΒ δώρο για 1-31/8/2012 θα τα πάρουν και όσοι έχουν ενεργοποιημένο το CH@T ME OLOUS (το οποίο κοστίζει 1 ευρώ και δίνει 30ΜΒ για μία εβδομάδα). Μου απάντησαν "ναι"!

Κι έτσι ενεργοποίησα σήμερα σε ένα καρτοκινητό international το CH@T ME OLOUS και τώρα περιμένω αύριο να δω αν θα πάρω τα 500ΜΒ! Για να δούμε...

*και να θυμηθώ να στείλω chat off για να μην ενεργοποιηθεί αυτόματα και την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το πακέτο με τα 500mb το οποίο λήγει σε 2 εβδομάδες. Επειδή έχω μπερδευτεί,πρέπει να κάνω ανανέωση σήμερα για να κερδίσω την προσφορα της Vodafone η μπαίνουν αυτόματα;

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Έχω CU, είχα αγορασμένο ένα πακέτο για 60ΜΒ που ανανεωνόταν κάθε μήνα με 3 ευρώ (Surf & Email 60). Μου έφτανε, δεν χρησιμοποιώ τόσο συχνά το 3G. Αλλά πριν λίγο το ακύρωσα, γιατί είχα πάρει από ένα κουπόνι 100ΜΒ κάθε μήνα για 2 μήνες.

 

Θα μπουν τα δωρεάν ΜΒ της προσφοράς; Ή πρέπει να ενεργοποιήαω πάλι αυτό ή κάποιο άλλο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να στειλω SE100 στο 19109, να παρω τα 500ΜΒ, να στειλω απευθειας μηνυμα SE100OFF στο 19109;

Και τον Αυγουστο θα μου μπουν αλλα 500MΒ; Ειναι δυνατον ;

K γιατί δεν περιμένεις να δεις αν θα μπουν τα 500 κ οταν μπουν το στέλνεις τότε το ΣΕ100 OFF. Eγω είμαι με 0 υπόλοιπο εχω ενεργοποιημένο το ΣΕ100 κ σε 29 μέρες θα στείλω off aν κ δεν το χρησιμοποιώ μόνο για τον αυγουστο το θελω λόγω που σε οροινο χωριό της Λέσβου η Μονή που δίνει 3G ειναι η Vodafone !

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881

Super προσφορά από το νέο πακέτο Surf & Email 100. Ενεργοποίησε τώρα και μέχρι τις 31/08/2012 το Surf & Email 100 και θα έχεις 500MB με 5€ για 30 ημέρες για να σερφαρεις ασταμάτητα από το κινητό σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...