Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε εμένα 300...μπράβο τους, χαίρομαι...έτσι, να δίνουν προσφορές στον κόσμο. Έβαλα τελευταία μια κάρτα πριν λίγες μέρες για να ανανεώσω το νούμερο. Μια χαρά μου ήρθαν τα 300, γιατί δεν βάζω πακέτο. Κύριο νούμερο μου είναι wind αλλά δεν με πείραξε.

 

δωρο τα 300, δωρεαν ομιλια τις μερες και ωρες που παιζει η ελλαδα. μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δωρο τα 300, δωρεαν ομιλια τις μερες και ωρες που παιζει η ελλαδα. μια χαρα

 

η εθνική παίζει μόνο το σάββατο 16του μηνα ;και μετά τέλος το απεριόριστο προς vodafone ; ή παίζει και άλλες μέρες;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

η εθνική παίζει μόνο το σάββατο 16του μηνα ;και μετά τέλος το απεριόριστο προς vodafone ; ή παίζει και άλλες μέρες;

 

αν προκριθει συνεχιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και νέες προσφορές! Σε e-mail που έστειλαν μεταξύ άλλων αναφέρεται:

"Bonus Online ενεργοποίησης CU πακέτων

 

Τώρα κάθε φορά που θα ενεργοποιείς online τα αγαπημένα σου CU πακέτα θα έχεις και bonus!"

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και νέες προσφορές! Σε e-mail που έστειλαν μεταξύ άλλων αναφέρεται:

"Bonus Online ενεργοποίησης CU πακέτων

 

Τώρα κάθε φορά που θα ενεργοποιείς online τα αγαπημένα σου CU πακέτα θα έχεις και bonus!"

 

οπως και η γουιντ. Και πολυ καλα κανουνε. Σωστη κινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι μπόνους σας έρχονται; Προς ΟΛΗ τη βονταφον ή και ΟΛΟΥΣ γενικά ή μόνο προς cu?

 

Προς ΟΛΗ τη βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι μπόνους σας έρχονται; Προς ΟΛΗ τη βονταφον ή και ΟΛΟΥΣ γενικά ή μόνο προς cu?

 

εάν εννοείς για τα online μπονους αναλόγως τι θα ενεργοποιήσεις σου δίνει κάποιο μπονους από ότι είδα δίνει mb ίντερνετ sms και προς cu και προς ολους αλλά ομιλία μόνο προς cu και όχι προς όλα τα δίκτυα. Όσο για τα 300λεπτά που είναι το online μπονους που κερδίζεis με έγραφη σ το vodafone cu account είναι προς ολη την vodafone.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, έχω μετατρέψει όλα μου τα CU σε καρτοκινητή (για το 1 λεπτό το λεπτό) και δεν έχω πλέον κανένα CU. Πάω τώρα να ξαναγυρίσω σε CU ένα καρτοκινητό το οποίο ήταν παλιότερα CU και είχα γραφτεί και στο vodafonecu.gr να δω αν και τι θα μου δώσει. Και έχω και 0,01 ευρώ υπόλοιπο...

 

Στο μεταξύ μου ήρθε sms στο International και στο (Νέο) Καρτοκινητό για 100' προς όλα τα δίκτυα για 7 ημέρες αν κάνω ανανέωση 10€ ως τις 20/06/2012.

 

edit:

γύρισα το καρτοκινητό σε CU, πήγα να κάνω login στο vodefonecu, το δέχτηκε και με έβαλε να αλλάξω το password μου (με το άκυρο μήνυμα ότι πρέπει να αλλάξω τον κωδικό που έχω λάβει με sms ενώ εγώ είχα μπει με τον κωδικό που είχα όταν τον Σεπτέμβριο 2011 ήταν cu αυτός ο αριθμός). Και μου δίνει τη δυνατότητα να κλικάρω και να πάρω τα 300'.

Για πόσο καιρό θα ισχύει αυτή η δυνατότητα άραγε; Γιατί δεν τα χρειάζομαι άμεσα τα 300' αλλά σε κανένα μήνα.

 

 

Πώς καταναλώνονται τα 300';

Το ελάχιστο 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. :)

Χθες ήρθα στο cu, αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα τον αριθμό τον οποίο καλώ για να ενεργοποιήσω πακέτα ομιλίας. Μήπως τον ξέρετε;

Επίσης, το πακέτο του cu με τα 500' προς cu και τα 100' προς όλους με 5€ ισχύει μόνο για ενεργοποίηση μέσω διαδικτύου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά. :)

Χθες ήρθα στο cu, αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα τον αριθμό τον οποίο καλώ για να ενεργοποιήσω πακέτα ομιλίας. Μήπως τον ξέρετε;

Επίσης, το πακέτο του cu με τα 500' προς cu και τα 100' προς όλους με 5€ ισχύει μόνο για ενεργοποίηση μέσω διαδικτύου;

 

ειναι το 1286

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το πακέτο του cu με τα 500' προς cu και τα 100' προς όλους με 5€ ισχύει μόνο για ενεργοποίηση μέσω διαδικτύου;

Όχι, γίνεται και μέσω 1286.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική καλοκαιρινή προσφορά mobile ίντερνετ το surf and email 60 διπλασιάζεται! Στείλε 60 στο 19109 για να σερφάρεις δίπλα με 120Mb το μηνα μέχρι 31/7! . Αυτό μου ήρθε πριν λίγο. Τώρα με την προσφορά των 500Mb ίντερνετ δεν το ενεργοποίω αλλά και πάλι καλή κίνησή.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια παρατήρηση επειδή το είχαμε συζητήσει παλαιότερα.

 

στο πακέτο cu combo 600 εφόσον τελείωσαν τα 500 μηνύματα προς cu και μου είχαν περισσέψει προς όλους έστελνα σε cu και μου έτρωγε από τα προς όλους. άρα τα προς όλους είναι προς όλους και προς cu. το λέω γιατί κάποιοι είχαν αναφέρει πως είναι για εκτός cu.

 

προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για την ομιλία. δε το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια παρατήρηση επειδή το είχαμε συζητήσει παλαιότερα.

 

στο πακέτο cu combo 600 εφόσον τελείωσαν τα 500 μηνύματα προς cu και μου είχαν περισσέψει προς όλους έστελνα σε cu και μου έτρωγε από τα προς όλους. άρα τα προς όλους είναι προς όλους και προς cu. το λέω γιατί κάποιοι είχαν αναφέρει πως είναι για εκτός cu.

 

προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για την ομιλία. δε το έχω δοκιμάσει

 

εγώ ξερω ότι δεν ισχύει αυτο για την ομιλία που γράφεις. Αν και δεν το έχω δοκιμάσει πότε!. Επειδή χρησιμοποιώ το πακέτο talk το vodafone 300 στο vodafone cu της μάνας μου για να με παίρνει τηλέφωνο είχα ρωτήσεί και μου είχανε πει ότι όταν καταναλώθουν τα δωρεάν λεπτά προς vodafone σε χρεώνει από την κάρτα σου όταν θα πάς να καλέσεις vodafone αριθμό και όχι από τα δωρεάν λεπτά προς ολους. Ας μας πει κανένας σου το έχει δοκιμάσει τι παίζει τελικa.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

στο πακέτο cu combo 600 εφόσον τελείωσαν τα 500 μηνύματα προς cu και μου είχαν περισσέψει προς όλους έστελνα σε cu και μου έτρωγε από τα προς όλους. άρα τα προς όλους είναι προς όλους και προς cu. το λέω γιατί κάποιοι είχαν αναφέρει πως είναι για εκτός cu.

Λογικό δεν είναι αφού σου τελείωσαν τα μηνύματα προς cu; Εξαρτάται από το ποια πακέτα είναι ενεργοποιημένα την κάθε στιγμή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήρθα με φορητότητα, μου ήρθε χθες το βράδυ το εξής μήνυμα:

"Στείλε το νέο σου νούμερο στους φίλους σου! Βάλε μια κάρτα τις επόμενες 7 ημέρες και θα έχεις δωρεάν το πακέτο sms60 αξίας 3€ για 60 sms προς όλους για 1 μήνα!". :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήρθα με φορητότητα, μου ήρθε χθες το βράδυ το εξής μήνυμα:

"Στείλε το νέο σου νούμερο στους φίλους σου! Βάλε μια κάρτα τις επόμενες 7 ημέρες και θα έχεις δωρεάν το πακέτο sms60 αξίας 3€ για 60 sms προς όλους για 1 μήνα!". :)

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα εγινε, οχι τιποτα αλλο αλλα θα αγοραζα το συγκεκριμενο πακετο.

Σου εδωσαν και 180 λεπτα προς ολους για 6 μηνες ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει εγγραφη σε νουμερο cu φιλου στο vodafonecu.gr αλλα δεν θυμαμαι ουτε username ουτε password. τι κανω σε αυτη την περιπτωση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει εγγραφη σε νουμερο cu φιλου στο vodafonecu.gr αλλα δεν θυμαμαι ουτε username ουτε password. τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

 

ειναι απλο παίρνεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και δίνεις τα στοιχεία σου και σου δίνουν το username και μετά μπαίνεις στο site και πάς εκεί που λέει έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και σου στέλνει με μυνημα άλλον κωδικό για να κάνεις login όπου και τον αλλάζεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλο παίρνεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και δίνεις τα στοιχεία σου και σου δίνουν το username και μετά μπαίνεις στο site και πάς εκεί που λέει έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και σου στέλνει με μυνημα άλλον κωδικό για να κάνεις login όπου και τον αλλάζεις.

 

ετσι ακριβως, αυτη ειναι η διαδικασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει χτες τα 300' προς vodafone δώρο στο CU και μετά από μερικές ώρες κάλεσα ένα vodafone συμβόλαιο και μίλησα 3'19" και δεν μου αφαίρεσε τίποτα από τα 300' (ούτε από το κανονικό υπόλοιπο που έτσι κι αλλιώς είναι 0,05€). Τώρα, κάλεσα πάλι συμβόλαιο και μου τα αφαίρεσε κανονικά τα 3'32" που μίλησα. Άρα καμιά φορά το σύστημα κάνει λάθος και υπέρ του πελάτη! :p

Τελικά 3λεπτο είναι το ελάχιστο που αφαιρεί από τα 300';

 

edit:

εντάξει, δεν έγινε λάθος, απλώς δεν είχα στο νου μου ότι χτες έπαιζε η Εθνική. Ευχαριστώ που μου επισημάνατε ότι γι'αυτό δεν με χρέωσε!

Edited by tseapis
διόρθωση λάθους μου
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει χτες τα 300' προς vodafone δώρο στο CU και μετά από μερικές ώρες κάλεσα ένα vodafone συμβόλαιο και μίλησα 3'19" και δεν μου αφαίρεσε τίποτα από τα 300' (ούτε από το κανονικό υπόλοιπο που έτσι κι αλλιώς είναι 0,05€). Τώρα, κάλεσα πάλι συμβόλαιο και μου τα αφαίρεσε κανονικά τα 3'32" που μίλησα. Άρα καμιά φορά το σύστημα κάνει λάθος και υπέρ του πελάτη! :p

Τελικά 3λεπτο είναι το ελάχιστο που αφαιρεί από τα 300';

 

λογικό ειναι εχτες να μην σου αφαιρέσει λεπτά διότι εχτες είχε δωρεάν επικοινωνία από της 7 το απογευμα μέχρι της δώδεκα το βράδυ λόγω ότι έπαιζε η εθνική όποτε οποίον αριθμό vodafone και αν καλούσες ήτανε δωρεάν η ομιλία και δεν χρεώνοσουν. Ναι ισχύει κανονικά ο ελάχιστος χρονος χρέωσης τα 3Λεπτά. Προσοχή σε περίπτωση που έχεις υπόλοιπο κάτω από 3 λεπτά μην κάνεις κλήση διότι θα σου αφαιρέσει από την κάρτα σου λόγω ότι πρέπει να έχεις δωρεάν λεπτά από 3λεπτά και πάνω στa δωρεάν λεπτά σου!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος που έκανε χτές ήταν υπέρ του πελάτη .

Έκανα δύο κλήσεις στισ 00:12 και 00:20 και δεν με χρέωσε ενώ είχαν πει ότι μέχρι 12 ήταν δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις λιγες φορες που μου μενουν λεπτα ομιλιας και δεν εχω τι να τα κανω..ληγουν στις 20...με αυτο το cu την εχω καταβρει..μαζι με την κοσμοκαρτα σε ενα dual sim που μιλαω με αλλους 5 αριθμους..και πηρα τελευταια μια κιου που την αφηνω σπιτι..απ οτι φανηκε ψιλοπεριττη..επιτελους μιλαω αφοβα!..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...