Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος είναι , Εγώ εξαργύρωσα 500 πόντους και τα 30 ευρώ ήρθαν μια και έξω σε 3 μέρες.,

Ενημέρωσε μας μόλις τα πάρεις

 

ηρθαν μετα απο 16 ωρες τα 14 ευρω. ολα μαζι, οχι σε δοσεος. απλα παραξενευτηκα απο το μηνυμα που εβγαλε και το οποια εγραψα παραπανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μας πείτε το εξής κάποιος αγόραζε το super πακέτο τον 150 λεπτόν με 12 ευρο,με τρίλεπτη χρέωση .αν κάποιος όμως δεν κάνει τρίλεπτες κλήσεις κάνει 1 λεπτό έως 2 . τελικά πόσο πληρώνει χρεώνεται οι κλίση του ? χωρίς το πακέτο το λεπτό είναι 0.25 με εικοσάρα κάρτα.κοινός συμφέρει ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μας πείτε το εξής κάποιος αγόραζε το super πακέτο τον 150 λεπτόν με 12 ευρο,με τρίλεπτη χρέωση .αν κάποιος όμως δεν κάνει τρίλεπτες κλήσεις κάνει 1 λεπτό έως 2 . τελικά πόσο πληρώνει χρεώνεται οι κλίση του ? χωρίς το πακέτο το λεπτό είναι 0.25 με εικοσάρα κάρτα.κοινός συμφέρει ?

 

Υπολογίζουμε:

12€ για 150' σημαίνει 0,08 ευρώ ανά λεπτό. Επί 3 για τα 3' μας κάνει 0,24€. Συν 7,5" για το 0,01€ ως τα 0,25€ μας βγαίνει ότι, για κάθε κλήση διάρκειας μεγαλύτερης από 67,5" (οπότε και το κόστος έχει φτάσει τα 0,25€) είναι πιο συμφέρον το σούπερ πακέτο.

Για κλήσεις μικρότερης διάρκειας, συμφέρει η χρέωση του 0,25€ ανά 1', έχοντας υπόψιν ότι και εδώ υπάρχει ελάχιστη χρέωση για ελάχιστη διάρκεια κλήσης 30", δηλαδή 0,125€.

Από κει και πέρα, εσύ ξέρεις τι διάρκειας είναι οι κλήσεις σου συνήθως.

 

Εμένα πάντως έληξε το σούπερ πακετάκι με 25 λεπτά υπόλοιπο... :(

Αφού τους έχω όλους στο 1 λεπτό το λεπτό σε άλλες κάρτες σιμ, το f2g2 χρεώνει ακόμα με την προσφορά οπότε συνήθως χρησιμοποιούσα αυτό, και έχω και το CU all day αν χρειαστεί για τα σταθερά. Οπότε, πόσες κλήσεις πάνω από 3' να έκανα προς μη φιλικούς προορισμούς για να χρησιμοποιήσω το σούπερ πακέτο; Έφαγα (με κόπο :lol:) τα 55' σε κάποιες κλήσεις, -και όχι όλες πάνω από 3'- και τα υπόλοιπα 25' λήξανε...

Δεν θα το ξαναγοράσω εκτός κι αν αλλάξω τηλεφωνικές συνήθειες...

 

Λέει στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα

Δεν λέει πιό πολλά

θα κάνω μια ανανέωση την 1η οκτωβρίου και θα ενημερώσω σχετικά.

Πάντως στην Vodafone πάνε με τον ημερολογιακό μήνα.

 

Κάνατε ανανέωση για να έρθουν και τα άλλα 6€ της προσφοράς;

Δηλαδή, ο μήνας τελικά μετράει ημερολογιακά ή στην επέτειο της ενεργοποίησης;

Vasileios, τι λες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε ανανέωση για να έρθουν και τα άλλα 6€ της προσφοράς;

Δηλαδή, ο μήνας τελικά μετράει ημερολογιακά ή στην επέτειο της ενεργοποίησης;

Vasileios, τι λες εσύ;

 

ημερολογιακα. εγω εκανα ανανεωση 1/10 και αμεσως ηρθαν τα 6 ευρω δωρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Ημερολογιακά είναι . Έκανα και εγώ την πρώτη του μήνα ανανέωση .
Link to comment
Share on other sites

Εχω CU και θελω να το κανω φορητοτητα, πηγα σε καταστημα Vodafone, αλλα ο αριθμος ταυτοτητας ηταν με την παλια μου ταυτοτητα, εκανα την αλλαγη και μου ειπαν οτι θα περαστει μετα απο τρεις εργασιμες, και ρωταω τοσο πολυ? Αντε μια εργασιμη να φυγει το φαξ, δευτερη εργασιμη να αλλαξουν τα στοιχεια, η τριτη? Μηπως τελικα ειναι καψονι φορητοτητας? :rolleyes::rolleyes:
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εχω CU και θελω να το κανω φορητοτητα, πηγα σε καταστημα Vodafone, αλλα ο αριθμος ταυτοτητας ηταν με την παλια μου ταυτοτητα, εκανα την αλλαγη και μου ειπαν οτι θα περαστει μετα απο τρεις εργασιμες, και ρωταω τοσο πολυ? Αντε μια εργασιμη να φυγει το φαξ, δευτερη εργασιμη να αλλαξουν τα στοιχεια, η τριτη? Μηπως τελικα ειναι καψονι φορητοτητας? :rolleyes::rolleyes:

Μηπως η Vodafone και η αλλη εταιρια δεν εχει μονο εσενα πελατη?

Μηπως καποια πραγματα δεν ειναι τοσο μπακαλικα οσο τα νομιζουμε?

Μηπως πρεπει να ενημερωθουν ολοι οι παροχοι οτι πλεον οταν καλουν το νουμερο σου θα περνουν σε αλλη εταιρια ?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εθεσα σωστα, δεν εκανα αιτηση για φορητοτητα ακομα, απλη αλλαγη στοιχεων εγινε... 3 μερες θα παρουν για αλλαγη στοιχειων... Μετα θα κανω την αιτηση φορητοτητας...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εχω CU και θελω να το κανω φορητοτητα, πηγα σε καταστημα Vodafone, αλλα ο αριθμος ταυτοτητας ηταν με την παλια μου ταυτοτητα, εκανα την αλλαγη και μου ειπαν οτι θα περαστει μετα απο τρεις εργασιμες, και ρωταω τοσο πολυ? Αντε μια εργασιμη να φυγει το φαξ, δευτερη εργασιμη να αλλαξουν τα στοιχεια, η τριτη? Μηπως τελικα ειναι καψονι φορητοτητας? :rolleyes::rolleyes:

 

και εγω πιστευω οτι απαιτουνται καποιες διαδικασιες που ισως δεν φανταζομαστε. πολυ λογικη ομως η σκεψη σου, οταν ειναι να κανεις κατι απο το οποιο δεν εχουν αμεσο κερδος η γενικοτερα οφελος παντα χρειαζονται καποιες μερες. αν ειναι για νεα συνδεση η κατι παρεμφερες τα παντα γινονται σε χρονο dt

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα στο cu μου: "νεα cu προσφόρά εως και 31/10: το cu talkalot 600 + 600 sms διπλασιάζεται στα 1200 λεπτά και 1200 sms και χαρίζει 30 mb internet μόνο με 7 ευρώ"

 

λέτε να ετοιμάζει κάτι καινούριο το cu (πχ πακέτο κτλ) ή είναι απλά μία προσφορά σε ορισμένους χρήστες?

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα στο cu μου: "νεα cu προσφόρά εως και 31/10: το cu talkalot 600 + 600 sms διπλασιάζεται στα 1200 λεπτά και 1200 sms και χαρίζει 30 mb internet μόνο με 7 ευρώ"

 

λέτε να ετοιμάζει κάτι καινούριο το cu (πχ πακέτο κτλ) ή είναι απλά μία προσφορά σε ορισμένους χρήστες?

 

απαντηση στην προσφορα της cosmote και του whats up

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α σωστά..:rolleyes: κρίμα και χάρηκα:mad:

 

ισως δεν αιναι αυτο που περιμενες, αλλα ειναι θετικο οτι απανταει στον ανταγωνισμο δινωντας και κατι παραπανω μαλιστα(το ιντερνετ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησε μονο με την ιδια προσφορα! Εδωσε και παραπανω (το internet)!!!Μπραβο!!

Kαι φυσικα μην ξεχνατε οτι λεγοντας 1200 sms ειναι ΚΑΙ ΜΜS (εφοσον στα 600 ειχε και MMS).

Aυτο ουτε κατα διάνοια δεν το δινει το whats up!

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν αιναι αυτο που περιμενες, αλλα ειναι θετικο οτι απανταει στον ανταγωνισμο δινωντας και κατι παραπανω μαλιστα(το ιντερνετ)

 

αν το δει κανείς από αυτή τη πλευρά έχεις δίκιο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησε μονο με την ιδια προσφορα! Εδωσε και παραπανω (το internet)!!!Μπραβο!!

Kαι φυσικα μην ξεχνατε οτι λεγοντας 1200 sms ειναι ΚΑΙ ΜΜS (εφοσον στα 600 ειχε και MMS).

Aυτο ουτε κατα διάνοια δεν το δινει το whats up!

 

για ποσο καιρο θα ισχυσει η προσφορα?στην cosmote δεν θα κρατησει για πολυ καιρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/competitions/loadCompetition!getImage.action?competitionId=987

 

Πάρε το πακέτο σύνδεσης από την προωθητική ομάδα Vodafone CU, ενεργοποίησε το και αρκεί μια ανανέωση μέχρι 30/11 για να μπεις στη κλήρωση για να κερδίσεις το ενοίκιο σου για όλο το χρόνο!

 

Διάρκεια διαγωνισμού: 16/10/2009 - 30/11/2009

 

Όροι & Προϋποθέσεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα τέτοιο πακέτο.. Μοίραζαν στη νομική στην Αθήνα..

 

Σήμερα ? (!) Σαββατιάτικα? Μου κάνει εντύπωση!!!

Είναι σε όλα τα πανεπιστήμια ή μονο στη νομική?

 

Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να κοιτάξω κι εγώ στο Πα.Πει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν Λέει σήμερα στις 2 τά ξημερώματα ... Εννοει ... Χτες
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει κι εμένα ένα τέτοιο πακετάκι, όχι για την κλήρωση φυσικά, αλλά για να έχω δωρεάν το surf & mail 30 για ένα χρόνο. Πώς μπορώ να το προμηθευτώ;

Ισχύει και για τα ΤΕΙ;

(Τυπικά είμαι σπουδάστρια στο ΤΕΙ Αθήνας -λίγο αιώνια βέβαια και δεν έχω πάσο- έχω όμως βεβαίωση σπουδών!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...