Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι δεν μπορείς να το πάρεις δύο φορές αλλά και να στο δώσει μία εγγραφή μπορείς να κάνεις στη revolut.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, blizard said:

Θέλει ξεχωριστό αφμ , φωτογραφία ταυτότητας και σελφι , και να έχεις   αριθμό cu ... εσυ βάζεις ενα ευρω και κάνεις μια αγορά με αυτο  με την δωρεαν virtual card τους, μετα στα βάζουν σε μια μερα χωρίς αλλη υποχρέωση  .  

Το ΑΦΜ του Revolut πρέπει να είναι ιδιο με του CU ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Το ΑΦΜ του Revolut πρέπει να είναι ιδιο με του CU ;

Εμένα η vodafone δε μου ζήτησε ΑΦΜ για το CU που παρήγγειλα. Βέβαια, πριν 2 χρόνια που είχα ξαναπάρει κάρτα CU, στον φάκελο που ήρθε είχε και μια υπεύθυνη δήλωση που έπρεπε να στείλω στην vodafone και είχα συμπληρώσει το ΑΦΜ. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dasnowy said:

Εμένα η vodafone δε μου ζήτησε ΑΦΜ για το CU που παρήγγειλα. Βέβαια, πριν 2 χρόνια που είχα ξαναπάρει κάρτα CU, στον φάκελο που ήρθε είχε και μια υπεύθυνη δήλωση που έπρεπε να στείλω στην vodafone και είχα συμπληρώσει το ΑΦΜ. 

Εμενα ζήτησε , δεν ξερω ίσως επειδή ηταν φορητότητα και οχι νέο νουμερο.

Να σημειωθεί ότι παρέλαβα χθες την σιμ , αλλά ακόμα να ολοκληρωθεί η φορητότητα γιατί μου ειπαν ότι η WIND δεν τις εγκρίνει τα Σαββατοκύριακα..

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Εμενα ζήτησε , δεν ξερω ίσως επειδή ηταν φορητότητα και οχι νέο νουμερο

πρόλαβες κ την προσφορά απεριόριστα για 9 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Ακόμα ισχύει η προσφορά. 

καλησπέρα. ναι αλλά αυτό το όριο των 500 πρώτων με κάνει να το σκέφτομαι να μεταβώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα. ναι αλλά αυτό το όριο των 500 πρώτων με κάνει να το σκέφτομαι να μεταβώ. 

Είναι πολύ καλή προσφορά αν σε εξυπηρετεί το δίκτυο.

Αν δε θες να μπλέκεις με προσφορές κλπ, η vodafone δίνει το απεριόριστο συμβόλαιο με δώρο extra sim και 4g mifi στα 13 ευρώ το μήνα για φορητότητα αν έχεις και σταθερό στη vodafone. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, johndouk said:

Όταν το ενεργοποίησες, τι ποσό συνδρομής επέλεξες;

Επίσης η σύνδεση αυτή απαλλάσσεται από τα τέλη κινητής;

Έβαλα τα €15 για να πάρει τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Θα το γυρίσω στα €12 πριν τη χρέωση του 1ου μήνα, που είναι και το ποσό που δίναμε ούτως ή άλλως κάθε μήνα για το Combo M.

Όχι, δεν απαλάσσεται από τέλη κινητής γιατί είναι στο όνομά μου (ο μικρός είναι 13 χρονών και δεν τον πιάνει η απαλλαγή ούτως ή άλλως).

15 ώρες πριν, HEO said:

Μπορείς να διαλέξεις κάποιο πακέτο big bang, εγω αυτό θα κάνω

Έβαλα στο μάτι ένα που δίνει 1000 λεπτά ομιλίας και ένα άλλο που δίνει 250 γιγα

Αυτό με την προϋπόθεση ότι θα έχω βγει από το Liquid, σωστά?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dasnowy said:

Αν δε θες να μπλέκεις με προσφορές κλπ, η vodafone δίνει το απεριόριστο συμβόλαιο με δώρο extra sim και 4g mifi στα 13 ευρώ το μήνα για φορητότητα αν έχεις και σταθερό στη vodafone. 

Η φορητότητα για αυτή την τιμή ισχύει μεταφέροντας κινητό + σταθερό ή μπορεί να δωθεί έχοντας ήδη σταθερό στην Vodafone, με φορητότητα μόνο κινητού?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, geoponer said:

Όχι, δεν απαλάσσεται από τέλη κινητής γιατί είναι στο όνομά μου

Δεν έχει σημασία σε ποιανού όνομα είναι το νούμερο. Αν είχε σημασία θα ήταν αδύνατο να πάρει κάποιος ανήλικος την απαλλαγή, αφού δε γίνεται να έχεις νούμερο στο όνομα σου αν είσαι κάτω των 18.

 

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Η φορητότητα για αυτή την τιμή ισχύει μεταφέροντας κινητό + σταθερό ή μπορεί να δωθεί έχοντας ήδη σταθερό στην Vodafone, με φορητότητα μόνο κινητού?

Την έχουν κάνει πολλές φορές αυτήν την προσφορά αλλά δε γνωρίζω αν θέλει και φορητότητα σταθερού. Με ένα τηλεφώνημα θα λυθεί η απορία σου. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία το φτηνότερο πακέτο 7gb και απεριόριστη ομιλία.

https://www.vodafone.co.uk/mobile/best-sim-only-deals/pay-as-you-go-sim

£10 Bundle

7GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£15 Bundle

20GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£20 Bundle

40GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£30 Bundle

100GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

5G ready

£40 Unlimited Bundle

Unlimited 5G data

Unlimited minutes

Unlimited texts

5G ready

How to keep your number active

To stop your Pay as you go number being disconnected, you need to use it once every 180 days.

This must be for a chargeable activity – like sending a text or making a call.

If you don't use your phone for 90 days, we'll send you a text to remind you. If there's still no activity after the full 180 days, your mobile number will be disconnected and will not work again.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nick.76 said:

Αγγλία το φτηνότερο πακέτο 7gb και απεριόριστη ομιλία.

https://www.vodafone.co.uk/mobile/best-sim-only-deals/pay-as-you-go-sim

£10 Bundle

7GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£15 Bundle

20GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£20 Bundle

40GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

£30 Bundle

100GB data

Unlimited minutes

Unlimited texts

5G ready

£40 Unlimited Bundle

Unlimited 5G data

Unlimited minutes

Unlimited texts

5G ready

How to keep your number active

To stop your Pay as you go number being disconnected, you need to use it once every 180 days.

This must be for a chargeable activity – like sending a text or making a call.

If you don't use your phone for 90 days, we'll send you a text to remind you. If there's still no activity after the full 180 days, your mobile number will be disconnected and will not work again.

Τι συμπεράσμα, βγαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Τι συμπεράσμα, βγαίνει ?
Ότι εδώ Ελλάδα μας κοροϊδεύουν στην καρτοκινητή και σε οποιαδήποτε άλλη χώρα του πλανήτη όλα είναι καλύτερα

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και εκλογές: "Φθηναίνουν" για κανά 6μηνο και μετά "ξανά προς τη δόξα τραβά", το χαβά τους: Ή ευαγγελίζεστε "κάτι άλλο";

ΟΚ: Ας πάθουμε για πολλοστή φορά.

Τίμια η Vodafone που δεν ακολουθεί (προς το παρόν τουλάχιστον) το προεκλογικό ρέμα των 8Ε: Έτσι κι αλλιώς το 2025 15Ε min και 1 μήνα διάρκεια θα είναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ: Να μας κοροϊδεύει; Έχει το τίμιο liquid.

 

 

5 ώρες πριν, panos43 said:

Την προσφορά με τα 25€ στη Revolut μπορω να την πάρω 2 φορες από 2 διαφορετικά νούμερα CU στο ιδιο ΑΦΜ;

Προσοχή εάν διατηρήσεις την δωρεάν πλαστική κάρτα που στέλνει μετά τους 2 μήνες: Χρεώνει υπερβολικά.

Αυτό είναι και "το νόημα" της "προσφοράς"........

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geoponer said:

Έβαλα τα €15 για να πάρει τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. 

Όχι, δεν απαλάσσεται από τέλη κινητής 

Άρα μπήκε δώρο 15÷1.1=13,63€ με διάρκεια 33ημέρες και προτεραιότητα στην ανάλωση.  Συνεπώς, από τα 17,50 που βλέπεις υπόλοιπο, δικά σου (πληρωμένα) είναι περίπου 4 συν το ισόποσο της ως τώρα ανάλωσης του δώρου. Για να το δεις με ακρίβεια, μπες στο bigbang, πήγαινε στο shop (μεσαίο πάνω δεξιά) και δίπλα στους κρυστάλλους θα δεις το (πληρωμένο) υπόλοιπο σου χωρίς το δώρο. Smart pocket θα μπορέσεις να βγάλεις αφού αναλώσεις τη διαφορά (δώρο).

Σημ. Παρότι δεν φαίνεται στο bigbang το δωρεάν υπόλοιπο, εντούτοις αν αγοράσεις bb πακέτο πληρώνεται κατά προτεραιότητα από το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

μπορώ σε CU να έχω έξτρα SIM με τον αριθμό μου ώστε να χρησιμοποιώ δεδομένα σε μοντεμάκι?

επίσης, μπορώ να κρατήσω τη SIM που έχω παραλαβει, να τη βάλω σε μοντεμ και να βγάλω και μια eSIM για το κινητό ή η πρώτη καταστρέφεται αναγκαστικά και πρέπει να πληρώνω για 2 κάρτες (αν υπαρχει δυνατοτητα για έξτρα SIM) ??

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ParafronGR said:

μπορώ σε CU να έχω έξτρα SIM με τον αριθμό μου ώστε να χρησιμοποιώ δεδομένα σε μοντεμάκι?

Όχι δε μπορείς. 

 

51 minutes ago, ParafronGR said:

επίσης, μπορώ να κρατήσω τη SIM που έχω παραλαβει, να τη βάλω σε μοντεμ και να βγάλω και μια eSIM για το κινητό ή η πρώτη καταστρέφεται αναγκαστικά και πρέπει να πληρώνω για 2 κάρτες (αν υπαρχει δυνατοτητα για έξτρα SIM) ??

Η πρώτη καταστρέφεται. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Έχω κανει αίτημα φορητότητας σε Vodafone cu από την Πέμπτη. Ελαβα και την καρτα σιμ. Σήμερα πληροφορήθηκα ότι η wind εχει απορρίψει την αίτηση και να επικοινωνήσω μαζι τους. Επικοινώνησα , μου λενε ολα τα στοιχεια είναι σωστα και δεν ξερουν γιατί απορρίφθηκε και μου λενε να ρωτήσω την Vodafone τον λογο. Τους λεω μου ειπαν τον λογο, δηλαδή συγνώμη αυτη τη δουλειά θα κανω εγω να καλω εναλλάξ και να ρίχνουν το φταίξιμο η μια στην άλλη; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panos43 said:

Καλημερα σας. Έχω κανει αίτημα φορητότητας σε Vodafone cu από την Πέμπτη. Ελαβα και την καρτα σιμ. Σήμερα πληροφορήθηκα ότι η wind εχει απορρίψει την αίτηση και να επικοινωνήσω μαζι τους. Επικοινώνησα , μου λενε ολα τα στοιχεια είναι σωστα και δεν ξερουν γιατί απορρίφθηκε και μου λενε να ρωτήσω την Vodafone τον λογο. Τους λεω μου ειπαν τον λογο, δηλαδή συγνώμη αυτη τη δουλειά θα κανω εγω να καλω εναλλάξ και να ρίχνουν το φταίξιμο η μια στην άλλη; 

Τα στοιχεία που έχεις δηλώσει στην wind είναι διαφορετικα από αυτά που δήλωσες στην vodafone.

Οπότε, μόνο Νέα αίτηση με τα σωστά μπορείς να κάνεις 

6 minutes ago, Mobileras said:

Όσοι παραγγειλατε online νέο νουμερο cu σας ήρθε και δευτερο νουμεράκι δώρο;

ΝΑΙ, αλλά δεν είναι το ΙΔΙΟ δώρο 

Link to comment
Share on other sites




Αυτό με την προϋπόθεση ότι θα έχω βγει από το Liquid, σωστά?


Από ότι βλέπω το big bang ενεργοποιείται από την εφαρμογή του οπότε λογικά δεν χρειάζεται κάτι αλλο

τελευταία μέρα ενεργοποιήση πακέτων με τα δωρεάν λεφτά



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, GREGORYMO said:

 

ΝΑΙ, αλλά δεν είναι το ΙΔΙΟ δώρο 

Αναρωτιέμαι εάν ο 2ος αριθμός γίνεται να κάνει ανανέωση με cash back... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...