Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε πρόβλημα με το δίκτυο, αργές ταχύττητες κτλ , στο Vodafone App υπάρχει επιλογή που αναφέρεις το πρόβλημα με όλα τα στοιχεία της περιοχής κτλ και σε ανταμείβει με 300MBs για ένα εικοσιτετράωρο.

 

 

Την τελευταία φορά που έδωσαν απεριόριστα για 24 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς φορητότητα μέσω του ΓΙΝΕ CU και να έχει επιλέξει χωρίς κάρτα ανανέωσης και να του το δέχτηκαν; Μην μπω τζάμπα στην διαδικασία και φάω πόρτα.

Δεν σε αφήνει να προχωρήσεις, αλλά και να σε άφηνε δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από την εφαρμογή ενεργοποιείται γμτ.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Κακώς αλλά γιατί είναι πρόβλημα αυτό? Και ειδικά απο την στιγμή που στο cu app μπορείς να έχεις κανονικό login απο οπουδήποτε χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία της sim

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με το δίκτυο, αργές ταχύττητες κτλ , στο Vodafone App υπάρχει επιλογή που αναφέρεις το πρόβλημα με όλα τα στοιχεία της περιοχής κτλ και σε ανταμείβει με 300MBs για ένα εικοσιτετράωρο.

 

Η λογική είναι να το "δούνε" και να βελτιώσουν την κάλυψη της περιοχής. Εγώ στο εξοχικό αντιμετώπιζα πρόβλημα με τις κλήσεις, ακόμη και έξω από το σπίτι. Το ανέφερα και μου έδωσαν κάποια λεπτά ομιλίας για μια εβδομάδα, αλλά νομίζω πως έκαναν και τις απαραίτητες ενέργειες ώστε να βελτιωθεί η κάλυψη στην περιοχή.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Κακώς αλλά γιατί είναι πρόβλημα αυτό? Και ειδικά απο την στιγμή που στο cu app μπορείς να έχεις κανονικό login απο οπουδήποτε χωρίς να απαιτείται η φυσική παρουσία της sim
Ναι;για να δοκιμάσω .

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να το κατεβάσω εδώ που ειμαι49e3f82efe36cd9b5d2cc82568416dfb.jpg

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να πάρει κανείς κωδικό για τα simple burgers? Πλέον οπότε δοκιμάζω βγάζει η προσφορά έχει εξαντληθει. Και λεω απο περιέργεια να δοκιμάσω μετα την αλλαγή της ημέρας και ακομα και τώρα εξανλημενο βγαζει. Οποτε προφανώς δε δίνει ποτέ κωδικό... Κρίμα και ήταν η μόνη προσφορά που χρησιμοποιουσα καθε βδομάδα σχεδόν.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να πάρει κανείς κωδικό για τα simple burgers? Πλέον οπότε δοκιμάζω βγάζει η προσφορά έχει εξαντληθει. Και λεω απο περιέργεια να δοκιμάσω μετα την αλλαγή της ημέρας και ακομα και τώρα εξανλημενο βγαζει. Οποτε προφανώς δε δίνει ποτέ κωδικό... Κρίμα και ήταν η μόνη προσφορά που χρησιμοποιουσα καθε βδομάδα σχεδόν.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο. Και νόμιζα επειδή δοκίμασα Κυριακή την τελευταία φορά...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμάσει κάποιος το

σε 2160p hdr

έχω αρκετη καθυστέρηση σήμερα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ενεργοποιείτε το surf & e-mail που δίνει απεριόριστο ιντερνετ αντί για 3γιγα, τι σας δείχνει στο υπόλοιπο;

Συνήθως τα απεριόριστα πακέτα δεν φαίνονται στα υπόλοιπα του my cu, μόνο στα ενεργά πακέτα.

Στο My Vodafone App, ανοίγοντας την ανάλυση του υπολοίπου (από την αρχική του app πατάς το βελάκι πάνω στα ΜΒ), θα πρέπει να σου βγάζει σε ένα από τα πακέτα «Απεριόριστα».

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα απεριόριστα πακέτα δεν φαίνονται στα υπόλοιπα του my cu, μόνο στα ενεργά πακέτα.

Στο My Vodafone App, ανοίγοντας την ανάλυση του υπολοίπου (από την αρχική του app πατάς το βελάκι πάνω στα ΜΒ), θα πρέπει να σου βγάζει σε ένα από τα πακέτα «Απεριόριστα».

 

3gb μου λέει, αλλά ευτυχώς ήρθε σμσ που λεει οτι αγορασα απεριόριστο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο. Και νόμιζα επειδή δοκίμασα Κυριακή την τελευταία φορά...

 

Mπα απλά μούφα πλέον η προσφορά, έχω δοκιμάσει πολλές μέρες ακόμα και 00.01 το βράδυ που αλλάζει η μέρα πάντα εξαντλημένη είναι και καλά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμάσει κάποιος το
σε 2160p hdr

έχω αρκετη καθυστέρηση σήμερα

Για το δίκτυο της vodafone είναι μάλλον too much το 4k.. Προσωπικά στην περιοχή μου με 2ca που έχω δει μέγιστο με μπάντες 3+20 μέχρι 2k βλέπω χωρίς buffering όταν το δίκτυο δουλεύει χωρίς θέματα.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει δεν είναι και ιδιαίτερα υψηλό το bitrate:p απλά θέλω να δω αν με τα απεριόριστα τα καταφέρει το δικτυο η είναι είναι κάτι άλλο,η γραμμή πάει καλά πάντως

https://www.speedtest.net/my-result/a/7125890901

Link to comment
Share on other sites

Αν και το σωστό θέμα για το δίκτυο της vodafone δεν είναι αυτό, θα συμφωνήσω. Σαν απόλυτα νούμερα το δίκτυο δεν δείχνει να έχει πρόβλημα. Αλλά... για κάποιο λόγο στο 4k και γενικά σε μεγάλη ανάλυση δυσκολεύεται περισσότερο ακόμη και τον καιρό που δεν έδινε απεριόριστα σε σχέση με το μεγάλο δίκτυο που μπορεί πχ να μου δίνει 10-15mpbs μέγιστο σε σχέση με τα 50+ της voda και φορτώνει πιο άνετα 4k
Link to comment
Share on other sites

εντάξει μισό έχει διότι πως θα φάμε πιο πολλά απεριόριστα ?λέτε να υπάρχει κάποιου είδους κόφτης ?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Σκοπός μας είναι να κάνουμε την δουλειά μας και οχι να ρίξουμε το δίκτυο.

Πάντως κόφτη δε φαίνεται να έχει και αν έχει είναι μεγάλο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να κάνεις τη δουλειά σου, οχι να προσπαθεις να βρεις τροπο να ριξεις το δικτυο.
αυτό προσπαθώ σε 4κ tv hdr,το πρώτο σχόλιο απλά το προσπερνω ,μη τσακωθω τώρα με σένα αντί του Καραγκιόζη netflix,αστειεύομαι φυσικά

ως προς τον κόφτη είδα άλλο βίντεο 4k dolby vision όπου ναι δεν υπάρχει κόφτης,έπιασε το σχεδόν το maximum της γραμμής μου,8mb/s peak

 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κόφτη δε φαίνεται να έχει και αν έχει είναι μεγάλο νούμερο.

ναι δεν δείχνει να υπάρχει τουλάχιστον στα χαμηλά,θα δοκιμασω και με 3rca που πιάνω έξω από το σπίτι το ίδιο video

Link to comment
Share on other sites

Το ίντερνετ απο το κινητο δεν ειναι για 4κ tv hdr ρε παιδιά. Γιατι καθε φορα καποιοι να ψαχνουν τροπο κατάχρησης;
Το ίντερνετ από το κινητό εφόσον βρίσκεται κάποιος σε σημείο με καλή κάλυψη και έχει συσκευή που κανει ca είναι γρηγορότερο από την πλειοψηφία των adsl/vsdl συνδέσεων της χώρας. Και αυτο θεωρώ προσωπικά ότι είναι ένας λόγος κατάχρησης από αρκετό κόσμο. Όταν κάποιος με την adsl σύνδεση του είτε επειδή δεν βγαίνει παραπάνω στην περιοχή του, είτε για οικονομικούς λόγους δεν μπορεί να πληρώσει για vdsl και αγκομαχά η σύνδεση, τότε όταν έχει φθηνό απεριόριστο θα το εκμεταλλευτεί όσο μπορεί. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...