Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θεωρώ ότι είναι κρίμα, ένα άτομο, που έχω με τα ίδια μου τα μάτια διαπιστώσει ότι βοηθάει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όλους τους άλλους να καταλάβουν το (δύσκολο) κομμάτι του Liquid και τους έχει όντως ανοίξει τα μάτια, να φτάνει στο σημείο να λειτουργεί ως δικηγόρος της Vodafone (αλλα και οποιασδήποτε άλλης εταιρίας) μην μπορώντας να δει αντικειμενικά κάποια πράγματα. Αυτός ο φανατισμός δεν βοηθάει πουθενά και μειώνει την πολύ σημαντική συνεισφορά του.....

Καλό θα ήταν (για όλους μας), όπως βλέπουμε και επικροτούμε τα πολλά (και όντως μερικές φορές απίστευτα) καλά, έτσι να κατακρίνουμε και να καταδικάζουμε όσα γίνονται με κακή πρόθεση και δόλο.....

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

βασικα blizard, πεφτεις εξω σε οσα μου καταλογιζεις (Γι'αυτο ειπα οτι τα εχεις λιγο χαμενα). 

Εγω, οπως και ο kokalo (τον φαγατε τον ανθρωπο) περιμενα να βαλω 13€ και να μεινουν τα λεφτα αυτα στη διαθεση μου για να τα χειριστω οπως θελω.

Βλεποντας το banner της προσφορας (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα) , εννοειται πως δεν περιμενα να ειναι τζαμπα.

Το γραφει εξαλλου οτι κοστιζει 13€.

Αλλα δεν περιμενα να ενεργοποιειται αυτοματα. Το ελεγε βεβαια, αλλα το ειχαν γραμμενο στο "περισσοτερα". Οκ, το εντοπισα πριν καν κανω την αιτηση.

Εσυ τωρα τι προβλημα εχεις;

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, petrost8 said:

βασικα blizard, πεφτεις εξω σε οσα μου καταλογιζεις (Γι'αυτο ειπα οτι τα εχεις λιγο χαμενα). 

Εγω, οπως και ο kokalo (τον φαγατε τον ανθρωπο) περιμενα να βαλω 13€ και να μεινουν τα λεφτα αυτα στη διαθεση μου για να τα χειριστω οπως θελω.

Βλεποντας το banner της προσφορας (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα) , εννοειται πως δεν περιμενα να ειναι τζαμπα.

Το γραφει εξαλλου οτι κοστιζει 13€.

Αλλα δεν περιμενα να ενεργοποιειται αυτοματα. Το ελεγε βεβαια, αλλα το ειχαν γραμμενο στο "περισσοτερα". Οκ, το εντοπισα πριν καν κανω την αιτηση.

Εσυ τωρα τι προβλημα εχεις;

Κατά τα άλλα μέχρι τώρα μπορούσες αυτό το "αυτόματα" να το παρακάμπτεις βάζοντας κάρτα σε κατάστημα με 8€ και όχι 13 που θέλει η προσφορά.

Αλλά κι αυτό το καταργήσανε λες και θέλουν να σου τρώνε πάση θυσία τα 13€.

Τεσπα εμένα τελείωσε η προσφορά οπότε όλα καλά, αλλά είναι πρόβλημα.

Και δεν σημαίνει ότι επειδή σου δίνουν πολλά GB , δεν πειράζει που σου τρώνε τα 13€. Εξάλλου αυτό βγάζουν προς τα έξω και με τα συμβόλαια, ότι σου δίνω όσα θέλεις αρκεί να σε πείσω να μου δίνεις αυτά τα 20€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Ειδικά τα μέλη του φορουμ δεν δικαιολογούνται να μην διαβάζουν τις διευκρινήσεις. 

Mea culpa....

Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίληψη ή καχυποψία στις "προσφορές" και απ' ότι φαίνεται ΚΑΚΙΣΤΑ δεν την έχουν.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kokalo said:

Mea culpa....

Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίληψη ή καχυποψία στις "προσφορές" και απ' ότι φαίνεται ΚΑΚΙΣΤΑ δεν την έχουν.....

Κατά τα άλλα το 99,5% των συνδρομητών πετάνε απ' τη χαρά τους με αυτά που δίνει η προσφορά κι ας τους χρειάζονται τα μισά απ' αυτά. Και θα δίνανε και περισσότερα χρήματα.

Απλώς έπρεπε να μπορείς να μην την έχεις εφόσον δεν το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ kalitexnis_g, επειδη ειδα το θεμα της αυτοματης ενεργοποιησης ΠΡΙΝ κανω την αιτηση , μιλησα στο live chat και με ενημερωσαν οτι αν δεν ηθελα την αυτοματη ενεργοποιηση (οπως και την προσφορα) , επρεπε να κανω την μεταφορα αριθμου σε CU , απο κοντα σε καταστημα (δεν γνωριζω ποσο κοστιζει). 

Εγω ομως δεν ηθελα να κουβαλιεμαι σε μαγαζι , ηθελα να γινει απο τον καναπε μου και συνεχισα την διαδικασια online. 

Εν τελει, και χαρη στην σημαντικη πληροφορια του johndouk, η αυτοματη ενεργοποιηση ΔΕΝ θα μου γινει. 

Εγω δεν κακολογω την Vodafone για το ολο ζητημα (που εννοειται με παραξενεψε γιατι καποτε τα λεφτα που πληρωνες , εμεναν κανονικα στη διαθεση σου) αλλα ειναι γεγονος οτι οντως δεν ειναι σε εμφανες σημειο η αυτοματη ενεργοποιηση. 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, δίνετε πόνο σ' αυτό το φόρουμ, έτσι; Γλώσσα δε βάζετε μέσα. Βαράνε τα μέιλ που ρχονται, η δικιά μου είναι με το ένα μάτι στο κινητό μου. Έβαλα ποπ κορν, συνεχίστε...😉

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sycorpios said:

Άσχετο, δίνετε πόνο σ' αυτό το φόρουμ, έτσι; Γλώσσα δε βάζετε μέσα. Βαράνε τα μέιλ που ρχονται, η δικιά μου είναι με το ένα μάτι στο κινητό μου. Έβαλα ποπ κορν, συνεχίστε...😉

Άλλαξε τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sycorpios said:

Άσχετο, δίνετε πόνο σ' αυτό το φόρουμ, έτσι; Γλώσσα δε βάζετε μέσα. Βαράνε τα μέιλ που ρχονται, η δικιά μου είναι με το ένα μάτι στο κινητό μου. Έβαλα ποπ κορν, συνεχίστε...😉

Μην βάζεις να έρχονται μέιλ, θα τρελαθείς στο τέλος!... και δεν θα μείνουν και ποπ κορν για καμιά ταινία..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,έχω κάνει αίτημα φορητότητας από wind σε CU. Mόλις παρέλαβα την sim από τον courier και μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση μου είναι στην εθνική βάση δεδόμένων φορητότητας σε διαδικασία έγκρισης.

Μήπως γνωρίζετε πόσος καιρός χρειάζεται για την ολοκλήρωση?

ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα ,έχω κάνει αίτημα φορητότητας από wind σε CU. Mόλις παρέλαβα την sim από τον courier και μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση μου είναι στην εθνική βάση δεδόμένων φορητότητας σε διαδικασία έγκρισης.

Μήπως γνωρίζετε πόσος καιρός χρειάζεται για την ολοκλήρωση?

ευχαριστώ

 

Πιθανότατα αύριο το απόγευμα να είσαι στο CU. Εσύ δεν αλλάζεις τη σιμ μέχρι να κοπεί το σήμα από τη wind. Κατά 99% θα προηγηθεί τηλεφώνημα πριν τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο χρονικό διάστημα χάνεις το νουμεράκι εάν δε βάλεις κάρτα??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γρήγορο γιατί με τόσο διάβασμα μπερδεύτηκα.....

Η ανανέωση χρόνου ομιλίας με cashback ισχύει και για το απλό CU ή μόνο για το Liquid.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokalo said:

Να ρωτήσω κάτι γρήγορο γιατί με τόσο διάβασμα μπερδεύτηκα.....

Η ανανέωση χρόνου ομιλίας με cashback ισχύει και για το απλό CU ή μόνο για το Liquid.....?

Για να κάνεις κασμπακ αναγκαστικά πρεπει να βγεις απο το λικουιντ και να γινεις απλο cu, αφού το κασμπακ γινεται μόνο από την εφαρμογή myvodafone, στην οποια δεν μπορεις να μπεις εαν εισαι λικουιντ.

ΥΓ: τωρα ή σου έλυσα την απορία, ή σου δημιουργησα και άλλες απορίες...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, petrost8 said:

blizard, σε μενα απευθυνεσαι στο τελευταιο σου post; Αν ναι, τα εχεις λιγο χαμενα...

Λίγο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Για να κάνεις κασμπακ αναγκαστικά πρεπει να βγεις απο το λικουιντ και να γινεις απλο cu, αφού το κασμπακ γινεται μόνο από την εφαρμογή myvodafone, στην οποια δεν μπορεις να μπεις εαν εισαι λικουιντ.

ΥΓ: τωρα ή σου έλυσα την απορία, ή σου δημιουργησα και άλλες απορίες...

Και για να το κάνω πιο περίπλοκο, θα πω ότι με τις παλιές εκδόσεις εφαρμογής Vodafone που τις έχει αναφέρει ο @blizard αλλά θα τις ξαναπεί γιατί δεν βαριέται με τίποτα, μπορείς παρόλο που είσαι liquid να κάνεις κανονικά cashback.

Link to comment
Share on other sites

"Δε προκειται να [ΚΑΙ ΤΑ #2# ΜΑΖΙ]: 1) Γνωριζεις αριστα και 2) Διαδιδεις αυτα που ξερεις,

Εαν δεν εχεις ηδη ο ιδιος "πληρωσει το τιμημα".

Το 1) παραπανω ΜΟΝΟ του γινεται χωρις το παραπανω, αλλα πρεπει να εισαι Πραγματικα αντικειμενικος και να ΔΥΝΑΣΑΙ. Δλδ ουτε <5% των σημερινων υπηκοων αυτης της χωρας.

Οσοι διαδιδουν στους >95% , ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ η αυυοκαταστροφη: Ας συνεχισουν. Ποτε δε θα μαθουν._

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την τελεία και την παύλα πόσες φορές θα τη βάλεις ακόμη και μετά θα επανέλθεις με νέο "χρησμό";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, seranata said:

Αυτήν την τελεία και την παύλα πόσες φορές θα τη βάλεις ακόμη και μετά θα επανέλθεις με νέο "χρησμό";

Βασικα τελεία και κατω-παυλα βάζει...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Και για να το κάνω πιο περίπλοκο, θα πω ότι με τις παλιές εκδόσεις εφαρμογής Vodafone που τις έχει αναφέρει ο @blizard αλλά θα τις ξαναπεί γιατί δεν βαριέται με τίποτα, μπορείς παρόλο που είσαι liquid να κάνεις κανονικά cashback.

πες της εσύ αν θέλεις και δεν βαριέσαι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akalos said:

πες της εσύ αν θέλεις και δεν βαριέσαι 

Δεν τα έχω δοκιμάσει. Και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα εξελάκι big bang από περιέργεια. Έβαλα τρεις απ' τη πρώτη πεντάδα, έναν απ' τη μέση της 100δας και δύο απ'το τέλος, να δω τι σκορ βαράνε στις 15 πίστες. Καταγράφω μια βδομάδα τώρα. Οκ, στη πρώτη πεντάδα οι τύποι έχουν ξεφύγει, είδα μέχρι και 370 ένας. Όλα 25αρια δηλαδή, εκτός από ένα 20αρι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσον αφορά το "καθαρό" από προσφορές CU, επικοινώνησα μέσω τσατ και μου είπανε ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Συνεπώς η προσφορά είναι δεσμευτική και εκβιαστική καθώς και σου τρώνε την κάρτα στην προσφορά αλλά και δεν έχει πλέον μικρότερο ποσό ως εναλλακτική ανανέωση. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...