Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Vodafone όμως είναι κάπου ανάμεσα. Συνδυάζει καλύτερες προσφορές από την cosmote με καλύτερο σήμα από τη wind.

 

συνδυαζει χειροτερο σημα απο κοσμοτε με χειροτερες προσφορες απο wind/q ;)

με άλλα λόγια, δεν είναι τοπ σε τίποτα... Η κοσμο ειναι τοπ σε σημα και η γουιντ τοπ σε προσφορες

Edited by geocom
Link to comment
Share on other sites

συνδυαζει χειροτερο σημα απο κοσμοτε με χειροτερες προσφορες απο wind/q ;)

με άλλα λόγια, δεν είναι τοπ σε τίποτα... Η κοσμο ειναι τοπ σε σημα και η γουιντ τοπ σε προσφορες

Μπορεί να μην είναι τοπ σε τίποτα όπως λες, αλλά αποτελεί μονόδρομο για κάποιον που θέλει αξιοπρεπές σήμα με κάποιες καλούτσικες προσφορές. Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο που να τα συνδυάζει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

εαν θέλεις συμφέροντα πακέτα πηγαίνεις wind+q, εαν θέλεις την καλύτερη κάλυψη πηγαίνεις cosmote ΤΟΣΟ απλά είναι κάποια πράγματα!

 

Επειδή όμως το 4G της Cosmote δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου και η Wind δεν πιάνει ούτε καν καλό 2g στο σπίτι μου θα βολευτώ μια χαρά με την χρυσή τομή (βλεπε Vodafone) που και σχετικά καλό σήμα έχει και πολύ καλύτερα πακέτα απο Cosmote.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα πακετα χρονο ομιλιας και data απο cu δε βρισκεις πουθενα, κοιταξα λιγο τις αλλες δυο εταιριες και δε συμφερει (εκτος και αν δεν ειδα κατι καλα)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που μένω εγώ, η Vodafone έχει το ίδιο ή και καλύτερο σήμα από την cosmote. Επιπλέον νομίζω η cosmote δεν προσθέτει τα λεπτά και Mb που περισσεύουν πριν την λήξη τους. Στον αντίποδα, δεν έχει αυτόν τον ηλίθιο περιορισμό της ταχύτητας στο internet μετά τα 500mb ημερησίως. Είναι έτσι;

 

Αυτό όμως που δεν κατάλαβα καλά,είναι ότι αυτό ισχύει από την στιγμή που λήγει ο χρόνος από κάποιο ενεργοποιημένο πακέτο; δηλαδή όσο έχουμε διαθέσιμα λεπτά ομιλίας, το βήμα παραμένει ως έχει;

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

 

Το βήμα χρέωσης για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, Carrefour, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, διαμορφώνεται από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει ως έχει.

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής.:mad:

 

Kαι όχι μόνο αυτό!!!

Και τι δεν έχει μέσα.... Χρεώσεις ανά λεπτό πλέον, αυξήσεις sms(πχ. 15 σεντς σε κάποιο καρτοκινητό!!!), αλλαγή διάρκειας πακέτων από 31 μέρες σε 30 μέρες(προσέχτε μην ξεμείνετε χωρίς πακέτο κατά την μετάβαση....)....Γενικώς :X:X:X

Edited by energetica
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ο ανταγωνισμός τουλάχιστον δουλεύει σε αυτήν την γωνιά της Αφρικής. Ευτυχώς επίσης που δουλεύει και η επιτροπή ανταγωνισμού!

Πάντως οι χρεώσεις είναι για χρήση εκτός πακέτων.

 

Και μην πεταχτεί κανείς και με πει ρατσιστή. Δεν έχω τίποτα με κανέναν άνθρωπο σε όλον τον κόσμο. Μόνο με τους ανθρωπόμορφους βρικόλακες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι τοπ σε τίποτα όπως λες, αλλά αποτελεί μονόδρομο για κάποιον που θέλει αξιοπρεπές σήμα με κάποιες καλούτσικες προσφορές. Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο που να τα συνδυάζει καλύτερα;

 

εαν δεν έχεις πρόβλημα στα μέτρια, μια χαρά βολεύει... περί ορέξεως ;)

υγ: ο καλύτερος συνδυασμός ειναι 2καρτη συσκευη με κοσμοτε κ γουιντ/κιου

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν έχεις πρόβλημα στα μέτρια, μια χαρά βολεύει... περί ορέξεως ;)

υγ: ο καλύτερος συνδυασμός ειναι 2καρτη συσκευη με κοσμοτε κ γουιντ/κιου

Αν βάλεις δηλαδή την wind/q σε δίκαρτο βελτιώνεται το σήμα της και θα πιάνει καλύτερα; Συμφωνώ στο δίκαρτο, αλλά όχι για τη wind.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί πως θα έχεις cosmote για internet και Q για τα υπόλοιπα.

Μα το σήμα της wind/q δεν είναι άθλιο μόνο στο ίντερνετ όπου είναι ανύπαρκτο, αλλά και στην ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσφορές / πακέτα για ομιλία προς όλους και MB συμφέρει όμως η Cosmote;

 

Στο κοσμοκαρτα δεν νομιζω.Αλλα δεν θελω και να μεινω πλεον στην vodafone.Πηρα μια προσφορα για συνδεση στην κοσμοτε και σκεφτομαι να την κανω μια και καλη.

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν έχεις πρόβλημα στα μέτρια, μια χαρά βολεύει... περί ορέξεως ;)

υγ: ο καλύτερος συνδυασμός ειναι 2καρτη συσκευη με κοσμοτε κ γουιντ/κιου

 

Δηλαδή το μέτριο εμείς χειρότερο απο το κακό;

 

Αν βαφτίζουμε το κακό καλύτερο, περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτοί οι καρχαρίες καταλαβαίνουν μόνο από νούμερα. Είναι συνεννοημενοι και κάνουν ότι θέλουν. Στο κάτω κάτω αυτοί ξεκίνησαν να δίνουν, ότι τώρα παίρνουν πίσω. Δυστυχώς.

 

Άσχετα αν εμάς μας χαλάει.

 

Υποτίθεται όμως πως υπάρχουν μηχανισμοί που ελέγχουν. Είναι δυνατόν να βλέπουν αυτά και να σφυρίζουν αδιάφορα; είναι φως φανάρι η υπόθεση.

 

Φτωχή ελλαδίτσα, καλά να πάθεις :(

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί πως θα έχεις cosmote για internet και Q για τα υπόλοιπα.

 

περιπου αυτό κάνω εγώ frog/κοσμοτέ για internet/spotify και ομιλια wind εκεί που κινούμε δεν έχω θέμα στην ομιλία με την wind πολύ σπανια είχα και την έχω 8 χρονια στο internet βεβαια απλά δεν η wind internet έχω την κοσμοτέ όπως είπα και η παρακάτω προσφορα δεν με χαλάει καθόλου και τα mb μεταφέρονται εάν κανεις ανανέωση πριν την ημερομηνία σε απάντηση σε ένα παιδί που ειπε παραπάνω ότι δεν μεταφέρονται σε κοσμοτέ τα mb

 

προσφορα frog

http://i61.tinypic.com/2hzq1xw.png

 

 

 

Δυστυχώς αυτοί οι καρχαρίες καταλαβαίνουν μόνο από νούμερα. Είναι συνεννοημενοι και κάνουν ότι θέλουν. Στο κάτω κάτω αυτοί ξεκίνησαν να δίνουν, ότι τώρα παίρνουν πίσω. Δυστυχώς.

 

Άσχετα αν εμάς μας χαλάει.

 

Υποτίθεται όμως πως υπάρχουν μηχανισμοί που ελέγχουν. Είναι δυνατόν να βλέπουν αυτά και να σφυρίζουν αδιάφορα; είναι φως φανάρι η υπόθεση.

 

Φτωχή ελλαδίτσα, καλά να πάθεις :(

 

 

είναι πουλημένες ψυχές τους σφυρίζουν και λεφτά στην τσέπη και σφυρίξουν και αυτή αδιάφορα το καρτέλ ζει. εμείς πεθαίνουμε μέρα την μέρα και αυτή πλουτίζουν

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πολλα χρόνια να ασχοληθω με cu...μπορεί να μου πει κάποιος τι ισχυει αυτήν τη στιγμη κάνοντας μια ανανέωση 10 ευρώ;

Αν και τι δώρο/δώρα έχω λόγω της ανανέωσης αυτής και επίσης τι πακέτα μπορω να ενεργοποιησω με τα διαθέσιμα χρήματα που μενουν για χρόνους ομιλίας/internet κτλ;

Ειδικα για τα δώρα δεν βρίσκω πληροφορίες.

Ευχαριστώ!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την cosmote και μου απάντησαν πως δεν μεταφέρονται ούτε Mb, ούτε λεπτά ομιλίας που περισσεύουν από πακέτο πριν την λήξη τους. Τουλάχιστον αυτό μου απάντησαν.

 

Ομοίως, δεν γνώριζε η εξυπηρέτηση, για το αν τυχόν υπάρχει περιορισμός ορθής χρήσης για την χρήση του ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τα βροντήξω στην Q και ας μην έχω ίντερνετ ούτε για τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την cosmote και μου απάντησαν πως δεν μεταφέρονται ούτε Mb, ούτε λεπτά ομιλίας που περισσεύουν από πακέτο πριν την λήξη τους. Τουλάχιστον αυτό μου απάντησαν.

 

Ομοίως, δεν γνώριζε η εξυπηρέτηση, για το αν τυχόν υπάρχει περιορισμός ορθής χρήσης για την χρήση του ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τα βροντήξω στην Q και ας μην έχω ίντερνετ ούτε για τα βασικά.

 

σε καρτοκινητό...? Τότε τα 4 giga που έχω μου τα έδωσε ο θεός και όχι ότι είναι από προηγούμενους μήνες

σε πολύ σχετική έπεσες

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτοu

 

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

 

Τα λεπτα οχι τα mb ναι

να πας στα πακετα με τα mb να το δεις και μονος σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι φαίνεται. Έχεις περιορισμό σε ημερήσια κατανάλωση δεδομένων;

 

 

δεν έχει περιορισμό στην κατανάλωση

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πολλα χρόνια να ασχοληθω με cu...μπορεί να μου πει κάποιος τι ισχυει αυτήν τη στιγμη κάνοντας μια ανανέωση 10 ευρώ;

Αν και τι δώρο/δώρα έχω λόγω της ανανέωσης αυτής και επίσης τι πακέτα μπορω να ενεργοποιησω με τα διαθέσιμα χρήματα που μενουν για χρόνους ομιλίας/internet κτλ;

Ειδικα για τα δώρα δεν βρίσκω πληροφορίες.

Ευχαριστώ!

 

Με ανανέωση απο 10 ευρώ σου δίνει bonus ή δύο ώρες προς ΟΛΗ την Vodafone ή 500MB ανάλογα αν έχεις επιλέξει το Bonus talk to Vodafone ή το Just surf bonus. Αντίστοιχα με ανανέωση 20 ευρώ κερδίζεις 4 ώρες προς Vodafone ΚΑΙ 60MB ή 1GB ίντερνετ. Τα πακέτα αυτά ισχύουν για 1 μήνα απο την ανανέωση χρόνου και το ποσό ανανέωσης μένει στον λογαριασμό σου. Δες και στο http://www.vodafonecu.gr για όλα τα πακέτα ομιλίας, ίντερνετ και sms που υπάρχουν διαθέσιμα. Προϋπόθεση για να παίρνεις τα παραπάνω μπόνους αλλά και για να εκμεταλλευτείς και την υπηρεσία "πάρε να 'χεις" για έξτρα ΜΒ να έχεις κάνει εγγραφή στο vodafonecu.gr

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση απο 10 ευρώ σου δίνει bonus ή δύο ώρες προς ΟΛΗ την Vodafone ή 500MB ανάλογα αν έχεις επιλέξει το Bonus talk to Vodafone ή το Just surf bonus. Αντίστοιχα με ανανέωση 20 ευρώ κερδίζεις 4 ώρες προς Vodafone ΚΑΙ 60MB ή 1GB ίντερνετ. Τα πακέτα αυτά ισχύουν για 1 μήνα απο την ανανέωση χρόνου και το ποσό ανανέωσης μένει στον λογαριασμό σου. Δες και στο http://www.vodafonecu.gr για όλα τα πακέτα ομιλίας, ίντερνετ και sms που υπάρχουν διαθέσιμα. Προϋπόθεση για να παίρνεις τα παραπάνω μπόνους αλλά και για να εκμεταλλευτείς και την υπηρεσία "πάρε να 'χεις" για έξτρα ΜΒ να έχεις κάνει εγγραφή στο vodafonecu.gr

Ναι τα πακέτα τα χω δει.

Σε ευχαριστώ για τα περαιτέρω! :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί πως θα έχεις cosmote για internet και Q για τα υπόλοιπα.

 

Αυτό ακριβως απλά και όμορφα... απορώ με μερικους εδώ μέσα, για ποιον λόγο τέτοια επιθετικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα της 2:00 περιπου δεν ειχα σημα δικτυου σε δυο κινητα με vodafone cu σε περιοχη της Πατρας. Δεν ξερω ποση ωρα εμειναν εκτος δικτυου γιατι επεσα για υπνο. Ετυχε σε καποιον αλλο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για μηνύματα προς εθνικούς προορισμούς εκτός πακέτων χρήσης διαμορφώνεται για συνδρομητές

Vodafone CU από €0,1015 σε €0,11,

για συνδρομητές

Καρτοκινητού Vodafone από €0,1312 σε €0,15,

για συνδρομητές

Vodafone International από €0,0744 σε €0,10,

για συνδρομητές

Carrefour από €0,05 σε €0,10,

για συνδρομητές

Tazamobile από €0,0644 σε €0,10, για συνδρομητές ΕΛΤΑ Καρτοκινητής από €0,1312 σε €0,15 και για συνδρομητές Καρτοκινητού Ολυμπιακός από €0,1015 σε €0,12.

 

Η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής. Πιο συγκεκριμένα μετά την κατανάλωση των 15ΜΒ με χρέωση €1, αίρεται ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου, και ο συνδρομητής θα μπορεί να συνεχίσει τη χρήση Ίντερνετ στο κινητό με χρέωση 1€ για κάθε επιπλέον 50MB για το υπόλοιπο της ημέρας.

Το βήμα χρέωσης για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, Carrefour, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, διαμορφώνεται από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει ως έχει.

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...