Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν εκανες αλλαγη sim σε micro τοτε τα 5€ εκει τα εδωσες.. ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εαν εκανες αλλαγη sim σε micro τοτε τα 5€ εκει τα εδωσες.. ;)

 

Όχι πρώτα αγόρασα το πακέτο. Μετά από μια βδομάδα που είδα ότι το χρησιμοποιώ αρκετά τους το πήγα να αλλάξω σε μικρο. Απλά μου είπανε ότι μου την κάνουμε δώρο αφού πλήρωσα το πακέτο στην αρχή! Αυτό με εντολή της βονταφον φυσικά. Το κατάστημα ήθελε 5ευρω αλλά τους έστειλα την απόδειξη της αγοράς του πακέτου. Μάλλον έπαιξε λαμογιά από το κατάστημα και είπαν να το μαζέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ εγώ σήμερα τελικά τη νέα SIM με τον αργοπορημένο courier.

Ενεργοποιήθηκε σαν bonus καλωσορισματος το xclusive 5 και γύρω στα 900 λεπτά προς Vodafone και cu(τα οποία δεν παίζει κ να τα καταναλωσω).

 

 

Όλα καλά προς το παρόν και είμαι αρκετά χαρούμενος.Το μοναδικό μείον που παρατήρησα είναι το σχετικά ασθενές σήμα,σε σχέση με την cosmote που είχα..

Πέφτει καμία φορά στις 3,4 γραμμές,ενώ με cosmote ήταν καρφωμένο στις 5 full time.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο εγώ πλήρωσα 5 ευρώ βέβαια μου έδωσε δώρο ένα xclusive 5 + ότι δεν με χρέωσαν για την αλλαγή της σιμ σε μικρο σιμ. Αλλά όλοι ζητάνε 5ευρω στα καταστήματα άμα δεν είσαι ενημερωμένος. Φοιτητικό έχω.

 

Εγω που πήρα ένα φοιτητικό πακέτο εχθες απ τη vodafone στη Βούλα δεν πλήρωσα τίποτα πάντως

Link to comment
Share on other sites

το ειδα απ τη σελιδα τους στο φατσοβιβλιο :cool:

Και αν δεν είσαι της πιστωτικής, μπορείς να ανανεώσεις και με χρεωστική VISA Electron, Maestro. ωραίο αυτό !

 

Τώρα η ανανέωση του CU σου γίνεται ευκολάκι!

Γιατί αν κολλήσεις το Σύμπτωμα 135, θα... "φουλάρεις" τσακ μπαμ παντού, από το My CU Account σου!

Μπες τώρα στο http://bit.ly/E-CU-TopUp και... φούλαρέ το!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η δυνατότητα online ανανέωσης με πιστωτική από το myaccount .

Δυνατότητα ανανέωσης 5 ευρώ , 10 ευρώ 15 ευρώ 20 ευρώ.

Δυστυχώς το myaccount δεν δουλευει πλέον σε αριθμούς CU

Μόλις δεί ότι έχεις cu σε προτρέπει να πας στο http://www.vodafonecu.gr για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου .... και εκει δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα online ανανέωσης .

Φαντάζομαι σε λίγες μέρες θα μπει και εκεί .

Προς το παρόν μόνο για καρτοκινητό και international

Εννοεις να κανεις λογκιν στο σαϊτ και οχι να εγκαταστησεις καποια εφαρμογη στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

 

υπάρχει σελίδα στο fb συγκεκριμένα για τη καρτοκινητή vodafone (όχι CU) ;

 

οχι οποιοδηποτε ερωτημα το δινεις στην fan page της Vodafone Greece

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η δυνατότητα online ανανέωσης με πιστωτική από το myaccount .

Δυνατότητα ανανέωσης 5 ευρώ , 10 ευρώ 15 ευρώ 20 ευρώ.

Δυστυχώς το myaccount δεν δουλευει πλέον σε αριθμούς CU

Μόλις δεί ότι έχεις cu σε προτρέπει να πας στο http://www.vodafonecu.gr για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου .... και εκει δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα online ανανέωσης .

Φαντάζομαι σε λίγες μέρες θα μπει και εκεί .

Προς το παρόν μόνο για καρτοκινητό και international

 

Επανήλθε πλέον από σήμερα κανονικά η πρόσβαση στο myaccount και για τους cu συνδρομητές. Ήταν εκτός για ένα διήμερο αλλά από σήμερα μπαίνει πλέον κανονικά δε σε παραπέμπει στο cu

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές σε προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας

 

Η εταιρία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τιμολογιακές αλλαγές στα παρακάτω προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας.

 

 

 

Από 15/07/2013 το πακέτο ομιλίας προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας του καρτοκινητού Vodafone International θα προσφέρει ακόμα περισσότερα λεπτά ομιλίας. Συγκεκριμένα από 90 λεπτά προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας + 300 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone International με χρέωση 7€, θα προσφέρει πλέον 180 λεπτά προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας με χρέωση 6€. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν ως έχουν. Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας προς Vodafone International από το υφιστάμενο πακέτο ομιλίας, θα συνεχίσουν να είναι διαθέσιμα μέχρι να λήξουν ή να καταναλωθούν. Η κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας προς Αλβανία/Ιταλία γίνεται ανά λεπτό, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά.

 

 

 

Επιπλέον ανακοινώνεται η από 13 Αυγούστου 2013 διακοπή της εμπορικής διάθεσης για νέες ενεργοποιήσεις του πακέτου ομιλίας «150 λεπτά προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα» αξίας 5€ για τους συνδρομητές του καρτοκινητού Vodafone International.

 

Παράλληλα ανακοινώνεται η από 13 Αυγούστου 2013, αλλαγή της χρέωσης ομιλίας προς Εθνικούς προορισμούς για τον ισχύοντα τιμοκατάλογο των προγραμμάτων καρτοκινητής Vodafone. Συγκεκριμένα η χρέωση ομιλίας για τα προγράμματα Vodafone CU και Καρτοκινητό Vodafone διαμορφώνεται από 0,006239€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο και για το πρόγραμμα Vodafone International από 0,0062€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο. Επίσης η χρέωση ομιλίας προς Εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές του καρτοκινητού Tazamobile διαμορφώνεται από 0,3744€/λεπτό σε 0,39294€/λεπτό. Η παραπάνω αλλαγή αφορά την χρέωση μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ομιλίας ή bonus ομιλίας χωρίς να επηρεάζεται η ενσωματωμένη αξία τους, καθώς επίσης και την χρέωση για τα δίκτυα ή τους προορισμούς που δεν περιλαμβάνονται σε αυτά. Οι παραπάνω χρεώσεις θα ισχύουν και για χρήση κατά την διάρκεια της περιαγωγής μέσω χρήσης της υπηρεσίας Vodafone Passport. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των προγραμμάτων παραμένουν ως έχουν.

 

Όλες οι παραπάνω χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιοι είναι οι κωδικοί USSD για την Ελλάδα? Βρήκα αυτό αλλά είναι μάλλον της Ινδίας...

http://bignewsblog.com/ussd-codes/vodafone-ussd-code-list-810.html

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές σε προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας

 

Η εταιρία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τιμολογιακές αλλαγές στα παρακάτω προϊόντα καρτοκινητής τηλεφωνίας.

 

 

 

Από 15/07/2013 το πακέτο ομιλίας προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας του καρτοκινητού Vodafone International θα προσφέρει ακόμα περισσότερα λεπτά ομιλίας. Συγκεκριμένα από 90 λεπτά προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας + 300 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone International με χρέωση 7€, θα προσφέρει πλέον 180 λεπτά προς κινητά Vodafone Αλβανίας/Ιταλίας με χρέωση 6€. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν ως έχουν. Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας προς Vodafone International από το υφιστάμενο πακέτο ομιλίας, θα συνεχίσουν να είναι διαθέσιμα μέχρι να λήξουν ή να καταναλωθούν. Η κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας προς Αλβανία/Ιταλία γίνεται ανά λεπτό, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά.

 

 

 

Επιπλέον ανακοινώνεται η από 13 Αυγούστου 2013 διακοπή της εμπορικής διάθεσης για νέες ενεργοποιήσεις του πακέτου ομιλίας «150 λεπτά προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα» αξίας 5€ για τους συνδρομητές του καρτοκινητού Vodafone International.

 

Παράλληλα ανακοινώνεται η από 13 Αυγούστου 2013, αλλαγή της χρέωσης ομιλίας προς Εθνικούς προορισμούς για τον ισχύοντα τιμοκατάλογο των προγραμμάτων καρτοκινητής Vodafone. Συγκεκριμένα η χρέωση ομιλίας για τα προγράμματα Vodafone CU και Καρτοκινητό Vodafone διαμορφώνεται από 0,006239€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο και για το πρόγραμμα Vodafone International από 0,0062€/δευτερόλεπτο σε 0,006549€/δευτερόλεπτο. Επίσης η χρέωση ομιλίας προς Εθνικούς προορισμούς για τους συνδρομητές του καρτοκινητού Tazamobile διαμορφώνεται από 0,3744€/λεπτό σε 0,39294€/λεπτό. Η παραπάνω αλλαγή αφορά την χρέωση μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ομιλίας ή bonus ομιλίας χωρίς να επηρεάζεται η ενσωματωμένη αξία τους, καθώς επίσης και την χρέωση για τα δίκτυα ή τους προορισμούς που δεν περιλαμβάνονται σε αυτά. Οι παραπάνω χρεώσεις θα ισχύουν και για χρήση κατά την διάρκεια της περιαγωγής μέσω χρήσης της υπηρεσίας Vodafone Passport. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των προγραμμάτων παραμένουν ως έχουν.

 

Όλες οι παραπάνω χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 23%

 

ουστ τα μ#@#$#@#@4#$! δεν τους έφτανε το 25.15 ευρώ η ώρα(μαζί με το 12%) το πήγαν 26.40 ευρώ για τις εθνικές κλήσεις...

Τι θα γίνει ρε με δαύτους; The sky is the limit?

Η ανακοίνωση για τη μείωση στις χρεώσεις roaming μου άρεσε!

ΟΥΣΤ!

Link to comment
Share on other sites

ουστ τα μ#@#$#@#@4#$! δεν τους έφτανε το 25.15 ευρώ η ώρα(μαζί με το 12%) το πήγαν 26.40 ευρώ για τις εθνικές κλήσεις...

Τι θα γίνει ρε με δαύτους; The sky is the limit?

Η ανακοίνωση για τη μείωση στις χρεώσεις roaming μου άρεσε!

ΟΥΣΤ!

 

Αστα να πανε... δεν συμφερει καθολου χωρις να εχεις καποιο πακετο για να μιλας να ειναι καλα το πακετο του cu με 200 λεπτα προς βοντα κια 100 προς ολουσ! με 5 ευρω!! θα παιζει συνεχεια να το βαζω διοτι αλλιως δεν παιζει να παρω τηλεφωνο ...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

CU Free Nights και γίνε βαμπίρ της επικοινωνίας.

 

Κάθε βράδυ από τις 12 τα μεσάνυχτα μέχρι τις 6 το πρωί έχεις τα πάντα απεριόριστα κ δωρεάν προς CU. Και ΜΒ (στο κινητό), και ομιλία και sms προς CU για να κάνεις τη νύχτα μέρα. Με το CU κανείς δεν κλείνει μάτι.

 

Για να εγγραφείς στην υπηρεσία στείλε N με δωρεάν SMS στο 1398. Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη από τις 15/07 έως και τις 16/08 από τα μεσάνυχτα μέχρι τις 6:00 το πρωί (00:00 – 06:00).

 

Πηγή: http://www.vodafonecu.gr/gr/cu-free-nights/

Link to comment
Share on other sites

CU Free Nights και γίνε βαμπίρ της επικοινωνίας.

 

Κάθε βράδυ από τις 12 τα μεσάνυχτα μέχρι τις 6 το πρωί έχεις τα πάντα απεριόριστα κ δωρεάν προς CU. Και ΜΒ (στο κινητό), και ομιλία και sms προς CU για να κάνεις τη νύχτα μέρα. Με το CU κανείς δεν κλείνει μάτι.

 

Για να εγγραφείς στην υπηρεσία στείλε N με δωρεάν SMS στο 1398. Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη από τις 15/07 έως και τις 16/08 από τα μεσάνυχτα μέχρι τις 6:00 το πρωί (00:00 – 06:00).

 

Πηγή: http://www.vodafonecu.gr/gr/cu-free-nights/

 

Ενταξει,εδω απλα τα σπαει.Τι να πω....ας ειναι καλα το Whats up με 100 λεπτα δωρο που δινει προς το ιδιο δικτυο.Δεν μπορω να καταλαβω τι προσφερει το Whats up πια και το εχουν ολοι(και γω σαν 2ο γιατι αλλιως δεν βγαινω).Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

θα με βολέψει δε μπορώ να πω.

Τα MB όμως πόσα είναι; είναι όντως απεριόριστα ή υπάρχει κανένα όριο;

και να υπάρχει δεν έγινε και τίποτα απλά μην έχουν βάλει σαν όριο τίποτα 10MB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα προτιμούσα να έδιναν ξανά την προσφορά του Πάσχα..

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το δούλεψα κάνα μισάωρο φβ,, σερφαρισμα.. Οπότε πάνω από 10 σίγουρα.. Σήμερα λέω να δοκιμάσω και κάνα βίντεο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το CU Free nights,μου ήρθε κι εμένα ενημερωτικό μήνυμα σήμερα το πρωί κ το ενεργοποίησα άμεσα!

Να ρωτήσω κάτι για όποιον ξέρει:έχω το φοιτητικό cu και ενεργοποιημένο το students xclusive 7 το οποίο λήγει στις 19/7.Δεν έχω ξοδέψει όλα τα μηνύματα και το χρόνο ομιλίας κ όταν ανανεώσω,θέλω τα υπάρχοντα λεπτά + sms να προστεθούν στα καινούρια 600 λεπτά+100 sms.Πρέπει να ανανεώσω στις 18/7 ή μπορώ να το κάνω και στις 19/7 ώστε να κερδίσω μια ημέρα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το CU Free nights,μου ήρθε κι εμένα ενημερωτικό μήνυμα σήμερα το πρωί κ το ενεργοποίησα άμεσα!

Να ρωτήσω κάτι για όποιον ξέρει:έχω το φοιτητικό cu και ενεργοποιημένο το students xclusive 7 το οποίο λήγει στις 19/7.Δεν έχω ξοδέψει όλα τα μηνύματα και το χρόνο ομιλίας κ όταν ανανεώσω,θέλω τα υπάρχοντα λεπτά + sms να προστεθούν στα καινούρια 600 λεπτά+100 sms.Πρέπει να ανανεώσω στις 18/7 ή μπορώ να το κάνω και στις 19/7 ώστε να κερδίσω μια ημέρα;

Πρακτικά πρέπει να γίνει ενεργοποίηση πριν λήξει το προηγούμενο. Αν ξέρεις ακριβή ώρα λήξης το κάνεις. Αλλά μην το αφήσεις και τελευταίο λεπτό δεν ξέρεις τι γίνεται !

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά πρέπει να γίνει ενεργοποίηση πριν λήξει το προηγούμενο. Αν ξέρεις ακριβή ώρα λήξης το κάνεις. Αλλά μην το αφήσεις και τελευταίο λεπτό δεν ξέρεις τι γίνεται !

 

Μάλιστα..δεν ήξερα καν οτι ισχυει κάτι τέτοιο κ ο μλκς περίμενα να λήξει κ μετα να ανανεωσω!χαχαχα χαζοςς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ok,οπότε θα φροντίσω να το ανανεώσω κάποια στιγμή την Πέμπτη :)

prioxx,είδες τι μαθαίνει κανείς στο myphone!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...