Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα προσφορά για φοιτητές με μπονους ανανέωσης 300λεπτα προσ cu με κάθε ανανέωση δέκα ευρώ. Περισσότερες πληροφοριες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39985&dateFrom=&dateUntil= 28/9και ώρα 18:19!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά για φοιτητές με μπονους ανανέωσης 300λεπτα προσ cu με κάθε ανανέωση δέκα ευρώ. Περισσότερες πληροφοριες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39985&dateFrom=&dateUntil= 28/9και ώρα 18:19!

 

Kαλα ειναι το καλυτερο πακετο αυτη τη στιγμη. Θα παραλαβω το πασο μου στα μεσα του επομενου μηνα... αν δεν απαντησει η wind θα κινηθω και εγω προς vodafone πλευρα σιγουρα!

 

edit: εχεις κανει λαθος 600 λεπτα προς cu δινει!!!

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

vodafone: κανε κατι και για τους ανεργους μωρέ! Οι ανεργοι (πραγματικό νουμερο, οχι μονο δηλωμενοι) ειναι περισσοτεροι απο τους φοιτητες! Μπες στο κλιμα της κρισης, και θα βγεις κερδισμενη...
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη ενα προβλημα συστηματος, δεν επιτρεπει την φορητοτητα, συντομα θα ειναι διαθεσιμη.

 

Και μένα με πήρανε στις 8+ και μου είπανε το ίδιο πράγμα.Μόλις ανοίξει θα μεταφερθώ άμεσα. Συμφέρει άπειρα το πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα τη φορητότητα δε μου είπαν τίποτα. Μια χαρα το έκαναν και σε 3 ημέρες μου παν οτι θα ολοκληρωθεί

 

εγω παντως αυτη την ενημερωση εχω, οπως και στο φιλο παραπανω του ειπαν το ιδιο πραγμα, μακαρι η φορητοτητα σου να μην παρει πανω απο 3 μερες.. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αναλυτική κατάσταση κλήσεων σε καρτοκινητό πως ζητάμε ;
πηγαινε σ ενα κατάστημα ή καλεσε την εξυπηρέτηση
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείται φορητότητα παιδια;

Εγω πήρα την sim αλλα με άλλον αριθμό γιατι δν ήξερα αν θέλω να τη βάλω στο κανονικό μου και να το αλλάξω σε Vodafone αλλα δεν μου την ενεργοποιήσαν την καινούργια sim ακόμα γιατι κάτι είχε το pc και δεν γινόταν και θα πάω Δευτέρα ε και θα τους πω να μου την βάλουν στην κοσμοτέ με το ίδιο νούμερο ε; Γίνεται;

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.Απλά μέχρι να γίνει στο τριήμερο δηλαδή θα πάρει η cosmote και θα σου κάνει αντιπροσφορά. Τους λες να πάνε από εκεί που ήρθανε και μετά μεταβαίνεις στην άλλη εταιρία. Δεν μένεις χωρίς τηλ, απλά κάποια στιγμή κλείνεις τη μία sim και ανοίγεις την καινούργια και όλα δουλεύουν ρολόι!
Link to comment
Share on other sites

Σιγα δεν θα το σηκώσω :P

Οταν λέει για όλα τα δίκτυα εννοεί και για what's up ε?

Edited by soyzana

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Σιγα δεν θα το σηκώσω :P

Οταν λέει για όλα τα δίκτυα εννοεί και για what's up ε?

 

Εννοείται, τα λεπτά είναι προς όλα τα εθνικά δίκτυα της Ελλάδας. :)

Πήγε η κοπέλα μου χθες και πήρε το πάσο της και της έδωσαν 2 πακέτα σύνδεσης CU με δώρο 100 λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς καμία προϋπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, τα λεπτά είναι προς όλα τα εθνικά δίκτυα της Ελλάδας. :)

Πήγε η κοπέλα μου χθες και πήρε το πάσο της και της έδωσαν 2 πακέτα σύνδεσης CU με δώρο 100 λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς καμία προϋπόθεση.

 

1 για καθε φοιτητη δεν ελεγαν?

Link to comment
Share on other sites

1 για καθε φοιτητη δεν ελεγαν?

 

Όντως. Δεν ξέρω γιατί της έδωσαν δύο.

Μπορεί, όμως, η ενεργοποίηση του CU xClusive να γίνει μόνο στον ένα από τους δύο αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Δεν ξέρω γιατί της έδωσαν δύο.

Μπορεί, όμως, η ενεργοποίηση του CU xClusive να γίνει μόνο στον ένα από τους δύο αριθμούς.

 

μακαρι να το καταφερετε να γινει και στα 2 νουμερα ;)

προφανως εχουν εντολη οι υπαλληλοι να δινουν 2-2 για να 2πλασιαζεται ο αριθμος που θα δωσει σε μελλοντικη ανακοινωση η εταιρια.

 

πολεμο προς wu μυριζομαι... (αφου target group μονο οι φοιτητες ειναι, ο ευκολος στοχος)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να το καταφερετε να γινει και στα 2 νουμερα ;)

προφανως εχουν εντολη οι υπαλληλοι να δινουν 2-2 για να 2πλασιαζεται ο αριθμος που θα δωσει σε μελλοντικη ανακοινωση η εταιρια.

 

πολεμο προς wu μυριζομαι... (αφου target group μονο οι φοιτητες ειναι, ο ευκολος στοχος)

 

καμια σχεση απλα προς το παρον το συστημα δεν ζηταει κωδικο πασο για την ενεργοποιηση που στις επομενες μερες θα αλλαξει, ειδαλλως θα μπορει ο καθενας να παρει xclusive..!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Σε αλλαγή από Καρτοκινητό προς International μηδενίζεται το υπόλοιπο; (Νομίζω όχι αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη.)

2. Σε παλιό cu, που έχει κάνει παλιότερα ανανεώσεις, και τώρα θέλω να το εγγράψω στο vodafonecu.gr για να πάρω τα 300' δώρο προς vodafone, θα μπορώ πραγματοποιήσω τις κλήσεις προς vodafone αν έχω μηδενικό υπόλοιπο; (Με υπόλοιπο 0,01€ γίνεται, με 0,00€ όμως; )

Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν ενεργοποίησεις την σιμ σου δίνει απο μονο του τα 100 λεπτά προς όλους

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν ενεργοποίησεις την σιμ σου δίνει απο μονο του τα 100 λεπτά προς όλους

εννοεί αν μπορεί να κάνει κλήση όταν το υπόλοιπο είναι 0€. απ όσο ξέρω, με μηδενικό υπόλοιπο, και να χεις λεπτά ή μηνύματα από πακέτο, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

Δύο ερωτήσεις:

1. Σε αλλαγή από Καρτοκινητό προς International μηδενίζεται το υπόλοιπο; (Νομίζω όχι αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη.)

[...]

όχι,σε καμιά αλλαγή πακέτου δεν μηδενιζεται
Link to comment
Share on other sites

αυτό

Ναι οταν ενεργοποίησεις την σιμ σου δίνει απο μονο του τα 100 λεπτά προς όλους

απαντάει σε άλλο θέμα που συζητούσαν πιο πάνω, απλώς το μέλος δεν έχει χρησιμοποιήσει την παράθεση του μηνύματος στο οποίο απαντάει... :rolleyes:

 

εννοεί αν μπορεί να κάνει κλήση όταν το υπόλοιπο είναι 0€. απ όσο ξέρω, με μηδενικό υπόλοιπο, και να χεις λεπτά ή μηνύματα από πακέτο, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

Ναι, αλλά είναι σίγουρο αυτό;

Και όταν λέμε μηδέν, μπορεί να λέει 0,00€ αλλά στην πραγματικότητα να είναι 0,001€ (αφού έχω κάνει παλιότερα ανανεώσεις και δεν είναι νέο πακέτο) και να δουλεύουν τα 300'...

Μου δημιουργήθηκε η απορία γιατί αυτή τη στιγμή το πακέτο είναι Καρτοκινητό και θα το γυρίσω σε CU για τα 300'. Αν είναι να μην τα πάρω, θα το κρατήσω Καρτοκινητό και θα βάλω 5€ για να μιλάω με το 1 λεπτό το 1'. Αλλά αν το γυρίσω σε CU και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα 300' θα πρέπει να ανανεώσω! Κι αν ανανεώσω με το μίνιμουμ, 5€, δεν θα πάρω τίποτα από μπόνους (τα δωράκια είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να βάλω χρήματα). Άρα ή θα πρέπει να βάλω 10€ (που δεν θέλω τόσα πολλά χρήματα στο νούμερο αυτό τώρα που περιορίστηκε το sharing) για να πάρω το bonus talk 2 vodafone ή να περιμένω 1 μήνα για να το γυρίσω σε Καρτοκινητό και τότε να ανανεώσω με μόνο 5€ (που θα μου δώσει και +0,46€ cashback).

 

όχι,σε καμιά αλλαγή πακέτου δεν μηδενιζεται

από Ολυμπιακός και ΕΛΤΑ προς οτιδήποτε, μηδενίζεται!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Σε αλλαγή από Καρτοκινητό προς International μηδενίζεται το υπόλοιπο; (Νομίζω όχι αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη.)

2. Σε παλιό cu, που έχει κάνει παλιότερα ανανεώσεις, και τώρα θέλω να το εγγράψω στο vodafonecu.gr για να πάρω τα 300' δώρο προς vodafone, θα μπορώ πραγματοποιήσω τις κλήσεις προς vodafone αν έχω μηδενικό υπόλοιπο; (Με υπόλοιπο 0,01€ γίνεται, με 0,00€ όμως; )

απαντηση στην ερωτηση 2 ναι μπορεις κανονικα να κανεις κλησεις και με μηδενικο υπολοιπο εχοντας διαθεσιμα λεπτα ομιλιας .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απαντηση στην ερωτηση 2 ναι μπορεις κανονικα να κανεις κλησεις και με μηδενικο υπολοιπο εχοντας διαθεσιμα λεπτα ομιλιας .

 

θα το δοκιμάσω, λοιπόν! Και θα σας πω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Επισημη Ανακοινωση για το Students Exclusive λεει οτι με καθε ανανεωση 10 ευρω, παιρνεις 600 λεπτα ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ CU... Οσοι λεγατε οτι ειναι προς ολα τα δικτυα, καπου λαθος καταλαβατε ( ; )
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Επισημη Ανακοινωση για το Students Exclusive λεει οτι με καθε ανανεωση 10 ευρω, παιρνεις 600 λεπτα ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ CU... Οσοι λεγατε οτι ειναι προς ολα τα δικτυα, καπου λαθος καταλαβατε ( ; )

Ισχύουν κανονικά και τα υπόλοιπα απλώς βγήκαν 2 ανακοινώσεις

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η προσφορά? Εμένα άλλα μου είπανε σε κατάστημα.Βασικά αυτά που ανακοινωθήκανε κάτι σελίδες πριν και τα διασταύρωσα με 2 καταστήματα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...