Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρόβλημα έχετε μερικοί? Αν δεν σας αρέσει, μην κάνετε τον κόπο να μπείτε.. είνται τόσο απλό.
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαααα! :lol:

Και τί θα γίνει άμα γίνετε πολλοί? :p

χαχαχααχα κερδιζει καμια καρτα ανανεωσης :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί αυτό που ρωτάω αλλά δε μπορώ να το βρω, που στέλνουμε μήνυμα για να δούμε αν ένα νούμερο είναι CU?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος στελνεις τον αριθμο που θeλεις να δεις αν ειναι cu στο 1253.

 

τελικα ειναι αυτο που σου ειπα. τσεκαρε το εδω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάποιος μου είπε ότι πέρασε από ένα κατάστημα της vodafone,

έβαλε 50 Ευρώ και γίνανε 100!!! Ισχύει κάτι τέτοιο? :shock:

Στη σελίδα της vodafone δε λένε κάτι για ανανέωση από κατάστημα.

Αναφέρονται σε όλες τις άλλες περιπτώσεις πλην αυτής!!!

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1220

 

Το καλύτερο που υπήρχε μέχρι στιγμής ήταν 50% Bonus από την wind για ηλεκτρονική ανανέωση

αλλά λόγω προβλημάτων δεν ισχύει αυτή τη στιγμή και κανείς δε ξέρει αν θα επανέλθει...

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1634

 

Αν ισχύει 100% Bonus για ανανέωση από κατάστημα vodafone, νομίζω αξίζει να το γνωρίζουμε όλοι.

Επίσης, στην περίπτωση που είναι αλήθεια αυτό, θα ήθελα να ξέρω αν αφορά και τους à la Carte και τους CU αριθμούς.

Αυτός που μου το 'πε έχει à la Carte πάντως.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο σε διαφορετικη περιπτωση θα ειχε βουηξει το συμπαν.Μηπως ο φιλος σου αγορασε κατι απο καποιο καταστημα vodafone και του δωσανε δωρο χρονο ομιλιας??Παντως στην σελιδα της βονταφον δεν αναφερεται πουθενα κατι τετοιο:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου φαίνεται απίθανο!

Για την περίπτωση να πήρε κάτι άλλο και να του προσθέσανε χρόνο, δε γνωρίζω.

Τέλος πάντων. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που θα πάει σε κατάστημα για ανανέωση.

Έτσι, για να 'μαστε σίγουροι ρε αδερφέ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου φαίνεται απίθανο!

Για την περίπτωση να πήρε κάτι άλλο και να του προσθέσανε χρόνο, δε γνωρίζω.

Τέλος πάντων. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που θα πάει σε κατάστημα για ανανέωση.

Έτσι, για να 'μαστε σίγουροι ρε αδερφέ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Την Τριτη θα παω σιγουρα παντως .... θα το ρωτησω γιατι εχω και συνδεση και CU

Link to comment
Share on other sites

Χμ το πιο πιθανο ειναι του φιλου αυτου να του ειχε ερθει το μηνυμα για διπλασιασμο της αξιας με καθε ανανεωση οποτε εξου και το 100%!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κι εμένα στο a la carte μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού του χρόνου ομιλίας αλλά δεν έχω κάνει ακόμη αννανέωση,θα το κάνω όμως σύντομα και θα δω αν θα γίνει!
Link to comment
Share on other sites

προβληματα ο κοσμος...

 

Ποιος μίλησε για πρόβλημα ? Δεν κατάλαβα το σχόλιο σου, αν δεν θες μη μπεις!

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε CU κάνω ανανέωση για να πάρω τα απεριόριστα μηνύματα δωρεάν (2000 sms προς όλους) τότε εάν στείλω sms μέσω της σελίδας της vodafon web2sms θα χρεωθώ ή είναι και από εκεί δωρεάν???

 

Ευχαριστώ...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Χμ το πιο πιθανο ειναι του φιλου αυτου να του ειχε ερθει το μηνυμα για διπλασιασμο της αξιας με καθε ανανεωση οποτε εξου και το 100%!!!

Με κάθε ανανέωση???!!!

Δηλαδή από τώρα και στο εξής, όποτε ανανεώνει, (δεν το κάνει συχνά), το ποσό θα διπλασιάζεται?

Ή μήπως ήθελες να πεις ότι στην επόμενη ανανέωση που θα έκανε, (μετά το μήνυμα δηλαδή), θα διπλασιαζόταν...

 

Έχω CU και στις 3 Ιουνίου έβαλα 20€ σε κατάστημα Vodafone. Προστέθηκαν μόνο τα 20€ και τίποτα παραπάνω...

1ον: Για να ισχύει ο διπλασιασμός θα πρέπει να σου έρθει το σχετικό μήνυμα πρώτα... (έχω κι εγώ ένα CU νούμερο και δε μου έχει έρθει κάτι σχετικό)

2ον: Ίσως, λέω ίσως... να ισχύει μόνο για χρήστες à la Carte και όχι για CU, (αν κάποιος έχει λάβει ένα τέτοιο μήνυμα και έχει CU ας το επιβεβαιώσει)

 

Ας τα ρωτήσει αυτά ρε παιδιά όποιος είναι να περάσει από κατάστημα vodafone...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ανανέωση???!!!

Δηλαδή από τώρα και στο εξής, όποτε ανανεώνει, (δεν το κάνει συχνά), το ποσό θα διπλασιάζεται?

Ή μήπως ήθελες να πεις ότι στην επόμενη ανανέωση που θα έκανε, (μετά το μήνυμα δηλαδή), θα διπλασιαζόταν...

 

 

1ον: Για να ισχύει ο διπλασιασμός θα πρέπει να σου έρθει το σχετικό μήνυμα πρώτα... (έχω κι εγώ ένα CU νούμερο και δε μου έχει έρθει κάτι σχετικό)

2ον: Ίσως, λέω ίσως... να ισχύει μόνο για χρήστες à la Carte και όχι για CU, (αν κάποιος έχει λάβει ένα τέτοιο μήνυμα και έχει CU ας το επιβεβαιώσει)

 

Ας τα ρωτήσει αυτά ρε παιδιά όποιος είναι να περάσει από κατάστημα vodafone...

 

Απο οτι μου ειχαν πει απο το CC σε οποιον alacarte ή cu του εχει ερθει το μηνυμα για διπλασιασμο της ανανεωσης αυτη ισχυει μεχρι και για 10 καρτες το μηνα που σημαινει οτι αν το μηνυμα εχει ισχυ 1 μηνα, απο τη στιγμη που καποιος το ελαβε και μεχρι να περασουν οι 30 μερες αν βαλει 10 καρτες των 10 ευρω τοτε συνολικα θα εχει στο λογαριασμο του αλλα 100 ευρω bonus.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μάλλον βρήκα την απάντηση από... σπόντα. (για κάτι άλλο έψαχνα)

 

Ένα μέλος εδώ πούλησε πρόσφατα ένα νουμεράκι CU που διπλασιαζόταν ότι ποσό θα έβαζε μέσα σε ένα μήνα. Πιο συγκεκριμένα έγραψε στην αγγελία του:

 

Ο αριθμός είναι ο 694ΧΧ XXX XX, είναι καρτοκινητό Vodafone CU, το είχα ενεργοποιήσει στις 30 Ιανουαρίου,

δεν του είχα βάλει ποτέ κάρτα κ δεν το είχα χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου και στις 6 Μαϊου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

"ΜΌΝΟ ΓΙΑ ΕΣΆΣ ΔΙΠΛΑΣΙΆΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΌΝΟ ΟΜΙΛΊΑΣ ΓΙΑ ΚΆΘΕ ΑΝΑΝΈΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΆΝΕΤΕ ΑΠΌ ΣΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΜΉΝΑ!

ΜΗ ΧΆΝΕΤΕ ΚΑΙΡΌ ΑΝΑΝΕΏΣΤΕ ΤΏΡΑ ΤΟ ΧΡΌΝΟ ΟΜΙΛΊΑ ΣΑΣ" , μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών

της Vodafone με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις ανανεώσεις που θα γίνουν σ'αυτόν τον ένα μήνα!

Όση κάρτα βάζεις μέχρι 6 Ιουνίου γίνεται διπλάσια.

 

Άρα λοιπόν, όποιος είχε λάβει το ίδιο μήνυμα, μπορούσε να βάζει ότι ποσό ήθελε, όσες φορές ήθελε και αυτό να διπλασιάζεται.

Καλό αλλά πέρασε δηλαδή και σε όσους ήρθε και το αξιοποίησαν, έχει καλώς.

Μακάρι να μην είναι προσφορά μια κι έξω και να την επαναλαμβάνουν ανά διαστήματα και σε περισσότερους χρήστες...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Εάν σε CU κάνω ανανέωση για να πάρω τα απεριόριστα μηνύματα δωρεάν (2000 sms προς όλους) τότε εάν στείλω sms μέσω της σελίδας της vodafon web2sms θα χρεωθώ ή είναι και από εκεί δωρεάν???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε CU κάνω ανανέωση για να πάρω τα απεριόριστα μηνύματα δωρεάν (2000 sms προς όλους) τότε εάν στείλω sms μέσω της σελίδας της vodafon web2sms θα χρεωθώ ή είναι και από εκεί δωρεάν???

 

Σύμφωνα με το site σχετικα με το web2sms:

 

H χρέωση του κάθε μηνύματος (SMS) που στέλνετε είναι η κανονική χρέωση ενός γραπτού μηνύματος ανάλογα με το πρόγραμμα σύνδεσης συμβολαίου στο οποίο ανήκετε. H χρέωση του κάθε μηνύματος (SMS) καρτοκινητής είναι € 0,1309 / SMS (a la Carte) ή € 0,0952 / SMS (CU) (Στη χρέωση συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα έκανα ανανέωση στο a la carte που μου είχε έρθει μήνυμα ότι θα διπλασιαστεί ο χρόνος ομιμίας μου και τίποτα δεν έγινε.Μήπως ισχύει μόνο για ανανέωση από τα καταστήματα της Vodafone?Αλλά δεν διευκρινίστηκε κάτι τέτοιο στο μήνυμα!:worry:

 

 

EDIT:

 

Τελικά άργησε αλλά έγινε η ανανέωση.Κακώς το παρεξήγησα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μάλλον βρήκα την απάντηση από... σπόντα. (για κάτι άλλο έψαχνα)

 

Ένα μέλος εδώ πούλησε πρόσφατα ένα νουμεράκι CU που διπλασιαζόταν ότι ποσό θα έβαζε μέσα σε ένα μήνα. Πιο συγκεκριμένα έγραψε στην αγγελία του:

 

Ο αριθμός είναι ο 694ΧΧ XXX XX, είναι καρτοκινητό Vodafone CU, το είχα ενεργοποιήσει στις 30 Ιανουαρίου,

δεν του είχα βάλει ποτέ κάρτα κ δεν το είχα χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου και στις 6 Μαϊου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

"ΜΌΝΟ ΓΙΑ ΕΣΆΣ ΔΙΠΛΑΣΙΆΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΌΝΟ ΟΜΙΛΊΑΣ ΓΙΑ ΚΆΘΕ ΑΝΑΝΈΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΆΝΕΤΕ ΑΠΌ ΣΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΜΉΝΑ!

ΜΗ ΧΆΝΕΤΕ ΚΑΙΡΌ ΑΝΑΝΕΏΣΤΕ ΤΏΡΑ ΤΟ ΧΡΌΝΟ ΟΜΙΛΊΑ ΣΑΣ" , μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών

της Vodafone με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις ανανεώσεις που θα γίνουν σ'αυτόν τον ένα μήνα!

Όση κάρτα βάζεις μέχρι 6 Ιουνίου γίνεται διπλάσια.

 

Άρα λοιπόν, όποιος είχε λάβει το ίδιο μήνυμα, μπορούσε να βάζει ότι ποσό ήθελε, όσες φορές ήθελε και αυτό να διπλασιάζεται.

Καλό αλλά πέρασε δηλαδή και σε όσους ήρθε και το αξιοποίησαν, έχει καλώς.

Μακάρι να μην είναι προσφορά μια κι έξω και να την επαναλαμβάνουν ανά διαστήματα και σε περισσότερους χρήστες...

Εγώ τα έχω κάνει 150€ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η voda δεν εχει προβλημα να δωσει 2x σε CU γιατι

1. Δεν υπαρχει υπηρεσια τυπου wind sharing, δε μπορεις να μεταφερεις σε αλλο καρτοκινητο voda

2. Οι χρεωσεις του CU προς ολους ειναι ληστρικες σε σχεση με αυτες καρτοκινητων αλλων εταιρειων...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο καρτοκινητο που εκανα ανανεωση χθες ... τιποτα δεν διπλασιαστηκε

 

Και σε μένα το ίδιο.

Σχετικά με τις ψηλές χρεώσεις CU προς τρίτους, συμφωνω και επαυξάνω.

Με μια λέξη: "Ληστρικές".

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω αλλαγή πακέτου από CU σε International;

Αλλαγή Πακέτου

Μπορείς να μετατρέψεις το Vodafone καρτοκινητό σου σε CU καλώντας δωρεάν στο 1266.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1042

Φαντάζομαι ότι καλώντας τον ίδιο αριθμό, αλλάζεις από CU σε άλλο πακέτο.

Ας επιβεβαιώσει κάποιος...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...