Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε νούμερο που πήρα πριν 2 μήνες, εβαλα κωδικό bring a friend που είχα βγάλει από το βασικό μου νούμερο. Το δέχτηκε κανονικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2024 at 12:50 ΜΜ, _asd_ said:

Δεν το εθεσα καλα μαλλον εγω.

Δεν θελω εναν τροπο "περιεργο", να χακαρω το συστημα τους, απλα ρωταω επειδη προσφατα ηρθε συγγενης μεγαλης ηλικιας στο CU και εννοειται οτι δεν θα ειναι ευκολο να κανει κατι τετοιο αυτος. Μηπως υπαρχει τροπος απενεργοποιησης της χρεωσης αυτης και κανονικης χρεωσης της κλησης. Κατι αντιστοιχο με ενα sms που στελνεις για να μην σου τρωει λεφτα οταν δεν εχεις data.

Διαβαζω ψιλα γραμματα σε καταλογους χρεωσεων κλπ και βλεπω οτι ενω οι κλησεις σε ολη την Ευρωπαικη Ενωση εχουν χρεωση 0.24€, στην Ελλαδα η κληση απο το πρωτο δευτερολεπτο σου παιρνει 2.2€ απο το υπολοιπο σου! Καμια αλλη δεν βλεπω να εχει τετοια χρεωση και σκεφτομαι οτι ηταν η χειροτερη επιλογη για καποιον που θελει να κανει μια κληση συντομη καθε τοσο.

Κανεις; Μαλλον το 2.2€ το τρως στο κεφαλι θες δεν θες, γι αυτο και δεν υπαρχει απαντηση απο κανεναν.

On 28/7/2024 at 1:06 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Όλες έτσι είναι. Μην το ψάχνεις,πας για πακέτο σε οποια ελληνική εταιρεία και αν είναι ο αριθμός που θα κάνει την κλήση

Πως ειναι ετσι ολες; 

Δεν νομιζω να ειναι ουτε μια ετσι εκτος της vodafone. Βρηκα για παραδειγμα την Q. Δεν σου χρεωνει την μια κληση πχ 5 δευτερολεπτων 2.2€ οπως κανει η vodafone. Θα πληρωσεις μολις 0,067€ αν δουλευει καλα το κομπιουτερακι μου.

2.133€ λιγοτερα απο ο,τι πληρωνεις με CU.

 

Δεν εχω παρατηρησει αλλη να εχει χαρατσι. Μονο στα data ειχαν και αλλοι οπως η wind παλιοτερα, στις κλησεις δεν το εχω ξαναδει.

image.thumb.png.6a5818b1cd0ffb353ab4331cf95d680d.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, _asd_ said:

Κανεις; Μαλλον το 2.2€ το τρως στο κεφαλι θες δεν θες, γι αυτο και δεν υπαρχει απαντηση απο κανεναν.

Πως ειναι ετσι ολες; 

Δεν νομιζω να ειναι ουτε μια ετσι εκτος της vodafone. Βρηκα για παραδειγμα την Q. Δεν σου χρεωνει την μια κληση πχ 5 δευτερολεπτων 2.2€ οπως κανει η vodafone. Θα πληρωσεις μολις 0,067€ αν δουλευει καλα το κομπιουτερακι μου.

2.133€ λιγοτερα απο ο,τι πληρωνεις με CU.

 

Δεν εχω παρατηρησει αλλη να εχει χαρατσι. Μονο στα data ειχαν και αλλοι οπως η wind παλιοτερα, στις κλησεις δεν το εχω ξαναδει.

image.thumb.png.6a5818b1cd0ffb353ab4331cf95d680d.png

Αυτό ισχύει όταν σου έχουν τελειώσει αν δεν έχεις λεπτά από πακέτο. Αν το πακέτο λήγει πχ 31/07 και καταναλώσεις τις μονάδες πχ 29/07 τις δύο μέρες θα μιλήσεις με την εκάστοτε χρέωση. Αν δεν έχεις καθόλου ενεργοποιήσει πακέτο σε χρεώνουν και αυτοί 2 και κόμμα κάτι ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, απότι θυμάμαι η Q δεν είχε χρέωση 2€ πακέτο αν δεν είχες χρόνο ομιλίας, όπως οι άλλες δύο. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alexandros201285 said:

Καλησπέρα κύριοι, απότι θυμάμαι η Q δεν είχε χρέωση 2€ πακέτο αν δεν είχες χρόνο ομιλίας, όπως οι άλλες δύο. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία βέβαια.

Το Free2go νομίζω έχει

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2024 at 8:26 ΜΜ, johndouk said:

Γιατί τα πετσόκοψαν έτσι τα sms στα CU MeApOla;... 😡

(Εύχομαι κάποιος να σκεφτεί να βάλουν στο CU shake και μία επιλογή με 50-100 sms...)

που ειδες οτι πετσοκοψαν τα sms ; 100sms ειχε το πακετο των 11,80 ευρω και 100sms θα εχει με την νεα αλλαγη. Κοβουνε τα απεριοριστα και τα αλλαζουνε στα 1000 λεπτα και τα 3gb τα κανει 2gb. 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

που ειδες οτι πετσοκοψαν τα sms ; 100sms ειχε το πακετο των 11,80 ευρω και 100sms θα εχει με την νεα αλλαγη. Κοβουνε τα απεριοριστα και τα αλλαζουνε στα 1000 λεπτα και τα 3gb τα κανει 2gb. 

Στο 11,80 δεν αλλάζουν τα sms, μειώνονται στα ακριβότερα πακέτα απο 300 σε 100.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hercoulis said:

Τα1000 αν είναι ανά δευτερόλεπτο είναι μικρό το κακό. 

με ελαχιστο χρονο τα 3 λεπτα θα ειναι , το εχουμε δει το θεαμα παλαιοτερα . 

4 minutes ago, kmpatra said:

Στο 11,80 δεν αλλάζουν τα sms μειώνονται στα ακριβότερα πακέτα απο 300 σε 100.

δεν το ειχα δει συγνωμη. Παντως εγω με τα 100sms στο πακετο με τα 11.80 ευρω , εστειλα 80sms μεσα σε ενα μηνα που πριν που ημουνα στο liquid δεν ηξερα ποσο μιλαω και ποσα sms στελνω διοτι αφαιρωτανε η χρεωση. Ενας λογος που δεν παω στο vodafone international παρολο που εχει φθηνοτερα πακετα ομιλιας και gb ειναι οτι δεν εχει sms. και το sms 0,41 ευρω φαρμακειο εχει φτασει. Τα sms χρειαζονται κατα την γνωμη μου . 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Τα σμς χρειάζονται γιατί με τα δεδομένα ο άλλος μπορεί να μην πάρει το μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πακέτο με 300 sms με 3,7€. Αλλιώς πας σε λύσεις τύπου smsbox, προπληρώνοντας sms που δεν λήγουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Αυτό ισχύει όταν σου έχουν τελειώσει αν δεν έχεις λεπτά από πακέτο. Αν το πακέτο λήγει πχ 31/07 και καταναλώσεις τις μονάδες πχ 29/07 τις δύο μέρες θα μιλήσεις με την εκάστοτε χρέωση. Αν δεν έχεις καθόλου ενεργοποιήσει πακέτο σε χρεώνουν και αυτοί 2 και κόμμα κάτι ευρώ 

Ποιο πακετο; Λεμε χωρις πακετο. Απλα πραγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιούν την προσφορά bring a friend για το δεύτερο νούμερο που παρέλαβα με το κύριο.

Screenshot_20240801-135704_Gmail.png

Ο αριθμός παραγγελίας του συγκεκριμένου δεύτερου αριθμού είναι ο τάδε τους έγραψα και όχι αυτός που λέτε. Περιμένω να δω.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Inevar said:

Δεν ενεργοποιούν την προσφορά bring a friend για το δεύτερο νούμερο που παρέλαβα με το κύριο.

Screenshot_20240801-135704_Gmail.png

Ο αριθμός παραγγελίας του συγκεκριμένου δεύτερου αριθμού είναι ο τάδε τους έγραψα και όχι αυτός που λέτε. Περιμένω να δω.

οχι στο δωρο δεν ενεργοποιηουν αυτην την προφοσρα

συνηθως δινουν αλλες εκει π.χ. κανε μια ανανεωση και σου δινουμε απειρα data για 3 μηνες,

κανεις cashback και εισαι βασιλιας για 3 μηνες 🙂

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Inevar said:

Δεν ενεργοποιούν την προσφορά bring a friend για το δεύτερο νούμερο που παρέλαβα με το κύριο.

Screenshot_20240801-135704_Gmail.png

Ο αριθμός παραγγελίας του συγκεκριμένου δεύτερου αριθμού είναι ο τάδε τους έγραψα και όχι αυτός που λέτε. Περιμένω να δω.

Ναι οκ, αυτό είναι άλλο από αυτό που είπα εγώ παραπάνω. Αν παραγγείλεις νεο νούμερο/φορητότητα μόνο του μπορείς να επωφεληθείς από το bring a friend από δικό σου άλλο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα παιδια..καινουργιο μελος στο φορουμ αν και το διαβαζω πολλα χρονια, μολις σημερα γραφτηκα! 

Λοιπον στο θεμα μας..θα ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις πως μπορουμε να βρουμε καινουργιο νουμερακι cu ΑΛΛΑ με προθεμα 695? Την περασμενη εβδομαδα που εκανα μια βολτα στο κεντρο της Αθηνας και περασα απο συνταγμα,μοναστηρακι,ομονοια τα παιδια που ειχαν αριθμους cu επαιζαν πολλα 6940 κατα κυριο λογο και λιγα 6943..

Ξερετε πως μπορουμε να βρουμε με 695? Επισης στην περιοχη που μενω πηγα σε καταστημα vodafone και η κυρια που ηταν εκει υπευθηνη μου ειπε οτι θα μπορουσα να δω αριθμους αλλα επρεπε ντε καλα να παρω καποιο νουμερο!!! αλλιως δεν γινοταν να δω νουμερα....Εννοειτε πως εφυγα!

Για πειτε καμια ιδεα...

Edited by vf-alex
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για "ευκολα" νούμερα στο ίντερνετ, υπάρχουν κάποια μαγαζια που πουλάνε. Θα συνιστούσα βέβαια επειδή τα συγκεκριμένα μαγαζιά τα έχουν φόρα παρτίδα στο ίντερνετ τα νούμερα αυτά, να επικοινωνήσεις και να ζητήσεις κάποιο αριθμό που να μην είναι εκτεθειμένος στα site.

Αλλιώς πήγαινε σε άλλο κατάστημα vodafone, που να σε αφήνουν να δεις τα νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Ψαξε για "ευκολα" νούμερα στο ίντερνετ, υπάρχουν κάποια μαγαζια που πουλάνε. Θα συνιστούσα βέβαια επειδή τα συγκεκριμένα μαγαζιά τα έχουν φόρα παρτίδα στο ίντερνετ τα νούμερα αυτά, να επικοινωνήσεις και να ζητήσεις κάποιο αριθμό που να μην είναι εκτεθειμένος στα site.

Αλλιώς πήγαινε σε άλλο κατάστημα vodafone, που να σε αφήνουν να δεις τα νούμερα...

Ευχαριστω για την απαντηση! 

Α επεσα εγω στην περιπτωση δηλαδη που "δεν γινοταν" να δω αριθμους. Αν παραγγειλω απ το site του CU ειναι random οι αριθμοι έτσι? και επισης απ οτι εχω διαβασει σου στελνουν 2 sim 1+1 δωρο?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vf-alex said:

Ευχαριστω για την απαντηση! 

Α επεσα εγω στην περιπτωση δηλαδη που "δεν γινοταν" να δω αριθμους. Αν παραγγειλω απ το site του CU ειναι random οι αριθμοι έτσι? και επισης απ οτι εχω διαβασει σου στελνουν 2 sim 1+1 δωρο?

Στο κατάστημα ζήτησες νούμερο που να ξεκινάει από 695; Μπορεί να μην βγαίνουν πλέον αριθμοί από 695. Εσύ το θέλεις οπωσδήποτε με 695;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Στο κατάστημα ζήτησες νούμερο που να ξεκινάει από 695; Μπορεί να μην βγαίνουν πλέον αριθμοί από 695. Εσύ το θέλεις οπωσδήποτε με 695;

Ενταξει δεν θα πεθανω κιολας!χαχαχα!..απλα αν υπαρχει η δυνατοτητα θα ηθελα αυτη την αριθμοδοτηση..

ισως αυτο το διαστημα να βγαινει φουρνια 694 μονο..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vf-alex said:

απλα αν υπαρχει η δυνατοτητα θα ηθελα αυτη την αριθμοδοτηση..

στην θεση σου θα το ζηταγα στελνοντας ενα μειλ στο ginecu@vodafone.com

κατα κανονα εξυπηρετουν

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, HEO said:

στην θεση σου θα το ζηταγα στελνοντας ενα μειλ στο ginecu@vodafone.com

κατα κανονα εξυπηρετουν

υπαρχει τετοια περιπτωση? τοτε ισως προσπαθησω ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...