Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά την βάζεις στο στικακι και συνδέεσαι. Μπορείς επίσης να μοιραστείς με καλώδιο ή ασύρματα τη σύνδεση από το κινητό αν έχεις συσκευή Android χωρίς να βγάζεις κάρτες κτλ.

 

Το δοκίμασα να την βάλω στο στικάκι αλλά μου ζητάει να αγοράσω κάρτα καρτοιντερνετ, το βλέπει δηλαδή σαν καρτοιντερνετ...

Το 2ο που λες, το γνωρίζω αλλά εγώ θέλω να έχω το ίντερνετ στο λάπτοπ με το στικάκι χωρίς να έχω το κινητό μου συνδεδεμένο με κάποιο τρόπο στο λάπτοπ.

 

Update Βρήκα την λύση, τελικά χρειάζεται να αλλάξει και το APN σε internet.vodafone.gr και μετά δουλεύει κανονικά

Edited by Sotirisko
Λύση
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα να την βάλω στο στικάκι αλλά μου ζητάει να αγοράσω κάρτα καρτοιντερνετ, το βλέπει δηλαδή σαν καρτοιντερνετ...

Το 2ο που λες, το γνωρίζω αλλά εγώ θέλω να έχω το ίντερνετ στο λάπτοπ με το στικάκι χωρίς να έχω το κινητό μου συνδεδεμένο με κάποιο τρόπο στο λάπτοπ.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι εγώ όταν είχα βάλει τη κάρτα sim από το κινητό μου δεν πρέπει να είχα πατήσει σύνδεση. Ήθελα να δω κάτι άλλο. Δεν βρίσκω λόγο να μην γίνεται όμως.

Αυτό που λες που σου βγάζει πότε το βγάζει; Όταν πατάς να συνδεθείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω μια εντύπωση οτι έχει ξανά αναφερθεί εδω μέσα, μου ήρθε μήνυμα ότι σε ένα μήνα λήγει ο χρόνος ομιλίας μου και οτι θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ανανεωθεί το υπόλοιπο για άλλους 6 μήνες!! Δηλαδή έχουν κάνει 6μήνο το χρόνο ανανέωσης ομιλίας και όχι ετήσιο:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω μια εντύπωση οτι έχει ξανά αναφερθεί εδω μέσα, μου ήρθε μήνυμα ότι σε ένα μήνα λήγει ο χρόνος ομιλίας μου και οτι θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ανανεωθεί το υπόλοιπο για άλλους 6 μήνες!! Δηλαδή έχουν κάνει 6μήνο το χρόνο ανανέωσης ομιλίας και όχι ετήσιο:mad:

 

το υπολοιπο χανεται σε 6 μηνες , ενω ο αριθμος σε ενα χρονο απο την τελευταια ανανεωση. χαζο τελειως αυτο αλλα αυτην την πολιτικη ακουλουθουνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω μια εντύπωση οτι έχει ξανά αναφερθεί εδω μέσα, μου ήρθε μήνυμα ότι σε ένα μήνα λήγει ο χρόνος ομιλίας μου και οτι θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ανανεωθεί το υπόλοιπο για άλλους 6 μήνες!! Δηλαδή έχουν κάνει 6μήνο το χρόνο ανανέωσης ομιλίας και όχι ετήσιο:mad:

 

Μόνο σε κόσμοτε και wind ισχυει το υπολοιπο 12 μηνες

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πρόκειται να ταξιδέψω εξωτερικό (Σλοβενία) για 4 ημέρες και θα χρειαστώ internet και κλήσεις. Έχω το φοιτητικό cu. Ποιές είναι οι επιλογές μου; Υπάρχει κάτι σαν το Vodafone πας παντού ή είναι μόνο για (καρτο)συμβόλαια; Τί άλλο μου προτείνετε;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει τρόπος να μάθουμε το υπόλοιπό μας στέλνοντας κάποιο μήνυμα; Στο 1252 δεν εμφανίζεται η προσφορά στην επιλογή 4 εν αντιθέσει με τα πακέτα όπου ενημερώνει για το υπόλοιπο των mb.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 17 Μαΐου 2013 εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου ομιλίας για υφιστάμενους και νέους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, το οποίο θα προσφέρει 200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για 31 ημέρες, με κόστος ενεργοποίησης 5€. Οι συνδρομητές θα μπορούν να ενεργοποιούν το νέο πακέτο ομιλίας με δωρεάν κλήση στο 1286, ενώ η ενημέρωση για τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας του πακέτου θα πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1252.

 

Η κατανάλωση των λεπτών ομιλίας του πακέτου γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά. Σε περίπτωση που τα λεπτά ομιλίας δεν καταναλωθούν εντός 31 ημερών από την ενεργοποίηση του πακέτου, χάνονται. Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί έως 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα. Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας από πολλαπλή ενεργοποίηση του πακέτου, όλα τα λεπτά προστίθενται και έχουν νέα ημερομηνία λήξης 31 ημέρες από την τελευταία ενεργοποίηση. Τα λεπτά ομιλίας του πακέτου ισχύουν για εθνικές κλήσεις ή βιντεοκλήσεις προς όλα τα δίκτυα κινητής και σταθερής ενώ δεν ισχύουν για σύντομους κωδικούς, υπηρεσίες καθώς και για κλήσεις προς το εξωτερικό και κατά την διάρκεια της περιαγωγής.

 

Το νέο πακέτο ομιλίας δεν θα είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στα προγράμματα Bonus All και Bonus Vodafone. Επιπλέον δεν θα είναι διαθέσιμο για συνδρομητές της υπηρεσίας προνομιακής χρέωσης με ανανέωση από 20€ και των πακέτων ομιλίας ‘’300 λεπτά προς όλη τη Vodafone’’ και ‘’600 λεπτά προς όλη τη Vodafone’’. Οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα μπορούν να ενεργοποιήσουν το νέο πακέτο ομιλίας εφόσον διαγραφούν από το αντίστοιχο πρόγραμμα ή πακέτο στο οποίο είναι εγγεγραμμένοι, με δωρεάν κλήση στο 1286.

 

Επιπλέον ανακοινώνεται η από 17 Μαΐου 2013 διακοπή της εμπορικής διάθεσης του προγράμματος Bonus All για νέες ενεργοποιήσεις, το οποίο προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανέωση από 10€, όπως επίσης και του πακέτου ομιλίας ‘’80 λεπτά προς όλα τα Εθνικά δίκτυα’’ αξίας 7€.

Υφιστάμενοι συνδρομητές που έχουν εγγραφεί στο Bonus All έως και την 16 Μαΐου 2013 δεν επηρεάζονται και θα συνεχίσουν να λαμβάνουν 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας με ανανέωση από 10€ καθώς και να ενεργοποιούν το πακέτο ‘’80 λεπτά προς όλα τα Εθνικά δίκτυα’’ αξίας 7€.

 

Παράλληλα ανακοινώνεται η από 17 Μαΐου 2013 διακοπή της εμπορικής διάθεσης για νέες ενεργοποιήσεις του πακέτου ομιλίας ‘’150 λεπτά προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα‘’ αξίας 5€ και του πακέτου ‘’10 MMS’’ αξίας 2,32€. Επίσης ανακοινώνεται η από 17 Μαΐου 2013 κατάργηση της μη εμπορικά διαθέσιμης υπηρεσίας ‘’Talk & Save’’ η οποία προσφέρει ενιαία χρέωση 0,4059€ για τα πρώτα 180 δευτερόλεπτα και μετά 0,0068€ ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 180 δευτερόλεπτα. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές της υπηρεσίας θα έχουν πλέον χρέωση 0,0062€ ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 60 δευτερόλεπτα, βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θελω να ενεργοποιησω το vodafone double [για να εχω 2 σιμ με το ιδιο νουμερο] http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/ . Το 10ευρω που λεει το δινω μια φορα ή ειναι καθε μηνα ? με μπερδευει επειδη λεει πάγιο τέλος [δεν κατανοω αν ειναι εφαπαξ το 10ρικο] γι αυτό. το χει κανει κανεις σας? θενξ
:superman:
Link to comment
Share on other sites

θελω να ενεργοποιησω το vodafone double [για να εχω 2 σιμ με το ιδιο νουμερο] http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/ . Το 10ευρω που λεει το δινω μια φορα ή ειναι καθε μηνα ? με μπερδευει επειδη λεει πάγιο τέλος [δεν κατανοω αν ειναι εφαπαξ το 10ρικο] γι αυτό. το χει κανει κανεις σας? θενξ

 

ναι το εχω εγω...δινεις μια φορα 15 ευρω (τα 5 ειναι η sim) και ξεμπερδευεις:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν βλέπεις κάπου τα mb για την μεγάλη εβδομάδα... Αλλα δεν πειράζει τα σπάει :D

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

μπορει να postarei καποιος τα apn settings?

εβαλα τα

name= vodafpone internet

apn=internet.vodafone.gr

mcc= 202

mnc=05

 

καιμου κανει αποσυνδεση καθε λιγα δευτερολεπτα , δεν εχει προβλημα το κινητο εμ (q card λειτουργει χωρις αποσυνδεσεις) η το σημα εχει 3-4 μπαρες σταθερα

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η sim? ειναι πολυ παλια απο το 2004!! , αλλα δεν εχει προβλημα σε ομιλια/sms μονο τις αποσυνδεσεις σε 3g (για 2g δεν το συζηταμε καν για ιντερνετ, για ομιλια σχεδον τέλειο σημα)

μηπως ειναι λαθος τα settings? εσεις τι εχετε βαλει? παιζει να εχει προβλημα η sim? και να βγαζει προβλημα μονο σε ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

μπορει να postarei καποιος τα apn settings?

εβαλα τα

name= vodafpone internet

apn=internet.vodafone.gr

mcc= 202

mnc=05

 

καιμου κανει αποσυνδεση καθε λιγα δευτερολεπτα , δεν εχει προβλημα το κινητο εμ (q card λειτουργει χωρις αποσυνδεσεις) η το σημα εχει 3-4 μπαρες σταθερα

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η sim? ειναι πολυ παλια απο το 2004!! , αλλα δεν εχει προβλημα σε ομιλια/sms μονο τις αποσυνδεσεις σε 3g (για 2g δεν το συζηταμε καν για ιντερνετ, για ομιλια σχεδον τέλειο σημα)

μηπως ειναι λαθος τα settings? εσεις τι εχετε βαλει? παιζει να εχει προβλημα η sim? και να βγαζει προβλημα μονο σε ιντερνετ?

 

Οι ρυθμίσεις αυτές είναι. Τώρα τι μπορεί να φταίει δεν ξέρω. Στο κάνει καιρό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναβάλει internet στο cu παντα την wind χρησιμοποιουσα , δοκιμασα 3 διαφορετικές παλιές όμως καρτες cu και το ίδιο, και σε άλλο κινητό,επιστροφη στην q,
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεαν mb ειναι και αυριο ολη μερα?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεαν mb ειναι και αυριο ολη μερα?

 

"Η προσφορά:

 

ισχύει για όλους τους συνδρομητές CU από τις τις 29/04/2013 στις 00:00:00 μέχρι τις 07/05/2013 στις 04:00:00 "

 

https://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/free-data-week/

Link to comment
Share on other sites

μπορει να postarei καποιος τα apn settings?

εβαλα τα

name= vodafpone internet

apn=internet.vodafone.gr

mcc= 202

mnc=05

 

καιμου κανει αποσυνδεση καθε λιγα δευτερολεπτα , δεν εχει προβλημα το κινητο εμ (q card λειτουργει χωρις αποσυνδεσεις) η το σημα εχει 3-4 μπαρες σταθερα

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η sim? ειναι πολυ παλια απο το 2004!! , αλλα δεν εχει προβλημα σε ομιλια/sms μονο τις αποσυνδεσεις σε 3g (για 2g δεν το συζηταμε καν για ιντερνετ, για ομιλια σχεδον τέλειο σημα)

μηπως ειναι λαθος τα settings? εσεις τι εχετε βαλει? παιζει να εχει προβλημα η sim? και να βγαζει προβλημα μονο σε ιντερνετ?

 

Φταίει η κάρτα.

Σε κινητό που έπαιζε πάντα με wind, έβαλα τη Cu και μπήκε σφαίρα στο Ίντερνετ χωρίς να ασχοληθώ καν με τις ρυθμίσεις που λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το cash back μαιου και παρατηρησα οτι ανανεωθηκε μαζι και η ληξη της καρτας για τους επομενους 6 μηνες.Ισως αν το υπολογισετε σωστα ανανεωση-cash bach κερδιζετε μερικους μηνες ακομα πριν ληξη η καρτα σας.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το cash back μαιου και παρατηρησα οτι ανανεωθηκε μαζι και η ληξη της καρτας για τους επομενους 6 μηνες.Ισως αν το υπολογισετε σωστα ανανεωση-cash bach κερδιζετε μερικους μηνες ακομα πριν ληξη η καρτα σας.

 

τσεκαρε το απο την εξυπηρετηση πελατων αυτο πρωτα και μετα πες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το απο την εξυπηρετηση πελατων αυτο πρωτα και μετα πες , το ιδιο είχα πει και εγω αλλα τελικα δεν ειχε γινει απο κουπονι που εδινε στα τσιπς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το απο την εξυπηρετηση πελατων αυτο πρωτα και μετα πες.

 

Για ποιο λογο;Αφου ενημερωνομαι μεσω του 1252 για την ληξη και βλεπω οτι παραταθηκε ο χρονος ληξης 6 μηνες ακριβως απο την ημερομηνια πιστωσης του cashback.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο;Αφου ενημερωνομαι μεσω του 1252 για την ληξη και βλεπω οτι παραταθηκε ο χρονος ληξης 6 μηνες ακριβως απο την ημερομηνια πιστωσης του cashback.

 

και σε εμένα πάντα έτσι γινόταν.

Μόνο τον Οκτώβριο - Νοέμβριο '12 που άλλαξε η διάρκεια ισχύος υπολοίπου και από 12 μήνες έγινε 6 υπήρξε ένα μπέρδεμα και σε μία sim μου μου άλλαξε την "παράταση" λόγω cash back σε 5 Μαΐου 2013 και μετά ξανά το άλλαξε και μου το πήγε 30 Μαρτίου 2013. Τα είχα ποστάρει τότε.

Τώρα και πάλι μου λειτουργεί όπως παλιά, με την ημερομηνία του cash back να ανανεώνει την ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Wind F2G και το κινητο μου ειναι dual sim,οποτε θα βαλω αναγκαστικα whats up γιατι ολες μου οι επαφες εχουν σαν βασικο αριθμο whats up....σε ερωτηση μου στην σελιδα του Cu σχετικα με μια προσφορα που ερχεται σε τυχαιους συνδρομητες cu,οπου με 5 ευρω ανανεωση εχεις δωρο 1000 και 1000 sms προς ολους,μου ειπαν οτι η προσφορα στελνεται σε τυχαιους αριθμους και αν θελω να λαβω και γω τις παροχες της συγκεκριμενης προσφορας μπορω να στειλω και γω τον αριθμο μου σε inbox...δηλαδη το cu κανει υπεροχες προσφορες και μου ζητησαν τον αριθμο να την λαβω,αλλα εγω ειμαι αναγκασμενος επειδη δεν εχω κανεναν Cu να βαλω ως 2ο το Whats up,που κοβει και κοβει και κοβει.....τι να πω,ποτε θα ξυπνησουμε!!Τουλαχιστον δεν θα τους βαλω καρτα....αυτην τη χαρη δεν την κανω!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...