Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσεξα ότι μαζί με το δωρεάν ίντερνετ μου χάρισαν και 5€..:blink: ευχαριστώ vofafone :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν στείλει αρχες Ιουλίου μία προσφορά διπλασιασμού του προγραμματος των 60ΜΒ(αυτο με την αυτοματη ανανεωση) την οποια μπορουσα να ενεργοποιησω μεχρι 31.7 όπως και εκανα.... Και μετα μου ηρθε μηνυμα για το 1.5 γιγα την 1.8, αλλα στο 1252 επιλογη 4 δεν φαινεται ακομα το 1.5 γιγα. Βασικα ουτε τα 120 ΜΒ που μου χαρισαν προκειται να φαω...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν στείλει αρχες Ιουλίου μία προσφορά διπλασιασμού του προγραμματος των 60ΜΒ(αυτο με την αυτοματη ανανεωση) την οποια μπορουσα να ενεργοποιησω μεχρι 31.7 όπως και εκανα.... Και μετα μου ηρθε μηνυμα για το 1.5 γιγα την 1.8, αλλα στο 1252 επιλογη 4 δεν φαινεται ακομα το 1.5 γιγα. Βασικα ουτε τα 120 ΜΒ που μου χαρισαν προκειται να φαω...:confused:

 

αφου ειναι τζαμπα δεν σε χαλαει καθολου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια! Βέβαια δεν προσφέρεται και το κινητό μου για πολύ σερφάρισμα βασικά. Αλλά το έβαλα προληπτικά, γιατί ουκ ολίγες φορές έχω μπει καταλάθος ίντερνετ, τελικά από το πλήκτρο 0 που σε βάζει στο βόνταφον λάιβ(μαμά λειτουργικό έχω πάντως).

Εντάξει με βόλεψε λίγο που ήθελα να τσεκάρω μία πληροφορία στα γρήγορα, λίγο που χάζεψα κανένα μπλογκ ενόσω περίμενα... Έχω ανοίξει και άλλες σελιδούλες για λίγο, αλλά σύμφωνα με το 1252 ακόμα είμαι στα 120 ΜΒ.... Είναι φυσιολογικό αυτό ή τρώει από το 1.5 γίγα αρχικά και μετά από το πακέτο που έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

[...]αλλά σύμφωνα με το 1252 ακόμα είμαι στα 120 ΜΒ.... Είναι φυσιολογικό αυτό ή τρώει από το 1.5 γίγα αρχικά και μετά από το πακέτο που έχεις βάλει;

τρώει πρώτα απ το δώρο 1.5GB

Link to comment
Share on other sites

τρώει πρώτα απ το δώρο 1.5GB

 

:p Εντάξει τότε, είπα και εγώ. Μάλλον το αλλάξανε και αυτό... Γιατι άλλα διάβαζα εδώ μέσα. Φαίνεται ελέω Κοσμοτέ τα αντεστρεψαν! :happy:

Link to comment
Share on other sites

:p Εντάξει τότε, είπα και εγώ. Μάλλον το αλλάξανε και αυτό... Γιατι άλλα διάβαζα εδώ μέσα. Φαίνεται ελέω Κοσμοτέ τα αντεστρεψαν! :happy:

η κοσμοτέ τρώει πρώτα απ το πακέτο σου

Link to comment
Share on other sites

Ενω κι εγω διαβαζα οτι οταν τελειωσουν τα mb του εκαστοτε πακετου ξεκιναει το 1,5gb χτες μου ειπαν απ'την εξυπηρετηση οτι καταναλωνω ηδη το 1,5gb. Εχω ενεργοποιημενο ενα πακετο που ληγει 4/8 και εδω και 2 μερες οντως το υπολοιπο μου εχει παραμεινει στα 200mb ενω εχω κανει σοβαρη χρηση
Link to comment
Share on other sites

«EIPHNH MOY TI KANEIΣ; XAΘHKAME! EΓΩ ΠOY NA ΣTA ΛEΩ..9XΩPIΣA ΠPIN 4 MHNEΣ EIMAI ΣTIΣ MONAΞ5EΣ MOY K ΨAXNOMAI! ΠAME AYPIO ΓIA KAΦE NA TA ΠOYME AΠO KONTA; -MAPIA-»

ξανάρχισαν αυτά? :p μόλις μου ρθε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το Surf & Email 100 με αυτόματη ανανέωση:

Αν το ενεργοποιήσω, χρησιμοποιήσω τον δωρεάν μήνα και τα 1,5mb μπορώ να το απενεργοποιήσω πριν τελειώσει ο μήνας και να μην χρεωθώ? Ή θα με χρεώσει με την ενεργοποίηση οπότε αναγκαστικά θα έχω δύο μήνες, 500+1,5 για τον πρώτο και 100mb για τον δεύτερο? Την απενεργοποίηση μπορώ να την κάνω αμέσως και να συνεχίσω την χρήση (όπως στο cu all day) ή θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει η διάρκεια του πακέτου?

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το Surf & Email 100 με αυτόματη ανανέωση:

Αν το ενεργοποιήσω, χρησιμοποιήσω τον δωρεάν μήνα και τα 1,5mb μπορώ να το απενεργοποιήσω πριν τελειώσει ο μήνας και να μην χρεωθώ? Ή θα με χρεώσει με την ενεργοποίηση οπότε αναγκαστικά θα έχω δύο μήνες, 500+1,5 για τον πρώτο και 100mb για τον δεύτερο? Την απενεργοποίηση μπορώ να την κάνω αμέσως και να συνεχίσω την χρήση (όπως στο cu all day) ή θα πρέπει να περιμένω να τελειώσει η διάρκεια του πακέτου?

 

όχι δεν θα σε χρεώσει. Θα κάνεις κανονικά ενεργόποίηση πακέτου και μετά θα μπεις στο vodafone live στισ ενεργές συνδρομές να το ακύρωσεis ή μέσω του 1286 εαν δινει την επιλογή.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη παίζει και αυτό:

 

Το CU κάνει την έκπληξη και προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ απεριόριστο mobile internet για όλο τον Αύγουστο, με οποιοδήποτε πακέτο Mobile Internet! Και η πιο σερ-φ-ανταστική εβδομάδα του καλοκαιριού είναι από 6 έως 13 Αυγούστου, γιατί το CU προφέρει δωρεάν απεριόριστο mobile internet σε ΟΛOΥΣ!

 

Άρα ενεργοποιείς με 3 ευρώ το φθηνότερο πακέτο για internet (Surf & Email 60) και έχεις απεριόριστο internet για όλο τον Αύγουστο! Κάνω κάπου λάθος?

 

ΥΓ. Το θέλω για στικάκι, δεν αλλάζει κάτι νομίζω, έτσι δεν είναι?

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα σε χρεώσει. Θα κάνεις κανονικά ενεργόποίηση πακέτου και μετά θα μπεις στο vodafone live στισ ενεργές συνδρομές να το ακύρωσεis ή μέσω του 1286 εαν δινει την επιλογή.
στελνεις οποτε θες SE100 off και απενεργοποιειται η αυτοματη ανανεωση
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη παίζει και αυτό:

 

Το CU κάνει την έκπληξη και προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ απεριόριστο mobile internet για όλο τον Αύγουστο, με οποιοδήποτε πακέτο Mobile Internet! Και η πιο σερ-φ-ανταστική εβδομάδα του καλοκαιριού είναι από 6 έως 13 Αυγούστου, γιατί το CU προφέρει δωρεάν απεριόριστο mobile internet σε ΟΛOΥΣ!

 

Άρα ενεργοποιείς με 3 ευρώ το φθηνότερο πακέτο για internet (Surf & Email 60) και έχεις απεριόριστο internet για όλο τον Αύγουστο! Κάνω κάπου λάθος?

 

ΥΓ. Το θέλω για στικάκι, δεν αλλάζει κάτι νομίζω, έτσι δεν είναι?

 

εγω στην θεση σου θα ενεργοποιουσα το chat με ολους και οχι το πακετο των 3ευρω εξαλλου το δινει το δωρεαν ιντερνετ και με το τσατ με ολους . δεν βλεπω να γραφει καποιο περιορισμο οπως ειχε δωσει στην προηγουμενη προσφορα με δωρεαν ιντερνετ που ειχε καποιο ημερησιο οριο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

«EIPHNH MOY TI KANEIΣ; XAΘHKAME! EΓΩ ΠOY NA ΣTA ΛEΩ..9XΩPIΣA ΠPIN 4 MHNEΣ EIMAI ΣTIΣ MONAΞ5EΣ MOY K ΨAXNOMAI! ΠAME AYPIO ΓIA KAΦE NA TA ΠOYME AΠO KONTA; -MAPIA-»

ξανάρχισαν αυτά? :p μόλις μου ρθε

 

Αυτό πάλι τι είναι;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το σερφαρισμα συνεχίζεται οπότε ως τέλος του μήνα ότι πακέτο λήγει μετα το ανανεωνουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται. Το δικο μου εληγε 4/8 αλλα ηδη απο 1/8 καταναλωνω απο τα free
Link to comment
Share on other sites

Το σερφαρισμα συνεχίζεται οπότε ως τέλος του μήνα ότι πακέτο λήγει μετα το ανανεωνουμε...

 

καλησπέρa δηλαδη μπορούμε να ενεργοποίησουμε δεύτερη φορά το ίδιο πακέτο,με το πακέτο που ήδη είχαμε ενεργοποιήσει όταν είχαμε πάρει το 1.5gb και να τa μεταφέρουμε στον επόμενο μηνα;γίνεται;.Απο όσο έμαθα στην κοσμοτε γίνεται κανονικά αυτο και μπορούν να μεταφερθουν τa 1.5gb με μια ενεργόποίηση πακέτου internet πριν την λήξη του αυγούστου το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και στην vodafone ; κάποιος που έχει ενεργοποιήσει κάποιο μηνιαίο πακέτο internet και πήρε το 1,5gb internet μπορεί να μας πει εαν στο internet τa εμφανίζει αθροιστικα ή όχι ;.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εγω στην θεση σου θα ενεργοποιουσα το chat με ολους και οχι το πακετο των 3ευρω εξαλλου το δινει το δωρεαν ιντερνετ και με το τσατ με ολους . δεν βλεπω να γραφει καποιο περιορισμο οπως ειχε δωσει στην προηγουμενη προσφορα με δωρεαν ιντερνετ που ειχε καποιο ημερησιο οριο.

 

To chat είναι 1 ευρω για μια εβομάδα - μετά μήπως υπάρξει πρόβλημα?:

 

Οι CU συνδρομητές που δικαιούνται τα δωρεάν 1,5 GB Mobile Internet πρέπει να έχουν ενεργά τα πακέτα: Surf & Email, Combo 150, Chat ΜΕ ΟLOUS, πακέτα CU COMBO που περιλαμβάνουν και δεδομένα ή ενεργοποιημένο Bonus με δωρεάν MB που δίνονται με ανανέωση 20€ ή ενεργοποιημένο Online Bonus δεδομένων από το VodafoneCU.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρa δηλαδη μπορούμε να ενεργοποίησουμε δεύτερη φορά το ίδιο πακέτο,με το πακέτο που ήδη είχαμε ενεργοποιήσει όταν είχαμε πάρει το 1.5gb και να τa μεταφέρουμε στον επόμενο μηνα;γίνεται;.Απο όσο έμαθα στην κοσμοτε γίνεται κανονικά αυτο και μπορούν να μεταφερθουν τa 1.5gb με μια ενεργόποίηση πακέτου internet πριν την λήξη του αυγούστου το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και στην vodafone ; κάποιος που έχει ενεργοποιήσει κάποιο μηνιαίο πακέτο internet και πήρε το 1,5gb internet μπορεί να μας πει εαν στο internet τa εμφανίζει αθροιστικα ή όχι ;.

 

Όχι δεν τα εμφανίζει αθροιστικά. Έχω ενεργοποιήσει προσφορά το 60ΜΒ(μου τα έκανε δώρο διπλά στα 120ΜΒ για τον πρώτο μήνα) και αυτή τη στιγμή τρώει από το 1.5 γίγα, το οποίο ΔΕΝ φαίνεται στο 1252 στην επιλογή 4(αφού ακούσεις τα δωρεάν λεπτά ομιλίας σου λέει και πόσα ΜΒ απέμειναν). Εμφανίζει ακάθεκτα 120ΜΒ ακόμα...Οπότε ξέχνα το......

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα εμφανίζει αθροιστικά. Έχω ενεργοποιήσει προσφορά το 60ΜΒ(μου τα έκανε δώρο διπλά στα 120ΜΒ για τον πρώτο μήνα) και αυτή τη στιγμή τρώει από το 1.5 γίγα, το οποίο ΔΕΝ φαίνεται στο 1252 στην επιλογή 4(αφού ακούσεις τα δωρεάν λεπτά ομιλίας σου λέει και πόσα ΜΒ απέμειναν). Εμφανίζει ακάθεκτα 120ΜΒ ακόμα...Οπότε ξέχνα το......

 

σκαταααα οποτε μπορουμε να μεταφερουμε μονο τα 120Mb απο το πακετο των 3ευρω στον επομενο μηνα απο το καθολου κατι ειναι και αυτο!. δηλαδη τον σεπτεμβριο 120 του ιουλιου+120 του αυγουστου συνολικα 240μβ ιντερνετ απο το καθολου καλο ειναι και αυτο. απλα για να ειμαστε σιγουροι για το τι θα γινει τον σεπτεμβριο δηλαδη εαν θα υπαρχει διπλασιασμος ή οχι θα ξανα ενεργοποιησουμε το ιδιο πακετο 31/8 για να ειμαστε σιγουροι . τι να πω στην κοσμοτε ομως οπως λενε στο αντιστοιχο φορουμ θα μπορουνε να τα μεταφερουνε και στον σεπτεμβριο και στουσ υπολοιπους μηνες με ενεργοποιηση και αλλου πακετου πριν την ληξη του προηγουμενου..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να μεταφέρω ποσό από ένα καρτοκινητό Vodafone σε ένα άλλο καρτοκινητό Vodafone αλλά επειδή,όπως μου λένε,δεν έχω κάνει ανανέωση αξίας τουλάχιστον 25 Ε τους 2 τελευταίους μήνες,δε μπορεί να γίνει η μεταφορά. Προσπάθησα κ με μήνυμα στην υπηρεσία αλλά δε γίνεται.

Νταβατζηλίκη μου μοιάζει η συμπεριφορά της Vodafone. Έχει κανείς κάποια ιδέα πως αλλιώς μπορώ να μεταφέρω ποσό;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ούτε επέκταση μπορείς να κάνεις, ούτε μεταφορά αν δεν έχεις βάλει 25 ευρώ το τελευταίο τρίμηνο .

Επίσης δεν γίνεται μεταφορά υπολοίπου σε άλλο πακέτο , εκτός μεταξύ CU και νέου καρτοκινητού ....

π.χ . δεν γίνεται μεταφορά υπολοίπου από Cu σε International.

Δεν γίνεται αν ένας από τους δύο έχει κάνει επέκταση

Δεν γίνεται αν είναι νέα κάρτα που δεν έχει κάνει ανανέωση ....

Πολλοί περιορισμοί πλέον ....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...