Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δυο αριθμους στη voda και οι δυο απο φορητοτητα,εχει προσφορα αυτη την περιοδο,οσοι ερχονται στη voda σε καρτοκινητο εχουν 5€ καθε μηνα για 12 μηνες εφοσον υπαρχει ανανεωση απο οποιαδηποτε καρτα μεσα στο μηνα,τους τελευταιους δυο μηνες δεν εβαλα καμια καρτα στον εναν αριθμο και παρολα αυτα συνεχιζουν να μου βαζουν 5€,εχει γινει πιο φιλικη η voda,τουλαχιστον τα καρτοκινητα της τα προσεχει,εχει συνδυασει 3 πακετα cu,a la carte,international μεσω του 1266,στην καρτοκινητη ειναι η καλυτερη επιλογη,καποιοι φιλοι μου με cosmote συμβολαια σκεφτονται να πανε σε καρτα και τους προτεινω voda καρτοκινητη με κλειστα ματια οχι μονο για το bonus αλλα διοτι ειναι πιο οργανωμενη εταιρια απο τη cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο αριθμους στη voda και οι δυο απο φορητοτητα,εχει προσφορα αυτη την περιοδο,οσοι ερχονται στη voda σε καρτοκινητο εχουν 5€ καθε μηνα για 12 μηνες εφοσον υπαρχει ανανεωση απο οποιαδηποτε καρτα μεσα στο μηνα,τους τελευταιους δυο μηνες δεν εβαλα καμια καρτα στον εναν αριθμο και παρολα αυτα συνεχιζουν να μου βαζουν 5€,εχει γινει πιο φιλικη η voda,τουλαχιστον τα καρτοκινητα της τα προσεχει,εχει συνδυασει 3 πακετα cu,a la carte,international μεσω του 1266,στην καρτοκινητη ειναι η καλυτερη επιλογη,καποιοι φιλοι μου με cosmote συμβολαια σκεφτονται να πανε σε καρτα και τους προτεινω voda καρτοκινητη με κλειστα ματια οχι μονο για το bonus αλλα διοτι ειναι πιο οργανωμενη εταιρια απο τη cosmote.

 

Ισχυει ακομα αυτη η προσφορα ? Στο site δεν βρηκα κατι παντως

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει μια κάρτα SIM CU, αλλά εχω όλους τους κωδικους (χρηστη,SIM, κτλ). Μπορώ να παω στην βονταφον να μου δωσουν αλλη σιμ και ποσο κοστιζει;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει μια κάρτα SIM CU, αλλά εχω όλους τους κωδικους (χρηστη,SIM, κτλ). Μπορώ να παω στην βονταφον να μου δωσουν αλλη σιμ και ποσο κοστιζει;

 

και βεβαια μπορεις. 5 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη η προσφορα ειναι επιλεκτικη η ισχυει για ολους;

 

Τελικα ειναι για ολους,με μια κληση στο 13894 απο κινητο wind η cosmote μπορεις να το επιβεβαιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι για ολους,με μια κληση στο 13894 απο κινητο wind η cosmote μπορεις να το επιβεβαιωσεις.

 

πολυ ενδιαφερον. ακομα και αν δεν ανανεωνεις παιρνεις τα 5 ευρω οπως ειπε ο φιλος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω απο cu σε άλλο πρόγραμμα καρτοκίνητης vodafone θα μου δώσουν κι εμένα 5€?:p

 

όχι.πρεπει να κάνεις αίτηση φορητοτητας απο οτι καταλαβαίνω. Και να σε πάρουν να σου πουν. Πρόσεχε διότι η φορητοτητα γίνεται μέσa σε 3 μέρες οπότε θα πρεπει να έχεις το κινητό σου κοντά και να απαντάς στις κλήσεις σου ολες. Και πριν μπεί η τρίτη μέρα να πάρεις να ακύρωσεis την φορητοτητα άμα δεν σε πάρουν τηλέφωνο. Αλλιώς θα μεταφερθείς στο αλλο δίκτυο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κερδιζεις 15€ το μηνα αεροχρονο εαν φερεις 3 νουμερακια στη voda,βαζοντας καρτες σε καθε αριθμο καθε μηνα των 5€ για να μη φανει οτι δε κινεις καθολου το λογαριασμο σου διοτι παρατηρουν τα παντα πλεον για καθε συνδρομητη,συνολο αλλα 15 ευρω δικα σου,μεταφερεις τα υπολοιπα 20€ στον εναν αριθμο με το sharing και εχεις περιπου 30€ χρονο,βαζω τη λεξη περιπου γιατι υπαρχει και ο φορος 12% στις ανανεωσεις,γι αυτο δε θα ειναι ακριβως 30€,εαν κανεις μεγαλη οικονομια και δε ξοδευεις πολυ χρονο σε συντομο χρονικο διαστημα θα μαζεψεις μπολικο χρονο που θα τον χρειαστεις μολις ολοκληρωθει η προσφορα μετα τους 12 μηνες,διοτι καθε μερα και χειροτερα πηγαινει η χωρα....

 

[Οσοι πηγαινουν σε καρτοκινητο vodafone και θελουν το κατι παραπανω τσιμπανε το bonus all με καρτα 10€ μια ωρα δωρεαν προς ολα τα δικτυα και τους μενει η αξια της καρτας......α ξεχασα στην αρχη δινει για τους καρτοκινητους vodafone σε περιπτωση ανανεωσης πριν περασει μια βδομαδα απο τη στιγμη ενεργοποιησης 60sms δωρο προς ολα τα δικτυα] (τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε).

 

σημειωτεον Τα 5€ που σου βαζει η voda ειναι ολοκληρα δεν εχουν φορο...για να μεταφερθουν πρεπει να προηγηθει ανανεωση μια φορα το μηνα με οποιαδηποτε καρτα,οπως και ο αρχικος χρονος ομιλιας,κανονικα δεν εχει αλλα εμενα φιλοτιμηθηκαν και μου βαλανε αρχικο 2€ επειδη τους εκανα την ερωτηση....και πηρα απαντηση αρνητικη στην αρχη δηλαδη 0€.

 

 

Δε θυμαμαι στα χρονικα απο τη vodafone αντιστοιχη αντιμετωπιση,θυμαμαι μια πολυ σφιγμενη εταιρια πριν μερικα χρονια...εχει αλλαξει κατα πολυ η πολιτικη της,ζουμε και μερες κρισης,λογικο ειναι να κανει στροφη.

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

@Picard: σωστη η σκεψη σου, ελπιζω μονο να μη συμβει το ιδιο που εγινε με το sharing στο vodafone ολυμπιακος και στο τελος κοψουν τελειως το sharing...
Link to comment
Share on other sites

@Picard: σωστη η σκεψη σου, ελπιζω μονο να μη συμβει το ιδιο που εγινε με το sharing στο vodafone ολυμπιακος και στο τελος κοψουν τελειως το sharing...

 

Παντως στην εταιρια σου το κοψανε ηδη το sharing,αυτο ειναι το μονο σιγουρο..

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Παντως στην εταιρια σου το κοψανε ηδη το sharing,αυτο ειναι το μονο σιγουρο..

 

εχεις δικιο, μόνο που δε καταλαβες τι εγραψα :lol:

 

για να σε βαλω στο νοημα λοιπον: λιγο μετά τις αρχες της superleague, γραφαμε οι fans του vodafone olympiakos οτι ειναι καλή μαγκιά να μεταφερουμε τα bonus goals με sharing σε vodafone international ή cu. Μετά απο λιγο καιρο, η vodafone το κοβει...

 

οσο αφορά τις αποριες σου για την ιδεα που ειχαμε, ριξε μια ματια στις χρεωσεις των καρτοκινητων που ανεφερα (και μη trollαρεις plz)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, μόνο που δε καταλαβες τι εγραψα :lol:

 

για να σε βαλω στο νοημα λοιπον: λιγο μετά τις αρχες της superleague, γραφαμε οι fans του vodafone olympiakos οτι ειναι καλή μαγκιά να μεταφερουμε τα bonus goals με sharing σε vodafone international ή cu. Μετά απο λιγο καιρο, η vodafone το κοβει...

 

οσο αφορά τις αποριες σου για την ιδεα που ειχαμε, ριξε μια ματια στις χρεωσεις των καρτοκινητων που ανεφερα (και μη trollαρεις plz)

 

Μπορεις να στειλεις απο cu σε καρτοκινητο vodafone,εαν εχεις ομως international πρεπει να στειλεις σε international πακετο,ισχυει οτι και στο γαυρικο πακετο,το θεμα ειναι οτι οντως φοβαμαι μην το κοψει η voda εντελως το sharing διοτι εγω εχω 3 ευκολα νουμερακια τα οποια δε θελω να τα χασω γι αυτο με βολευει να ανανεωνω σε ολα και να μεταφερω το υπολοιπο στον αριθμο που χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται με το sharing.

έστειλα σήμερα απο cu σε cu 30€.

προσπαθώ να στείλω από το ίδιο νούμερο σε ένα άλλο και μου λέει ότι έφτασα το όριο για σήμερα.

πόσο είναι το όριο;

 

στο site τους λέει:

To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μια ημέρα είναι 60€ και 150€ για όλο το μήνα.

 

εμένα με μπλόκαρε στα 30€. έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται με το sharing.

έστειλα σήμερα απο cu σε cu 30€.

προσπαθώ να στείλω από το ίδιο νούμερο σε ένα άλλο και μου λέει ότι έφτασα το όριο για σήμερα.

πόσο είναι το όριο;

 

στο site τους λέει:

To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μια ημέρα είναι 60€ και 150€ για όλο το μήνα.

 

εμένα με μπλόκαρε στα 30€. έχει αλλάξει κάτι;

μηπως εφτασες τα 150 ευρω τον μηνα?σε 20 λεπτα αλλαζει ο μηνας. ξαναδοκιμασε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά κάνω sharing από το συγκεκριμένο νούμερο.

σε 20 λεπτά όπως είπες θα δοκιμάσω πάλι και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά κάνω sharing από το συγκεκριμένο νούμερο.

σε 20 λεπτά όπως είπες θα δοκιμάσω πάλι και βλέπουμε...

 

τωρα τελευταια κολλανε πολυ συχνα τα συστηματα της βονταφον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ. με την αλλαγή της ημέρας έγινε και η μεταφορά.

μετέφερα πάλι 30€ και όταν πάω να κάνω και 2η μεταφορά (μικρότερου ποσού) σε άλλο νούμερο μου λέει ότι έφτασα το ημερήσιο όριο.

άρα αυτά που λένε στο site δεν ισχύουν.

το όριο δεν είναι 60€

Link to comment
Share on other sites

οκ. με την αλλαγή της ημέρας έγινε και η μεταφορά.

μετέφερα πάλι 30€ και όταν πάω να κάνω και 2η μεταφορά (μικρότερου ποσού) σε άλλο νούμερο μου λέει ότι έφτασα το ημερήσιο όριο.

άρα αυτά που λένε στο site δεν ισχύουν.

το όριο δεν είναι 60€

 

αρα ειναι 30. το αλλαξανε σιωπηρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Ημερήσιο όριο ήταν και είναι 30 ευρώ για να στείλουμε χρόνο .Το μηνιαίο 150 για να στείλουμε

Για να λάβουμε χρόνο , το ημερήσιο όριο είναι 60 και το μηνιαίο 150 .

Μπορέις να μας δόσεις την παραπομπή που λέει ότι μπορούμε να στείλουμε 60 ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι 30. το αλλαξανε σιωπηρα

 

και πιθανόν να αλλάξανε και το όριο του μήνα. τα 150€.

 

τουλάχιστον μη το κόψουνε τελείως.

 

Το Ημερήσιο όριο ήταν και είναι 30 ευρώ για να στείλουμε χρόνο .Το μηνιαίο 150 για να στείλουμε

Για να λάβουμε χρόνο , το ημερήσιο όριο είναι 60 και το μηνιαίο 50 .

Μπορέις να μας δόσεις την παραπομπή που λέει ότι μπορούμε να στείλουμε 60 ;

 

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/peri-monadon/vodafone-sharing/

 

τέλος κάτω

 

βέβαια πιο πάνω λέει:

Μπορείς να μεταφέρεις ή να ζητήσεις άμεσα χρόνο ομιλίας από 5€ έως και 30€ προς ή από κάποιον άλλο συνδρομητή της καρτοκινητής Vodafone.

 

βγάλε άκρη τώρα...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο , λάθος όμως είναι

Σου στέλνω την σωστή παραπομπή που λέει ότι στέλνουμε 30 , παίρνουμε 60

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7571&statsSearchId=984780

Link to comment
Share on other sites

Το Ημερήσιο όριο ήταν και είναι 30 ευρώ για να στείλουμε χρόνο .Το μηνιαίο 150 για να στείλουμε

Για να λάβουμε χρόνο , το ημερήσιο όριο είναι 60 και το μηνιαίο 50 .

Μπορέις να μας δόσεις την παραπομπή που λέει ότι μπορούμε να στείλουμε 60 ;

 

βασιλη μαλλον ηθελες να γραψεις 150 και οχι 50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το διπόρθωσα , για τους επόμενους που θα το διαβάσουν.

Πάντως δεν είναι καινούριο .

30 στέλνουμε, 60 παίρνουμε , έτσι ήταν χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...