Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν αλλαξω προγραμμα απο cu σε νεο καρτοκινητο τα mb που εχω θα τα χασω;(εχω 430mb γιαυτο)

 

στα πακέτα χρόνου ομιλίας χάνονται άρα μάλλον και σε αυτα. Καλύτερα περίμενε να τελειώσουν ή λήξουν και αναλόγως βλέπεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Στείλε mail. Εκτός ότι θα σου απαντήσουν το πολύ την επόμενη εργάσιμη(αν όχι την ίδια) θα έχεις και γραπτώς την απάντησή τους, εάν γίνει καμία στραβή;)
Link to comment
Share on other sites

Στείλε mail. Εκτός ότι θα σου απαντήσουν το πολύ την επόμενη εργάσιμη(αν όχι την ίδια) θα έχεις και γραπτώς την απάντησή τους, εάν γίνει καμία στραβή;)

 

εγω εχω στειλει mail απο την δευτερα και ακομα να παρω απαντηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Όσες φορές έχω στείλει για οποιοδήποτε θέμα, ποτέ δεν έκανα να λάβω απάντηση, πάνω από 1 εργάσιμη. Ακόμη και στις περιπτώσεις όπου δεν μπορεί να υπάρξει άμεση απάντηση(π.χ. αναφορά τεχνικής βλάβης), έλαβα την ίδια μέρα έστω το τυπικό mail ότι το mail μου προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα και ότι θα ενημερωθώ όσο το δυνατόν συντομότερα..
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Όσες φορές έχω στείλει για οποιοδήποτε θέμα, ποτέ δεν έκανα να λάβω απάντηση, πάνω από 1 εργάσιμη. Ακόμη και στις περιπτώσεις όπου δεν μπορεί να υπάρξει άμεση απάντηση(π.χ. αναφορά τεχνικής βλάβης), έλαβα την ίδια μέρα έστω το τυπικό mail ότι το mail μου προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα και ότι θα ενημερωθώ όσο το δυνατόν συντομότερα..

 

σε μενα ουτε καν απαντηση οτι προωθηθηκς στο αρμοδιο τμημα. εκλεισα 42 μερες που δεν μπορω να κανω χρηση του sharing

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναστείλε σε πιο οργισμένο τόνο. 42 μέρες που δε σου λειτουργεί η υπηρεσία;;; Ή πάρε 13840 καλυτερα, μήπως προωθηθεί γρηγορότερα.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναστείλε σε πιο οργισμένο τόνο. 42 μέρες που δε σου λειτουργεί η υπηρεσία;;; Ή πάρε 13840 καλυτερα, μήπως προωθηθεί γρηγορότερα.

 

πιο οργισμενο απο αυτο που εστειλα, δεν υπαρχει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου θέλει να πάει στην vodafone. Τί προγράμματα για Internet προσφέρει η εταιρεία σε κινητό; Γιατί στην κοσμοτε έχει μόνο 60MB με 3 ευρώ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου θέλει να πάει στην vodafone. Τί προγράμματα για Internet προσφέρει η εταιρεία σε κινητό; Γιατί στην κοσμοτε έχει μόνο 60MB με 3 ευρώ...

 

 

Για την ώρα παίζει 500ΜΒ με 5 ευρω. Δεν ξέρω αν θα το κρατήσουν για όλη την χρονιά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο σάιτ της Βόνταφον στην ενότητα καρτοκινητά, διαλέξτε πρώτα ποιο από όλα θα πάρει η γνωστή σου ανάλογα με ποιους μιλάει και πόσο κλπ κλπ και στο μενού των χρεώσεων κάπου έχει και για κάθε καρτοκινητό τα πακέτα του! Υπάρχει και ένα με 150 μβ +60 σμς προς όλα τα δίκτυα με 7 ευρώ πχ. και αυτό που σου είπε το παιδί και νομίζω και 60 μβ με 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ. Της ενδιαφέρει τα ΜΒ και ετσι πηγε CU με 5 ευρω - 500ΜΒ (οσο κρατηση η προσφορα)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέχρι τώρα είχα την citibank visa vodafone και μου έβαζε μονάδες αλλά με την citibank σταμάτησα την συνεργασία μου μαζί της και το myaccount κατάργησε τις ηλεκτρονικές μονάδες υπάρχει άλλος τρόπος να βάζω μονάδες ηλεκτρονικά και να μην τρέχω στα περίπτερα ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέχρι τώρα είχα την citibank visa vodafone και μου έβαζε μονάδες αλλά με την citibank σταμάτησα την συνεργασία μου μαζί της και το myaccount κατάργησε τις ηλεκτρονικές μονάδες υπάρχει άλλος τρόπος να βάζω μονάδες ηλεκτρονικά και να μην τρέχω στα περίπτερα ;

 

νομίζω ότι μέσω ebanking έχει σταματήσει η υπηρεσία. Άλλος τρόπος είναι εάν έχεις κοντά σου τράπεζα πειραιώς να μπαίνεις μέσα και να πηγαίνεις κατευθείαν στο μηχάνημα easy pay να επιλεγείς ανανέωση χρόνου ομιλίας να βάζεις το πόσο και να την παίρνεις. Δεν το εχω δοκιμάσει πότε αλλά βολεύει παρά πολύ όταν έχεις κοντά τράπεζα πειραιώς.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάει στην τράπεζα ο άνθρωπος, σημαίνει ότι θα έχει βγει εκτός σπιτιού και μπορεί σε ένα περίπτερο να κάνει τη δουλειά του σε μερικά δευτερόλεπτα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ό άλλος τρόπος για να μην τρέχεις στο περίπτερο , είναι να αγοράσεις μερικές κάρτες και να τις έχεις σπίτι σου . Έτσι δεν θα τρέχεις συχνά.
Link to comment
Share on other sites

Άρα η μοναδική λύση είναι το... περίπτερο γιατί με την Πειραιώς δεν συνεργάζομαι .Αλήθεια γιατί έχει καταργηθεί αυτό το σύστημα;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέχρι τώρα είχα την citibank visa vodafone και μου έβαζε μονάδες αλλά με την citibank σταμάτησα την συνεργασία μου μαζί της και το myaccount κατάργησε τις ηλεκτρονικές μονάδες υπάρχει άλλος τρόπος να βάζω μονάδες ηλεκτρονικά και να μην τρέχω στα περίπτερα ;

 

η μεσω βονταφον sharing

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό ;

 

μπορούν να σου στείλουν χρήματα γνωστοί και φίλοι σου ή να ζητήσεις εσυ. Πατώντας #και τον αριθμό βοντα που θέλεις. Κάλεσε το 1330 για να μάθεις περισσότερα. Όσο για το μηχάνημα της τράπεζας που είπα παραπάνω είναι αυτόματος ταμίας και δεν έχει σημασία εάν έχεις λογαριασμό στην συγκεκριμένη τράπεζα. Απλά μπαίνεις στην τράπεζα και αυτό εξυπηρέτησε μόνο σου . Μέσα σε λίγα λεπτά μέσω κουμπιών αφής. Κάτι άλλο υπάρχει τρόπος να κάνουμε ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω μηχανήματος ατμ;.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τον να μην μπορείς να αγοράσεις χρόνο ομιλίας από ΑΤΜ ή μέσω internet ισχύει και για τις άλλες δύο ; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κόψανε ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τον να μην μπορείς να αγοράσεις χρόνο ομιλίας από ΑΤΜ ή μέσω internet ισχύει και για τις άλλες δύο ; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κόψανε ;

 

για το ιντερνετ, ναι. και ειναι οντως τραγικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους πήρα σήμερα τηλέφωνο να μάθω εάν όντως έχει κοπεί η ανανέωση μέσω ίντερνετ και μου είπανε ναι. Αλλά μπορεί οποίος έχει λογαριασμό στην τράπεζα πειραιώς να ενεργοποιήσει το ebanking και να βάζει κάρτα χρεώνοντας τον τραπεζικό λογαριασμό του ή μέσω phone banking το ίδιο ισχύει. Σε κάθε περίπτωση είναι παρά πολύ χρήσιμο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...