Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι ενεργοποιησεις που λενε ολοι μεχρι 2/3, ειναι στο 1286 σωστα? Οσοιο το ειχαμε κανει, δεν χρειαζεται να κανουμε κατι παραπανω.

 

Mέχρι 2/2 είναι....

Οι παλιοί δεν χρειάζεται να το ενεργοποιήσουν ξανά

Link to comment
Share on other sites

οι ενεργοποιησεις που λενε ολοι μεχρι 2/3, ειναι στο 1286 σωστα? Οσοιο το ειχαμε κανει, δεν χρειαζεται να κανουμε κατι παραπανω.

 

όσοι το έχουνε ενεργοποιήσει ισχύει μέχρι τέλος ιουνίου δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα άλλο. Απλά θα το απολαμβάνουμε διότι από ότι φαίνεται μόνο η βοντα δίνει τα καλύτερα και καμία άλλη. Αν και ακόμα η γουίντ δεν έχει βγάλει την δικιά της προσφορά αλλά πιστεύω ότι θα μοιάζει με την καινούργια του whats up αναμένουμε .. .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όσοι το έχουνε ενεργοποιήσει ισχύει μέχρι τέλος ιουνίου δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα άλλο. Απλά θα το απολαμβάνουμε διότι από ότι φαίνεται μόνο η βοντα δίνει τα καλύτερα και καμία άλλη. Αν και ακόμα η γουίντ δεν έχει βγάλει την δικιά της προσφορά αλλά πιστεύω ότι θα μοιάζει με την καινούργια του whats up αναμένουμε .. .

Συμφωνω οτι η vodafone εχει πολυ καλη προσφορα, κι εγω cu εχω. (βασικος λογος οτι ολοι σχεδον οι αριθμοι που μιλαω ειναι vodafone)

Στη wind ομως,η προσφορα που ειχε βγει για το 2010 ηταν καλυτερη...για να ειμαστε αντικειμενικοι. Αν ησουν στη wind καρτοκινητη,ειχες ολα οσα σου προσεφερε η vodafone συν διπλασιασμο της ανανεωσης που θα εκανες απο 10 ευρω και πανω,για 2 βδομαδες.Δεν ειναι και λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα μια κάρτα sim της Νέας Καρτοκινητής που την είχα χάσει μέσα στο σπίτι από το Οκτώβριο. Ήταν κάτω από το κρεβάτι... :O

Την γύρισα σε CU και μπήκα και γράφτηκα στο site του CU και ζήτησα να πάρω τα 100MB με την επόμενη ανανέωση. Θα βάλω 5€ και θα έχω δωρεάν το internet μου και πάλι (μετά το τέλος των δωρεάν ΜΒ από το wind f2g)!

 

Αυτό που κάνω είναι ότι έχω διάφορες sim της vodafone και στην κάθε μία ενεργοποιώ τις εκάστοτε προσφορές κατά πως με βολεύει. Παίρνω τα unlimited, τα cash back και ό,τι άλλο με ενδιαφέρει και μετά τα χρήματα τα μεταφέρω στο VF International της αδερφής μου που είναι light user και την συμφέρει, στο οποίο δεν έχει φυσικά Unilimited και έτσι έχει λογικές χρεώσεις για ομιλία, χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, φτηνό sms προς Ελλάδα και εξωτερικό και φτηνή ομιλία με ΗΠΑ (που την ενδιαφέρει εκείνην). Εμένα και όσους κοντινούς έχουν VF unlimited μου κάνει αναπάντητη ή call me back και την καλούμε εμείς.

Έτσι, η αδερφή μου μιλάει όλο το χρόνο με τα "αποφάγια" μου :lol: και κάνει μόνο μία ανανέωση 5€ το έτος για να μην λήξει η κάρτα της.

Δεν ξέρω αν είναι η Απόλυτη λύση για την περίπτωση μας, πάντως μέχρι στιγμής μας έχει βολέψει πάρα πολύ! Ειδικά την αδερφή μου που βαριέται φρικτά να ασχοληθεί με τα πακέτα κινητών και που 3-4 μήνες το χρόνο λείπει στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρημαδοπροσφορα για τα 300 μηνυματα προς βονταφον με 3 ευρω πως ενεργοποιειται?παιρνω στο 1286 και εχει μονο το πακετο των 60 και 120 μηνυματων?τα 300 που ειναι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας υπενθυμίζω οτι είμαστε forum και όχι chat room.

soublaki-3 καλό θα είναι να αποφεύγεις τα περιττά μηνύματα .

Καλή συνέχεια :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρημαδοπροσφορα για τα 300 μηνυματα προς βονταφον με 3 ευρω πως ενεργοποιειται?παιρνω στο 1286 και εχει μονο το πακετο των 60 και 120 μηνυματων?τα 300 που ειναι?

 

Γνωρίζει κάποιος αν αυτή η προσφορά ισχύει και για καρτοπρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αυτή η προσφορά ισχύει και για καρτοπρόγραμμα?

 

εδω δεν μπορουμε να την βρουμε στο καρτοκινητο.

νομιζω δεν ισχυει για καρτοπρογραμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη η ρημαδοπροσφορα για τα 300 μηνυματα προς βονταφον με 3 ευρω πως ενεργοποιειται?παιρνω στο 1286 και εχει μονο το πακετο των 60 και 120 μηνυματων?τα 300 που ειναι?

 

 

από το 1286 υπάρχει επιλογή είναι το πρώτο πακέτο μύνηματών στα μυνήματα. Επίσης εάν ακούσετε δεν ακούγεται το πακέτο με τα 1200 λεπτά και sms προς cu με 7€ πήρα το 1286 και μου είπανε ότι το πακέτο με τα 600 λεπτά με 5€ έχει καταργηθεί και ότι στην επιλογή με τα 600 λεπτά ενεργοποιεί το πρόγραμμα με τα 7€ πολύ κουλο αυτό!. Το έχει δοκιμάσει κανένας να το ενεργοποιήσει; να μου πει την γνώμη του;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αυτή η προσφορά ισχύει και για καρτοπρόγραμμα?

 

η τελευταια ανακοινωση για το καρτοπρογραμμα: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39748&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι σε λαθος topic αλλα στην vodafone ισχυει ακομα πωσ αν ανανεωσεις με μια καρτα σου δινει 1200 sms κ 1200 λεπτα....??? αν ειναι να το αλλαξω γτ η cosmote μας εκαψε φετος...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι σε λαθος topic αλλα στην vodafone ισχυει ακομα πωσ αν ανανεωσεις με μια καρτα σου δινει 1200 sms κ 1200 λεπτα....??? αν ειναι να το αλλαξω γτ η cosmote μας εκαψε φετος...!

 

δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39744&dateFrom=&dateUntil= για να καταλαβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενεργοποίησα και εγω τα 100mb και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τις ρυθμίσεις για android συσκευή. Ευχαριστω
:up:
Link to comment
Share on other sites

 

εε ότι κ η cosmote δηλαδή.. απαράδεκτο..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενεργοποίησα και εγω τα 100mb και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τις ρυθμίσεις για android συσκευή. Ευχαριστω

οι ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ στο iPhone είναι οι παρακάτω:

APN: webonly.vodafone.gr
Username: user
Password: pass

 

υποθέτω ότι οι εν λόγω θα λειτουργήσουν και σε Android συσκευή.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εε ότι κ η cosmote δηλαδή.. απαράδεκτο..

 

γνωστη τακτικη.οτι κανει η μια με μια καθυστερηση λιγων ημερων το κανουν και οι αλλες. δεν εχεις και αγωνια ετσι. ξερεις τι θα συμβει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής της Vodafone από το 2007. Έχω το πρόγραμμα vodafone 100 με 100 λεπτά ομιλίας το μήνα πρός όλους. Αυτή τη στιγμή μου έρχεται πάγιο 24,50€ κατά μέσο όρο. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή μου φαίνονται πολλά,αν το γυρίσω σε κάρτα, θα πρέπει να πληρώσω κάτι στην vodafone ή όχι ; Κι επιπλέον αν με τα 10€ το μήνα για κάρτα καλύπτομαι στοιχειωδώς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα εγγραφή στην υπηρεσία με τα δωρεάν 100Mb και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις σε μήνυμα με PIN .. Γνωρίζει κανένας τον κωδικό ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής της Vodafone από το 2007. Έχω το πρόγραμμα vodafone 100 με 100 λεπτά ομιλίας το μήνα πρός όλους. Αυτή τη στιγμή μου έρχεται πάγιο 24,50€ κατά μέσο όρο. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή μου φαίνονται πολλά,αν το γυρίσω σε κάρτα, θα πρέπει να πληρώσω κάτι στην vodafone ή όχι ; Κι επιπλέον αν με τα 10€ το μήνα για κάρτα καλύπτομαι στοιχειωδώς.

 

με 10 ευρώ κάρτα , πέρνεις 600 λεπτά προς Vodafone και

α) το Super πακέτο των 80 λεπτών με 7 ευρώ προς τα άλλα δίκτυα , χρέωση ανα 3 λεπτά.

Με το 1,92 ευρώ που περισεύει μιλάς 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα προς όλα τα δίκτυα

Όλα αυτά στο Νέο καρτοκινητό

Αν σε βολεύει , κάντο

Θα πληρώσεις μόνο αν έχεις πάρει επιδότηση το τελευταίο δωδεκάμηνο

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα εγγραφή στην υπηρεσία με τα δωρεάν 100Mb και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις σε μήνυμα με PIN .. Γνωρίζει κανένας τον κωδικό ????

Δοκίμασε 1234.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

με 10 ευρώ κάρτα , πέρνεις 600 λεπτά προς Vodafone και

α) το Super πακέτο των 80 λεπτών με 7 ευρώ προς τα άλλα δίκτυα , χρέωση ανα 3 λεπτά.

Με το 1,92 ευρώ που περισεύει μιλάς 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα προς όλα τα δίκτυα

Όλα αυτά στο Νέο καρτοκινητό

Αν σε βολεύει , κάντο

Θα πληρώσεις μόνο αν έχεις πάρει επιδότηση το τελευταίο δωδεκάμηνο

 

Είχα χρησιμοποιήσει την επιδότηση τον Νοέμβρη για να πάρω το joy 845.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα έχεις χρέωση. Είσαι στον 3ο μήνα, άρα και πρέπει να επιστρέψεις ολόκληρο το ποσό της επιδότησης, αν δεν κάνω λάθος.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

με 10 ευρώ κάρτα , πέρνεις 600 λεπτά προς Vodafone και

α) το Super πακέτο των 80 λεπτών με 7 ευρώ προς τα άλλα δίκτυα , χρέωση ανα 3 λεπτά.

Με το 1,92 ευρώ που περισεύει μιλάς 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα προς όλα τα δίκτυα

Όλα αυτά στο Νέο καρτοκινητό

Αν σε βολεύει , κάντο

Θα πληρώσεις μόνο αν έχεις πάρει επιδότηση το τελευταίο δωδεκάμηνο

Φαντάζομαι ότι ο φιλος ενδιαφέρετε για τη προσφορά που υπάρχει με κάθε ανανέωση 10€ και δίνει 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα αφού τέτοιο πακέτο είχε κι οχι unlimited όπως καταλαβαίνω. Οπότε στο νεο καρτοκινητό με απλή ανανέωση θα χει 120 λεπτά και 10€ (-12%) υπόλοιπο στη κάρτα του για μηνυματα και λοιπές κλήσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενδιαφέρομαι και για τα 120 λεπτά αλλά αυτό ισχύει μέχρι 31/3 αν δεν κάνω λάθος. Το θέμα είναι ότι δεν προτίθεμαι να πληρώσω την επιδότηση ούτε το υπόλοιπο του συμβολαίου (μπορεί να λέω το ίδιο πράγμα,δεν ξέρω), οπότε με βλέπω να μένω με 100 λεπτά και να δίνω 24,50€ το μήνα.:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...