Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η πρόσβαση στο 0 εξαρτάται από το apn που χρησιμοποιείς, προφανώς θα έχεις wapkarta ή webkarta. Μόνο το internet.vodafone.gr δεν δίνει πρόσβαση στο 0.

 

Εγώ πάντως έχω apn webkarta και δεν μπαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι αυτο που ειπα..οτι λογο τις επειδοτησης που πηρα συσκευες να μου ανανεωσαν κατι στην καρτα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι αυτο που ειπα..οτι λογο τις επειδοτησης που πηρα συσκευες να μου ανανεωσαν κατι στην καρτα..

 

Ούτε εγώ μπορούσα να μπω στο o.facebook. Προσπάθησα σήμερα με αφορμή το post και εμφανίζει κανονικά τη σελίδα. Και πριν και τώρα έχω webkarta στο apn. Προφανώς κάτι άλλαξε η Vodafone! ( Αν ενδιαφέρει, iphone 3gs είναι η συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ 22/10/2010 ΟΣΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ CU ALL DAY ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ 22/10 ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ 0,37€ ΓΙΝΕΤΑΙ 0,60€. ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ VODAFONE CU ΤΟ CU ALL DAY ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 60ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ CU KINHTA ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ 22/10/2010 ΟΣΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ CU ALL DAY ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ 22/10 ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ 0,37€ ΓΙΝΕΤΑΙ 0,60€. ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ VODAFONE CU ΤΟ CU ALL DAY ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 60ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ CU KINHTA ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ.

Δηλαδή, τώρα δεν έχουμε το δικαίωμα να το ενεργοποιήσουμε?

Εννοείς μήπως, σε συνδυασμό με "απαγορευμένα" πακέτα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, τώρα δεν έχουμε το δικαίωμα να το ενεργοποιήσουμε?

Εννοείς μήπως, σε συνδυασμό με "απαγορευμένα" πακέτα?

 

Μάλλον ότι δεν ισχύει για νέες ενεργοποιήσεις. Όσοι το είχαν ενεργοποιήσει έστω και μία φορά, μπορούν να το επανενεργοποιούν όταν θέλουν, αλλά όποιος δεν το είχε κάνει δεν θα έχει πλέον αυτή τη δυνατότητα.

 

Αν συνυπολογίσουμε το τέλος συνδρομητών 12% η αξία του πακέτου για μία ημέρα φθάνει τα 67 λεπτά... Σχεδόν διπλάσια τιμή από αυτή που είχε όταν λανσαρίστηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, τώρα δεν έχουμε το δικαίωμα να το ενεργοποιήσουμε?

Εννοείς μήπως, σε συνδυασμό με "απαγορευμένα" πακέτα?

 

Μάλλον ότι δεν ισχύει για νέες ενεργοποιήσεις. Όσοι το είχαν ενεργοποιήσει έστω και μία φορά, μπορούν να το επανενεργοποιούν όταν θέλουν, αλλά όποιος δεν το είχε κάνει δεν θα έχει πλέον αυτή τη δυνατότητα.

 

Αν συνυπολογίσουμε το τέλος συνδρομητών 12% η αξία του πακέτου για μία ημέρα φθάνει τα 67 λεπτά... Σχεδόν διπλάσια τιμή από αυτή που είχε όταν λανσαρίστηκε.

 

Από 0,37€ σε 0,60€?Μεγάλη διαφορά!Από το κακό στο χειρότερο πάμε.:wacko:

 

ακριβως αυτο . οσοι το ειχαν ενεργοποιησει μπορουνε να το ενεργοποιουν και να το απενεργοποιηουν οσες φορες θελουνε. και ολοι οι αλλοι συνδρομητες cu που δεν το ειχανε ενεργοποιησει εστω μια φορα δεν εχουνε το δικαιωμα να το ενεργοποιησουνε τωρα αλλα απο τις 22/10/2010. η αλλαγη τις τιμης αφορα και νεους και παλιους συνδρομητες. οντως παμε απο το κακο στο χειροτερο ολο αυξησεις συνεχεια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ 22/10/2010 ΟΣΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ CU ALL DAY ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ 22/10 ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ 0,37€ ΓΙΝΕΤΑΙ 0,60€. ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ VODAFONE CU ΤΟ CU ALL DAY ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 60ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ CU KINHTA ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ.

 

 

Λαμογιά της Vodafone. Και πριν 2 χρόνια είχαν πει ότι εαν δεν το έχεις ενεργοποιήσει μέχρι τάδε του μήνα (νομίζω 30/11/2008 ήταν) δεν θα μπορείς να το ενεργοποιήσεις έπειτα.

Από τότε παίρνει συνεχώς παράταση...

Στο μεταξύ πολύς κόσμος δεν το ξέρει ότι σου τρώει την κάρτα κάθε μέρα και οτί πρέπει εσύ χειροκίνητα να το σταματήσεις....άσε που έχει και την απάτη με τα 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση..

 

Θέλουν και αύξηση. Θα την έχουν! Έχουν ξεχάσει όμως τα βασικά μαθηματικά : Όποιος αριθμός πολλαπλασιάζεται με το μηδέν , δίνει αποτέλεσμα μηδέν!!!!!

 

Άρα € 0,6 * 0 (οι ενεργοποιήσεις που θα κάνω) = 0 !!!

 

Για να μην νομίζουν ότι θα κάνουν αυξήσεις και θα χειροκτροτάμε κιόλας!!!!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ 22/10/2010 ΟΣΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ CU ALL DAY ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΝΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ 22/10 ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΧΡΕΩΣΗ ΑΠΟ 0,37€ ΓΙΝΕΤΑΙ 0,60€. ΥΠΕΝΘΙΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ VODAFONE CU ΤΟ CU ALL DAY ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 60ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ CU KINHTA ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ.

 

αυτό πόνεσε.

πολύ καλό πακέτο ειδικά για κλήσεις σε σταθερα. το χρησιμοποιώ συχνά. κρίμα.

δυστυχώς πάμε από το κακό στο χειρότερο.

ανεβάσανε ελάχιστο χρόνο χρέωσης, ανεβάσανε χρεώσεις ομιλίας, ανεβάσανε μηνύματα (2χ στο cu), ανεβάζουν κι αυτό τώρα.

μας έχουν δώσει τα 1500 και αποβλακωθήκαμε, αν τα κόψουν κι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορούσα να μπω στο o.facebook. Προσπάθησα σήμερα με αφορμή το post και εμφανίζει κανονικά τη σελίδα. Και πριν και τώρα έχω webkarta στο apn. Προφανώς κάτι άλλαξε η Vodafone! ( Αν ενδιαφέρει, iphone 3gs είναι η συσκευή)

 

3GS και γω

 

http://img835.imageshack.us/img835/2770/photo1n.png

 

http://img704.imageshack.us/img704/2994/photo2xf.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθησα να μπω χτες ξανα επειδη ημουν εξω και δεν εμπαινε..λετε η αλλαγη να ηταν για λιγο??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εαν παρω εναν αριθμο απο περιπτερο για να ενεργοποιηθει τι κανω;

 

Ή πλεον δεν πουλανε πακετα καρτοκινητης τα περιπτερα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εαν παρω εναν αριθμο απο περιπτερο για να ενεργοποιηθει τι κανω;

 

Ή πλεον δεν πουλανε πακετα καρτοκινητης τα περιπτερα;

 

πουλάνε αλλά πρέπει να πας σε κατάστημα vodafone να το δηλωσεις/ενεργοποιησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3GS και γω

 

http://img835.imageshack.us/img835/2770/photo1n.png

 

http://img704.imageshack.us/img704/2994/photo2xf.png

 

μπαινει κανονικα εγω απο το κινητο μου νοκια 6500 με βοντα με εβαλε κανονικα εχτες το βραδυ τα ειχε παιξει το facebook μου εβγαζε service unvalable συνεχεια . αλλα το πρωι που μπηκα με εβαλε κανονικα μιλαω και για προσβαση στο facebook απο υπολογιστη και απο κινητο . οσο για το ζερο facebook λειτουργει κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χτες τα ειχε παιξει το φεισμπουκ...δεν με αφηνε να μπω με τιποτα..μαλλον γιαυτο δεν θα εμπαινε στο κινητο..τωρα μπαινει κανονικα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χτες τα ειχε παιξει το φεισμπουκ...δεν με αφηνε να μπω με τιποτα..μαλλον γιαυτο δεν θα εμπαινε στο κινητο..τωρα μπαινει κανονικα

Ναι και μενα μου το εκανε χθες στο κινεζικο μου M002L με το ιντερνετ της q-telecom που εχω.Σημερα μπαινει κανονικα στο κινητο οπως και χθες βραδυ στον υπολογιστη.Χθες το μεσημερι ειχε το προβλημα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα HTC TOUCH CRUISE με κάρτα CU. Μέσα σε 5 μέρες έχω βάλει 2 κάρτες των 10 euro, δεν έκανα κλήση ώστε να χρεωθώ. Την 1 κάρτα εξαφανίστηκε χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Έψαχνα να δω τι γίνεται αλλά....τίποτα. Βάζω και την 2 κάρτα και βλέπω στο σήμα του δικτύου το 3G και αφού δεν έχω κάνει κλήση ώστε να χρεωθώ, δοκιμάζω να μπω στο internet. Προσπαθούσε να ανοίξει την σελίδα τάδε είχε φτάσει στα 700 kb και το κλείνω (ούτε λεπτό δεν πρέπει να κράτησε). Πήρα τηλ για να δω τι χρέωση εκανε. Έμεινα Μ........ς είχε φάει όλη την κάρτα 8 euro έκαναν φτερά.

Είναι λογικό αυτό?

Please Help

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό

Αν δεν έχεις πακέτο Internet πληρώνεις κάπου 7 ευρώ το ΜΒ

Αν αγοράσεις Πακέτο πληρώνεις 3 ευρώ τα 120ΜΒ για ένα μήνα.

Για αγορά πακέτου κάλεσε 1286 από το CU

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

 

 

Σε περίπτωση που ο χρήστης δεν έχει ενεργοποιημένο κάποιο από τα πακέτα Mobile Internet ή την νέα υπηρεσία Vodafone Internet Όλη - Μέρα τότε η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται ανάλογα με τον όγκο δεδομένων (ΚΒ / ΜΒ) που καταναλώνεται

 

Εάν έχεις ρυθμίσει το κινητό σου με ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,00724 € / ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις Vodafone live! (WAP) η χρέωση είναι 0,0123 € / ΚΒ.

 

Οι χρεώσεις αυτές δεν ισχύουν κατά την περιαγωγή (roaming).

-------------------------

 

Άρα 7,24 ευρώ το ΜΒ ή 12,3 Ευρώ το ΜΒ χωρίς πακέτο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις Πακέτο πληρώνεις 3 ευρώ τα 120ΜΒ για ένα μήνα.

 

Είναι 3 € για 60 ΜΒ/μήνα. Όχι 120 ΜΒ. Αυτό ήταν προσφορά του καλοκαιριού που σου έδιναν τα 60 ΜΒ του πακέτου, και άλλα 60 ΜΒ δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα HTC TOUCH CRUISE με κάρτα CU. Μέσα σε 5 μέρες έχω βάλει 2 κάρτες των 10 euro, δεν έκανα κλήση ώστε να χρεωθώ. Την 1 κάρτα εξαφανίστηκε χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Έψαχνα να δω τι γίνεται αλλά....τίποτα. Βάζω και την 2 κάρτα και βλέπω στο σήμα του δικτύου το 3G και αφού δεν έχω κάνει κλήση ώστε να χρεωθώ, δοκιμάζω να μπω στο internet. Προσπαθούσε να ανοίξει την σελίδα τάδε είχε φτάσει στα 700 kb και το κλείνω (ούτε λεπτό δεν πρέπει να κράτησε). Πήρα τηλ για να δω τι χρέωση εκανε. Έμεινα Μ........ς είχε φάει όλη την κάρτα 8 euro έκαναν φτερά.

Είναι λογικό αυτό?

Please Help

 

Ευχαριστώ

φιλε αυτο που δεν καταλαβα ειναι αφου δεν εκανες κληση πως τελειωσε η καρτα σου??για την πρωτη περιπτωση που ανεφερες λεω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπαινει κανονικα εγω απο το κινητο μου νοκια 6500 με βοντα με εβαλε κανονικα εχτες το βραδυ τα ειχε παιξει το facebook μου εβγαζε service unvalable συνεχεια . αλλα το πρωι που μπηκα με εβαλε κανονικα μιλαω και για προσβαση στο facebook απο υπολογιστη και απο κινητο . οσο για το ζερο facebook λειτουργει κανονικα.

 

Τι στο καλό ρε γμτ;

Λοιπόν όπως είναι προφανές, το 0.facebook.com τσεκάρει την IP και βλέπει αν είναι εντός των παρόχων με τους οποίους έχει κάνει συμφωνία.

 

Φίλε JOHN και όλοι οι άλλοι που σας δουλεύει, θα μου κάνετε μια χάρη;

Δοκιμάστε να μπείτε πάλι στο 0.facebook.com και αφού μπείτε επιτυχώς, μπείτε μετά στο whatismyip.com για να δούμε τι IP παίρνεται απο το δίκτυο της κινητής σας...

 

Εμένα όπως φαίνεται και στο screenshot με 213.249.63.125 δεν μπαίνει...

 

Δεν είναι ανάγκη να γράψετε όληκληρη την IP, κρύψτε το τελευταίο block άμα θέλετε... π.χ. 213.249.63.x

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που δεν καταλαβα ειναι αφου δεν εκανες κληση πως τελειωσε η καρτα σου??για την πρωτη περιπτωση που ανεφερες λεω

 

Ευχαριστώ που απαντήσατε στην απορία μου.

Ούτε εγώ το κατάλαβα, αλλά φαντάζομαι ότι επειδή έχω ένα το πρόγραμμα spb weather θα έκανε ανανέωση και θα την έφαγε την κάρτα. Το περίεργο είναι ότι δεν έχω κάνει ρυθμίσεις για το internet ώστε να μην μπορεί να μπει έστω και καταλάθος. Πολλές φορές που δοκίμαζα να μπω στο internet δεν με έβαζε, και τώρα απο το πουθενά μπήκε χωρίς να εχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις. Αυτό είναι το περίεργο. Κάνω ανανέωση και μπαινω στο internet μόνο μέσω wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που απαντήσατε στην απορία μου.

Ούτε εγώ το κατάλαβα, αλλά φαντάζομαι ότι επειδή έχω ένα το πρόγραμμα spb weather θα έκανε ανανέωση και θα την έφαγε την κάρτα. Το περίεργο είναι ότι δεν έχω κάνει ρυθμίσεις για το internet ώστε να μην μπορεί να μπει έστω και καταλάθος. Πολλές φορές που δοκίμαζα να μπω στο internet δεν με έβαζε, και τώρα απο το πουθενά μπήκε χωρίς να εχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις. Αυτό είναι το περίεργο. Κάνω ανανέωση και μπαινω στο internet μόνο μέσω wi-fi.

Νομίζω πως υπάρχουν κάποιες default ρυθμίσεις περασμένες στην κάρτα SIM από την ίδια τη Vodafone:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχουν κάποιες default ρυθμίσεις περασμένες στην κάρτα SIM από την ίδια τη Vodafone:rolleyes:

 

OK συμφωνώ να υπάρχουν κάποιες default ρυθμίσεις, πως χωρίς να έχω πειράξει κάτι μέχρι τώρα δεν έμπαινε και ξαφνικά απο το πουθενά μπήκε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...