Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν...

Πριν 2 μέρες, είχα 9,77 ευρώ στην κάρτα. Σήμερα το πρωί που το κοίταξα, είχα 6,72 ευρώ.

Είμαι στο Νέο Καρτοκινητό. Έχω ενεργοποιημένες τις 2 ώρες προς όλους, και το surf & email 60. Μηνύματα στέλνω από λίγα εώς καθόλου.

Παίρνω τηλέφωνο στο 13830 και μου τα επιβεβαιώνει όλα αυτά, επίσης μου λέει πως έστειλα 18 μυνήματα. Αφού το κλείσαμε, το τσέκαρα ξανά.

Και ήταν αλήθεια. Έστειλα 16 φορές στο 1292, για να δω αν είναι στη vodafone κάτι τηλέφωνα από τις αγγελίες. Συν άλλα 2 μηνύματα στην κοπέλα μου.

 

Μήπως χρεώνεται το μήνυμα στο 1292 ??

Επειδή μου έβγαζε και επιπλέον σε ποιο δίκτυο ανήκει. Όχι μόνο αν είναι ή όχι Vodafone το νούμερο..

 

Χρεωνει 12λεπτα το μνμ στο 1292.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν...

Πριν 2 μέρες, είχα 9,77 ευρώ στην κάρτα. Σήμερα το πρωί που το κοίταξα, είχα 6,72 ευρώ.

Είμαι στο Νέο Καρτοκινητό. Έχω ενεργοποιημένες τις 2 ώρες προς όλους, και το surf & email 60. Μηνύματα στέλνω από λίγα εώς καθόλου.

Παίρνω τηλέφωνο στο 13830 και μου τα επιβεβαιώνει όλα αυτά, επίσης μου λέει πως έστειλα 18 μυνήματα. Αφού το κλείσαμε, το τσέκαρα ξανά.

Και ήταν αλήθεια. Έστειλα 16 φορές στο 1292, για να δω αν είναι στη vodafone κάτι τηλέφωνα από τις αγγελίες. Συν άλλα 2 μηνύματα στην κοπέλα μου.

 

Μήπως χρεώνεται το μήνυμα στο 1292 ??

Επειδή μου έβγαζε και επιπλέον σε ποιο δίκτυο ανήκει. Όχι μόνο αν είναι ή όχι Vodafone το νούμερο..

 

ναι χρεώνεται το 1292. Γενικά σε ενημερώνει τι δίκτυο είναι ο αριθμός που ψάχνεις για αυτό κοστίζει. Κοστίζει κάθε μύνημα που στέλνεις όσο ένα απλό Sms δηλαδή 12 λεπτά το κάθε Sms. Μπορείς να τσεκαρεις εάν ο αριθμός ανήκει στην vodafone ή όχι καλώντας το 1286 με την επιλογή 3 και πληκτρολογώντας τον αριθμό που θέλεις να μάθεις είναι δωρεάν το 1286.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cu και εχω ενεργοποιημενο το unlimited και το sms130, διαπιστωσα οτι τα μνματα προς vfn τα αφαιρει κανονικα απο το unlimited και προς τα αλλα δικτυα απο το sms130.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cu και εχω ενεργοποιημενο το unlimited και το sms130, διαπιστωσα οτι τα μνματα προς vfn τα αφαιρει κανονικα απο το unlimited και προς τα αλλα δικτυα απο το sms130.

 

λογικό είναι. Η συμβατότητες κατανάλωσης μαζί με τα 1500 και το Sms 130. Είναι όταν στέλνεις σε αριθμό vodafone που δεν είναι cu αφαιρεί από 130 ενώ όταν στέλνεις σε αριθμό cu τότε και μόνο τότε αφαιρεί από τα 1500, ανεξάρτητα εάν έχεις βάλει κάρτα 10€ και έχεις το Unlimited προς όλα τα κινητά Vodafone. Επειδή το Sms 130 δεν υπάρχει και στο νέο καρτοκινητο για αυτό γίνεται αυτό , όταν συνδυάστούνε και τα δύο μαζί. Εάν δεν θέλεις να αφαιρούνται τα Sms που στέλνεις σε αριθμούς vodafone που δεν είναι cu. Θα πρέπει να βάλεις πρώτα κάρτα για να ενεργοποίηθεί το unlimited και μετά να ενεργοποιήσεις το Sms 60 . Διότι οι συμβατότητεσ κατανάλωσης σε συνδυασμό μεταξύ είναι ότι καταναλώνει από το πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί πρώτο, οπότε δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Νομίζω ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ πριν αρκετό καιρό ότι μπορώ να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσω να γίνει φραγή στις υπηρεσίες με τους 5ψήφιους, αυτα με τις συνδρομές αρκετών ευρώ ανά εβδομάδα που δεν ξεμπλέκεις εύκολα. Ισχύει ;
Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι. Η συμβατότητες κατανάλωσης μαζί με τα 1500 και το Sms 130. Είναι ότ�ν στέλνεις σε αριθμό vodafone που δεν είναι cu αφαιρεί από 130 ενώ όταν στέλνεις σε αριθμό cu τότε και μόνο τότε αφαιρεί από τα 1500, ανεξάρτητα εάν έχεις βάλει κάρτα 10€ και έχεις το Unlimited προς όλα τα κινητά Vodafone. Επειδή το Sms 130 δεν υπάρχει και στο νέο καρτοκινητο για αυτό γίνεται αυτό , όταν συνδυάστούνε και τα δύο μαζί. Εάν δεν θέλεις να αφαιρούνται τα Sms που στέλνεις σε αριθμούς vodafone που δεν είναι cu. Θα πρέπει να βάλεις πρώτα κάρτα για να ενεργοποίηθεί το unlimited και μετά να ενεργοποιήσεις το Sms 60 . Διότι οι συμβατότητεσ κατανάλωσης σε συνδ

υασμό μεταξύ είναι ότι καταναλώνει από το πακέτο που έχει ενεργοποιηθεί πρώτο, οπότε δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

 

Εισαι λαθος. Σε αυτους τους αριθμους vfn που στελνω ειναι συμβολαια και αφαιρει κανονικα απο το unlimeted. Οταν στελνω σε αλλα δικτυα αφαιρει κανονικα απο το sms130.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ανανέωση 10€ σε ένα Νεο καρτοκινητο και εχω παρει τα 1500' και 1500 sms προς vodafon. Η ανανέωση έγινε στις 29 Ιουλίου στις 5 το πρωί. Δεν θα κάνω άλλη ανανέωση αυτό το μήνα.

Ερωτηση: Μέχρι πότε ακριβως θα ισχυουν τα υπολοιπόμενα λεπτά και sms που έχω; Μέχρι τα μεσανυχτα της 28ης Αυγουστου; Ή μέχρι τις 5 το πρωί της 28ης;

 

Μέχρι 5 το πρωί της 28ης. Είναι παγίδα της Vodafone που θέλει προσοχή.

(Βασικά υπολογίζει ακριβώς και το λεπτό που έκανες ανανέωση)

 

Ο χρόνος του unlimited από την ανανέωση που είχα κάνει στις 29 Ιουλίου έληξε στις 29 Αυγούστου, δεν ξέρω τι ώρα. Δηλαδή η διάρκεια του ήταν 31 μέρες και όχι 30!

Το κακό, ή η "πονηριά" αν θέλετε της vodafone, είναι ότι σήμερα, 29/8 και 3 το μεσημέρι κάλεσα το 1252 και μου είπε κανονικά ότι έχω 975' και 1478 sms -πράγμα ψευδές!

Αμέσως, έκανα μια κλήση προς vodafone και -φυσικά :rolleyes:- με χρέωσε κανονικά!!!

Κατά τη διάρκεια της κλήσης μου ήρθε sms που έλεγε ότι το πακέτο unlimited έχει λήξει -προσοχή, το μήνυμα μου ήρθε κατά τη διάρκεια της κλήσης!

Μου έφαγε, λοιπόν, ωραία-ωραία 1,16€ για την κλήση μου αυτή...

Σιγά το ποσό, αλλά, είναι ή δεν είναι "απάτη" που πριν 10" το 1252 μου είχε πει ότι έχω 975' υπόλοιπο; Πρέπει να θυμάμαι δηλαδή οπωσδήποτε την ημερομηνιά και ώρα ανανέωσης; Λάθος του συστήματος; Ή απλώς φουστιά;... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση.....

Για να έχουμε ειδοποίηση κλήσεων με sms όταν το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου τι πρέπει να κάνουμε.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση.....

Για να έχουμε ειδοποίηση κλήσεων με sms όταν το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου τι πρέπει να κάνουμε.....?

 

κάλεσε το 1285 δωρεάν και ενεργοποίησε τό. Πρόσεχε όμως εάν έχεις ενεργοποίημένο τον τηλεφωνητή πρέπει να τον απενεργοποιήσεις πρώτα καλώντας το 1285 με την επιλογή 3 εάν θυμάμαι καλά, και για να είσαι σίγουρος πατά και ##002# και μετά το πληκτρο κλήσης για να ακυρώθούνε και οι προωθήσεις προς τον τηλεφωνητή και μετά ξανά κάλεσε το 1285 και με την επιλογή 1 ενεργοποίησε την ειδοποίηση κλήσεων.

 

Παιδιά καλημέρα σας. Νομίζω ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ πριν αρκετό καιρό ότι μπορώ να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσω να γίνει φραγή στις υπηρεσίες με τους 5ψήφιους, αυτα με τις συνδρομές αρκετών ευρώ ανά εβδομάδα που δεν ξεμπλέκεις εύκολα. Ισχύει ;

 

από όσο ξέρω μπορείς να βάλεις φραγη σε αριθμούς που καλείς ή στέλνεις Sms υψηλής χρέωσης. Δεν ξέρω εάν θα μπορείς να ακυρώσεις μια υπηρεσία με ένα 5 ψηφίο αριθμό που η υπηρεσία δεν είναι τις βοντα. Πάντως ρώτα στο 13830 να είσαι σίγουρος.

 

Εισαι λαθος. Σε αυτους τους αριθμους vfn που στελνω ειναι συμβολαια και αφαιρει κανονικα απο το unlimeted. Οταν στελνω σε αλλα δικτυα αφαιρει κανονικα απο το sms130.

 

εγώ που πήρα τηλ το 13830 αυτό μου είπανε. Τώρα δεν έτυχε να το δοκιμάσω, πάντως αλλά αυτα μου είπανε. Εσένα δηλαδή σου αφαιρεί κανονικά από τα 1500. Τι να πω αλλά ντι άλλων μου είπανε. Αν καλέσεις το 1286 και ακούσεις τις πληροφορίες με την επιλογή 9 για τα πακέτα Sms που έχει το cu είναι δύσκολο να καταλάβεις τις συμβατότητες κατανάλωσης με τα 1500. Για το Sms 60 το λέει ξεκάθαρα ότι οποίο είναι ενεργοποίημένο πρώτο θα αφαιρεί αλλά για το πακέτο Sms 130 είναι πολύ μπέρδεμα. Δες και το εσυ και πες μου την γνώμη σου.

 

Ο χρόνος του unlimited από την ανανέωση που είχα κάνει στις 29 Ιουλίου έληξε στις 29 Αυγούστου, δεν ξέρω τι ώρα. Δηλαδή η διάρκεια του ήταν 31 μέρες και όχι 30!

Το κακό, ή η "πονηριά" αν θέλετε της vodafone, είναι ότι σήμερα, 29/8 και 3 το μεσημέρι κάλεσα το 1252 και μου είπε κανονικά ότι έχω 975' και 1478 sms -πράγμα ψευδές!

Αμέσως, έκανα μια κλήση προς vodafone και -φυσικά :rolleyes:- με χρέωσε κανονικά!!!

Κατά τη διάρκεια της κλήσης μου ήρθε sms που έλεγε ότι το πακέτο unlimited έχει λήξει -προσοχή, το μήνυμα μου ήρθε κατά τη διάρκεια της κλήσης!

Μου έφαγε, λοιπόν, ωραία-ωραία 1,16€ για την κλήση μου αυτή...

Σιγά το ποσό, αλλά, είναι ή δεν είναι "απάτη" που πριν 10" το 1252 μου είχε πει ότι έχω 975' υπόλοιπο; Πρέπει να θυμάμαι δηλαδή οπωσδήποτε την ημερομηνιά και ώρα ανανέωσης; Λάθος του συστήματος; Ή απλώς φουστιά;... :confused:

 

Στέλνει και Sms ενημέρωσης όταν λήξουνε τα 1500;, εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα . Εγώ Όταν χρειάζομαι τα 1500 μόλις κάνω ανανέωση 5€ ή 10ευρώ και μου έρθει το Sms ότι ενεργοποιήθηκαν τα 1500 υπολογίζω μια μέρα πριν από αυτή που λέει ότι θα ληξει το πακέτο με 1500 και το βάζω υπενθύμιση και βάζω κάρτα μια μέρα νωρίτερα για μην μου γίνεται αυτό. Άλλη μια λύση είναι να κρατάς το Sms που σου έρχεται όταν κανείς ανανέωση για να το υπολογίζεις. Αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που χρησιμοποιώ εγώ εξυπηρετεί αρκετά ανεξάρτητα εάν χάνω μια μέρα και δεν κλείνω καθαρά έναν μήνα αλλά έτσι δεν μπερδεύεις τις ώρες και δεν σε χρεώνει.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος του unlimited από την ανανέωση που είχα κάνει στις 29 Ιουλίου έληξε στις 29 Αυγούστου, δεν ξέρω τι ώρα. Δηλαδή η διάρκεια του ήταν 31 μέρες και όχι 30!

Το κακό, ή η "πονηριά" αν θέλετε της vodafone, είναι ότι σήμερα, 29/8 και 3 το μεσημέρι κάλεσα το 1252 και μου είπε κανονικά ότι έχω 975' και 1478 sms -πράγμα ψευδές!

Αμέσως, έκανα μια κλήση προς vodafone και -φυσικά :rolleyes:- με χρέωσε κανονικά!!!

Κατά τη διάρκεια της κλήσης μου ήρθε sms που έλεγε ότι το πακέτο unlimited έχει λήξει -προσοχή, το μήνυμα μου ήρθε κατά τη διάρκεια της κλήσης!

Μου έφαγε, λοιπόν, ωραία-ωραία 1,16€ για την κλήση μου αυτή...

Σιγά το ποσό, αλλά, είναι ή δεν είναι "απάτη" που πριν 10" το 1252 μου είχε πει ότι έχω 975' υπόλοιπο; Πρέπει να θυμάμαι δηλαδή οπωσδήποτε την ημερομηνιά και ώρα ανανέωσης; Λάθος του συστήματος; Ή απλώς φουστιά;... :confused:

 

Ίδια ακριβώς ιστορία και σε μένα με ένα cu all day. Τυχαίο; Δε νομίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ που πήρα τηλ το 13830 αυτό μου είπανε. Τώρα δεν έτυχε να το δοκιμάσω, πάντως αλλά αυτα μου είπανε. Εσένα δηλαδή σου αφαιρεί κανονικά από τα 1500. Τι να πω αλλά ντι άλλων μου είπανε. Αν καλέσεις το 1286 και ακούσεις τις πληροφορίες με την επιλογή 9 για τα πακέτα Sms που έχει το cu είναι δύσκολο να καταλάβεις τις συμβατότητες κατανάλωσης με τα 1500. Για το Sms 60 το λέει ξεκάθαρα ότι οποίο είναι ενεργοποίημένο πρώτο θα αφαιρεί αλλά για το πακέτο Sms 130 είναι πολύ μπέρδεμα. Δες και το εσυ και πες μου την γνώμη σου.

 

 

Οταν ειχε βγει το unlimited ετσι επαιζε αλλα τωρα πρεπει να το εχουν φτιαξει γιατι ουτε εμενα μου τρωει μηνυματα απο το sms130 όταν στελνω προς vodafone αριθμους!!!

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχετε βαλει το surf and mail με αυτοματη ανανεωση διαβαστε αυτο το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3288378 που εκανα στο κομματι με το ιντερνετ και προσεχτε τα υπολοιπα...κλεβουν οσο και οποτε μπορουν
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Στέλνει και Sms ενημέρωσης όταν λήξουνε τα 1500;, εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα . Εγώ Όταν χρειάζομαι τα 1500 μόλις κάνω ανανέωση 5€ ή 10ευρώ και μου έρθει το Sms ότι ενεργοποιήθηκαν τα 1500 υπολογίζω μια μέρα πριν από αυτή που λέει ότι θα ληξει το πακέτο με 1500 και το βάζω υπενθύμιση και βάζω κάρτα μια μέρα νωρίτερα για μην μου γίνεται αυτό. Άλλη μια λύση είναι να κρατάς το Sms που σου έρχεται όταν κανείς ανανέωση για να το υπολογίζεις. Αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που χρησιμοποιώ εγώ εξυπηρετεί αρκετά ανεξάρτητα εάν χάνω μια μέρα και δεν κλείνω καθαρά έναν μήνα αλλά έτσι δεν μπερδεύεις τις ώρες και δεν σε χρεώνει.

 

Μου ήρθε SMS

"VODAFONE UNLIMITED: Ο ΔΩΡΕΑΝ ΜΗΝΑΣ UNLIMITED ΧΡΗΣΗΣ ΕΛΗΞΕ. ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΩΡΕΑΝ UNLIMITED ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ"

με ώρα αποστολής 16:20 στις 29/8 ενώ (υποθέτω ότι) το unlimited είχε λήξει στις 05:11 τα χαράματα, 31 24ωρα ακριβώς μετά την ενεργοποίηση του στις 29/7 και ώρα 05:11. Αλλά αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση που πήρα στις 16:20 το 1252 και μου είπε ότι τα έχω τα 975'!!!

Σημειώνω ότι το κινητό ήταν συνέχεια ανοιχτό όλη την νύχτα και τη μέρα, δεν είναι ότι μόλις το είχα ανοίξει και δεν είχε προλάβει να έρθει το sms (το οποίο έτσι κι αλλιώς είχε ώρα αποστολής 16:20).

Θα πάρω 13830 σήμερα να καταθέσω παράπονο -παλιά μου τέχνη κόσκινο :rolleyes:- να δω τι θα μου απαντήσουν!

 

Όσο για την εγκαιρη ανανέωση, JOHNMEGARYTHMOS, ευχαριστώ για τις ιδέες, αλλά φυσικά και είχα κρατήσει το μήνυμα της ανανεώσης και ήξερα πότε ληγει το unlimited, απλώς έκανα ένα τέστ στην αξιοπιστία της ενημέρωσης υπολοίπου της βόντα -το αποτέλεσμα το είδαμε, πιστευώ. :lol:

Ο αριθμός για τον οποίο συζητάω δεν είναι ο βασικός μου και δεν είχα σκοπό να τον ανανεώσω σύντομα, οπότε δεν τίθεται θέμα έγκαιρης ανανέωσης στην περίπτωση αυτή.

[Εξηγώ: Έχω 6 καρτοκινητά vodafone που τα χρησιμοποιώ το καθένα είτε για το 1 λεπτό το λεπτό, ή το cu all day ή το φτηνό sms του international αναλόγως, τα οποία καρτοκινητά πρέπει να ανανεώνω μια φορά το χρόνο για να μην λήξουν. Τώρα, η επόμενη ανανέωση που πρέπει να κάνω είναι σε ένα cu κατά τις 18 Οκτωβρίου και αντί για 5€ που βάζω συνήθως θα κάνω 10€ (για να πάρω και το unlimited). Κι αν τυχόν κάπου μαζευτεί μεγάλο υπόλοιπο, το κάνω μεταφορά στο International της αδερφής μου, που το έχει για να στέλνει φτηνά SMS στο εξωτερικό.]

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cu αριθμο που δεν ταυτοποιησα και εχει φραγει. Θελω να παω να τον ταυτοποιησω αλλα δεν θυμαμαι καθολου το νουμερο. Μπορω να κανω κατι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cu αριθμο που δεν ταυτοποιησα και εχει φραγει. Θελω να παω να τον ταυτοποιησω αλλα δεν θυμαμαι καθολου το νουμερο. Μπορω να κανω κατι;

 

Παρε τη καρτα sim και πηγαινε.

 

Παιδια σημερα ενεργοποιησα το cu all day αν το αφησω ενεργοποιημενο αυριο θα μου παρει τα 0,37λεπτα μονο αν κανω κληση προς σταθερο και cu η το στα παιρνει με οποιαδηποτε κληση?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρε τη καρτα sim και πηγαινε.

 

Θελω να ειμαι σιγουρος για το αν γινεται, γιατι φοβαμαι μην παω στο καταστημα και ακουσω τιποτα χαζο και εκνευριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ενεργοποιησα το cu all day αν το αφησω ενεργοποιημενο αυριο θα μου παρει τα 0,37λεπτα μονο αν κανω κληση προς σταθερο και cu η το στα παιρνει με οποιαδηποτε κληση?

 

 

οποιαδηποτε κληση/sms αυριο μετα τη ληξη του 24ωρου θα το ενεργοποιησει. Αν δεν κανεις καποια κληση/sms θα ενεργοποιηθει αυτοματα στις 4 τα ξημερωματα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα cu αριθμο που δεν ταυτοποιησα και εχει φραγει. Θελω να παω να τον ταυτοποιησω αλλα δεν θυμαμαι καθολου το νουμερο. Μπορω να κανω κατι;

 

δεν νομίζω να μπορέσεις να κανείς κάτι αλλά το λέω με επιφύλαξη, έχεις τον κωδικό πακ , τον κωδικό χρήστη;. Μπορεί με αυτα να σε βοηθησουνε στο κατάστημα να βρεις τον αριθμό. Αλλά το λέω με επιφύλαξη πιστεύω ότι δεν γίνεται. Επισκέψου ένα κατάστημα να σου πουν. Δεν έχεις κανένα γνωστό που να του είχες δώσει τον συγκεκριμένο αριθμό; να στο δώσει ; . Ή το πακέτο σύνδεσης που γράφει πάνω το αριθμό;. Ή μέσα στο πακέτο εκεί που έχει τον κωδικό χρήστη από πάνω συνήθως είναι.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έμαθα όσοι δεν έχουνε ενεργοποιήσει το Cu all day τουλάχιστον μια φορά τώρα δεν έχουνε το δικαίωμα να το ενεργοποιήσουν έτσι μου είπανε στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Είμαι συνδρομητης vodafone cu και έχω το htc desire. Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για mms και internet (3G);
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Είμαι συνδρομητης vodafone cu και έχω το htc desire. Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για mms και internet (3G);

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247602

 

MMS: post #2

Ρυθμίσεις 3G: post #5

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247602

 

MMS: post #2

Ρυθμίσεις 3G: post #5

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. :) Δυστυχως οι ρυθμίσεις δεν δουλευουν. Ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 3GS που έχω πάντως, δουλεύουν οι ρυθμίσεις(MMS & 3G) για WIND και για Vodafone. Για Cosmote ακόμα δε δοκίμασα.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...