Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανενας αν αγορασουμε+ενεργ. 1 καρτα 10 ευρω και παρουμε τα 120λεπτα και πριν τελειωσουν οι 30 μερες ασ πουμε οτι μας εχουν μεινη 40λεπτα και βαλουμε και 2 10ευρω καρτα τα 40 λεπτα τα χανουμε;Μιλαω για το νεο καρτοκινητο Vodafone!
Link to comment
Share on other sites

Τα 40 λεπτά δεν τα χάνεις , παρά μόνο όταν κλείσουν οι 30 μέρες και δεν τα έχεις χρησιμοποιήση
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν αγορασουμε+ενεργ. 1 καρτα 10 ευρω και παρουμε τα 120λεπτα και πριν τελειωσουν οι 30 μερες ασ πουμε οτι μας εχουν μεινη 40λεπτα και βαλουμε και 2 10ευρω καρτα τα 40 λεπτα τα χανουμε;Μιλαω για το νεο καρτοκινητο Vodafone!

 

το μεγιστο που μπορεις να εχεις ειναι 120 λεπτα ανεξαρτητως παραλληλων ανανεωσεων οποτε καλυτερα ειναι να εξαντλησεις τα πρωτα 120 λεπτα και μετα να βαλεις αλλη καρτα για να παρεις παλι 120 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό.

Αν κάνω ανανέωση και πάρω τα 120 λεπτά αλλά δεν τα εξαντλήσω, και εξαντλήσω την κάρτα(όλα αυτά εντός των 30 ημερών πάντα), άμα θελήσω να κάνω εκ νέου ανανέωση, δεν θα μου έρθουν καινούρια 120 λεπτά με ισχύ 30 ημέρες;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και 1 και μισή εβδομάδα έχει αλλάξει η χρέωση στο 13830 όταν καλείς από κινητό. Χρεώνεται 0,25€ ανα κλήση, αλλά όταν η κλήση όταν απαντηθεί είναι λιγότερο από 1 λεπτό τότε δεν υπάρχει χρέωση. Μόνο όταν η διάρκεια κλήσης υπερβεί το 1 λεπτό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό.

Αν κάνω ανανέωση και πάρω τα 120 λεπτά αλλά δεν τα εξαντλήσω, και εξαντλήσω την κάρτα(όλα αυτά εντός των 30 ημερών πάντα), άμα θελήσω να κάνω εκ νέου ανανέωση, δεν θα μου έρθουν καινούρια 120 λεπτά με ισχύ 30 ημέρες;

 

Θα λαβεις 120 λεπτα με ισχυ 30 ημέρες αλλά τα προηγούμενα που δεν έχεις εξαντλήσει δε θα προστεθουν στα νεα 120 οποτε το μεγιστο που μπορεις να εχεις ειναι 120 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και 1 και μισή εβδομάδα έχει αλλάξει η χρέωση στο 13830 όταν καλείς από κινητό. Χρεώνεται 0,25€ ανα κλήση, αλλά όταν η κλήση όταν απαντηθεί είναι λιγότερο από 1 λεπτό τότε δεν υπάρχει χρέωση. Μόνο όταν η διάρκεια κλήσης υπερβεί το 1 λεπτό.

 

κατι που σημαινει οτι πολυ σπανια εως ποτε, θα εξυπηρετησε σε λιγοτερο απο ενα λεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα μεχρι να ακουσεις το ηχογραφημενο μηνυμα παει το μισο λεπτο και μεχρι να καταλαβει το προβλημα ο υπαλληλος περασε το λεπτο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μα μεχρι να ακουσεις το ηχογραφημενο μηνυμα παει το μισο λεπτο και μεχρι να καταλαβει το προβλημα ο υπαλληλος περασε το λεπτο!

 

γιαυτους τους λογους επελεξαν το περιθωριο του ενος λεπτου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιαυτους τους λογους επελεξαν το περιθωριο του ενος λεπτου

 

καλά μην το λες είναι σχετικά καλό. Διότι άμα πάρεις τηλ το 13830 πατάς κατέθειαν το 1 μόλις πει για τις γλώσσες ελληνικα και αγγλικά και μετά το 2 και μετά το αστερακι και μετά περιμένεις στην αναμονή. Τις περισσότερες φορές απαντανε άμεσα...

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλά μην το λες είναι σχετικά καλό. Διότι άμα πάρεις τηλ το 13830 πατάς κατέθειαν το 1 μόλις πει για τις γλώσσες ελληνικα και αγγλικά και μετά το 2 και μετά το αστερακι και μετά περιμένεις στην αναμονή. Τις περισσότερες φορές απαντανε άμεσα...

 

φανταζομαι μεχρι προτινος. απο εδω και περα θα αλλαξει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να απαντησουν αμεσα εγω τους ρωτησα για το αν εχω το vodafone passport και μου πηρε 2 λεπτα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και να απαντησουν αμεσα εγω τους ρωτησα για το αν εχω το vodafone passport και μου πηρε 2 λεπτα!

 

ειτε μεσω πλαγιας οδου ειτε φυσιολογικα, το ενα λεπτο ειναι ελαχιστος χρονος. αντικειμενικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπάρχει λόγος να καλέσεις 13830 , αλλά αλλιώς.....

 

Θα ήθελα να μπορούσα να μάθω το άθροισμα όλων αυτών των 0,25 € , πόσο βγαίνει σε μία μέρα......

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπάρχει λόγος να καλέσεις 13830 , αλλά αλλιώς.....

 

Θα ήθελα να μπορούσα να μάθω το άθροισμα όλων αυτών των 0,25 € , πόσο βγαίνει σε μία μέρα......

 

μιλαμε για χιλιαδες ευρω. πιστευω οτι ειναι ενα καλο εσοδο για τις εταιριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ξέρει κανένας αν υπάρχει η υπηρεσία passport για cu?Kαι εάν ναι πώς ενεργοποιείται?Εάν έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα,είναι αδύνατα να ψάξω 400+ σελίδες.:O(η ιστοσελίδα της voda που παραπέμπει εκεί μου βγάζει σφάλμα,φεύγω για Ιταλία και αν ισχύει θα είναι καλά).

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πριν 20 μέρες περίπου, πήρα κάποιον μιλούσε και βγήκε πως είναι κατειλημένο και ύστερα μόλις αυτός τέλειωσε να μιλάει, χτύπησε το κιν. μου με το νούμερό μου βγήκε τηλεφωνητής και μου είπε πως το νούμερο που κάλεσα τώρα είναι ελεύθερο...

 

Το ψάχνω τώρα και δεν δουλεύει τι έγινε δοκιμαστικά το είχανε βάλει? Ενεργοποιείται κάπως ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ξέρει κανένας αν υπάρχει η υπηρεσία passport για cu?Kαι εάν ναι πώς ενεργοποιείται?Εάν έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα,είναι αδύνατα να ψάξω 400+ σελίδες.:O(η ιστοσελίδα της voda που παραπέμπει εκεί μου βγάζει σφάλμα,φεύγω για Ιταλία και αν ισχύει θα είναι καλά).

 

προσπαθησε να καλεσεις το 1333 για ενεργοποιηση αν μεσα σε 24 ωρες δεν εχει ερθει μηνυμα παρε το 13830 για ενεργοποιηση! καλα να περασεις! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πριν 20 μέρες περίπου, πήρα κάποιον μιλούσε και βγήκε πως είναι κατειλημένο και ύστερα μόλις αυτός τέλειωσε να μιλάει, χτύπησε το κιν. μου με το νούμερό μου βγήκε τηλεφωνητής και μου είπε πως το νούμερο που κάλεσα τώρα είναι ελεύθερο...

 

Το ψάχνω τώρα και δεν δουλεύει τι έγινε δοκιμαστικά το είχανε βάλει? Ενεργοποιείται κάπως ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό;;;;

 

Αυτή η υπηρεσία δουλεύει μόνο αν ο αριθμός που καλείς είναι Vodafone

Πρωφανώς αν είναι άλλης εταιρείας δεν γνωρίζει η Vodafone πότε θα πάψει να μιλάει.

Αν λοιπόν καλέσεις έναν αριθμό Vodafone και είναι κατηλειμένος , σου λέει το σύστημα να πατήσεις 1 για να ειδοποιηθείς μόλις το κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να καλεσεις το 1333 για ενεργοποιηση αν μεσα σε 24 ωρες δεν εχει ερθει μηνυμα παρε το 13830 για ενεργοποιηση! καλα να περασεις! :)

 

Thanx Stathis,για τις πληροφορίες και για τις ευχες!!:)

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πριν 20 μέρες περίπου, πήρα κάποιον μιλούσε και βγήκε πως είναι κατειλημένο και ύστερα μόλις αυτός τέλειωσε να μιλάει, χτύπησε το κιν. μου με το νούμερό μου βγήκε τηλεφωνητής και μου είπε πως το νούμερο που κάλεσα τώρα είναι ελεύθερο...

 

Το ψάχνω τώρα και δεν δουλεύει τι έγινε δοκιμαστικά το είχανε βάλει? Ενεργοποιείται κάπως ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό;;;;

 

η υπηρεσία αυτή λέγετε υπηρεσία αυτόματης επανακλήσης και για την ενεργοποιήσεις στον αριθμό σου καλείς το 1285. Αλλά πρέπει να απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσης πατώντας #43# και μετά το πληκτρο κλήσης. Αλλά αφορά μόνο αριθμούς vodafone. Και δεν γίνεται για τα αλλά δίκτυα, όταν το ενεργοποιείς αφορά την γραμμή σου , και όταν μιλάς και έχεις απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων τότε ακούγεται αυτό όταν σε πάρει τηλ κάποιος αριθμός βοντα. Αλλά εάν μιλάς για πολύ ώρα σου έρχεται μύνημα ότι ο αριθμός αυτός σας κάλεσε ενώ ήσασταν κατειλημενος εάν θυμάμαι καλά. Είναι χρήσιμη αλλά επειδή δεν αφορά όλα τα δίκτυα εγώ την εχω βγάλει διότι μιλάω με όλα τα δίκτυα και δεν με εξυπηρετεί προτιμώ την αναμονή κλήσεων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 20 ευρώ στο κατάστημα, ο φόρος χαρίζεται ή όχι;

Όχι δεν χαρίζεται ο φόρος

Αλλά αν έχεις ενεργοποιημένο το Bonus Επιστροφής θα πάρεις 20% επιτροφή ( στο νέο καρτοκινητό )

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χαρίζεται ο φόρος

Αλλά αν έχεις ενεργοποιημένο το Bonus Επιστροφής θα πάρεις 20% επιτροφή ( στο νέο καρτοκινητό )

 

Δεν το ήξερα! Ευχαριστώ :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χαρίζεται ο φόρος

Αλλά αν έχεις ενεργοποιημένο το Bonus Επιστροφής θα πάρεις 20% επιτροφή ( στο νέο καρτοκινητό )

 

Μπορεις να εισαι γραμμενος και στο bonus επιστροφης και στο προγραμμα unlimited ταυτοχρονα??Καποιος μου ειπε οτι για να γραφτεις στο unlimited σε διαγραφει αυτοματα απο το μπονους επιστροφης χρηματων ...ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...