Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αναφέρει όλα εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενοι στο Cash Back.Έχω κάνει 5 ανανεώσεις των 3 ευρώ,δηλαδή κάρτες δίχως τον καινούργιο φόρο.Που σημαίνει ότι από κάθε κάρτα παίρνω 30 λεπτά επιστροφή.Μόλις πήρα να δω πόσα ευρώ έχω bonus και μου λέει 1 ευρώ και 8 cents.Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι 1 ευρώ και 50 λεπτά;
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί αναφερόμουν και γω,στο ότι έλειξε το pointmania ..Οπότε αυτοί οι πόντοι θα χαθούν..

 

Αχ δεν καταλαβένω αυτό το cash back,είναι στο νεο πακέτο που έγινε έ;

Συμφέρει να φύγω από cu που πλέον είναι πανάκριβη και να πάω σε πρώιν πλέον al carte;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! :)

 

Θέλω να ρωτήσω: Στο "Νέο Καρτοκινητό" και στο πρόγραμμα του "1 λεπτού/λεπτό", θα πρέπει κάθε μήνα να βάζω κάρτα, όπως γινόταν παλιά, για να συνεχίσει να ισχύει προσφορά ή μπορώ να το χρησιμοποιώ για όσο διάστημα δεν έχουν εξαντληθεί τα λεφτά, χωρίς τον χρονικό περιορισμό του ενός μήνα;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το νεο καρτοκινητό έχει μόνο το κας μπακ. Γιατι στο cu που καταργήθηκε το pointmania δεν το αντικατέστησαν με τιποτα καινούργιο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! :)

 

Θέλω να ρωτήσω: Στο "Νέο Καρτοκινητό" και στο πρόγραμμα του "1 λεπτού/λεπτό", θα πρέπει κάθε μήνα να βάζω κάρτα, όπως γινόταν παλιά, για να συνεχίσει να ισχύει προσφορά ή μπορώ να το χρησιμοποιώ για όσο διάστημα δεν έχουν εξαντληθεί τα λεφτά, χωρίς τον χρονικό περιορισμό του ενός μήνα;

 

Ευχαριστώ! :)

 

δεν χρειαζεται πλεον να βαζεις καρτα καθε μηνα, εχει καταργηθει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το νεο καρτοκινητό έχει μόνο το κας μπακ. Γιατι στο cu που καταργήθηκε το pointmania δεν το αντικατέστησαν με τιποτα καινούργιο.

 

Απλά το χουν αφήσει ξεκρέμαστο..Γω το βρίσκω ακριβό...δεν γίνεται μέσα σε 15 μέρες να έχω βάλει πάνω από 50ευρώ συνολικά,και με ελάχιστη χρήση σε κλήσεις και λίγα sms..Παλιά(3.5 μήνες πριν) αν θυμάμαι μου κρατούσε ποοοοολύ παραπάνω. :O

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Απλά το χουν αφήσει ξεκρέμαστο..Γω το βρίσκω ακριβό...δεν γίνεται μέσα σε 15 μέρες να έχω βάλει πάνω από 50ευρώ συνολικά,και με ελάχιστη χρήση σε κλήσεις και λίγα sms..Παλιά(3.5 μήνες πριν) αν θυμάμαι μου κρατούσε ποοοοολύ παραπάνω. :O

 

μηπως να αλλαξεις πακετο και να μεταφερθεις στο νεο καρτοκινητο με τα σουπερ πακετα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως να αλλαξεις πακετο και να μεταφερθεις στο νεο καρτοκινητο με τα σουπερ πακετα?

 

συμφέρει ή όχι αυτό θα ήθελα να μου πείτε..

(τα πιπινς :lol: δεν θα μπορούν να με παίρνουν τηλ πια όμως :lol:)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

συμφέρει ή όχι αυτό θα ήθελα να μου πείτε..

(τα πιπινς :lol: δεν θα μπορούν να με παίρνουν τηλ πια όμως :lol:)

 

συμφερει παρα πολυ αν οι κλησεις σου δεν ειναι συντομης διαρκειας καθως τα σουπερ πακετα εχουν ελαχιστο χρονο κλησης τα 3 λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφερει παρα πολυ αν οι κλησεις σου δεν ειναι συντομης διαρκειας καθως τα σουπερ πακετα εχουν ελαχιστο χρονο κλησης τα 3 λεπτα

 

εεμμ,κάνω 3-4 κλήσεις των άντε 4 λεπτών με κάποιους,και πάει η κάρτα..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενοι στο Cash Back.Έχω κάνει 5 ανανεώσεις των 3 ευρώ,δηλαδή κάρτες δίχως τον καινούργιο φόρο.Που σημαίνει ότι από κάθε κάρτα παίρνω 30 λεπτά επιστροφή.Μόλις πήρα να δω πόσα ευρώ έχω bonus και μου λέει 1 ευρώ και 8 cents.Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι 1 ευρώ και 50 λεπτά;

Είναι λίγο χαλασμένο το σύστημα στο cash back

όταν λέει 1 ευρώ και 8 cents εννοεί 1 ευρώ και 80 cents......

Άρα έχεις 6 ανανεώσεις.

Το σύστημα δεν διαβάζει το τελικά 0

Αν βάλεις άλλη μια τρίευρη και πάρεις μετά από 5 λεπτά, θα σου λέει 2 ευρώ και 1 cents (2,10 )

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο χαλασμένο το σύστημα στο cash back

όταν λέει 1 ευρώ και 8 cents εννοεί 1 ευρώ και 80 cents......

Άρα έχεις 6 ανανεώσεις.

Το σύστημα δεν διαβάζει το τελικά 0

Αν βάλεις άλλη μια τρίευρη και πάρεις μετά από 5 λεπτά, θα σου λέει 2 ευρώ και 1 cents (2,10 )

 

Χμμ,έτσι πρέπει να είναι.Γιατί τελικά όντως,6 ανανεώσεις των 3 ευρώ είχα κάνει.Και μου έλεγε bonus 1 ευρώ και 8 cents.Αλλά ήταν 1 ευρώ και 80.Δεν ήξερα πως δεν διαβάζει το τελικό 0.Μπερδεύτηκα και επειδή νόμισα πως οι ανανεώσεις ήταν 5.Όλα καλά λοιπόν!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. είμαι στην διαδικασία που περιμένω την αλλαγή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό μιας και μένω εξωτερικό πλέον και όταν ρώτησα στο vodafone shop αν μπορώ να αγοράζω κάρτα μέσω ιντερνετ μου είπαν ναι. Δεν ισχύει πλέον? Το περιστατικό αυτό έγινε την Τετάρτη.

 

edit: Επίσης αν δεν έχω κάρτα και είμαι σε περιαγωγή μπορώ να λαμβάνω κλήσεις? (για εισερχόμενα sms δεν έχει χρέωση σωστά?).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. είμαι στην διαδικασία που περιμένω την αλλαγή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό μιας και μένω εξωτερικό πλέον και όταν ρώτησα στο vodafone shop αν μπορώ να αγοράζω κάρτα μέσω ιντερνετ μου είπαν ναι. Δεν ισχύει πλέον? Το περιστατικό αυτό έγινε την Τετάρτη.

 

Δεν δουλεύει προσωρινά (ουδέν μονιμώτερον) .

Πρόσεχε πριν σου στείλουν την κάρτα στο εξωτερικό πρέπει να την ενεργοποιήσης

Τα καρτοκινητά δεν ενερεγοποιούνται στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει προσωρινά (ουδέν μονιμώτερον) .

Πρόσεχε πριν σου στείλουν την κάρτα στο εξωτερικό πρέπει να την ενεργοποιήσης

Τα καρτοκινητά δεν ενερεγοποιούνται στο εξωτερικό.

 

Ώπα μου έχουν δώσει την κάρτα και μου είπαν να έρθει ένας συγγενής μου να δηλώσει το καρτοκινητό. Δεν θα ενεργοποιηθεί με αυτή την διαδικασία???

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στην εξυπηρέτηση .Τα κανονικά καρτοκινητά δεν ενεργοποιούνται στο εξωτερικό , τώρα για τις μετατροπές δεν γνωρίζω .
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στην εξυπηρέτηση .Τα κανονικά καρτοκινητά δεν ενεργοποιούνται στο εξωτερικό , τώρα για τις μετατροπές δεν γνωρίζω .

 

Οκ, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. είμαι στην διαδικασία που περιμένω την αλλαγή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό μιας και μένω εξωτερικό πλέον και όταν ρώτησα στο vodafone shop αν μπορώ να αγοράζω κάρτα μέσω ιντερνετ μου είπαν ναι. Δεν ισχύει πλέον? Το περιστατικό αυτό έγινε την Τετάρτη.

 

edit: Επίσης αν δεν έχω κάρτα και είμαι σε περιαγωγή μπορώ να λαμβάνω κλήσεις? (για εισερχόμενα sms δεν έχει χρέωση σωστά?).

 

Μπορείς να αγοράζεις κάρτα μεσω ιντερνετ και μέσω του http://www.easypay.gr της τράπεζας Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα ένα πακέτο και με έκπληξη άκουσα το μήνυμα πως για ενεργοποίηση θέλει δήλωση.

Πρέπει δηλαδή τώρα να τρέχω τη μητέρα μου στο vodafone shop (που να παντελώς άθλιο από εξυπηρέτηση και θέλεις μισή ώρα μόνο για να σε δουν) για ενεργοποίηση; δε μπορώ να το κάνω κάπως αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα ένα πακέτο και με έκπληξη άκουσα το μήνυμα πως για ενεργοποίηση θέλει δήλωση.

Πρέπει δηλαδή τώρα να τρέχω τη μητέρα μου στο vodafone shop (που να παντελώς άθλιο από εξυπηρέτηση και θέλεις μισή ώρα μόνο για να σε δουν) για ενεργοποίηση; δε μπορώ να το κάνω κάπως αλλιώς;

 

δεν υπαρχει αλλος τροπος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μην ξεχνας οτι το πακετο αυτο των 12€ ειναι σταθερο και δεν εχει ημερομηνια ληξης ενω το free to go 2 με το 0,10€/λεπτο δεν ισχυει για παντα και θα αλλαξει. θα μου πεις οτι στο νεο καρτοκινητο η ελαχιστη χρεωση στο πακετο ειναι τα 3 λεπτα ενω στο free to go 2 και στο φρογκ και στην q ειναι ανα δευτερολεπτο. αλλα οπως βολευεται καποιος αναλογα με την χρήση του..

Διαβάζω στο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541 πως το πακέτο των 12 ευρώ με 150 λεπτά χρόνου ομιλίας έχει διάρκεια 30 ημερών. Επομένως έχει ημερομηνία λήξης εκτός κ' αν καταλαβαίνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541 πως το πακέτο των 12 ευρώ με 150 λεπτά χρόνου ομιλίας έχει διάρκεια 30 ημερών. Επομένως έχει ημερομηνία λήξης εκτός κ' αν καταλαβαίνω λάθος...

 

καλα καταλαβαινεις. εχει διαρκεια 30 μερες απο την ημερα ενεργοποιησης του. τυχον λεπτα που περισεψαν δεν μεταφερονται. χανονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541 πως το πακέτο των 12 ευρώ με 150 λεπτά χρόνου ομιλίας έχει διάρκεια 30 ημερών. Επομένως έχει ημερομηνία λήξης εκτός κ' αν καταλαβαίνω λάθος...

 

οχι δεν κατάλαβες καλα δεν λέω αυτο λεω οτι τα σουπερ πακετα του νεου καρτοκινητου ισχύουν για παντα και δεν εχουνε ημερομηνια ληξης οτι δηλαδη θα πρεπει να τα ενεργοποιησεις εωσ καποια ημερομηνια οπωσ η χρεωση του f2g 2 με τα 0,10€/λεπτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...