Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είχες κάνει ποτέ αλλαγή κάρτας σιμ στον αριθμό αυτό;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνει ποτέ αλλαγή κάρτας σιμ στον αριθμό αυτό;

 

Όχι οχι οχι!Δεν έχω πέσει στα ναρκωτικά για να μην ξέρω τί μου γίνεται :lol: .6 χρόνια πιστός πελάτης,και χρυσοπληρωμένη η βοντα από μένα.

 

αν δεν θες να χασεις τον αριθμο, αχρηστεψε αυτην την καρτα σιμ, και παρε μια καινουρια με τον ιδιο αριθμο με καποιο κοστος βεβαιως

 

φυσικά και δεν θέλω να τον χάσω,μετά από τόσα χρόνια...Δηλάδη να βάλω όσες φορές απομένουν λάθος(τον σωστό ουσιαστικά puk) και μετά να πω στο σπίτι να πάνε στην vodafone στην μυτιλήνη και να πούνε να μου βγάλουν τον ίδιο αριθμό;Ναι το ξέρω ότι υπάρχει χρέωση γιαυτό!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καλείς την εταιρεία ο ίδιος και να τους πεις οτι έχεις αυτή την κάρτα σιμ με τον συγκεκριμένο σειριακό αριθμό & αριθμό κλήσης και δεν δέχεται το PUK που σου δίνουν ώστε να δουν αυτοί τι συμβαίνει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καλείς την εταιρεία ο ίδιος και να τους πεις οτι έχεις αυτή την κάρτα σιμ με τον συγκεκριμένο σειριακό αριθμό & αριθμό κλήσης και δεν δέχεται το PUK που σου δίνουν ώστε να δουν αυτοί τι συμβαίνει;

 

 

Το έκανα,φόρτωσα το skype μονάδες και πήρα,αλλιώς δεν γινόταν δουλειά!

Ότι σας είπα και πιο πριν.......λένε έχω άλλη σιμ!!!ΠΩΣ έχω άλλη,αφού αυτή είναι η σιμ μ 6 χρόνια τώρα;;!!

 

Είχα να ανοίξω τον αριθμό μου 3 βδομάδες,πάω να το κάνω πριν 3 ώρες,βάζω pin τπτ....ξαναβάζω τπτ...ε μέχρι που κλείδωσε ζήταγε puk έβαλα puk, @@ μετά όταν έβαζα το νέο pin ,λάθος puk έβγαζε!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καλείς την εταιρεία ο ίδιος και να τους πεις οτι έχεις αυτή την κάρτα σιμ με τον συγκεκριμένο σειριακό αριθμό & αριθμό κλήσης και δεν δέχεται το PUK που σου δίνουν ώστε να δουν αυτοί τι συμβαίνει;

 

κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα με τον panagioths.. γιατί δεν καλείς από το αγγλικό σου νούμερο (φαντάζομαι θα έχεις...) σε ένα σταθερό της vodafone για εξυπηρέτηση πελατών από εξωτερικό (υπάρχει) να τους ενημερώσεις για το πρόβλημά σου αναλυτικά και να σε βοηθήσουν εκείνοι...!!

Το να εξαντλήσεις και τις υπόλοιπες 8 προσπάθειες δεν είναι κι ότι πιο σώφρον μπορείς να κάνεις στην προκειμένη περίπτωση ... πόσο μάλλον ... όταν είσαι εν βρασμώ ψυχής όπως λες ... Καλύτερα να χαλαρώσεις λίγο .. να προσπαθήσεις να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της vodafone ..και να συνεννοηθείς εσύ ο ίδιος μαζί τους ..

Άλλωστε τα πιπινάκια.. και να σου στείλουν sms .. για 2-3 μέρες τα μηνύματα θα υπάρχουν στο δίκτυο.. ακόμα κι αν σου πάρει κάποιες ώρες να αποκτήσεις πρόσβαση .. δεν θα τα χάσεις ... !!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα,φόρτωσα το skype μονάδες και πήρα,αλλιώς δεν γινόταν δουλειά!

Ότι σας είπα και πιο πριν.......λένε έχω άλλη σιμ!!!ΠΩΣ έχω άλλη,αφού αυτή είναι η σιμ μ 6 χρόνια τώρα;;!!

 

Είχα να ανοίξω τον αριθμό μου 3 βδομάδες,πάω να το κάνω πριν 3 ώρες,βάζω pin τπτ....ξαναβάζω τπτ...ε μέχρι που κλείδωσε ζήταγε puk έβαλα puk, @@ μετά όταν έβαζα το νέο pin ,λάθος puk έβγαζε!

Ε για να το λένε κάτι θα ξέρουν ;-)

Η κάρτα σιμ που έχεις συμφωνεί με το πλαίσιο της κάρτας σιμ που έχεις σπίτι σου στην Ελλάδα;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα με τον panagioths.. γιατί δεν καλείς από το αγγλικό σου νούμερο (φαντάζομαι θα έχεις...) σε ένα σταθερό της vodafone για εξυπηρέτηση πελατών από εξωτερικό (υπάρχει) να τους ενημερώσεις για το πρόβλημά σου αναλυτικά και να σε βοηθήσουν εκείνοι...!!

Το να εξαντλήσεις και τις υπόλοιπες 8 προσπάθειες δεν είναι κι ότι πιο σώφρον μπορείς να κάνεις στην προκειμένη περίπτωση ... πόσο μάλλον ... όταν είσαι εν βρασμώ ψυχής όπως λες ... Καλύτερα να χαλαρώσεις λίγο .. να προσπαθήσεις να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της vodafone ..και να συνεννοηθείς εσύ ο ίδιος μαζί τους ..

Άλλωστε τα πιπινάκια.. και να σου στείλουν sms .. για 2-3 μέρες τα μηνύματα θα υπάρχουν στο δίκτυο.. ακόμα κι αν σου πάρει κάποιες ώρες να αποκτήσεις πρόσβαση .. δεν θα τα χάσεις ... !!!

 

Κάλεσα απο το skype..Νταξ τα πιπινακια ήταν για πλάκα,μέσα σε όλη την αναταραχή..:D

 

Ε για να το λένε κάτι θα ξέρουν ;-)

Η κάρτα σιμ που έχεις συμφωνεί με το πλαίσιο της κάρτας σιμ που έχεις σπίτι σου στην Ελλάδα;

 

Εεεε ναι πώς να ξέρουν,τότε γω πριν 6 χρόνια πήρα άλλη sim άλλου,που την είχε πιο παλία,και η βόνταφον την μεταπώλησε,αλλιώς νόημα δεν βγαίνει!

Εεεε λογικά ναι,έχουν περάσει και 6 χρόνια από τότε που την έβγαλα από πάνω από κει!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που χρησιμοποιήσες την κάρτα/αριθμό και δούλευε πότε ήταν;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που χρησιμοποιήσες την κάρτα/αριθμό και δούλευε πότε ήταν;

 

23/9 εδω στην αγγλία..Από τότε έκλεισα την συσκευή και είπα να την ανοίξω τώρα(3 χρόνια πρόβλημα δεν είχα).

- - - -

Link to comment
Share on other sites

23/9 εδω στην αγγλία..Από τότε έκλεισα την συσκευή και είπα να την ανοίξω τώρα(3 χρόνια πρόβλημα δεν είχα).

 

Μπορεί να τα έχει παίξει και η κάρτα sim.

 

Δοκίμασε να τη βάλεις σε άλλη συσκευή να δεις αν δέχεται το Puk που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

23/9 εδω στην αγγλία..Από τότε έκλεισα την συσκευή και είπα να την ανοίξω τώρα(3 χρόνια πρόβλημα δεν είχα).

Επιβεβαίωσε με την εταιρεία οτι για τον αριθμό αυτό είναι συνδεδεμένη η κάρτα σιμ με αριθμό τάδε.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μου πουν με ποιά είναι συνδεδεμένη..

 

Την έχω δοκιμάσει σε 3 κινητά..

Αποφορτίζονται ; ή έστω απομαγνητήζοντε οι κάρτες αν μείνουν εκτός συσκευής;Αλλά δεν έμεινε για καιρό εκτός συσκευής,οπότε άκυρη σκέψη μου αυτή.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ελέγξεις αν ο αριθμός που βρίσκεται πίσω από την κάρτα (16 ψηφία ) ταιριάζει με τον αριθμό που βρίσκετε στο σπίτι σου στην άλλη κάρτα ή στον φάκελο με τους κωδικούς ή έξω από τον μεγάλο φάκελο.

Θεωρώ πιο πιθανό αυτό που σου είπε η Vodafone , από τις 23/9 είναι ένας μήνας .... Μπορεί να μην έχεις την σωστή κάρτα μαζί σου ή να έχεις καμμιά Vodafone Αγγλίας ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου λέει "βάλε νέο πιν" (πριν σου πει ότι έχεις λάθος πουκ) βάζεις πιν ίδιο ή διαφορετικό με αυτό που είχες πριν παρουσιάσει το πρόβλημα; Βάλε το ίδιο. Η λέξη "νέο" μπορεί να είναι παραπλανητική.
Link to comment
Share on other sites

οχι κανεις λαθος το puk παντα επιβεβαιωνεται αφου πατησει οποιο νεο pin θελει..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά,όπως μου ξανα είπε η βοντα...έχω λάθος κάρτα...!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

αρα απο οτι φαινεται η μονη λυση ειναι να την αχρηστεψεις αυτην την σιμ και να παρεις μια καινουρια με τον ιδιο αριθμο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κάρτα σιμ που έχει μάλλον είναι για άλλο αριθμό καλό είναι να μην την αχρηστεύσει αλλά να κάνει αντικατάσταση κάρτας σιμ απλά. Δεν χρειάζεται να την καταστρέψει πριν :P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κάρτα σιμ που έχει μάλλον είναι για άλλο αριθμό καλό είναι να μην την αχρηστεύσει αλλά να κάνει αντικατάσταση κάρτας σιμ απλά. Δεν χρειάζεται να την καταστρέψει πριν :P

 

βασικα αυτο εννοουσα αλλα δεν το διατυπωσα σωστα. να κανει αντικατασταση της σιμ και να συνεχισει να εχει το ιδιο νουμερο με καινουριους κωδικους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο εννοουσα αλλα δεν το διατυπωσα σωστα. να κανει αντικατασταση της σιμ και να συνεχισει να εχει το ιδιο νουμερο με καινουριους κωδικους

 

Η μπορεί να ζητήσει τηλεφωνικά να του δώσουν το σωστο PUK

Link to comment
Share on other sites

Για να σου λένε από τη Vodafone πως έχεις άλλη κάρτα, έχεις μπερδέψει τις κάρτες ή σου έχουν κάνει μία κακόγουστη φάρσα. Αν αυτή που έχεις τώρα ήταν ακυρωμένη ή άλλου δικτύου ή οτιδήποτε η Vodafone θα στο έλεγε. Η μόνη περίπτωση να μη σου πει λεπτομέρειες είναι να είναι άλλος αριθμός τελείως, οπότε και φυσικά δε θα σου ανακοινώσει για ποιον αριθμό πρόκειται.

 

Οπότε ρώτα φίλους και γνωστούς και σκέψου μήπως πήρες λάθος κάρτα μαζί σου εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου υποδειξει ενα καταστημα vodafone στην θεσσαλονικη η ενα περιπτερο η ενα ψιλικατζιδικο που να πουλαει πακετο καρτοκινητης vodafone ολυμπιακος? πηγα σε 5 καταστηματα vodafone και μου ειπαν σε ολα οτι εξαντληθηκαν. στα καταστηματα της τουμπας μαλιστα οι οιπολοιποι πελατες με κοιτουσαν και παραξενα οταν ακουσαν τι ηθελα. οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου υποδειξει ενα καταστημα vodafone στην θεσσαλονικη η ενα περιπτερο η ενα ψιλικατζιδικο που να πουλαει πακετο καρτοκινητης vodafone ολυμπιακος? πηγα σε 5 καταστηματα vodafone και μου ειπαν σε ολα οτι εξαντληθηκαν. στα καταστηματα της τουμπας μαλιστα οι οιπολοιποι πελατες με κοιτουσαν και παραξενα οταν ακουσαν τι ηθελα. οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη.

 

Είναι πιθανόν να βρεις στην Εγνατίας 49-51, ισόγειο.

 

Ρώτα εκεί, ίσως έχουν

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση οσο αφορα το καρτοκινητο ολυμπιακος. στο σαιτ της vodafone λεει το εξης <<Tα γκολ που υπολογίζονται για τον σκοπό του μπόνους αφορούν τους επίσημους αγώνες σε Ελλάδα και Ευρώπη - To bonus ισχύει για κάθε γκολ που σημειώνεται εφόσον κατά την διάρκεια του αμέσως προηγουμένου ημερολογιακού μήνα από την ημέρα διεξαγωγής του συγκεκριμένου αγώνα, ο συνδρομητής έχει κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας τουλάχιστον 10€.>>

εσεις πως το ερμηνευεται αυτο η καποιος κατοχος καρτοκινητης μπορει να μας εξηγησει τι ακριβως εννοει?

αν το γκολ μπει π.χ στις 2/11 το ενα ευρω μπονους το κερδιζεις αν εχεις κανει ανανεωση μεχρι 2/10 η μεχρι 31/10? το προηγουμενο μηνα δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση οσο αφορα το καρτοκινητο ολυμπιακος. στο σαιτ της vodafone λεει το εξης <<Tα γκολ που υπολογίζονται για τον σκοπό του μπόνους αφορούν τους επίσημους αγώνες σε Ελλάδα και Ευρώπη - To bonus ισχύει για κάθε γκολ που σημειώνεται εφόσον κατά την διάρκεια του αμέσως προηγουμένου ημερολογιακού μήνα από την ημέρα διεξαγωγής του συγκεκριμένου αγώνα, ο συνδρομητής έχει κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας τουλάχιστον 10€.>>

εσεις πως το ερμηνευεται αυτο η καποιος κατοχος καρτοκινητης μπορει να μας εξηγησει τι ακριβως εννοει?

αν το γκολ μπει π.χ στις 2/11 το ενα ευρω μπονους το κερδιζεις αν εχεις κανει ανανεωση μεχρι 2/10 η μεχρι 31/10? το προηγουμενο μηνα δηλαδη?

Ισχύει για 30 ημέρες από κάθε ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...