Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει. Με την Vodafone 2gether, μπορούμε να έχουμε έναν αριθμό με συμβόλαιο και έναν αριθμό CU; Θα ισχύει η προσφορά ή θα μας λένε ότι στο cu δε θα ισχύει η προσφορά για το 2009 αν είναι σε 2gether όπως γινεται με το 1cent/λεπτό;
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει. Με την Vodafone 2gether, μπορούμε να έχουμε έναν αριθμό με συμβόλαιο και έναν αριθμό CU; Θα ισχύει η προσφορά ή θα μας λένε ότι στο cu δε θα ισχύει η προσφορά για το 2009 αν είναι σε 2gether όπως γινεται με το 1cent/λεπτό;
κανονικα παιζει σε μενα και δεν υπαρχει λογος να μην παιξει.
Link to comment
Share on other sites

κανονικα παιζει σε μενα και δεν υπαρχει λογος να μην παιξει.

To 1cent/το λεπτό προς 2 vodafone αν ήταν σε κάρτα 2gether δεν έπαιζε πάντως «για τεχνικούς λόγους» όπως λέγανε... :wacko:

 

Αν παίζει το 1000άρι τότε μάλλον θα το κάνω. :D

Link to comment
Share on other sites

To 1cent/το λεπτό προς 2 vodafone αν ήταν σε κάρτα 2gether δεν έπαιζε πάντως «για τεχνικούς λόγους» όπως λέγανε... :wacko:

 

Αν παίζει το 1000άρι τότε μάλλον θα το κάνω. :D

αρχικα οντως επαιζε τεχνικο θεμα, εννοειται βεβαια οχι τοσο σοβαρο που να παρει 1μιση χρονο για να το φτιαξουν...

αλλα στο συγκεκριμενο δεν παιζει, ειναι το ιδιο πραγμα με τα ηδη υπαρχοντα πακετα οποτε μην ανησυχεις.

αλλωστε σου ειπα, εχω 2gether με συμβολαιο και το ενεργοποιησα μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα, μια χαρά θα δουλεύει και στο 2gether... Και αν δεν κάνω λάθος, εδώ και μερικές μέρες η υπηρεσία 1cent/λεπτό παρέχεται και στο 2gether (αν ψάξετε σε προηγούμενα post, θα το βρείτε κάπου)...
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι για όποιον γνωρίζει. Με την Vodafone 2gether, μπορούμε να έχουμε έναν αριθμό με συμβόλαιο και έναν αριθμό CU; Θα ισχύει η προσφορά ή θα μας λένε ότι στο cu δε θα ισχύει η προσφορά για το 2009 αν είναι σε 2gether όπως γινεται με το 1cent/λεπτό;

 

Δουλεύει μια χαρά και σε εμένα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν τα επιστρεψει η wind τα λεφτα (που δεν το βλεπω) θα ειναι η μονη κερδισμενη ...για πολλες ημερες επαιζε μονη της με την προσφορα αυτη κ εκανε και τρελη διαφημιση ας υπολογισει καποιος ποσα λεφτα εβγαλε ;)

ισως αυτος ηταν ο στοχος της

 

Λεφτά? Έβγαλε? Με 3 δισ. χρέη? Και κέρδη μόνο το τελευταίο τρίμηνο (μετά από συνεχή τρίμηνα με ζημιές)? Δεν νομίζω...:)

 

Η Wind έκανε κάτι πολύ παρακινδυνευμένο. Έβγαλε μια προσφορά με την οποία έριξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τις τιμές ώστε να κερδίσει πελάτες. Παρακινδυνευμένο λόγω της οικονομικής της κατάστασης. Και μάλλον δεν περίμενε οι άλλες δύο να απαντήσουν, και πόσο μάλλον να κάνει τέτοια φοβερή μείωση τιμής η Cosmote και να ακολουθήσει και η Vodafone επιστρέφοντας τη διαφορά από την αρχική τιμή. Με τη διαφορά ότι η Vodafone και η Cosmote έχουν τεράστια κέρδη και καθόλου χρέη, έχουν δηλαδή την ευχέρεια να κάνουν τέτοιες κινήσεις. Για τη Wind προφανώς είναι δύσκολο να χαρίσει σε τόσους πελάτες 9 ευρώ (όχι ότι το αποκλέιω να το κάνει αλλά έχει αργήσει) και τελικά δεν ξέρω κατα πόσο βγήκε κερδισμένη μια και μόλις λίγες μέρες μετά σταμάτησε να μαζεύει πελάτες από τη προσφορά λόγω ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

512 νομιζω..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνω να κάνω φορητότητα δύο F2G σε CU μέχρι τη λήξη της προσφοράς με το 1E (νομίζω 15/2); Το ένα F2G είναι ανώνυμο...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνω να κάνω φορητότητα δύο F2G σε CU μέχρι τη λήξη της προσφοράς με το 1E (νομίζω 15/2); Το ένα F2G είναι ανώνυμο...

 

Σύμφωνα με τον όρο : "Η προσφορά ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές του Vodafone CU εφόσον ενεργοποιηθεί από τις 29/01/09 μέχρι τις 15/02/09 με την αποστολή δωρεάν κενού SMS στο 1263.

Για τους νέους συνδρομητές που θα έρθουν με τον αριθμό τους στο CU με την διαδικασία της φορητότητας, η προσφορά ισχύει στο παραπάνω διάστημα βάσει ημερομηνίας της αίτησης φορητότητας και θα μπορούν να ενεργοποιούν την προσφορά με δωρεάν κενό SMS στο 1263 μέχρι και τις 02/03/09. " που αναγράφεται στο link, προλαβαίνεις χαλαράαααα... ;)

Link to comment
Share on other sites

H vodafone ανταποκριθηκε αριστα στις ενεργοποιησεις.Κανει μπαμ οτι εχει ανωτερο συστημα ή καλυτερη διαχειρηση απο την κοσμοτε τουλαχιστον που μπορω να συγκρινω.
Link to comment
Share on other sites

H vodafone ανταποκριθηκε αριστα στις ενεργοποιησεις.Κανει μπαμ οτι εχει ανωτερο συστημα ή καλυτερη διαχειρηση απο την κοσμοτε τουλαχιστον που μπορω να συγκρινω.

 

Μα έτσι θα πρεπε να λειτουργεί μια σωστά οργανωμένη εταιρία:)

Απέδειξε οτι είναι σε πλήρη ετοιμότητα, και τεχνικά και εμπορικά.

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι θα πρεπε να λειτουργεί μια σωστά οργανωμένη εταιρία:)

Απέδειξε οτι είναι σε πλήρη ετοιμότητα, και τεχνικά και εμπορικά.

 

Eτσι ακριβως.

Αυτη η κατασταση με το ΥΠΟΛ στο 1313 της κοσμοτε ειναι δειγμα ανοργανωσιας και μιας καταστασης χυμα.Δεν νομιζω να εκαναν την παραμικρο στα συστηματα τους ωστε να προλαβουν το φορτωμα.

Ο λογος που γραφω εδω ειναι οτι πριν λιγο εβαλα την προσφορα στο cu και σε λιγα δευτερολεπτα ενεργοποιηθηκε, εμαθα και το υπολοιπο και ολα λειτουργουν αψογα.Οπως και σε ολους τους φιλους μου που το ενεργοποιησαν.

Αντιθετα στην κοσμοτε περιμενω απο χθες απαντηση για το υπολοιπο και αλλοι περιμενουν 2 μερες για ενεργοποιηση.

Και δεν ειναι μονο τωρα αυτο το προβλημα της κοσμοτε αλλα με το παραμικρο κολλαει!

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι έχω ένα CU.

Σήμερα εγγράφομαι στο Cu all day και ενεργοποιώ και τα 1000'+1000sms+30ΜΒ.

Την 1η Απριλίου (π.χ.) αλλάζω και το κάνω A la Carte.

Την 31η Ιουλιου (π.χ.) ξανααλλάζω και το ξανακάνω CU και κάνω και ανανέωση 3 ευρώ.

Τι θα ισχύει την 1η Αυγούστου από εκείνα που είχα αρχικά ενεργοποιήσει και στα οποία είχα εγγραφεί;

Το 13830 μου είπε "Τίποτα"! Επειδή όταν αλλάζω, λέει, πακέτο ότι είχα ενεργοποιήσει ακυρώνεται.

 

Κι όμως, στο A la carte μου, είχα στείλει παλιά το SMS στο 1281 για τις φτηνότερες χρεώσεις.

Μετά το έκανα International και μετά ξανά A la carte και τότε ξαναέστειλα SMS στο 1281 και μου είπε ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο.

Άρα δεν ακυρώθηκε η εγγραφή αυτή κατά την αλλαγή πακέτου. Το σύστημα με "θυμόταν".

Γιατί να ακυρωθεί, λοιπόν, η εγγραφή στο CU all day και στο 1000' 1000sms 30MB;

 

Καμιά άποψη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι έχω ένα CU.

Σήμερα εγγράφομαι στο Cu all day και ενεργοποιώ και τα 1000'+1000sms+30ΜΒ.

Την 1η Απριλίου (π.χ.) αλλάζω και το κάνω A la Carte.

Την 31η Ιουλιου (π.χ.) ξανααλλάζω και το ξανακάνω CU και κάνω και ανανέωση 3 ευρώ.

Τι θα ισχύει την 1η Αυγούστου από εκείνα που είχα αρχικά ενεργοποιήσει και στα οποία είχα εγγραφεί;

Το 13830 μου είπε "Τίποτα"! Επειδή όταν αλλάζω, λέει, πακέτο ότι είχα ενεργοποιήσει ακυρώνεται.

 

Κι όμως, στο A la carte μου, είχα στείλει παλιά το SMS στο 1281 για τις φτηνότερες χρεώσεις.

Μετά το έκανα International και μετά ξανά A la carte και τότε ξαναέστειλα SMS στο 1281 και μου είπε ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο.

Άρα δεν ακυρώθηκε η εγγραφή αυτή κατά την αλλαγή πακέτου. Το σύστημα με "θυμόταν".

Γιατί να ακυρωθεί, λοιπόν, η εγγραφή στο CU all day και στο 1000' 1000sms 30MB;

 

Καμιά άποψη κανείς;

 

Για τις φθηνότερες χρεώσεις, δεν αναφέρεται πουθενά ότι αν μεταπηδήσεις από ένα πακέτο σε άλλο και ξαναγυρίσεις, δε θα έχεις τις φθηνές χρεώσεις και θα πρέπει να το ξαναενεργοποιήσεις...

Το CU all day, αν λήξει η προσφορά ως τις 15/2 τότε σίγουρα θα το χάσεις, αυτό εννοείται, μιας και αλλάζεις πακέτο... Άλλωστε το λέει στους όρους!

Κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στην προσφορά της χρονιάς... Εγώ δε θα στο συνιστούσα να το ενεργοποιήσεις σε CU και μετά να το κάνεις a la carte... Πρέπει να το λέει στους όρους, αλλά βαριέμαι τέτοια ώρα να το ελέγξω... Θεωρώ ότι σωστά σου τα είπαν...

Link to comment
Share on other sites

^ φχαριστώ, δεν είπα να το ελέγξεις εσύ τέτοια ώρα :).

Θα το διαβάσω εγώ!

 

Μάλλον θα πάρω απλά ένα καινούργιο CU να μου βρίσκεται και δεν θα αλλάξω κανένα πακέτο.

Ωχ, κι άλλη sim στην καβάντζα... λολ!

 

Edit:

Οι όροι λένε για το 1000 1000 30

"Η προσφορά αφορά μόνο συνδρομητές CU και εάν ένας συνδρομητής CU μεταφερθεί σε άλλο πακέτο καρτοκινητής Vodafone δεν θα δικαιούται πλέον την προσφορά. "

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι αν πας σε άλλο πακέτο, α λα καρτ ή ιντερνατσιοναλ δεν θα ισχύει η προσφορά -αφού ΔΕΝ θα είσαι CU, λογικότατο.

Αν όμως ξαναγυρίσεις στο CU?.... Η διατύπωση δεν είναι απόλυτα σαφής πιστεύω εγώ, θα μπορούσε να είναι πιο πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γιατί λέει

"Επίσης η προϋπόθεση των 3 € μπορεί να επιτευχθεί σε μια ή περισσότερες ανανεώσεις στον ίδιο μήνα. "

Υπάρχει ανανέωση με λιγότερο από 3€;

Πώς είναι δυνατόν να γίνει αυτή η περίφημη ανανέωση των 3€ με περισότερες από μία ανανεώσεις;

:confused:

Μήπως είναι πολύ αργά και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω από τη νύστα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γιατί λέει

"Επίσης η προϋπόθεση των 3 € μπορεί να επιτευχθεί σε μια ή περισσότερες ανανεώσεις στον ίδιο μήνα. "

Υπάρχει ανανέωση με λιγότερο από 3€;

Πώς είναι δυνατόν να γίνει αυτή η περίφημη ανανέωση των 3€ με περισότερες από μία ανανεώσεις;

:confused:

Μήπως είναι πολύ αργά και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω από τη νύστα; :lol:

 

Μάλλον... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γιατί λέει

"Επίσης η προϋπόθεση των 3 € μπορεί να επιτευχθεί σε μια ή περισσότερες ανανεώσεις στον ίδιο μήνα. "

Υπάρχει ανανέωση με λιγότερο από 3€;

Πώς είναι δυνατόν να γίνει αυτή η περίφημη ανανέωση των 3€ με περισότερες από μία ανανεώσεις;

:confused:

Μήπως είναι πολύ αργά και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω από τη νύστα; :lol:

 

mia xara to diabases kai katalabes esu , an kai nustagmenh...

mallon omws ki autos pou to egrafe , nustaze , giati den nomizw pws uparxei mikroterh ananewsh twn 3 euro.

 

(asxeto , lete na akolou8hsei to 0,21/lepto tou frog , to international??)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γιατί λέει

"Επίσης η προϋπόθεση των 3 € μπορεί να επιτευχθεί σε μια ή περισσότερες ανανεώσεις στον ίδιο μήνα. "

Υπάρχει ανανέωση με λιγότερο από 3€;

Πώς είναι δυνατόν να γίνει αυτή η περίφημη ανανέωση των 3€ με περισότερες από μία ανανεώσεις;

:confused:

Μήπως είναι πολύ αργά και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω από τη νύστα; :lol:

 

ΜΠΟΡΕΙΣ !!!! ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ Ή ΤΟ INTERNET ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΣΑ ΘΕΣ.............:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε; Όλοι πια νυσταγμένοι; Εγώ γιατί καταλαβαίνω πως αυτό που εννοεί είναι πως μπορείς να κάνεις ανανέωση και παραπάνω ποσό από 3€ ή πάνω από μία φορά; Σου λέει απλά να βάλεις κάρτα τουλάχιστον μια φορά, αλλά ότι κανονικά μπορείς να κάνεις και άλλες ανανεώσεις.

 

Και dawsongr, δεν μπορείς να βάλεις όσα θέλεις μέσω καταστήματος ή μέσω internet. Υπάρχουν κι εκεί διαθέσιμες αξίες. Στο internet για παράδειγμα πρέπει να βάλεις ακέραιο ποσό από 10€ και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε; Όλοι πια νυσταγμένοι; Εγώ γιατί καταλαβαίνω πως αυτό που εννοεί είναι πως μπορείς να κάνεις ανανέωση και παραπάνω ποσό από 3€ ή πάνω από μία φορά; Σου λέει απλά να βάλεις κάρτα τουλάχιστον μια φορά, αλλά ότι κανονικά μπορείς να κάνεις και άλλες ανανεώσεις.

 

Και dawsongr, δεν μπορείς να βάλεις όσα θέλεις μέσω καταστήματος ή μέσω internet. Υπάρχουν κι εκεί διαθέσιμες αξίες. Στο internet για παράδειγμα πρέπει να βάλεις ακέραιο ποσό από 10€ και άνω.

 

 

Αυτό ακριβώς .... Έλεος κάτι ερωτήσεις που κάνουν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...