Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου και τα δυο νουμερα που εχω together ειναι καρτοκινητα αρα δεν εχω καμμια επιδοτηση για συσκευη φυσικα

 

Μου έχει συμβεί το ίδιο είναι απαράδεκτοι! έχω κάνει παράπονο και απαιτώ να μου επιστρέψουν ΟΛΕΣ τις χρεώσεις για κλήσεις, τα 7 ευρώ από το συμβόλαιο και τα 7 από το καρτοκινητό, καινούρια κάρτα sim για το alacarte και καινούριες double (γιατί double είχα) για το συμβόλαιο! ΧΑΜΟΣ έγινε, αλλά απάντηση δυστυχώς σε 5 εργάσιμες.. ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δεν είχα από τους απαράδεκτους! ούτε κατάστημα ούτε τηλεφωνικά! Αν δεν τα διορθώσουν όλα νομίζω μπορούμε να προχωρήσουμε σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

 

 

αυτό είπε και η εξυπηρέτηση σε κάποια φάση, ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ VODAFONE TOGETHER!

Εαν κανεις καποια κινηση (εγω την εκανα με e-mail) εαν θες σε παρακαλω στειλε μου μηνυμα στο iremoundos@yahoo.gr ωστε να το κανουμε μαζι και εαν βρουμε και μερικους ακομη θα ειναι καλυτερα.

Λογικα η επιστροφη χρηματων απο το σπασιμο το Together θα πρεπει να γινει απο αυτους δωρεαν αφου οπως υποστηριζουν εχει να κανει με τεχνικο προβλημα της εταιριας και οχι της δικης μας επιλογης πακετου VODAFONE TOGETHER.

Keep in touch

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μεταφορά χρόνου από καρτοκινητό VODAFONE.
Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω χρονο ομιλιας απο το ενα cu μου σε ενα αλλο cu ?

(στην ΤΙΜ ξερω οτι γινεται )

Oxi den mporeis stin vodafone na metafereis xrono omilias.Egw to ekana mia fora mono epeidh ananewsa mesw web site kai ekana la8os noumero gia kalh moy tyxh omws to la8os noumero pou epeleksa htan anenergo kai etsi mou edwsan pisw ta xrhmata mou alliws 8a ta eklega 40 eyro +20 bonus

Link to comment
Share on other sites

Oxi den mporeis stin vodafone na metafereis xrono omilias.Egw to ekana mia fora mono epeidh ananewsa mesw web site kai ekana la8os noumero gia kalh moy tyxh omws to la8os noumero pou epeleksa htan anenergo kai etsi mou edwsan pisw ta xrhmata mou alliws 8a ta eklega 40 eyro +20 bonus

 

Από που μπορείς να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω web?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορείς να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω web?:worry:

 

στην σελίδα https://eservices1.vodafone.gr/clm/etopup/homePage.do

Κάνεις ανανέωση και πέρνεις 50% BONUS αν βάλεις πάνω από 20 ευρώ μέχρι 31 Μαρτίου 2007

Link to comment
Share on other sites

κάθε μήνα τους αλλάζεις αν θες !

απο την ημέρα που το ενεργοποιείς , αν το κάνεις πρωτη φορά σήμερα 24 μαρτιου αρα 24 μαιου αν θες μπορεις να αλλάζεις αριθμούς

 

Εγώ ήδη άλλαξα τον ένα αριθμό . Άρα μπορείς κάθε ημερολογιακό μήνα και όχι κάθε 30 μέρες. Πιστεύω ότι αύριο θα μπορώ να αλλάξω για δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη άλλαξα τον ένα αριθμό . Άρα μπορείς κάθε ημερολογιακό μήνα και όχι κάθε 30 μέρες. Πιστεύω ότι αύριο θα μπορώ να αλλάξω για δεύτερη φορά.

ποτε το ενεργοποίησες ? .../03/07

καλυτερα ετσι για να μην μπερδευόμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει αλλάξει ακόμα ο μήνας. Το ενεργοποίησα πρώτη μέρα της προσφοράς 17/03/07
Link to comment
Share on other sites

re paidia, exw tin eksis aporia...

 

oi kartes a la carte pou merikes omorfes kurioules moirazoun ws diafimistiko apo dw kai apo kei, den thewrountai kanonikes a la carte, dld exoun tpt periorismous?

egw eixa parei mia tetoia sto karnavali stin patra, kai tin energopoihsa 20 flevari.

elege malista oti exei 12 eurw arxiko xrono omilias, 1 eurw gia kathe mina. Twra loipon, pou vgike to programma me to 1 cent/min, paw na to energopoihsw auto pairnontas sto 1286.

Tin prwti fora, me evale kanonika, mou eipe na pliktrologisw ton arithmo pou thelw kai otan to ekana, mou eipe oti i upiresia den tairiazei me to paketo pou exw (i suskeuasia grafei: paketo sundesis vodafone a a carte).

meta, kathe alli fora, den mpainei kan, ekei pou leei na patisw 1 gia na epileksw tous 2 arithmous pou thelw na milaw mou leei oti logw texnikou provlimatos, i epilogi mou den mporei na kataxwrithei.

 

plz, kapoios mporei na voithisei?

Link to comment
Share on other sites

to elusa monos mou. den kserw ti sto diaolo ekana, pantws pira tilefwno sto 1286 kai anti gia 1 patisa 2, pou leei plirofories. akousa peripou miso lepto, to ekleisa kai ksanapira. kai meta patisa 1 kai douleue kanonika. pws kai giati den kserw, pantws douleue.

Twra, oson afora tin xrewsi, thelw na rwtisw to eksis: i xrewsi paei ana lepto opws leei, alla i stroggulopoihsh pws ginetai? dld eite miliseis 2:01 eite miliseis 2:59 tha plirwseis 3 cents?

gia 1 cents kathesai kai to psaxneis tha mou peite??? oxi, siga...apla ro exw aporia...giati se ola ta alla leei xrewsi ana deuterolepto.. kai prospathw na fantastw edw ti mporei na exoun kanei...

pantws, sto voipbuster, etsi douleue. apo tin stigmi pou empaines sto epomeno lepto, xrewnosoun olokliro to lepto....(asxeto, alla kai sxetiko...)

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι ανα δευτερόλεπτο μετά την ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων

Δηλαδή για 2 λεπτά και 1 δευτερόλεπτο θα πληρώσεις 0,02016

Αλλά αν πάρεις το 1252 θα σου πεί ότι χρεώθηκες 0,02

Δεν μπορεί το 1252 να σου πει περισότερα δεκαδικά ψηφία .

Αν μιλήσεις πάνω από 2 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα θα ακούσεις ότι χρεώθηκες 0,03. Η χρέωση όμως γίνεται ανα δευτερόλεπτο στρογγυλοποίηση δεν υπάρχει .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ασυμβατότητα του νέου προγράμματος(του λεπτού) με την καρτα 2in1, ισχύει ακόμα?

 

Ισχύει και θα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να μη συνδυάζεται με τη 2σε1. Κουτοπονηριά θα έλεγα. Γιατί τεχνικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην μπορείς να έχεις 2 alacarte σε 1 sim και το καθένα να έχει 2 νούμερα δηλωμένα για φθηνές κλήσεις. Μάλλον κάποιος κόκκινος δάκτυλος έβαλε περιορισμό σε αυτό. Για να κερδίσει τί; Όποιος πραγματικά το θέλει θα κουβαλάει άλλη 1 συσκευή. Τί περίμενε το κόκκινο δίκτυο, να απογοητευτεί ο χρήστης του καρτοκινητού και να πάει να κάνει μια σύνδεση στο best friends το οποίο κοστίζει μόνο 39 ευρώ το μήνα (=3900λεπτά με τη φθηνή χρέωση alacarte)???? Μόνο εκνευρισμό προκαλεί μια τέτοια αψυχολόγητη κίνηση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να μη συνδυάζεται με τη 2σε1. Κουτοπονηριά θα έλεγα. Γιατί τεχνικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην μπορείς να έχεις 2 alacarte σε 1 sim και το καθένα να έχει 2 νούμερα δηλωμένα για φθηνές κλήσεις. Μάλλον κάποιος κόκκινος δάκτυλος έβαλε περιορισμό σε αυτό. Για να κερδίσει τί; Όποιος πραγματικά το θέλει θα κουβαλάει άλλη 1 συσκευή. Τί περίμενε το κόκκινο δίκτυο, να απογοητευτεί ο χρήστης του καρτοκινητού και να πάει να κάνει μια σύνδεση στο best friends το οποίο κοστίζει μόνο 39 ευρώ το μήνα (=3900λεπτά με τη φθηνή χρέωση alacarte)???? Μόνο εκνευρισμό προκαλεί μια τέτοια αψυχολόγητη κίνηση!

 

Το εχουμε ξαναπει αν δεν κανω λαθος, το θεμα ειναι τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για την "τεχνική" φύση του ζητήματος! Μάλλον δεν θέλουν να έχεις αυτή τη δυνατότητα, κατά τα άλλα δεν υπάρχει λόγος να μην μπορεί να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στη 2σε1 sim!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για την "τεχνική" φύση του ζητήματος! Μάλλον δεν θέλουν να έχεις αυτή τη δυνατότητα, κατά τα άλλα δεν υπάρχει λόγος να μην μπορεί να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στη 2σε1 sim!

 

Το να υπαρχει μια επιλογη στο billing να οριζεις μια ομαδα με ειδικες χρεωσεις δεν ειναι λογος σοβαρος?

Αυτο που δεν μπορειτε να καταλαβετε οι περισσοτεροι, ειναι οτι οι εταιριες δεν παραγουν λογισμικο, αγοραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο να μη συνδυάζεται με τη 2σε1. Κουτοπονηριά θα έλεγα. Γιατί τεχνικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην μπορείς να έχεις 2 alacarte σε 1 sim και το καθένα να έχει 2 νούμερα δηλωμένα για φθηνές κλήσεις. Μάλλον κάποιος κόκκινος δάκτυλος έβαλε περιορισμό σε αυτό. Για να κερδίσει τί; Όποιος πραγματικά το θέλει θα κουβαλάει άλλη 1 συσκευή. Τί περίμενε το κόκκινο δίκτυο, να απογοητευτεί ο χρήστης του καρτοκινητού και να πάει να κάνει μια σύνδεση στο best friends το οποίο κοστίζει μόνο 39 ευρώ το μήνα (=3900λεπτά με τη φθηνή χρέωση alacarte)???? Μόνο εκνευρισμό προκαλεί μια τέτοια αψυχολόγητη κίνηση!

Απλά απαράδεκτο! :whip:

Και εκεί που έλεγα μπράβο στην voda για την κίνηση του ενος λεπτού.

Link to comment
Share on other sites

Απλά απαράδεκτο! :whip:

Και εκεί που έλεγα μπράβο στην voda για την κίνηση του ενος λεπτού.

 

εμένα τελικώς μου ξαναδώσανε απλές sim και πίστωση ότι χρεώθηκα λόγω της ασυμβατότητας

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να βαλεις ενα τραγουδακι στο κινητο την ωρα που σε παιρνουν τηλ ωστε να ακουνε το τραγουδι και οχι το μπιπ σε ποιο νουμερο παιρνεις τηλ και ποσο χρεωνεσαι;μηπως γινεται και με μηνυμα;μιλαω για cu καρτα.μηπως γινεται και μεσω ιντερνετ αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...