Jump to content

Νέα μπύρα Amstel


makis_thess
 Κοινοποίηση

Είναι καλό που η Amstel (ΘΑ) έχει περισσότερα προϊόντα στην αγορά?  

69 members have voted

  1. 1. Είναι καλό που η Amstel (ΘΑ) έχει περισσότερα προϊόντα στην αγορά?



Recommended Posts

''Τα αλκοτέστ μετρούν το οινόπνευμα που αποβάλλεται με την αναπνοή από τα πνευμόνια.

Θεωρητικά λοιπόν για να επηρεαστεί ένα αλκοτέστ θα πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος που να επηρεάζει το οινόπνευμα που εκπνέει κάποιος.

Το Red Bull με βάση τα συστατικά που έχει είναι διεγερτικό και οδηγεί σε εγρήγορση αλλά δεν μπορεί να επηρεάσει το αλκοτέστ.

Φημίζεται ότι η τσίχλες V6 έχουν αποτέλεσμα (πρέπει να τις μασάς ακριβώς πριν το αλκοτέστ και να φυσάς αργά με αυτές μέσα στο στόμα σου)''

Link to comment
Share on other sites

Για το red bull ρώτησε γιατί σε συνδιασμό με αλκοόλ έχει τα αντίθετα από αυτά που θα θέλατε αποτελέσματα. Δηλαδή δείχνει μεγαλύτερη συγκέντρωση αλκοόλ. Επίσης, το red bull έχει προκαλέσει θανάτους από καρδιακή προσβολή και συζητιέται η απόσυρση του.
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω αδιάφορο όχι γιατί δεν μου αρέσει η μπύρα όπως είπε κάποιος αλλά γιατί δεν βλέπω το λόγο να ψηφίζει κόσμος για το αν είναι καλό να προσθέσει μια εταιρεία άλλο ένα προϊόν στη γκάμα της. Αν δηλαδή βγαίνανε βουντούνια θα μας ενδιέφερε γιατί τα βγάλανε και αν θα ανταγωνιστούν τα φουντούνια :lol: Η αγορά θα αποφασίσει!

 

Πέραν αυτού Amstel προτιμώ μόνο σε σύγκριση με Heineken την οποία δεν θεωρώ μπύρα αλλά κίτρινο νερό (κοινώς υπερβολικά ελαφριά και δεν εννοώ το οινόπνευμα.)

Από εκεί και πέρα η ΜcFarland είναι για μένα από τις καλύτερες γεύσεις στις "εμπορικές" μπύρες που κυκλοφορούν σε όλα τα μαγαζιά αλλά θα σας παρότρεινα αν σας ενδιαφέρει να ψάξετε λίγο στα ειδικά μαγαζιά και θα βρείτε καταπληκτικές μπύρες όλων των ειδών. Ειδικά μερικές μοναστηριακές βγάζουν καταπληκτικές γεύσεις. Οι ψαγμένες μπύρες είναι σαν τα κρασιά, θέλουν συγκεκριμένες θερμοκρασίες και ποτήρια... Πηγαίνετε στο φεστιβάλ μπύρας που γίνεται κάθε χρόνο πλέον και θα δείτε.

 

Τώρα για το πως ξεγελάς το αλκοτέστ λίγο με ενδιαφέρει και δεν το θεωρώ μαγκιά όταν μετά το "επιτυχές" αλκοτέστ θα πας να καρφωθείς κάπου και το χειρότερο πάνω σε κάποιον άλλο. Αν θέλετε να πιείτε μην οδηγείτε, χάρη θα μας κάνετε. Και ας μην ανοίξουμε συζήτηση "εγώ είμαι πολλά κιλά και δεν με πιάνει εύκολα". Αυτά έχουν συζητηθεί και στο κάτω κάτω άλλο θέμα έχει το topic.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά το νέο μπουκάλι μου άρεσε,αν και προτιμώ άλλες μπύρες (Lucipher μαύρη,Paulaner,Krombacher βαρελίσια,Heineken)
Link to comment
Share on other sites

Kαλή η μπυρίτσα.. Δεν πίνω πολύ όμως γιατι παχαίνει.. Μια φορά είχα αδειάσει 6 μπουκαλάκια έτσι για την πλάκα!
Link to comment
Share on other sites

καλα η μπυρα οντως κανει το στομαχακι να μεγαλωνει με καμαρι,αστα να πανε αλλα το καλοκαιρακι κατεβαινει ανετα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

den me xalaei na yparxoun polles amstel!!!

 

e3allou oso pio polles toso pio kala!!!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο μπουκάλι είναι σχεδιαστικά πολύ καλύτερο...αλλά το παλιό όντως θυμίζει πιο μπύρα βρε child μου!

Εγώ πάλι γιατί είμαι fan της Amstel? Η μόνη θα είμαι μάλλον...

 

Και εγώ fan της Amstel, να γίνουμε πολλοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ fan της Amstel, να γίνουμε πολλοί

 

Προς το παρόν, με εσένα γίναμε 3 fan της Amstel...απέχουμε από το "πολλοί"...:)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

oti einai amstel einai kalo!!!!

xexexe, giati etsi mou aresei!!!

 

 

Η Amstel είναι απ τις αγαπημένες μου. Κάποιες πράσινες μου πικρίζουν ενώ η amstel είναι τέλεια.

 

 

Συμφωνώ απολύτως:!: :!: :!:

:p :p :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

''Τα αλκοτέστ μετρούν το οινόπνευμα που αποβάλλεται με την αναπνοή από τα πνευμόνια.

Θεωρητικά λοιπόν για να επηρεαστεί ένα αλκοτέστ θα πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος που να επηρεάζει το οινόπνευμα που εκπνέει κάποιος.

Το Red Bull με βάση τα συστατικά που έχει είναι διεγερτικό και οδηγεί σε εγρήγορση αλλά δεν μπορεί να επηρεάσει το αλκοτέστ.

Φημίζεται ότι η τσίχλες V6 έχουν αποτέλεσμα (πρέπει να τις μασάς ακριβώς πριν το αλκοτέστ και να φυσάς αργά με αυτές μέσα στο στόμα σου)''

To αλκοτέστ βασίζεται σε μόνο και μία αρχή.

 

Στην εξάτμιση του καταναλωμένου αλκοόλ που υπάρχει στο στομάχι σου την στιγμή του τεστ.

 

Δεν μετρούν τα πνευμόνια πόσο αλκοόλ έχουν :lol: ,αλλά αυτά απλά βοηθούν για να βγουν οι αναθυμιάσεις του στομαχιού έξω με την αναπνοή.

 

Λέγοντας σου ο αστυνομικός να φυσήξεις δυνατά, σε αναγκάζει να "τραβήξεις" όσες περισσότερες αναθυμιάσεις γίνεται από το στομάχι σου (αν έχεις πιει βεβαίως) για να μετρηθούν σε αναλογία εξατμιζόμενου αλκοόλ που υπάρχει στην αναπνοή σου σε πυκνότητα.

 

Αυτά για τις τσίχλες και τα red bull είναι μπούρδες.

 

Το μυστικό για να μειωθούν οι αναθυμιάσεις είναι να πιεις ελαιόλαδο,καθώς αυτό επιπλέει στην επιφάνεια του στομαχιού δημιουργώντας ένα στρώμα (σαν το λάδι στο καντιλάκι) και επιτρέποντας την πιο επιβραδυμένη εξάτμιση του οινοπνεύματος (ξέρετε όλοι πόσο γρήγορα εξατμίζεται το καθαρό οινόπνευμα) με αποτέλεσμα τα αποτελέσματα της μέτρησης θα είναι πολύ διαφορετικά έχοντας μόνο φάει και πιεί ταυτόχρονα,πόσο χειρότερα όταν πίνεις με άδειο στομάχι και όπου η εξάτμιση είναι πολλαπλάσια.

 

Επίσης οποιαδήποτε μορφή λίπους στο στομάχι από την βρώση τροφών,είτε είναι ζωικό(κρέας) είτε φυτικό λίπος (λάδι) βοηθά να γίνει με χαμηλότερους ρυθμούς η απορρόφηση του αλκοόλ από το στομάχι καθώς καλύπτει τους υποδοχείς και έτσι δεν σε χτυπάει με την μία το ποτό.Γιαυτό καλύτερα φαγωμένος και να το απολαμβάνεις με το πάσο σου.

 

Αυτά από μένα,παρόλο που δεν έχω δίπλωμα ακόμα :rolleyes: αλλά γνωρίζω πως να αποφύγω ένα βαρύ πρόστιμο έχοντας μόνο καταναλώσει 3 μπύρες (όταν αποκτήσω το δίπλωμα):wink: :shifty:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Αδιαφορο απαντησα και εγω παντως θυμιζει μπουκαλι CORONA

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αρχησε να κυκλοφορει στην αγορα

με 4,5% αλκοολ αντι 5% που εχει η κανονικη!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω γυρισει ολο τον κοσμο.

Εχω πιει στην ζωη μου ενα εκατομμυριο μπυρες, ενα εκατομμυριο μπυρες !

Μόνο μία με ζαλίζει...η Amstel !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρε παιδιά ζαλίζομαι με την Amstel φουντώνω,κοκκινίζω και ζεσταίνομαι με το πρώτο μπουκάλι.

 

Έχω πιει τόσα είδη μπύρας και ποτέ δεν το έχω πάθει με καμία -παρά μόνο με την Amstel.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, η μπίρα δεν έχει λόγω ύπαρξης απο τη στιγμή που ανακαλύφτηκαν τα alcopops τύπου gordons space.

 

Πάντως, (πληροφορία από μέσα είναι αυτό), η amstel είναι η 2η χειρότερη σε ποιότητα μπίρα (ψήσιμο, υλικά κτλ) μετά την φτηνιάρικη που δ θυμάμαι πως λέγεται, από όλα τα προιόντα της αθηναικής ζυθοποιίας.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί, η μπίρα δεν έχει λόγω ύπαρξης απο τη στιγμή που ανακαλύφτηκαν τα alcopops τύπου gordons space.

 

Πάντως, (πληροφορία από μέσα είναι αυτό), η amstel είναι η 2η χειρότερη σε ποιότητα μπίρα (ψήσιμο, υλικά κτλ) μετά την φτηνιάρικη που δ θυμάμαι πως λέγεται, από όλα τα προιόντα της αθηναικής ζυθοποιίας.

 

 

Διαφωνώ φίλε.Η μπύρα είναι διαχρονική αξία και έχει την χάρη της.Ωραία τα gordons space/yes or no κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ φίλε.Η μπύρα είναι διαχρονική αξία και έχει την χάρη της.Ωραία τα gordons space/yes or no κτλ κτλ

 

 

symfwnw mazi sou!

byra :respect: :up: :tease:

kai opws elege kai mia viologos mou sto lykeio!

ti mpyra pote de ti pineis se ena magazi, panta ti daneizesai afou se ligo tha episkepteis tis toualetes tous!!!

beer academy sti terpsithea sto peiraia: paaara polllleeessss byres....:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

symfwnw mazi sou!

byra :respect: :up: :tease:

kai opws elege kai mia viologos mou sto lykeio!

ti mpyra pote de ti pineis se ena magazi, panta ti daneizesai afou se ligo tha episkepteis tis toualetes tous!!!

beer academy sti terpsithea sto peiraia: paaara polllleeessss byres....:lol: :lol: :lol:

 

Σωστός ο παίκτης.

Πάντως αυτό με την τουαλέτα δυστυχώς ισχύει.Είχα πάει σε ένα clubaki και είχα πιει 4 μπύρες.

 

Μέσα σε 2 ώρες πήγα 4 φορές στην τουαλέτα...:lol:

 

Το κακό είναι ότι εδώ επαρχία μόνο τα supermarket έχουν αρκετά είδη μπίρας :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...