Jump to content

One Tree Hill (CW - Star)


Lerris
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;  

151 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας στη σειρά;

    • Lucas Scott
      34
    • Nathan Scott
      12
    • Brooke Davis
      36
    • Peyton Sawyer
      29
    • Haley James Scott
      14
    • Dan Scott
      8
    • Karen Roe
      4
    • Coach Whitey Durham
      3
    • Deb Scott
      2
    • Rachel Gatina
      9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση: η υιοθεσια της Μπρουκ ειναι προσωρινη? το δινει πισω το μωρο?

 

Καταρχήν βάλε spoiler στο μυνημά σου γιατι η ερωτησή σου αναφέρεται σε εξελίξεις του μέσου της 5ης σεζόν που πολλοί δεν έχουν δει.

 

Όσο για την ερώτηση σου:

 

Ναι είναι προσωρινή. Πρόκειται για ένα φτωχό κοριτσάκι από ξένη χώρα το οποίο χρειάζεται εγχείρηση και η Μπρουκ θα το φιλοξενήσει όσπου να γίνει η επέμβαση και μετά θα πάει πίσω στην οικογενεία του. Αρχικά το storyline ήταν για κανονική υιοθεσία αλλά ο Mark Schwan άκουσε τις κραυγές των fans και ευτυχώς το άλλαξε!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρο να μπω και μου φαινεται σαν πολλοι μαζευτηκατε που γουσταρετε τη Χειλι! Αντε να ξεσηκωνομαστε το αντι-Χειλι κλαμπ γιατι μου φαινεται κοιμομαστε και αφηνουμε να μαζευει κοπλιμεντα και συμπαθειες η φολα! :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α,σορρυ δεν ηξερα! τι εννοεις με το spoiler?

 

Στο συγκεκριμένο forum, τα μέλη καλούνται να σχολιάσουν μεταξύ άλλων ταινίες ή τηλεοπτικά προγράμματα. Λόγω της ιδιαίτερης φύσης του My Movies and TV, είναι πολύ πιθανό τα μέλη να επιθυμούν να παραθέσουν στοιχεία, τα οποία αποκαλύπτουν την εξέλιξη ενός έργου (spoilers). Μια τέτοια παράθεση προκαλεί στις περισσότερες περιπτώσεις τη εύλογη δυσαρέσκεια των επισκεπτών/μελών του myphone.gr, που δεν έχουν παρακολουθήσει το συγκεκριμένο έργο και σκοπεύουν να το παρακολουθήσουν στο μέλλον. Τα μέλη που συμμετέχουν στο συγκεκριμένο forum δεν θα πρέπει να παραθέτουν τέτοιου είδους πληροφορίες στα θέματα που δημιουργούν, ενώ τα μέρη των δημοσιεύσεών τους που περιέχουν spoilers θα πρέπει να περικλείονται με τον κώδικα «spoiler», ο οποίος κρύβει το κείμενο σε μαύρο φόντο, ώστε να μην αποκαλύπτεται, παρά μόνο εφόσον το επιλέξει ο αναγνώστης.

 

Για παράδειγμα:

 

Έστω ότι θέλετε να γράψετε:

 

«Τρομερό το τέλος της ταινίας! Ο δολοφόνος της λαίδης είναι ο μπάτλερ!»

 

Κάτι τέτοιο θα δυσανασχετήσει όσους δεν έχουν δει ακόμη την «ταινία», αφού αποκαλύπτει σημαντικά στοιχεία για την εξέλιξή της. Αντί για αυτό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το

. Για παράδειγμα:

 

«Τρομερό το τέλος της ταινίας!

Ο δολοφόνος της λαίδης είναι ο μπάτλερ!

»

 

Το παραπάνω κείμενο θα εμφανιστεί έτσι στο μήνυμά σας:

 

«Τρομερό το τέλος της ταινίας! Ο δολοφόνος της λαίδης είναι ο μπάτλερ!»

 

Για να διαβάσει ο ενδιαφερόμενος το «κρυφό» κείμενο θα πρέπει να το επιλέξει χρησιμοποιώντας το mouse. Μόνο τότε θα αποκαλυφθεί το κείμενο.

 

 

 

 

 

Τα spoilers μπαίνουν ως εξής: (spoiler)μπλα μπλα(/spoiler) και αντικαθιστάς όπου () με [].

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες μπορεί η Haley να παραμένει το ίδιο(ή ίσως λιγότερο) ηλίθια από τις προηγούμενες σεζόν, αλλα έχει ομορφύνει σημαντικά! Ενώ ο Νέιθαν έγινε για άλλη μια φορά κλασσικός μ*****ς. Στο 5χ03 που είδα όμως βελτιώνεται η περίπτωση του.

Άσχετο... αλλά θέλω λίγο Μενούνος πάλι! Τώρα πώς μου ήρθε πάλι αυτό δεν ξέρω... :wacko: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες μπορεί η Haley να παραμένει το ίδιο(ή ίσως λιγότερο) ηλίθια από τις προηγούμενες σεζόν, αλλα έχει ομορφύνει σημαντικά! Ενώ ο Νέιθαν έγινε για άλλη μια φορά κλασσικός μ*****ς. Στο 5χ03 που είδα όμως βελτιώνεται η περίπτωση του.

Άσχετο... αλλά θέλω λίγο Μενούνος πάλι! Τώρα πώς μου ήρθε πάλι αυτό δεν ξέρω... :wacko: :lol:

 

Όντως ο Νέιθαν έχει το μάυρο του το χάλι στην αρχή της 5ης σεζόν αλλά μετά κουρεύεται, ξυρίζεται και γίνεται άνθρωπος πάλι.

 

Όσο για τη Μενούνος σου προτείνω να πάρεις μια ασπιρίνη και να ξαπλώσεις μέχρι να σου περάσει.:lol::p Τι σου άρεσε η τύπισσα και σαν ηθοποιός αγγούρι ήταν και σαν χαρακτήρας της σειράς εκνευριστική. Μόνο σαν γκόμενα έλεγε και όχι και πολλά

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί τόση κακία? Εντάξει, δε λέω, δίκιο έχεις αλλά είναι πολύ όμορφη.

Ποπό, είπα ότι ομόρφυνε η Haley, τώρα λέω και αυτά για την Μενούνος... ελπίζω να μην πάρετε με κακό μάτι! :):D:lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...ειμαι καινουργιο μελος εδω μεσα...θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει που κ αν μπορω να βρω τα τραγουδια που τραγουδαει η mia katalanos sto OTH.μου αρεσαν πολυ...δεν ξερω ουτε το πραγματικο της ονομα για να ψαξω...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι έγινε ρε παιδιά, πού βρίσκεστε όλοι;

 

Μετά από το καταπληκτικό season finale που είχαμε δεν έχετε τίποτα να πείτε;

 

Τα δύο αυτά τελευταία επεισόδια (και κυρίως το τέλος) ήταν γεμάτα από τα χαρακτηριστικά που μας αρέσουν στη σειρά σε όλες τις προηγούμενες περιόδους.

 

Περιμένω σχόλια από οπαδούς της Deb (:lol:), του Dan, Lucas/Peyton, Lucas/Brooke, Lucas/Lindsey και φυσικά εχθρούς της Haley...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το τελευταίο επεισόδιο είδικά η αρχή του!Γενικά αυτός ο κύκλος μου άρεσε πάρα πολύ ήταν διαφορετικός!

Καλά να πάθει ο Νταν μου ήθελε κ ευγένεις τρομάρα του!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δε νομίζω να πάθει και τίποτα... Ειδικά τώρα που βρέθηκε και η καρδιά θα γίνει περδίκι! Άντε, το πολύ καμιά αναπηρία, όπως σε όλα τα σήριαλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δε νομίζω να πάθει και τίποτα... Ειδικά τώρα που βρέθηκε και η καρδιά θα γίνει περδίκι! Άντε, το πολύ καμιά αναπηρία, όπως σε όλα τα σήριαλ.

 

Ναι, αυτή είναι κι η δική μου άποψη.

Κρίνοντας από την ένταση και τη δράση του 5ου κύκλου, θεωρώ πως υπάρχει περιθώριο για έναν ακόμα επιτυχημένο κύκλο στη σειρά. Εκτός κι αν βρεθεί κάποιος τρόπος για να παραταθεί ακόμα περισσότερο το ενδιαφέρον, κάτι το οποίο μπορεί να γίνει μόνο με την προσθήκη νέων χαρακτήρων ή την επιστροφή παλιών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 2 τελευταία επεισόδεια ήταν πολύ καλά αλλά κοιτώντας ολοκληρωμένο τον 5ο κύκλο μου φαίνεται κάπως μέτριος.

 

Αυτα που με χάλασαν ήταν: ότι όλα τα storyline παρατράβηξαν αρκετά, ότι η λατρεμένη και σούπερ σέξι Μπρουκ

έγινε (έστω και προσωρινά) μάμα

με ταγιέρ και χαρτοφύλακα:mad:, και ότι οι περισσότεροι νέοι χαρακτήρες δεν μου έκαναν κάτι ιδιαίτερο (αν εξαίρεσεις την Μία και τον μικρό Τζέιμι που ήταν εξαιρετικές προσθήκες).

 

Αν και ξέκινησε με τρομερό ενδιαφέρον και τέλειωσε με άκομη περισσότερο, ο 5ος κύκλος νομίζω έκανε μεγάλη κοιλία κάπου στη μέση του.

 

Επίσης πολύ καλό το cliffhanger της σεζόν, που σε αφήνει με την απορία

"ποιάν παίρνει τηλέφωνο;"

. Άλλα θα ήταν πόλυ καλύτερο αν δεν είχε παίξει η συγκεκριμένη σκήνη από το promo του τελευταίου επεισοδίου.

 

Σίγα μην

πέθανε ο Νταν. Μια χάρα θα τη βγάλει καθαρή και θα ξαναβρεί το διαβολικό εαυτό του:D

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα βρισκω οτι ηταν μετριος ο 5 κυκλος. Δε μου πολυαρεσε το προτιμουσα το παλιο καλο one tree hill.

επισης συμφωνω στο σχολιο σου για την Μπρουκ της εχουν αλλοιωσει το χαρακτηρα αγια κοντευει να γινει! Οσο για το φιναλε δεν εχει καταντησει λιγο αστειος πια ο Λουκας? Εκει που ηταν αναμεσα σε Πευτον και Μπρουκ τωρα προστεθηκε και η Λινστευ στη λιστα! Τι θα συμβει του χρονου θα υπαρξει και.. τεταρτη? Ημαρτον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα βρισκω οτι ηταν μετριος ο 5 κυκλος. Δε μου πολυαρεσε το προτιμουσα το παλιο καλο one tree hill.

επισης συμφωνω στο σχολιο σου για την Μπρουκ της εχουν αλλοιωσει το χαρακτηρα αγια κοντευει να γινει! Οσο για το φιναλε δεν εχει καταντησει λιγο αστειος πια ο Λουκας? Εκει που ηταν αναμεσα σε Πευτον και Μπρουκ τωρα προστεθηκε και η Λινστευ στη λιστα! Τι θα συμβει του χρονου θα υπαρξει και.. τεταρτη? Ημαρτον!!!!

 

Κάθε πέρσι και καλύτερα που λέμε... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα άρεσε συνολικά ο κύκλος αυτός; Μου άρεσε η ιδέα του '4 χρόνια μετά' και νομίζω πως οι χαρακτήρες έγιναν ανάλογα ώριμοι. Δεν ξέρω γιατί, αλλά τον ενδιαφέρον μου δε μειώθηκε όσο περνούσαν τα επεισόδια και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πώς μια κοινωνική/νεανική σειρά μπορεί να έχει τόσες ανατροπές (ακόμα και με μια ιστορία τόσο τραβηγμένη, φυσικά).
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στην αρχη μου αρεσε η ιδεα 4 χρονια μετα αλλα στην πορεια αυτο που μου εβγαλε ηταν οτι αλλαξε δεν ειναι πια το one tree hill που ξεραμε.

Ηταν πετυχημενη η μεταμορφωση τους δε λεω , απο παιδια σε ενηλικες αλλα δεν ειναι πια το ιδιο.. Συν οτι το βρισκω πλεον αστειο αυτο που γινεται με το Λουκας που δεν του εφτανε το τριγωνο και το εκανε....τετραγωνο!!!:lol: Νομιζω οτι και να γινει απο εδω και περα πανω σε αυτο το θεμα δε θα με πεισει :!:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα υποτονικη μου φανηκε η σεζον, δεν ειχε το power των υπολοιπων...:shifty:

Το χαρακτηρα της Μπρουκ τον επιασαν και του αλλαξαν τα φωτα ρε σεις...Ακου παιδι η Μπρουκ! Ελεος! Λουκάς-Πέυτον επισης με τσαντισαν, η Πευτον οκ, ο Λουκας ομως στην επομενη σεζον θα τη θελει πισω και αυτη θα εχει προχωρησει και θα τραβηξουμε εμεις την ολη πατατα :mad: Η Χειλι ειναι η μονη που βελτιωθηκε (τελικα βελτιωνονται οι φετες), ο Νεηθαν το παρακανε με τη φαση "θελω να γινω ο αντρας που ο γιος μου νομιζει οτι ειμαι" και φυσικα φταιει που και αυτος και η Χειλι ειναι 22 και ζουν τη ζωη ανθρωπων που ειναι 32 ή και 42. Ρισπεκτ στον Μαουθ! Ο Κουεντιν που ηθελα να του σπασω τα μουτρα στην αρχη εγινε συμπαθης... Ο Νταν πιστευα οτι πεθανε μεχρι που διαβασα τι γραφετε εδω μεσα και αρχισα να σκεφτομαι οτι τελικα..κακο σκυλι ψοφο δεν εχει! Ειναι βλαμμενος ομως, απο τη χαρα του δεν πηρε πρεφα το αυτοκινητο που ετρεχε σαν διαολος, διαολε! :mad: Αλλα μου την εδωσε η αιωνια ψευτιά σε οοολες τις ταινιες και οολες τις σειρες: "αυτοκινητο τρεχει με ιλιγγιωδη ταχυτητα εξω απο νοσοκομειο/σε στενο δρομο/σε παραλια" :blink: ...εν ολιγοις σε χωρο που δε θα μπορουσε με τιποτα να τρεχει τοσο. Και φυσικα το αιωνιο ερωτημα: Ποια πηρε τηλ ο Λουκας? :confused: Διαβαζα σε ενα ξενο φορουμ οτι τη Μπρουκ την πηραν τηλ για το μωρο οτι εφτασε καλα, την Πευτον για να της πουν για τον Νταν (επισης ο Λουκάς πριν φυγει που μιλησε με την Πευτον δεν εδειξε διαθεση να κανει κατι μαζι της), οποτε μενει η Λιντσει που δεν ειχε καποιο προφανη λογο να δεχτει τηλεφωνημα...Αλλα και με τη Μπρουκ ηρθαν πολυ κοντα αυτη τη σεζον, οποτε παιζει να του την καρφωσε. Εξαλλου για τον Λουκά τον ανεμοδεικτη μιλαμε... Πέυτον-Μπρουκ-Πέυτον-Λιντσει...και ξανα Μπρουκ! :p Γιατι οχι? Ολα εχουν γινει σε αυτη τη σειρα...:rolleyes:

 

 

Και ζητω συγγνωμη για το τεραστιο, μαυριδερο μου σποιλερ...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω!!!!! Ειλικρινα στην τριτη σαιζον ειχα πιστεψει πως η Μπρουκ ηταν για τον Λουκας και μετα ηρθε η κεραμιδα.....! Με διαφορα λιγων επεισοδιων και μεσα στην ιδια σαιζον (στην τεταρτη)ειπε την ιδια ατακα και στις δυο: it's Brooke και μετα it's you peyton !!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Δεν ξερω σε ποια τηλεφωνει απλα ελπιζω η εκτη σαιζον να μας αποζημιωση για τις πατατες των δυο τελευταιων και να γινει ξανα το one tree hill που ολοι ξεραμε! Και ας μας λυπηθει ο σεναριογραφος: οχι αλλα ταγιερ, καρε κυριλε μαλλακι και καλοσυνη μητερας τερεζας στην Μπρουκ!!!!! Το μονο θετικο που εχω διαβασει μεχρι στιγμης για την επομενη σαιζον ειναι οτι θα συμμετεχει πλεον κανονικα η Ρειτσελ! Δεν ξερω την αποψη σας αλλα την παω με χιλια και σαν διδυμο με την Μπρουκ ηταν ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...