Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγα σήμερα για αναβάθμιση στο nokia shop στη Κατεχάκη.Τα δυο παιδιά που είναι εκεί είναι ευγενέστατα,εξυπηρετηκότατα και γνώστες.

 

Όντως το συγκεκριμένο nokia shop έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση. Κι εγώ πάντα εκεί πηγαίνω για τις αναβαθμίσεις και τα σέρβις. Νομίζω ότι έχει βραβευτεί κιόλας μια φορά. Αντιθέτως δεν έχω πάει ποτέ, αλλά δεν έχω ακούσει και ένα καλό λόγο για το κατάστημα στη βουλιαγμένης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή η ΝΟΚΙΑ πρέπει να την αλλάξει αυτήν την ALPHA COPY!!! Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση είναι όντως για ξύλο. Τι να πεις κ εσύ που θα πρέπει να περιμένεις κ ένα μήνα...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει μήνας, που υποτίθεται ότι μου αντικατέστησαν το κινητό λόγω προβλήματος(ξαφνικά έχασε το σήμα) με καινούργιο(μέσα σε σακουλάκι):worry:,στη nokia στη Βουλιαγμένης και αφου η αντικατάσταση κράτησε σχεδόν ένα μήνα και μετά από άπειρους τσακωμούς λόγω κοροιδίας,:mad: πήγα σήμερα για αναβάθμιση στο nokia shop στη Κατεχάκη.Τα δυο παιδιά που είναι εκεί είναι ευγενέστατα,εξυπηρετηκότατα και γνώστες.Ξεκινάει η αναβάθμιση αλλά που...:( 4 φορές δοκίμασε και δεν την έπαιρνε.Μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει λόγω προβληματικής πλακέτας και να το αφήσω για αντικατάσταση με καινούργιο και ότι όλη η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει από 12 μέχρι 35 ημέρες.:cry: Λέω Θεέ μου όχι πάλι.Δεν είναι δυνατόν.Αυτή τη φορά θα χτυπήσω κανένα τεχνικό εκει στη βουλιαγμένης και θα μπω σε μπελάδες..:X.Για να είμαι σίγουρος πήγα και σε άλλο nokia shop.Το ίδιο συνέβη και μου είπαν ακριβώς τα ίδια.Δεν αντέχω ένα μήνα να έχω κινητό κι ένα μήνα να είναι στο service.:angry: H τραυματική συμβίωση με τη nokia μάλλον λαμβάνει τέλος και επιστροφή στη sony ericsson.;)

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαινει και με το δικό μου. Το κινητό μου χάλασε δύο φορές, ειναι συνολικά 2 μηνες στη Νοκια και ακόμα δεν το εχω πάρει πισω. Το είχα αγοράσει πριν 4 μήνες. Μάλλον το τελευταίο Νοκια που παίρνω...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γι'αυτό έχει 2 χρόνια εγγύηση η ΝΟΚΙΑ ενώ οι άλλες έχουν 1.Σου λένε ότι τον ένα χρόνο θα είναι στο service οπότε μένει μόνο ένας χρόνος:lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαινει και με το δικό μου. Το κινητό μου χάλασε δύο φορές, ειναι συνολικά 2 μηνες στη Νοκια και ακόμα δεν το εχω πάρει πισω. Το είχα αγοράσει πριν 4 μήνες. Μάλλον το τελευταίο Νοκια που παίρνω...
Εμένα φίλε μου σίγουρα είναι το τελευταίο.Τη Δευτέρα τρέχω να πάρω το Κ800, κι αυτό στο συρτάρι σαν backup.Σήμερα μάλιστα απέτρεψα και δυο φίλες που ήθελαν να πάρουν το 6131 και το καταευχαριστήθηκα.Αφού τους είπα ότι πρέπει να μην είναι στα καλά τους και τους εξήγησα τι παίζει,πήγαμε στο Γερμανό.Η μια τελικά πήρε το κ800 και η άλλη το w800.Κι εδώ που τα λέμε δεν χωράει και σύγκριση;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για την vasoula78 πας στην εφαρμογή ρολόι κόσμου και εκεί Επιλογές/Ενεργές πόλεις/Αντικατάτασταση και διαλέγεις

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!:happy:

 

ναι αυτο το ειχα βρει:)

αλλα θέλω να προσθεσω μια πολη που δεν υπαρχει στον καταλογο αυτο

πχ Μελβούρνη:)

 

στο 6230ι με αφηνε να το κανω αυτο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η απίστευτη φάση μου συνέβηκε την Παρασκευή το απόγευμα που πήγα σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας κι εκεί που "έπαιζα" με 2-3 συσκευές που είχαν ενεργές (καλωδιομένες στον τοίχο, σε ειδικό κουτί) άρχισε ξαφνικά να χτυπάει ο συναγερμός. "Έκανα κάτι εγώ;" τους ρωτάω. "Μπα" μου λένε, "κόλλησε πάλι η εξωτερική οθόνη του 6131"! :blink: :wacko: :lol: :lol:
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαινει και με το δικό μου. Το κινητό μου χάλασε δύο φορές, ειναι συνολικά 2 μηνες στη Νοκια και ακόμα δεν το εχω πάρει πισω. Το είχα αγοράσει πριν 4 μήνες. Μάλλον το τελευταίο Νοκια που παίρνω...

 

Και εγω τα ιδια τραβαω με ενα 6280 εδω. Θα το στειλουν εξωτερικο για επισκευη λενε!! Μα καλα, πιο πολυ θα τους κοστισει το πηγαινε- ελα, τα ανταλακτικα και η εργασια, απο το να μου δινανε καινουριο.

Και το πιο σημαντικο που δεν σκεφτηκαν ειναι οτι με χασανε απο πελατη τους για παντα!!

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω και εγω την ιστορια μου με το 6131.Το πηρα πριν απο 5 μερες και μου εκανε restart 6-7 φορες.Το πηγα λοιπον στη ΝΟΚΙΑ στο Κερατσινι για αναβαθμιση.Σε μιαμιση ωρα ηταν ετοιμο.Το παιρνω λοιπον και ολα φαινοντουσαν καλα.Οταν εμπαινα ομως στην αριθμομηχανη το κινητο ΕΣΒΗΝΕ!!!!:cry:Σημερα το ξαναπηγα και του κανανε παλι αναβαθμιση.Τωρα φαινονται ολα ενταξει
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω καλά νέα η Nokia ανακοίνωσε οτι θα βγάλει λιγότερες συσκευές(άρα κ πιο αξιοπιστες) κ θα έχει μειωμένα έσοδα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

:p - το εχω παρει στην γυναικα μου αφενος μεν γιατι ειχε το Κ700 που δεν ειχε καρτα συν κατι αλλα στραβα και αφετερου γιατι της αρεσουν τα αναδιπλουμενα - μου αρεσει παρα πολυ,ανετα θα το ειχα σαν 2ο κινητο και σαν μειον εχω βρει το οτι δεν εχει φλας,το ονομα του προφιλ βγαινει στην γωνια και χαλαει την φωτο,τα pixel ειναι μονο 1.3 και οτι η μπαταρια κραταει 2 μερες με το σκαλισμα που του κανει η συζυγος πχ παιχνιδια

ωραια η αισθηση αφης,ο χειρισμος,το σχημα,η ευκολια γραφης,το δυνατο ηχειο,δεν εχει κολλησει πουθενα και εχω αφησει την ζελατινα στον φακο λογω νυχιων της - πολυ ωραιο κινητακι (!)

 

* το μονο κουφο ειναι οτι δεν παιρνει με ΒΤ ενα βιντεο απο Κ700 διαρκειας 2' ενω εχει παρει καποια αλλα,τι να φταιει ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανει η διαδοχικη λειτουργια στο 6131; γιατι παταω, αλλα βγαζει μονο μια φωτογραφια.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει το πρώτο σταθμό αποθηκευμένο αν και έχω αλλάξει κανάλι(στο ραδιόφωνο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει το πρώτο σταθμό αποθηκευμένο αν και έχω αλλάξει κανάλι(στο ραδιόφωνο)

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό, είτε με ανοικτό είτε με κλειστό καπάκι. :confused:

Και του έχω κάνει μια φορά αναβάθμιση:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση - κρίσεως: 6131 ή 6230i;

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις από οθόνη και κάμερα, θέλω μόνο καλή διάρκεια μπαταρίας και καλή ποιότητα σε ραδιόφωνο και music player.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το 6131 έχει καλή κάμερα κ οθόνη αλλά δεν έχει καλή διάρκεια μπαταριάς το 6230i δεν το ξέρω για να τα συγκρίνω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

:cool: - αν και δεν μοιαζουν μεταξυ τους για να γινει συγκριση εγω που ειχα το 6230 και τωρα η συζυγος το 6131 βλεπω οτι περι μπαταριας η ζυγαρια γερνει μακραν υπερ του 6230 συν τον πιο ευκολο χειρισμο ,ηχειο δε ως γνωστον καμπανα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ παρατήρησα ότι μετά την αναβάθμιση σε 5.50, μου ανέβασε τη διάρκεια της μπαταρίας κατά μία ημέρα, με την ίδια χρήση πάντοτε;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

:cool: - εχω ακουσει καποιοι κανουν και χρηση κωδικων για αυξημενη ζωη της μπαταριας σε βαρος του σηματος ομως το οποιο αν κινεισαι σε περιοχες που ειναι "καμπανα" δεν το βλεπω σαν κακο ε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kaneis poy mporw na kanw tin anavathmisi amesa giati stin kallithea moy eipan oti prepei na to steiloun sta kentrika!!!!

genika sto nokia shop tis kallitheas mou fainontai asxetoi.

Kserei kaneis an se kapoio kentriko nokia club mporw na kanw tin anavathmisi xwris na xreistei na to kratisoun mia ebdomada??

thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kaneis poy mporw na kanw tin anavathmisi amesa giati stin kallithea moy eipan oti prepei na to steiloun sta kentrika!!!!

genika sto nokia shop tis kallitheas mou fainontai asxetoi.

Kserei kaneis an se kapoio kentriko nokia club mporw na kanw tin anavathmisi xwris na xreistei na to kratisoun mia ebdomada??

thanx in advance

 

είναι γνωστό φίλε μου πως η Nokia Καλλιθέας είναι απο τις χειρότερες.. (μη πω η χειρότερη..)

 

πήγαινε στο Nokia shop Κατεχάκη 52 να βρεις την υγειά σου γρήγορα και χωρίς "να το στείλουν στα κεντρικά"..

-εκτός και αν το τηλ σου έχει κάποιο πρόβλημα φυσικά..-

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...