Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Σόρρυ για το 2ο συνεχόμενο ποστ!...)

 

Αναφέρω απλά ότι τελικά το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε μόνο μετά από αναβάθμιση του λογισμικού (έκδοση 3.70, 12-05-06, RM -115), η οποία έγινε εύκολα και γρήγορα στην ΝΟΚΙΑ Κηφησιάς...

 

Βέβαια εδώ και 1,5 ώρα ξαναρυθμίζω τα πάντα από το 0 :X :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως ρωτησες για το over the air update ?????

Θα δουλέψει στην Ελλάδα ? ή οπως το PTT θα μείνει και αυτό για τις ανεπτηγμένες χώρες της Ε.Ε. ?

Link to comment
Share on other sites

θα μείνει και αυτό για τις ανεπτηγμένες χώρες της Ε.Ε.

 

Κόψε το ερωτηματικό και έχεις την απάντηση :p

 

Το παιδί στο κατάστημα απλά δεν είχε ιδέα εάν και πότε θα λειτουργήσουν όλα αυτά στην Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ντρεπονται λεω εγω.

 

κανονικα πρεπει να προστατευεται ο αγοραστης απο αυτες τις μαιμουδιες.

 

να βγαίνει η Χ νοκια και να λεει το τηλεφωνο Χ υποστηριζει τις Χ υπηρεσίες σε αυτές τις χώρες . . . .

 

Αλλα τι λέω, .... ,στην Ελλάδα βρίσκομαι, για πια γραμμη καταναλωτών και προστασια του καταλανωτη και κουραφέξαλα μιλαμε . . .

 

εδω εναν δρομο 50 χρονια κανουμε να τελειώσουμε . . . (και βάλε)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι και εγώ κάτοχος του 6131. μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό τηλέφωνο, καλή ποιότητα, τέλεια οθόνη. Κατά την γνώμη μου είναι καλύτερο από 6270 σε ποιότητα.

Ξέρει κανείς τη βελτιώνει η έκδοση 3,70 σε σχέση με την 3,50?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ποια εκδοση εχω;

 

Μενού > Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Ενημ. Λογισμ. Τηλεφ. > Στοιχεία εγκατ. λογισμ. :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτα το πηρε η αδερφη μου :p ευχαριστω.

 

επισης ειχε ενα k700. πως μπορει να μεταφερει τα μηνυματα και τις επαφες απο το k700 στο 6131; τα μετεφερα στον υπολογιστη μεσω του SE Handset Manager, αλλα δεν νομιζω να μπορω να τα μεταφερω απο εκει στο pc suite. γινεται τιποτα;

 

μηπως καμμια μεταφορα στην καρτα sim;

 

και επισης δεν λειτουργει η προστασια οθονης. βαζω για παραδειγμα ψηφιακο ρολοι ή καποιο γραφικο και τον χρονο που θα κανει για να εμφανιστει, αλλα δεν το εμφανιζει. γιατι; θελει να κανω και καποια αλλη ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει η αγορα του?εχω κολλημα με το μεγεθος και μου αρεσουν τα κομψα κινητα και αυτο ειναι...ειχα το 6280..ειχε οσα.......... ηθελα..αλλα λιγο μεγαλο...τωρα εχω το w810 αλλα το εχω βαρεθει.. να το παρω?Η θα ξενερωσω.
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτα το πηρε η αδερφη μου :p ευχαριστω.

 

επισης ειχε ενα k700. πως μπορει να μεταφερει τα μηνυματα και τις επαφες απο το k700 στο 6131; τα μετεφερα στον υπολογιστη μεσω του SE Handset Manager, αλλα δεν νομιζω να μπορω να τα μεταφερω απο εκει στο pc suite. γινεται τιποτα;

 

μηπως καμμια μεταφορα στην καρτα sim;

 

O μοναδικός τρόπος να κάνεις την μεταφορά αυτή είναι μέσω του Outlook (πρώτα συγχρονίζεις την παλιά συσκευή, και μετά την καινούρια).

 

και επισης δεν λειτουργει η προστασια οθονης. βαζω για παραδειγμα ψηφιακο ρολοι ή καποιο γραφικο και τον χρονο που θα κανει για να εμφανιστει, αλλα δεν το εμφανιζει. γιατι; θελει να κανω και καποια αλλη ρυθμιση;

 

Την προστασία οθόνης δεν την εμφανίζει πάντα... Κι εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς υπό ποιες συνθήκες την εμφανίζει, αλλά θα την δεις κάποια στιγμή... δεν χρειάζεται κάτι άλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

ok. την εμφανιζει μονο οταν εχει τοποθετηθει η καρτα sim. οταν η καρτα sim δεν υπαρχει στο κινητο δεν βγαζει την προστασια. ειναι καποιο bug αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει ο πατέρας μου εδώ και 1 μήνα και είναι πολύε ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το ακουστικό σαν να συντονίζει όταν είναι δυνατά η ένταση και πρέπει να πατά το καπάκι για να μην κάνει το θόρυβο....αλλιώς ''τρίζει''. Φοβάμαι ότι δεν είναι καλά στερεωμένο ή ξεκόλλησε και πρέπει να μπλέξω με Nokia Service. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει ο πατέρας μου εδώ και 1 μήνα και είναι πολύε ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το ακουστικό σαν να συντονίζει όταν είναι δυνατά η ένταση και πρέπει να πατά το καπάκι για να μην κάνει το θόρυβο....αλλιώς ''τρίζει''. Φοβάμαι ότι δεν είναι καλά στερεωμένο ή ξεκόλλησε και πρέπει να μπλέξω με Nokia Service. :wacko:

 

Σε μενα παντως δεν εμφανιζει τετοιο προβλημα.

Αν ειναι ενοχλητικο, πηγαινε να το κοιταξουν!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγαπήσει αυτό το κινητό και μόνο από αυτά που έχω διαβάσει κι έχω καταλήξει να το πάρω με την επιδότηση μου σ'ένα μήνα. Η ερώτηση μου είναι αν το έχει βρει κάποιος σε χρώμα εκτός από το silver-black.. Μου αρέσει κι αυτό, αλλά σε διάφορα ξένα κυρίως site το είδα και σε άλλους συνδυασμούς χρωμάτων, π.χ. ασημί με κόκκινο και ήταν τέλειο.. Το έχει δει κανείς στην Ελλάδα, είτε σ'αυτό είτε σε κάποιο διαφορετικό χρώμα...?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγαπήσει αυτό το κινητό και μόνο από αυτά που έχω διαβάσει κι έχω καταλήξει να το πάρω με την επιδότηση μου σ'ένα μήνα. Η ερώτηση μου είναι αν το έχει βρει κάποιος σε χρώμα εκτός από το silver-black.. Μου αρέσει κι αυτό, αλλά σε διάφορα ξένα κυρίως site το είδα και σε άλλους συνδυασμούς χρωμάτων, π.χ. ασημί με κόκκινο και ήταν τέλειο.. Το έχει δει κανείς στην Ελλάδα, είτε σ'αυτό είτε σε κάποιο διαφορετικό χρώμα...?

 

Παντως οτι χρωμα και να το παρεις, δεν θα το μετανιώσεις!

Δυστυχως δεν το εχω δει πουθενα, σε καποιο αλλο χρωμα (εκτος του ιντερνετ φυσικα).

Καλως ηρθες στην παρέα του My Phone ! :)

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι πολυ αθλιες! φταιει το γεγονος οτι δεν εχω βγαλει την ζελατινα; επισης γιατι δεν λειτουργει η διαδοχικη ληψη; βγαζει 3 φωτογραφιες οι οποιες ειναι ιδιες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι πολυ αθλιες! φταιει το γεγονος οτι δεν εχω βγαλει την ζελατινα; επισης γιατι δεν λειτουργει η διαδοχικη ληψη; βγαζει 3 φωτογραφιες οι οποιες ειναι ιδιες.

 

Eννοεις οτι δεν φαινονται καλα στο κινητο η καπου αλλου?

Η εξωτερικη οθονη σε ηλιο πως ειναι?Γιατι μεχρι τωρα για την εσωτερικη ακουω.

Link to comment
Share on other sites

επισης βλεπω οτι βγαζει φωτογραφιες και η εξωτερικη οθονη και μαλιστα απο την μια καμερα που εχει. πως γινεται αυτο; ειναι διπλης οψης καμερα; η εξωτερικη εχει την ιδια αναλυση με την εσωτερικη στις φωτογραφιες; το ιδιο αθλιες βγαινουν.. μαλλον φταιει η ζελατινα;

 

και επισης τι συμβαινει με την διαδοχικη λειτουργια; γιατι δεν λειτουργει;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους. Ξέρει κάποιος αν υποστηρίζεται αναπαραγωγή μουσικών αρχείων από στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά. Σας ευαχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

@lux: ναι εντάξει, δεν είναι καλές οι φωτογραφίες που βγάζει γενικώς, αλλά είναι δυνατόν να κρίνεις έχοντας την ζελατίνα ακόμη επάνω?! Ε πάρε και την ψηφιακή φωτογραφική σου, βάλ' της μπροστά στον φακό ένα σελοτέηπ και άντε τράβα φωτογραφίες :lol: :lol: :lol:

 

Μπορείς όντως να τραβήξεις φωτογραφίες χρησιμοποιώντας την εξωτερική οθόνη (όταν το κινητό φυσικά είναι κλειστό)... απλά ο κοντρόλερ του κινητού στέλνει την εικόνα στην εξωτ. οθόνη. Που είναι το περίεργο... Φυσικά είναι μόνο για αυτοφωτογράφηση αφού όταν βλέπεις την οθόνη μόνο τον ευαυτό σου μπορείς να τραβήξεις! :lol: :p

 

Η εξωτερικη οθονη σε ηλιο πως ειναι?Γιατι μεχρι τωρα για την εσωτερικη ακουω.

 

Μια χαρά είναι... Φυσικά και η ανάλυσή της είναι φτωχή σε σχέση μη την κύρια οθόνη, αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι κυρίως βοηθητική. Είναι πάντως αρκετά καλή, και ακόμα και σε έντονη ηλιοφάνεια είναι αρκετά ευκρινής. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι η εξωτερικη οθονη ειναι βοηθητικη.

Μονο που τετοια οθονη (εξωτερικη), δινουν ΛΙΓΑ κινητα!

Ειδικα, αν σκεφτειτε και την τιμη του...

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια με εχει βαλει και εμενα σε σκεψεις το 6131.διαβασα ολες τις σελιδες και νομιζω οτι τελικα μιλαμε για ενα πολυ καλο κινητο,εχει κανεις να αναφερει κανενα αλλο μειονεκτιμα εκτος απο την μικρη διαρκεια της μπαταριας του?το οποιο δεν με χαλαει καθολου καθως κατοχος 6600 εχω πλεον συνηθησει(καθε μερα):p τωρα νομιζω οτι σε καποια φωτο ειδα οτι μπορεις να βαλεις συντομευσεις εφαρμογων στην επιφανεια εργασιας σαν τα symbian 60 ισχυει? επισης σαν κατοχος S60 λετε να εχω προβλημα ''προσαμογης'' με το 6131 μιας και ειναι S40? απο οτι εχω παρατηρησει η 3rd edition πλησιαζει παρα πολυ με τα S60 και δεν εχει καμια σχεση με τις προηγουμενες edition S40

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

.

Καλα κανεις αν και δεν ειναι σωστο να το γραφεις εδω αλλα μονο εκει...:)

Απο τριξιματα τι λεει εσεις που το εχετε παρει?

Link to comment
Share on other sites

τριξιματα δεν εχει καθολου.

οσο για τις συντομευσεις δεν νομιζω να γινεται.

 

λοιπον εβγαλα την ζελατινα αλλα και παλι οι φωτογραφιες δεν φαινονται τοσο καθαρες.. ειδικα οταν τραβαει προσωπα φαινονται λιγο πρασινο. το 3230 τραβουσε πολυ καλυτερες φωτογραφιες μπορω να πω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...