Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες συμβαίνει σε όλα τα s40 3d edition και δεν το διορθώνει η ΝΟΚΙΑ με τίποτα. Χτυπάει 2 φορές χαμηλά και μετά ανεβαίνει η ένταση. Και να φανταστείς ότι έχει πολύ δυνατό ηχείο. Παίζει ρόλο βέβαια και ο ήχος που επιλέγουμε.
οντως το εχω προσεξει αυτο που λες,ειναι σπαστικο ομως ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύντροφοι γειά σας.

Πόσο κοστίζοιυν οι κάρτες Micro SD για το 6131, γιατί θα μας τρελάνουν. Το ΠΛΑΙΣΙΟ έχει την 512 γύρω στα 50 ευρώ. Στο kateleros.gr την έχει με 25 ευρώ. Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια διαφορά ή υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στις κάρτες Micro SD;

Έχω πάρει το 6131, αλλά δεν αγόρασα ακόμα κάρτα και ψάχνω.

 

PKAK

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.

εσεις πως κουβαλατε το κινητο σας? ενοω σε θηκη? εαν ναι πειτε καμια καλη θηκη !!!(μοντελο-μαρκα)

 

Εδώ http://www.targetsales.gr/accessories_group.aspx?AG=3&PiD=626 έχει 2 θήκες της ΝΟΚΙΑ. Εγώ προσωπικά το βάζω στην τσέπη, αφού είναι τέτοιο το υλικό που δύσκολα παθαίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω λογότυπα δικτύου που έχω στο pc? Από οτι είδα υπάρχει σχετική επιλογή στο μενού...

Επίσης, η δημιουργία voice tags είναι standard χωρίς δυνατότητα απενεργοποίησης στην δημιουργία νέας επαφής? Το εντυπωσιακό είναι οτι βάζει ακόμα και στην sim πράγμα που ήταν αδιανόητο πριν καιρό..!

 

Κανείς?? :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι τα έχω. Πάω να βρω λοιπόν ένα όνομα. Η επιλογή γραμμάτων είναι μόνο κεφαλαία. Πατάω Κ και μου βγαίνει η λίστα ονομάτων από Κ. Πατάω μετά Α και μου βγαίνει η Κατερίνα και η Καλλιόπη. Πατάω Τ και μένει μόνο η Κατερίνα. Λογικά και στο δικό σου έτσι πρέπει να είναι.

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε ! Χρησιμοποιούσα αγγλικά σαν γλώσσα του τηλεφώνου (όχι στον κατάλογο ονομάτων) διότι με εξυπηρετεί περισσότερο. Τώρα θα πρέπει να διαλέξω, αγγλικά menu ή εύκολη αναζήτηση καταλόγου.

 

Ρε παιδια μια ερωτηση.

εσεις πως κουβαλατε το κινητο σας? ενοω σε θηκη? εαν ναι πειτε καμια καλη θηκη !!!(μοντελο-μαρκα)

 

Εγώ αγόρασα την Nokia CP-57 από αυτές που φαίνονται στο link που έδωσε ο Teacher. Την βρίσκω εξαιρετικά εύχρηστη και προσφέρει πολύ καλή προστασία στο κινητό (απαραίτητη για την προστασία του φακού της κάμερας).

Προσοχή όμως ! Είναι απαραίτητο να χρησιμοποιηθεί κάποιο σφουγγαράκι σαν αποστάτης εσωτερικά, αλλιώς σε κάθε τοποθέτηση πατιέται το πλήκτρο που σβήνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να αγορασω το 6131 και εχω δυο ερωτηματα:

1.Θα υπαρξει κανενα προβλημα αν βαλω μια microSD 1GB(εκτος της καθυστερησης που θα κανει για να ανοιξει πολλα αρχεια μαζι)???

2.Τα ακουστικα HS-6(με την οθονη) ειναι συμβατα με το κινητο???

Link to comment
Share on other sites

την πηρα και εγω σημερα την CP-57 (με πολυ ζορι να την βρω γιατι λενε οτι καταργηθηκε :blink: , τελος παντων) οντος πολυ καλη , αλλα την εκανα μερικες μετατροπες οπως με μια πενσα (με την βοηθεια και ενος πανιου για να μην γδαρω το δερμα) ανοιξα λιγο τα "αυτακια" που αγκαλιαζουν το κινητο γιατι δεν εμπαινε καλα μεσα , (μπαινει αλλα καθετε λιγο στραβα το κινητο )

 

εσυ οταν λες σφουγγαρακι τι ενοεις πες λιγο περισοτερες πληροφοριες

 

Θα πρέπει η εξωτερική οθόνη του κινητού να βρίσκεται σε επαφή το εσωτερικό του μπροστινού τμήματος της θήκης οπότε τα πλαινά πλήκτρα να βρίσκονται ανάμεσα στα "αυτάκια" και να μην πατιούνται από αυτά. Για να το πετύχεις αυτό βάζεις αυτοκόλλητο αφρώδες λάστιχο (ή κάτι παρόμοιο) πάχους 3 χιλ. μέσα στη θήκη (στο κάτω και πίσω μέρος της) έτσι ώστε το κινητό να κάθεται εκεί που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

καλη πατεντα δεν το σκεφτηκα , παντος και η δικια μου πετυχε με πολυ προσοχη παντα (οποιος επειχειρησει να το κανει) και ειναι οκ , φιλε μου καμια πατεντα για το "κλιπς της ζωνης" γιατι ειναι πολυ σφιχτο και μεχρι να το βαλεις στην ζωνη σε παιδευει πολυ, σκεφτηκα να βαλω κατι χοντρο αναμεσα και με θερμοπιστολο να του δωσω λιγο ανοιγμα παραπανω, ψιλο δυσκολο αλλα λεω ισως να πετυχει

 

Θα σου πρότεινα να αφήσεις σφιχτό το κλιπ της ζώνης γιατί έτσι είναι πιο ασφαλές. Θερμαίνοντάς το μπορεί να καταστραφεί το πλαστικό και να γίνει άκαμπτο.

Link to comment
Share on other sites

tto thema tis mpatarias kai emena me tromakse...

proti fortisi... antekse 21-22 ores to kinito...

defteri fortisi... antekse ligo pano apo mera (molis ksipnisa, esvise)...

triti fortisi... ksekinise simera i 3i mera kai exei pesei molis to 1/3 tou dikti tis mpatarias...

 

i xrisi (ektos tis protis meras, na to matho, kai na tou valo ta dika mou pou ithela klp) einai stathera idia, me panta kinoumeno fondo kai oi dio othones, opos kai screensavers antistoixous... omilia kana misaoro ti mera, kamia 10aria minimata, xrisi synch 1 fora ti mera, pou kai pou BT...

 

ean krataei 3-4 meres (opos fenete oti tha ginei) einai pragmatika teleia!

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να αγορασω το 6131 και εχω δυο ερωτηματα:

1.Θα υπαρξει κανενα προβλημα αν βαλω μια microSD 1GB(εκτος της καθυστερησης που θα κανει για να ανοιξει πολλα αρχεια μαζι)???

 

Φοράω ήδη μια κάρτα 1 GB και δουλεύει απροβλημάτιστα. Βέβαια δεν έχω γεμίσει ακόμα τελείως την κάρτα για να σου πω αν καθυστερεί. Γενικότερα αν βάλεις μια τόσο μεγάλη κάρτα καλό είναι να κάνεις πολλούς φακέλους μέσα...

Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Φοράω ήδη μια κάρτα 1 GB και δουλεύει απροβλημάτιστα. Βέβαια δεν έχω γεμίσει ακόμα τελείως την κάρτα για να σου πω αν καθυστερεί. Γενικότερα αν βάλεις μια τόσο μεγάλη κάρτα καλό είναι να κάνεις πολλούς φακέλους μέσα...

 

Thanx:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αγόρασα κι εγώ σήμερα μαζί με μια κάρτα microSD 128ΜΒ (δεν χρειάζομαι παραπάνω) και προς το παρόν όλα καλά. Ένα πράγμα δε μπορώ να βρω. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το "μπιπ" που ακούω κάθε λεπτό κατά τη διάρκεια της κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Είμαι καινούργιος στην παρέα και όπως βλέπετε και από το nickname το ψειρίζω το κάθε κινητό που έχω.Ενδιαφέρομαι για το 6131 και θα ήθελα μία σημαντική για μένα πληροφορία από αυτούς που ήδη το έχουν.Με ενδιαφέρει να μου πει κάποιος-αν και αυτό είναι υποκειμενικό-πόσες μέρες διαρκεί η μπαταρία με φυσιολογική χρήση(20' talk,10-15sms,λίγο BT).Έχω ένα SAGEM myV-75 Κκαι ξεχνάω να το φορτίζω(5-7 μέρες):blink: .Εδώ τι έχουμε:worry: ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Είμαι καινούργιος στην παρέα και όπως βλέπετε και από το nickname το ψειρίζω το κάθε κινητό που έχω.Ενδιαφέρομαι για το 6131 και θα ήθελα μία σημαντική για μένα πληροφορία από αυτούς που ήδη το έχουν.Με ενδιαφέρει να μου πει κάποιος-αν και αυτό είναι υποκειμενικό-πόσες μέρες διαρκεί η μπαταρία με φυσιολογική χρήση(20' talk,10-15sms,λίγο BT).Έχω ένα SAGEM myV-75 Κκαι ξεχνάω να το φορτίζω(5-7 μέρες):blink: .Εδώ τι έχουμε:worry: ;

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Υπολόγισε 2 με 2 1/2 μέρες. Είναι ενεργοβόρο γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ζήτημα με την κωδικοποίηση χαρακτήρων στα sms? Είτε γράφω με Τ9, είτε όχι, το μήνυμα τελειώνει περίπου στους 70 χαρακτήρες και ξεκινάει το 2ο και ούτω καθεξής...

Όσο για τα voice tags...Έχει τελικά κανείς ιδέα αν απενεργοποιούνται?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ζήτημα με την κωδικοποίηση χαρακτήρων στα sms? Είτε γράφω με Τ9, είτε όχι, το μήνυμα τελειώνει περίπου στους 70 χαρακτήρες και ξεκινάει το 2ο και ούτω καθεξής...

 

Μενού-μηνύματα-Ρυθμ. μηνυμάτων-μηνύματα κειμένου-υποστήριξη χαρακτήρων-περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Υπολόγισε 2 με 2 1/2 μέρες. Είναι ενεργοβόρο γενικά.

Μετά την όχι και τόση ικανοποιητική απάντηση συνεχίζω.Όταν η μπαταρία είναι στα πολύ τελευταία της μπορεις να τραβήξεις φωτο;Οι φωτογραφίες πιάνουν όλη την οθόνη;Πόση ώρα βίντεο μπορεί να τραβήξει;Έχει photocall σε εισερχόμενη και εξερχόμενη κλήση;Αν ναι με ολόκληρη την φωτογραφία;
Link to comment
Share on other sites

+ Καποιες αλλες ερωτησεις:

 

1.Που ακριβως ειναι η θυρα για την μνηνη;;;Ειναι hot swappable;;

2.Μπορει να τραβηξει φωτο με κλειστο πορτακι;;

3.Η πρωτη φορτιση ποσες ωρες πρεπει να ειναι;;8 ωρες ειναι καλα;

4.Μπορει με καποιον τροπο να δεχτει αρχεια .ppt και .doc;;

5.Τι ακριβως περιεχει η συσκευασια του;;Εχει ακουστικα;;

Link to comment
Share on other sites

+ Καποιες αλλες ερωτησεις:

 

1.Που ακριβως ειναι η θυρα για την μνηνη;;;Ειναι hot swappable;;

2.Μπορει να τραβηξει φωτο με κλειστο πορτακι;;

3.Η πρωτη φορτιση ποσες ωρες πρεπει να ειναι;;8 ωρες ειναι καλα;

4.Μπορει με καποιον τροπο να δεχτει αρχεια .ppt και .doc;;

5.Τι ακριβως περιεχει η συσκευασια του;;Εχει ακουστικα;;

 

1. Βγάζεις το καπάκι της μπαταρίας, είναι πάνω αριστερά και hot swappable.

2. Ναι.

3. 5.

4. Δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω. Μόνο με καμιά java εφαρμογή.

5. Το κινητό, την μπαταρία, τα handsfree και το manual. Δεν έχει CD, μνήμη και καλώδιο. (Οι απατεώνες). :X

Link to comment
Share on other sites

ούτε adaptor για παλιούς φορτιστές δεν έχει μέσα?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αρα, αφου το αγορασουμε θα πρεπει να παρουμε, μνημη, να κατεβασουμε την Σουιτα της Νοκια και, να βρουμε καλώδιο συνδεσης... :ninja:
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Και να αγοράσεις και ανταπτοράκι για τους παλιούς φορτιστές.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς την τιμή του;

 

Φαντάζομαι μιλάμε για τον αντάπτορα CA-44! Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...