Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε teitzis σ'ευχαριστώ και συμφωνώ για την αυτονομία.:)

Για την επιλογή "ενεργή αναμονή" πάντως ούτως ή άλλως δεν είναι πιστεύω πρακτική,αφού χάνεις τις επιλογές "πάνω" και "κάτω" του κεντρικού πλήκτρου,που είναι πιο πρακτικό...

Και κάτι άλλο:

Mόλις έβαλα κάρτα μνήμης.Που υπάρχει επιλογή για να επιλέξω την κάρτα για τις λήψεις που κάνω με bluetooth και υπέρυθρες?(δηλ. να πηγαίνουν τα αρχεία κατευθείαν στην κάρτα και όχι στη μνήμη του κινητού).

 

Ανοίγεις την κάμερα. Το ίδιο βήμα θα επαναλάβεις και για τις φωτό και για τα βίντεο: Ρυθμίσεις - Αποθήκευση εικον, και βίντεο - Κάρτα μνήμης.

Όσον αφορά την Ενεργή Αναμονή είναι βλακεία και εμένα προσωπικά με μπέρδευε περισσότερο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίταξε, δεν τοποθετείσαι λάθος. Το αντίθετο μάλιστα. Όταν όμως εδώ πάσχουμε από τα στοιχειώδη service από τις αντιπροσωπείες έχουμε χρόνια μέχρι να ψάχνουμε...αυτονομίες! Κι εγώ στη δεύτερη κατηγορία ανήκω και ειλικρινά τόσο το έχω κρατήσει το 1400άρι το δικό μου... Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό "ανόητες" τον ανακαλώ. Αλλά κάποια ερωτήματα καμιά φορά δύσκολα βρίσκουν απάντηση και από τους πλέον ειδικούς. Κλείνοντας να σου σημειώσω τα εξής:

1. Το δικό μου το αφήνω ανοιχτό 24/7 και φόρτιση κάθε 1 1/2 μέρα.

2. Η Ενεργή Αναμονή εξοικονομεί κάπως τη μπαταρία, αλλά μη φανταστείς και πολλά πράγματα.

3. Όσον αφορά τη επιλογή φορέα δικτύου καλό είναι να το έχεις στη χειροκίνητη επιλογή (Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Επιλογή Φορέα - Μη Αυτόματη) και συνεχώς ανοιχτό. Όταν δεν έχει σήμα, απλά σου βγάζει το μήνυμα "επιλέξτε φορέα δικτύου". Στη προκειμένη περίπτωση δεν κάνεις τίποτα, απλά περιμένεις να επανέλθει σε σημείο λήψης.

 

Εδώ που λες συνεχώς ανοιχτό και το έχεις υπογραμμισμένο εννοείς το τηλέφωνο να έχουμε συνέχεια ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που λες συνεχώς ανοιχτό και το έχεις υπογραμμισμένο εννοείς το τηλέφωνο να έχουμε συνέχεια ανοιχτό;

 

on/off :rtfm: :!:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αυτά τα ακουστικά που έβαλα στο μάτι είναι κ στα ελληνικά;

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003044

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αυτά τα ακουστικά που έβαλα στο μάτι είναι κ στα ελληνικά;

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003044

 

Απο οσο ξερω ,οχι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν έχω μια επαφή στα ελληνικά θα καταλάβω τι μου λέει ή θα είναι αλαμπουρνέζικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου φαίνεται οτι τρώει περισσότερη μπαταρία άμα το κλείσεις κ το ανοίξεις το πρωί! Όταν το αφήνω ανοικτό τρώει λιγότερη μπαταρία:!:

 

1. Το έβαλα κι εγώ στη χειροκίνητη επιλογή αλλά όταν λες συνεχώς ανοιχτό, τι εννοείς;

2. Που είναι η ενεργή αναμονή;

 

Εδώ έχουμε ανοίξει ένα topic και μιλάμε αποκλειστικά για το πώς να αυξήσουμε την αυτονομία των συσκευών μας. Αν θέλετε περάστε μια βόλτα να μας πείτε κι εσείς τη γνώμη σας.

 

Εννοώ αν έχω μια επαφή στα ελληνικά θα καταλάβω τι μου λέει ή θα είναι αλαμπουρνέζικα;

 

Βρίσκω πιο πιθανά τα αλαμπουρνέζικα γιατί συνήθως αυτές οι συσκευές έχουν περιορισμένες δυνατότητες κωδικοποίησης χαρακτήρων. Αν όμως το σκεφτείς τελείως τυπικά και αυστηρά από τη στιγμή που κυκλοφορεί στην Ελλάδα οφείλει να έχει υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων. Στη θέση σου θα το έπαιρνα κι αν δεν υποστήριζε ελληνικά θα έκανα φασαρία και φυσικά θα ήταν υποχρεωμένοι να το αντικαταστήσουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γράψει τον κατάλογο με κεφαλαία ελληνικά και τα αναγνωρίζει μια χαρά στην φωνητικη κλήση. Κάτι που με παραξένεψε είναι ότι στο μενού μητρώο μυνημάτων στα σταλθέντα μυνήματα μου γράφει ότι έχω στείλει 11 μυνήματα σε 27 μέρη. Γιατί το γράφει αυτό; Ξέρετε αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να μη χωρίζει τα μυνήματα μου τα οποία δεν ήταν και πολύ μεγάλα σε έκταση. Υποψιάζομαι ότι θα έχω χρεωθεί για 27 και όχι για 11 μυνήματα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με παραξένεψε είναι ότι στο μενού μητρώο μυνημάτων στα σταλθέντα μυνήματα μου γράφει ότι έχω στείλει 11 μυνήματα σε 27 μέρη. Γιατί το γράφει αυτό; Ξέρετε αν πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση για να μη χωρίζει τα μυνήματα μου τα οποία δεν ήταν και πολύ μεγάλα σε έκταση. Υποψιάζομαι ότι θα έχω χρεωθεί για 27 και όχι για 11 μυνήματα.

 

Ναι,αλλαξε στις ρυθμισεις των μηνυματων την υποστηριξη χαρακτηρων σε περιορισμενη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αυτά τα ακουστικά που έβαλα στο μάτι είναι κ στα ελληνικά;

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003044

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τι firmware "φοράει" το κινητό;

 

μενού > ρυθμίσεις > τηλέφωνο > Ενημέρωση λογισμ. τηλέφ. > Στοιχεία εγκάτ. λογισμ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τι firmware "φοράει" το κινητό;

 

μενού > ρυθμίσεις > τηλέφωνο > Ενημέρωση λογισμ. τηλέφ. > Στοιχεία εγκάτ. λογισμ. ;)

 

Ευχαριστώ!

 

Στο 6131 δεν το βλέπεις με *#0000# δηλαδή; :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο 6131 δεν το βλέπεις με *#0000# δηλαδή; :blink: :blink:

 

Nαι το βλέπεις αλλά δεν το θυμόμουν :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος η καποιο προγραμμα τελος παντων για το 6131 που να εμφανιζει τη συνολικη δειαρκει των κλησεων την ωρα ομως που θα μιλαω?

οχι οταν το κλεισω να μου δειχνει τη συνοψη της κλησης.

ρωτάω γιατι εχω vodafone cu και ενεργοποιω τα 5λεπτα και πρεπει να βλεπω ποση ωρα μιλαω γαι να μη ξεπερασει τα 5λεπτα.

ευχαριστω πολύ!!!!

ημουν στο ταμειο να το αγορασω και τελευταια στιγμη μου κοψε και ρωτησα τον πωλητη κ πηρα αρνητικη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος η καποιο προγραμμα τελος παντων για το 6131 που να εμφανιζει τη συνολικη δειαρκει των κλησεων την ωρα ομως που θα μιλαω?

οχι οταν το κλεισω να μου δειχνει τη συνοψη της κλησης.

ρωτάω γιατι εχω vodafone cu και ενεργοποιω τα 5λεπτα και πρεπει να βλεπω ποση ωρα μιλαω γαι να μη ξεπερασει τα 5λεπτα.

ευχαριστω πολύ!!!!

ημουν στο ταμειο να το αγορασω και τελευταια στιγμη μου κοψε και ρωτησα τον πωλητη κ πηρα αρνητικη απαντηση.

 

Απ' όσο γνωρίζω τέτοιες εφαρμογές υπάρχουν μόνο για τηλέφωνα με Symbian OS. Αν κάποιος γνωρίζει κάποια Java εφαρμογή που κάνει αυτή τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

paidia to pira ki egw to kinito!! mou arese para poly, alla apogoiteftika entelws apo tin camera tou!! to 6111 pou eixa evgaze poly kalyteres fwtografies!!!!

 

mou vgazei aspres kathetes grammes!!! einai fysiologiko i exei kapoio provlima to kinito???

 

efxaristw

Ό,τι δεν πάρεις μοναχός κανείς δεν θα 'ρθει να στο δώσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...