Jump to content

DVD Προσφορές


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μιας και μιλάμε για on line αγορές και προσφορές να ρωτήσω αν ξέρει κανείς.. Η κάρτα VISA Εlectron γίνεται δεκτή σε sites που ζητάει μόνο VISA ?? :worry: :worry:

Ναι, κι εγώ VISA Electron έχω και μ' αυτή κάνω αγορές. Όταν δεν την έχει την επιλέγω ως Visa απλή. Στο 99.99% των περιπτώσεων είναι Ok. Αν δεν είναι θα σου την απορρίψει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Παναθεμα σε!! Χτυπησα και την 4η season του 24!

Hahahaha tha to ekana kai egw alla perimenw na vrethoun me ellinikous kapote se xamili timi...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,στο amazon.com,που βλέπεις τους υπότιτλους που έχει η ταινία;το amazon UK είναι ίδιο με το Amazon.com(στις προσφορές εννοώ στις τιμές και στις εκδόσεις των DVD);:worry: Ίσως βα είναι λίγο ηλίθιες οι ερωτήσεις μου αλλά απο αγορές online έχω μαύρα μεσάνυχτα:O :O
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις για υπότιτλους στο amazon κάνε εκεί που λέει more technical details.

 

Πάντως είναι λίγο ρίσκο με τους υπότιτλους και το λέω αυτό γιατί πολλές φορές δεν γράφεται τίποτα και το DVD τελικά έχει τουλάχιστον αγγλικούς (συνήθως για hearing impaired) αλλά άλλες πάλι φορές δεν γράφει τίποτα και ΟΝΤΩΣ δεν έχει τίποτα (πχ. 1n season του Stargate SG-1 που πήρα από play.com χωρίς καθόλου υπότιτλους... :( )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δισκους μουσικης δεν στελνει το Αμαζον στην Ελλαδα??

 

Στέλνει, έχω πάρει. CD εννοείς φαντάζομαι, για βινύλιο δεν ξέρω.

 

Ρε παιδιά,στο amazon.com,που βλέπεις τους υπότιτλους που έχει η ταινία;το amazon UK είναι ίδιο με το Amazon.com(στις προσφορές εννοώ στις τιμές και στις εκδόσεις των DVD);

 

Στην ίδια τη βασική (πρώτη) σελίδα του DVD που θέλεις, πάνω από τις κριτικές κλπ. Εκεί έχει όλες τις λεπτομέρειες για το DVD. Συνήθως πάντως αυτά τα dvd δεν έχουν ελληνικούς υποτίτλους, δυστυχώς.

Το amazon.co.uk είναι το υποκατάστημα του amazon.com στη Μ. Βρετανία. Ανήκει στην ίδια επιχείρηση αλλά έχει άλλα προϊόντα και άλλες τιμές και προσφορές, συνήθως βέβαια σχεδόν εξίσου καλές.

Όλα τα dvd στο co.uk είναι περιοχής 2 (PAL/ευρωπαϊκά) ενώ στο Αμερικάνικο είναι περιοχής 1 (NTSC).

Το co.uk είναι η ασφαλής επιλογή κατά τη γνώμη μου, τα προϊόντα έρχονται γρήγορα, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να μπλέξεις με τελωνείο (συνήθως ούτε με το αμερικάνικο αλλα έχω ακούσει αρκετά) και φυσικά τα dvd του παίζουν σε όλα τα players της αγοράς.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια τη βασική (πρώτη) σελίδα του DVD που θέλεις, πάνω από τις κριτικές κλπ. Εκεί έχει όλες τις λεπτομέρειες για το DVD. Συνήθως πάντως αυτά τα dvd δεν έχουν ελληνικούς υποτίτλους, δυστυχώς.

Το amazon.co.uk είναι το υποκατάστημα του amazon.com στη Μ. Βρετανία. Ανήκει στην ίδια επιχείρηση αλλά έχει άλλα προϊόντα και άλλες τιμές και προσφορές, συνήθως βέβαια σχεδόν εξίσου καλές.

Όλα τα dvd στο co.uk είναι περιοχής 2 (PAL/ευρωπαϊκά) ενώ στο Αμερικάνικο είναι περιοχής 1 (NTSC).

Το co.uk είναι η ασφαλής επιλογή κατά τη γνώμη μου, τα προϊόντα έρχονται γρήγορα, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να μπλέξεις με τελωνείο (συνήθως ούτε με το αμερικάνικο αλλα έχω ακούσει αρκετά) και φυσικά τα dvd του παίζουν σε όλα τα players της αγοράς.

Thanks για την ανάλυση:) :)

Link to comment
Share on other sites

me mia diafora, oti sto amazon.com den plirwsa pote mou vat enw me to co.uk plirwsa panta!

 

Το θεμα ειναι οτι απο καποια αξια και πανω, ή δειγματοληπτικά, δεν ξέρω μπορεί να μπλέξες με τελωνείο. Εμένα π.χ. μου έχει τύχει σε παραγγελία 100 USD να μου ζητάνε άλλα τόσα για εκτελωνισμό. Ηταν η 1η φορά ύστερα από πολλές παραγγελίες και μετά με πόνο καρδιάς το κοψα, γιατί και συνέφερε οικονομικά και οι εκδόσεις της περιοχής 1 είναι πλουσιότερες.

Τώρα μόνο από Ευρώπη. Με υπότιτλους δεν έχω πρόβλημα αλλά σπάνια θα βρεις Ελληνικά. Προσοχή πάντως να λέει τι έχει στα Technical Details, γιατί πχ West Wing χωρίς υπότιτλους δυσκολευονται ακόμα και Αγγλόφωνοι.

 

Τα ξένα site πάντως είναι μονόδρομος. Οταν έχει το 4ο season του 24, 25-27 EUR....και εκατοντάδες κλασσικά με 5-10 EUR, ευχαριστώ τον θεό που έμαθα καλά Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε μια χρεωστικη καρτα να τελειωνεις

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

iparxi alos tropos na paragilis ektos apo pistotiki sto play.com?????/

 

Πάλι κάρτα θα βγάλεις (μονόδρομος) αλλά τουλάχιστον δεν θα μπλέξεις με ό,τι συνεπάγεται μία πιστωτική....

 

Πήγαινε σε μία Τράπεζα Αττικής και βγάλε για όσο ποσό θέλεις μία gift card ή αλλιώς μία "προπληρωμένη" κάρτα. Αν σου τελειώσει το ποσό μπορείς να προσθέσεις όσο επιπλέον θέλεις στην ίδια κάρτα, στα γκισέ της τράπεζας. Η κάρτα που σου δίνουν (επαναλαμβάνω , δεν είναι πιστωτική) είναι τύπου VISA Electron. Με αυτή έκανα την πρώτη μου αγορά από το play.com πριν δύο βδομάδες... :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να αναφέρω είναι ότι πήρα το Eyes Wide Shut με 9.90 ευρώ, με ελληνικούς υπότιτλους (το τονίζω γιατί είναι σπάνιο για dvd στην Ιταλία). Γενικά έχει αρκετές προσφορές στα μαγαζιά, αλλά δεν είχε κάτι άλλο που να θέλω και να μην έχω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σημερινές αγορές από fnac, Closer στα 12.90 και Leon sta 9.99. Η πλάκα είναι ότι πήγα για να δω αν υπάρχει το Leon γενικά, γιατί διάβασα μια συνέντευξη της Natalie Portman στο βρετανικό ARENA και τη θυμήθηκα. Μπαίνω λοιπόν και τη βλέπω φάτσα κάρτα... Κορυφαία ταινία, όποιος δεν την έχει δει να σπεύσει...

Επίσης να προσθέσω ότι είχε εκτός των υπολοίπων με τιμές κάτω των 10 ευρώ (Rosemary's Baby, Godfather, Amelie, Pianist) και το Breakfast at Tiffany's, το οποίο αύριο/μεθαύριο θα αγοραστεί ως δώρο για την ξαδέρφη.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ton NONO 4dvd collection ton arpaxa otan eixe tin prosfora i amazon..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1228772#post1228772

Link to comment
Share on other sites

Osoi asxolountai me to ebay tha sas sistina na deite: http://cgi6.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewSellersOtherItems&userid=dvdcollector110&ssPageName=STRK:MEFS:MESOI

 

o typos exei SILLEKTIKA dvds pou den vriskoume sta online katastimata....

Link to comment
Share on other sites

Στο fnac Τhe Others με 7 ευρώ... Οι προαναφερθέντες προσφορές (Νονός Rosemary's Baby κλπ.) συνεχίζονται. Αυτό που δεν έχει πουθενά και με βλέπω να παίρνω από Amazon, είναι το Virgin Suicides...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Metropolis αεροδρομίου: Chicago, Once Upon a time in Mexico, Cruel Intentions, αλλά και το εξαιρετικό Tube Tales περίπου στα 9 ευρώ έκαστο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...