Jump to content

DVD Προσφορές


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The Lord Of The Rings: The Motion Picture Trilogy: Special Extended DVD Edition (12 Discs) ....

 

Παιδιά , έχει κάποιος την Ελληνική έκδοση να μου πει αν τα extras έχουν και αυτά Ελληνικούς υπότιτλους???

Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά , έχει κάποιος την Ελληνική έκδοση να μου πει αν τα extras έχουν και αυτά Ελληνικούς υπότιτλους???

Thanks:)

 

Ναι έχουν :rolleyes:!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν :rolleyes:!

 

Thanks ...:)

 

Band Of Brothers Box Set (6 Discs) .... 12.99 euro:D

http://images.play.com/covers/143039m.jpg

Από το play.com ...χτυπήστε το τώρα , πριν το πάνε στα 22 ευρώ που το έχουν συνήθως!!! Έχει και Ελληνικούς υπότιτλους!!!;)

Link to comment
Share on other sites

να ήταν και το (first press only) τενεκεδάκι να πω ναι! αλλά είναι το κανονικό χάρτινο.

δεν πειράζει, έχω το bluray :D

Link to comment
Share on other sites

να ήταν και το (first press only) τενεκεδάκι να πω ναι! αλλά είναι το κανονικό χάρτινο.

δεν πειράζει, έχω το bluray :D

 

Το blu ray εχει ελληνικούς υπότιτλους;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ναι.. αλλά δεν θυμάμαι.

αν θες περίμενε μέχρι να πάω σπίτι απόψε και να σου πω

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως ναι.. αλλά δεν θυμάμαι.

αν θες περίμενε μέχρι να πάω σπίτι απόψε και να σου πω

 

Ναι δεν βιάζομαι:p

Link to comment
Share on other sites

To BD μου δεν έχει ελληνικούς..

τώρα όμως δεν θυμάμαι από ποιο amazon το είχα πάρει...

Link to comment
Share on other sites

Δέν υπάρχει έκδοση του Band of Brothers σε BD με Ελληνικούς υπότιτλους.Η Sony επειδή έχει σε μεγάλη εκτίμηση το ελληνικό κοινό προσφέρει ΒD με Ελληνικούς υπότιτλους με το σταγονόμετρο :mad:.

 

ΥΓ:Και μετά σου λένε υπάρχει πειρατία στην Ελλάδα.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Της SONY είναι? HBO λέει.

 

Το Blu Ray της SONY είναι.Αυτή υποστηρίζει το φορματ και αυτή πρέπει να επιβάλλει στις εταιρείες παραγωγής να βάζουν και Ελληνικούς υπότιτλους :mad:.

 

ΥΓ:Υπομονή... μέχρι το 2015 θα βγεί και το ΒD Band of Borthers με Ελληνικούς υπότιτλους πακέτο με το Pacific :D

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

King Kong (2005) (Blu-ray)

(Theatrical and Extended version included) 16.99 ευρώ , από play.com

*έχει και ελληνικούς υπότιτλους*

http://dvdtalk.com/dvdsavant/images/2804kong.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Titanic: Definitive Collector's Edition (1997) (4 Discs) 6,49 Euro !!!

 

http://images.play.com/covers/701766m.jpg

 

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/701766/Titanic-Definitive-Collector-Edition/Product.html?cur=258

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Titanic: Definitive Collector's Edition (1997) (4 Discs) 6,49 Euro !!!

 

Εδώ και πολύ καιρό είναι σ' αυτή την τιμή. Θυμάμαι ότι το είχα αγοράσει, χωρίς να μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ταινία, απλά επειδή μου είχε κάνει εντύπωση η τιμή. Εδώ στην Ελλάδα το πουλάνε τρεις φορές και βάλε πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

To BD μου δεν έχει ελληνικούς..

τώρα όμως δεν θυμάμαι από ποιο amazon το είχα πάρει...

 

 

εγω το ειχα παρει απο amazon και ειχε ελληνικους υποτιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Titanic: Definitive Collector's Edition (1997) (4 Discs) 6,49 Euro !!!

 

http://images.play.com/covers/701766m.jpg

 

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/701766/Titanic-Definitive-Collector-Edition/Product.html?cur=258

 

 

 

 

 

Εδώ και πολύ καιρό είναι σ' αυτή την τιμή. Θυμάμαι ότι το είχα αγοράσει, χωρίς να μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ταινία, απλά επειδή μου είχε κάνει εντύπωση η τιμή. Εδώ στην Ελλάδα το πουλάνε τρεις φορές και βάλε πιο πάνω!

 

και στα 4 dvd υπαρχουν ελληνικη υποτιτλοι η μονο στην ταινια?

Link to comment
Share on other sites

και στα 4 dvd υπαρχουν ελληνικη υποτιτλοι η μονο στην ταινια?

 

Μόνο λίγα από τα ΠΟΛΛΑ extras που έχει δεν έχουν Ελληνικούς υπότιτλους! Από ότι είδα στα γρήγορα μόνο κάτι παρωδίες που έχει δεν έχουν Ελληνικά! Τα άλλα που είδα έχουν! (μπορεί να μου ξέφυγαν λίγα ... :-)

Πάντως έχει πάρα πολλά που δεν έχουν καθόλου λόγια , όπως πχ κάτι εικονικές βόλτες στο πλοίο , ειδικά εφέ , τα σαλόνια μέσα και ..... άλλα πολλά!

Είναι πολύ προσεγμένη έκδοση , με πολύ ωραίο πακέτο και γενικά η υφή του κουτιού είναι πολύ ποιοτική!

Έχουν "πειράξει" ψηφιακά την εικόνα (new 16X9 anamorphic HD transfer) και τον ήχο (5.1dolby και 6.1 DTS ES) και το αποτέλεσμα είναι θεαματικό!

Πιστεύω για την τιμή του είναι σούπερ ευκαιρία!

Ήδη βρίσκετε στην συλλογή μου ... περιμένω και σε BluRay τώρα!

Είναι ότι πρέπει και για δώρο .... ;)

 

*Η ταινία είναι χωρισμένη στα 2 πρώτα DVD!

Τα έξτρας που γράφει στο play.com ότι έχει το πακέτο , δεν είναι ούτε τα μισά .. έχει πολλά παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό είναι σ' αυτή την τιμή. Θυμάμαι ότι το είχα αγοράσει, χωρίς να μ' ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ταινία, απλά επειδή μου είχε κάνει εντύπωση η τιμή. Εδώ στην Ελλάδα το πουλάνε τρεις φορές και βάλε πιο πάνω!

 

Και γιατί δεν το έγραφες :p Πρίν από μερικές μέρες το πήρα χαμπάρι και το χτύπησα και εγώ λόγο τιμής.Δεν είμαι φαν - δεν την έχω δεί ποτέ.Να η ευκαιρία ;)

 

ΥΓ:Στα metropolis το πακέτο είχε 19,60 Ευρώ

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έγραφες :p Πρίν από μερικές μέρες το πήρα χαμπάρι και το χτύπησα και εγώ λόγο τιμής.Δεν είμαι φαν - δεν την έχω δεί ποτέ.Να η ευκαιρία ;)

 

ΥΓ:Στα metropolis το πακέτο είχε 19,60 Ευρώ

 

Δεν το έγραψα Vasili γιατί όπως προανέφερα δεν εκτιμώ ιδιαίτερα την ταινία και συνήθως προτείνω προσφορές για ταινίες που μου αρέσουν πολύ. Το καλό είναι ότι δεν χάθηκε η ευκαιρία για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Μιά και ανέφερες το Μετρόπολις, πέρασα μετά από κάποιο καιρό μια βόλτα από κατάστημα της Θεσσαλονίκης και η αλλαγή που έχει επέλθει έβγαζε μάτια. Οι μισές περίπου ταινίες του καταστήματος ανήκουν πλέον στην κατηγορία τιμής 2,9- 4,9 € (αρκετές είναι απ' αυτές που έδωσαν οι εφημερίδες και τα περιοδικά), ενώ παλιότερα το ποσοστό ταινιών σ' αυτή την κατηγορία τιμών ήταν υποπολλαπλάσιο. Δεν είναι δυνατό να προτείνω εδώ ταινίες που θα μπορούσε να αγοράσει κανείς, αλλά είμαι βέβαιος ότι όποιος περάσει από κει μια βόλτα σίγουρα θα βρει ευκαιρίες που τον ενδιαφέρουν.

 

Νομίζω ότι αρχίζει να επιβεβαιώνεται αυτό που είχαμε προβλέψει εδώ και αρκετό καιρό, ότι δηλαδή το dvd θα ακολουθούσε αναπόφευκτα την πορεία του cd. Με τις προσφορές των εφημερίδων, το "κατέβασμα" ταινιών απ' το διαδίκτυο, που αυξήθηκε κατακόρυφα το τελευταίο διάστημα λόγω της εξάπλωσης του γρήγορου internet και την ανατολή της, σύντομης, βασιλείας του bluray, οι πωλήσεις των απλών εκδόσεων dvd πιέζονται σημαντικά και το εμπορικό κύκλωμα προσφεύγει αναγκαστικά σε προσφορές. Εκτιμώ ότι καμιά απλή έκδοση ενός δίσκου και μάλιστα χωρίς έξτρα δεν θα πουλιέται παραπάνω από 5 € περίπου, λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία της.

 

Εκείνες που θα συνεχίσουν να κρατούν ένα σημαντικό μέρος της αρχικής αξίας τους, ή και θα την αυξάνουν σε ορισμένες περιπτώσεις, θα είναι μόνο οι ειδικές εκδόσεις (δύο και πλέον δίσκοι με πολλά έξτρα ή οι συλλεκτικές εκδόσεις), καθώς αυτές δεν πλήττονται από άλλους ανταγωνιστές. Δείτε τι γίνεται στο χώρο του cd στις μέρες μας. Για να αντιμετωπίσουν τον ανταγωνισμό του νόμιμου ή παράνομου κατεβάσματος των τραγουδιών και των παράνομων αντιγραφών οι εταιρείες όλο και συχνότερα προσφεύγουν σε καλαίσθητες digipack συσκευασίες, με πολυτελή φυλλάδια κλπ. Είναι δε να είναι απορεί κανείς, όπως έγραψα πρόσφατα σε άλλο φόρουμ, πως δεν έχουν ακόμη ακολουθήσει ανάλογη στρατηγική και οι εταιρίες παραγωγής- διανομής dvd. Συνεχίζουν να κατακλύζουν την αγορά με αδιάφορες απλές εκδόσεις χωρίς κανένα έξτρα, ενώ σπανίζουν οι συλλεκτικές ή απλά ειδικές εκδόσεις δύο δίσκων. Υπάρχουν αρκετές ευρωπαικές χώρες, του μεγέθους της Ελλάδας, που το έχουν καταλάβει εδώ και καιρό και προσφέρουν εκδόσεις που αν και συνήθως δεν έχουν αποκλειστικά έξτρα (αυτό θέλει χρήματα και κατάλληλους συνεργάτες), τουλάχιστο διαθέτουν υψηλή αισθητική αξία. Εδώ, όμως, έχω περάσει στα "χωράφια" του νήματος "DVD που αξίζουν στις συλλεκτικές τους εκδόσεις" , οπότε σταματάω.

Link to comment
Share on other sites

Cape Fear Box Set (1962 & 1991 Versions) 3 dvd

 

3.99 ευρώ από play.com (Με Ελληνικούς υπότιτλους)

 

BONUS

* Cape Fear (1962): The Making of Cape Fear, Production Photographs, Theatrical Trailer, Production Notes, Cast and Filmmakers, DVD-ROM Features, WS 1.85:1 Aspect Ratio

* Cape Fear (1991): The Making of Cape Fear, Deleted Scenes, Behind-the-Scenes of the 4th of July Parade, On The Set of the Houseboat, Photographic Montage, Matte Paintings, Opening Credits, Theatrical Trailer, Production Notes, Cast and Filmmakers, DVD-ROM Features, WS 2.35:1 Anamorphic Aspect Ratio

http://images.play.com/covers/96720x.jpg

http://close-upfilm.com/pictures/CapeFear.jpghttp://www.filmdope.com/Gallery/ActorsM/12157-2873.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nickvog ... ήδη το πακέτο "ταξιδεύει" προς το σπίτι μου!!!:D;)

 

The Mummy Trilogy (Steelbook) (3 Discs) ...11.90 euros!!!

 

Γράφει ότι έχουν Ελληνικούς υπότιτλους , αλλά επιφυλάσσομαι ... μιας και το πέτυχα στο fnac το πακέτο και είχαν Ελληνικούς τα 2 πρώτα μόνο!

(φυσικά ήταν σε 3πλάσια ακριβώς τιμή....)

Δεν ξέρω αν είναι άλλη έκδοση αυτή!! Περισσότερα εδώ...

http://images.play.com/covers/6782020x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Celebration Of Blockbusters Box Set (10 Discs) ... 12.99 euros!!!

Κάτι τέτοια βλέπει κανείς και πάει και δίνει 5 ευρώ για μια εφημερίδα και παίρνει και ένα custom δισκάκι του κ@λου και νιώθει ...μαλ@κας εννοείτε!!!:ninja:

A box set bonanza of 20th Century Fox movies!

 

Films Included:

1 Rocky Balboa

2. Alien

3. The Day After Tomorrow

4. Fight Club

5. Kingdom of Heaven

6. Master and Commander: The Far Side of the World

7. Platoon

8. The Silence of the Lambs

9. The Usual Suspects

10. X-Men: The Last Stand

http://images.play.com/banners/3328990l.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...