Jump to content

Φθηνός καφές - φαγητό - διαμονή


treos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εξεφρασα λαθος (νυχτα ειναι ολα συγχωρουνται :p )...

Νo problem,εγω το παθαινω και την μερα...:p :D

 

εννοούσα να βρεις τραπεζι οταν ειστε 2 ατομα. Και να βλεπεις οτι υπαρχει τραπεζι αυτοι λενε οτι δεν υπαρχει :mad:(βεβαια μιλαω παντα για Σαββατοκυριακα, καθημερινες δεν εχω κατεβει).

Αυτο καμαι φορα το κανουν διαφορα καφέ και ειλικρινα μου την δινει στα νευρα...:mad:

Λες κι αν παω εγω με την κοπελα μου ή με κανεναν φιλο για να καθισουμε μονοι, θα πρεπει να φαιρνω και κανα τσουρμο απο πισω...:blink: :p

Αφου να φανταστεις καποτε πηγαν να το κανουν της μοδας και στην επαρχια...:wacko:

Αλλα τελικα δεν τους εκατσε μολις ειδαν οτι αλλο η αγορα στην Αθηνα και αλλη σε μια μικρη πολη!

Οπως και να εχει κατι τετοια ειναι χοντραδες...:down:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βραβειο απαραδεκτης τιμης καφε ομως παιρνει η Οστρια στο Καλαμακι η οποια εν ετει 2004 μου χρεωσε τον απαραδεκτο φραπε που μου σερβιραν 5 ευρω!!!!!! :chair: Εννοειται πως δεν εχω ξαναπατησει εκτοτε. :mad:

 

Καλά και γω δεν έχω ξαναπατήσει στο εν λόγω μαγαζί... Ένας χυμός και ένας καφές 17,5 ευρώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

kala esu espases ka8e rekor....de mou les..panta otan paragelneis einai xoris timokatalogo?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είχε φέρει τιμακατάλογο!

Τον πληρώνω και του λέω..."Μα καλά (μπορεις να αναγραματίσες και τη λέξη) μήπως είναι λίγο ακριβά?"

Και το παληκάρι μου απαντάει..."Δίκιο έχεις! Εγώ απλά υπάλληλος είμαι εδώ!"

Πλήρωσα, έφυγα, δεν ξαναπάτησα κια κράτησα και την απόδειξη!

Link to comment
Share on other sites

to ligo mou arese...

bre mpas kai sas ixe xtyphsei alla anti allon?

giati ki ego ton noembrio eixa paei se ena estiatoria kai mas xreosan 5 piata anti gia 3...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

to ligo mou arese...

giati ki ego ton noembrio eixa paei se ena estiatoria kai mas xreosan 5 piata anti gia 3...

 

Οντως κατι τετοιο (να χτυπησουν λαθος) συμβαινει παντου.

Κι εμενα περσυ το καλοκαιρι στα γενεθλια μου που ημουν Παρμα, για μια παρεα 6-7 ατομα που πηραμε διαφορα και ηπιαμε κτλ κτλ, μας ηρθε λογαριασμος 170 ευρω περιπου...:blink:

Τελικα ο λογαριασμος ηταν ο μισος ακριβως, απλως κατα-λαθος(πιστευω μιας και μας ηξεραν τα παιδια), χτυπησαν δυο φορες τον ιδιο λογαριασμο.:O

 

Παντως 17.5 ευρω xpuser για καφε και χυμο ειναι πραγματικα ρεκορ!!!!:!: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ 1 ευρώ ο καφές (καπουτσίνο παρακαλώ) και απίστευτο παγωτό στο καφέ πριν την έξοδο με 0.60 !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Προφανώς ο φιλος μας δεν υπολογίζει το κόστος των διοδίων της Αττικής Οδου που ειναι 2,70 μπες - βγες αρα το κόστος ανεβαίνει

Πάντως μπορεί να παει καποιος και στα flocafe με 3,50 ευρωπουλα και να πιει ενα καφεδάκι

Α, χθες που γύρισα από Βιέννη ο διπλός εσπρεσσο σε high cafe ειχε 2,20 και στο κεντρο της πόλης (Αγιου Στεφανου πλατεια)

Αυτα για να ξερουμε πως ζουμε !

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οντως κατι τετοιο (να χτυπησουν λαθος) συμβαινει παντου.

Κι εμενα περσυ το καλοκαιρι στα γενεθλια μου που ημουν Παρμα, για μια παρεα 6-7 ατομα που πηραμε διαφορα και ηπιαμε κτλ κτλ, μας ηρθε λογαριασμος 170 ευρω περιπου...:blink:

Τελικα ο λογαριασμος ηταν ο μισος ακριβως, απλως κατα-λαθος(πιστευω μιας και μας ηξεραν τα παιδια), χτυπησαν δυο φορες τον ιδιο λογαριασμο.:O

 

Παντως 17.5 ευρω xpuser για καφε και χυμο ειναι πραγματικα ρεκορ!!!!:!: :wacko:

 

Παιδιά ειλικρινά είχα φρίξει.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πληρώσει φυσικό χυμό πορτοκάλι στην Πλάκα 6,5 ευρώ :wacko:

 

 

Έπαθες μια Πλάκα ε?:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κοντοσούβλι Μαλλιώρας.

 

Σουβλάκι 2 Ευρώ σε πίτα γίγας που χωράει περίπου μια μερίδα πατάτες. Κορυφή!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι της άποψης να μην πολυβγαίνω εξώ για καφέδες κτλ γιατί τα θεωρώ ύψιστη κλεψιά.. Παρόλα αυτά 1-2 φορές τη βδομάδα θα βγω για κανα καφέ..
Link to comment
Share on other sites

Κοντοσούβλι Μαλλιώρας.

 

Σουβλάκι 2 Ευρώ σε πίτα γίγας που χωράει περίπου μια μερίδα πατάτες. Κορυφή!

 

 

Άνετα!!!

Link to comment
Share on other sites

για καλες τιμες,οπου συχναζουν φοιτητες. κοντα στα τει,και πανεπιστημια.

τωρα για βραδυ, ε μην βγαινουμε καθε μερα ή καθε δευτερη, και τα dvd μια χαρα ειναι ή παρεα σε κανα σπιτι. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για θεσσαλονίκη ανεπιφύλακτα προτείνω το Mελί.

λίγο πιο πάνω απ'τη καμάρα, μεσα στο κέντρο και ο φραπές έχει 2 ευρώ και ο espresso 2.20

Και συνέχεια πύχτρα!!

Για την Αθήνα στο κέντρο τι προτείνετε; εννοείτε να μαζεύει φοιτητικό κόσμο και να έχει λογικές τιμές 2 - 2.50.

Συχνάζω θυσείο αλλα να πληρώνεις συνέχεια 4+ δε λέει

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Κοντοσούβλι Μαλλιώρας.

Σουβλάκι 2 Ευρώ σε πίτα γίγας που χωράει περίπου μια μερίδα πατάτες. Κορυφή!

 

Που ακριβώς είναι αυτό βρε παιδιά? Η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλη πόλη!

 

Πάντως οικονομική και νόστιμη είναι η πίτσα Sam, στην Ολύμπου, όπου πουλάνε 80 λεπτά το μικρό κομμάτι πίτσα και 1 ευρώ το μεγάλο! Και για κρέπες είναι πολύ καλό το Masato, προς το τέλος της Αγ.Δημητρίου (κοντά στα Πανεπιστήμια), που με γλίτωσε από τον ποδαρόδρομο να πηγαίνω μέχρι την Ναυαρίνου. :D

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ 1 ευρώ ο καφές (καπουτσίνο παρακαλώ) και απίστευτο παγωτό στο καφέ πριν την έξοδο με 0.60 !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Ο καφές πρέπει να συνοδεύεται μαζι με αγορά ΚΟΥΖΙΝΑΣ ή μπορείς να πάς μόνο για καφέ. Φαντάζομαι μιλάς για το ΙΚΕΑ στην Αττική Οδο ή κάνω λάθος.

 

Στην Πάτρα υπάρχει μια καφετέρια στην Πλατεία Ολγας με Frappe γύρω στο 1,80. Δεν ξέρω το επίσημο όνομα αλλά ολοι λένε 'Πάμε στον Κουλό για καφέ'

Link to comment
Share on other sites

Ο καφές πρέπει να συνοδεύεται μαζι με αγορά ΚΟΥΖΙΝΑΣ ή μπορείς να πάς μόνο για καφέ. Φαντάζομαι μιλάς για το ΙΚΕΑ στην Αττική Οδο ή κάνω λάθος.

 

Στην Πάτρα υπάρχει μια καφετέρια στην Πλατεία Ολγας με Frappe γύρω στο 1,80. Δεν ξέρω το επίσημο όνομα αλλά ολοι λένε 'Πάμε στον Κουλό για καφέ'

 

Τι καφετέρια?Καφενείο πρέπει να είναι:lol: :lol: :p

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tις μισω τις καφετεριες στη Γλυφαδα. Οποτε κατεβαινω παω Starbucks γιατι αυτο το συστημα που εχουν με τον πορτιερη μου τη δινει στα νευρα. Συν οτι αμα θες τραπεζι για δυο ατομα σου λενε οτι δεν υπαρχει. Το hell ρεεεε :chair: :lol:

 

Βεβαια αυτο γινεται στις γνωστες καφετεριες της αριστερης μεριας, στην δεξια δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα πλην του οτι οποτε παω ειναι ολες τιγκα (αυτη τη Chocolat αχτι την εχω ποτε δεν εχουμε βρει τραπεζι).

Ειδικά στο Lis (πρώην Corte αν θυμάμαι καλά, έχω καιρό να πατήσω σε αυτούς τους αλήτες) . Εκεί όσες φορές δοκίμασα δεν κατάφερα να μπω. Μια φορά όμως με τράβαγε ολόκληρη παρέα να πάμε εκεί και ευτυχώς μπήκα. Μια φορά πήγε ένας καραγκιόζης πορτιέρης να μην βάλει εμένα και έναν φίλο μου και ήμουν έτοιμος να πάρω το 100. Ευτυχώς εκείνη την ώρα εμφανίστηκε το αφεντικό το οποίο γνωρίζει ο φίλος μου και μπήκαμε. Γενικά στην Γλυφάδα δεν πατάω. Μου την σπάει γενικά το στυλάκι όλων όσων μαζεύονται εκεί (που μας το παίζουν κάπως και πλούσιοι παίρνοντας την Mercedes του μπαμπά :mad: :mad: ) . Προτιμώ να κάνω μια ώρα δρόμο, να πληρώσω λεωφορείο και μετρό/ηλεκτρικό, να πάω στα Flocafe στο Μαρούσι κάτω από τον σταθμό του ηλεκτρικού και να περάσω καλύτερα χωρίς να βλέπω όλα τα βλαμένα της Γλυφάδας. Στην Γλυφάδα το φθηνότερο (αν δεν έχουν ανεβάσει ξανά τις τιμές) πρέπει να είναι το Vento. Τουλάχιστον πηγαίνω εκεί όποτε αναγκάζομαι να κάτσω στην Γλυφάδα για καφέ... Σε κάποια καφετέρια στην Γλυφάδα (δεν θυμάμαι σε ποια), σχετικά πρόσφατα, πλήρωσα πάνω από 4,5 ευρώ την σοκολάτα.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτό βρε παιδιά? Η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλη πόλη!

 

Πάντως οικονομική και νόστιμη είναι η πίτσα Sam, στην Ολύμπου, όπου πουλάνε 80 λεπτά το μικρό κομμάτι πίτσα και 1 ευρώ το μεγάλο! Και για κρέπες είναι πολύ καλό το Masato, προς το τέλος της Αγ.Δημητρίου (κοντά στα Πανεπιστήμια), που με γλίτωσε από τον ποδαρόδρομο να πηγαίνω μέχρι την Ναυαρίνου. :D

 

Στο Πανόραμα έχει. Τώρα αν υπάρχει και πουθενά στο κέντρο δεν ξέρω.

Στη Λάρισα πάντως έχει δύο μαγαζιά.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά:)

 

Ότι λέτε το ζω επί καθημερινής βάσεως εδώ και χρόοοοονννιιιαααα, η κατάσταση εδώ στο Παγκράτι είναι πλέον αισχρή. Κατα΄ρχάς επιτρέπουν και κοιτάνε το δικό τους κόσμο, παρκάρουν τα δικά τους αυτοκίνητα, παρκάρουν δεξιά και αριστερά στο πεζοδρόμιο (δεν μπορούμε εμείς οι μόνιμοι κάτοικοι να περάσουμε). Φυσικά οι κράχτες σου πρήζουν τα άντερα κάθε φορά που περνάς, εννοείται πως δεν έχει τραπέζι για δύο άτομα, και εννοείται οτι ο καφές κινείται στα 4 ευρώ στο caprice.

 

Ντροπή :@:@. Δηλαδή απλά πληρώνω τον κόσμο που βλέπω;;

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλά:)

 

Ότι λέτε το ζω επί καθημερινής βάσεως εδώ και χρόοοοονννιιιαααα, η κατάσταση εδώ στο Παγκράτι είναι πλέον αισχρή. Κατα΄ρχάς επιτρέπουν και κοιτάνε το δικό τους κόσμο, παρκάρουν τα δικά τους αυτοκίνητα, παρκάρουν δεξιά και αριστερά στο πεζοδρόμιο (δεν μπορούμε εμείς οι μόνιμοι κάτοικοι να περάσουμε). Φυσικά οι κράχτες σου πρήζουν τα άντερα κάθε φορά που περνάς, εννοείται πως δεν έχει τραπέζι για δύο άτομα, και εννοείται οτι ο καφές κινείται στα 4 ευρώ στο caprice.

 

Ντροπή :@:@. Δηλαδή απλά πληρώνω τον κόσμο που βλέπω;;

 

 

Συχνάζεις στο caprice ρε αλήτη?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wirelessly posted (Nokia6230/2.0 (04.28) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Loipon,perioxi marina zeas sto pasalimani me thea olo to limani apo to neo kafe okio mono 1.8euro to elliniko kafedaki!Kalo?

Link to comment
Share on other sites

Καλά:)

 

Ότι λέτε το ζω επί καθημερινής βάσεως εδώ και χρόοοοονννιιιαααα, η κατάσταση εδώ στο Παγκράτι είναι πλέον αισχρή. Κατα΄ρχάς επιτρέπουν και κοιτάνε το δικό τους κόσμο, παρκάρουν τα δικά τους αυτοκίνητα, παρκάρουν δεξιά και αριστερά στο πεζοδρόμιο (δεν μπορούμε εμείς οι μόνιμοι κάτοικοι να περάσουμε). Φυσικά οι κράχτες σου πρήζουν τα άντερα κάθε φορά που περνάς, εννοείται πως δεν έχει τραπέζι για δύο άτομα, και εννοείται οτι ο καφές κινείται στα 4 ευρώ στο caprice.

 

Ντροπή :@:@. Δηλαδή απλά πληρώνω τον κόσμο που βλέπω;;

 

Για να πω την αληθεια αυτο με τα 2 ατομα δεν μου εχει τυχει ποτε στο Παγκρατι, μονο στη Γλυφαδα. :p Το Παγκρατι ομως απο την εμπειρια μου εχει χαλασει αρκετα απο τοτε που πηγαινα Λυκειο και γουσταρα πολυ να βγαινω εκει. Η καφετερια που μου τη σπαει τα μαλα και την εχω κοψει εντελως ειναι η διπλανη απο την Caprice. Αγενεις σερβιτοροι και δεν συμμαζευεται.

O καφες γενικα στην περιοχη εχει ξεφυγει ΤΕΛΕΙΩΣ σε τιμες, οι κραχτες ηταν ανεκαθεν κακο φαινομενο, η λυση ειναι απλη και δοκιμασμενη. Πηγαινετε απο την κατω πλευρα. :lol: :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...