Jump to content

Καθημερινές ελληνικές σειρές


Dem
 Κοινοποίηση

Ποια σειρά προτιμάτε;  

74 members have voted

  1. 1. Ποια σειρά προτιμάτε;

    • Βέρα στο δεξί
      51
    • Έρωτας
      14
    • Καλημέρα ζωή
      2
    • Απαγορευμένη Αγάπη
      1
    • Φιλοδοξίες
      0
    • Η λίμνη των στεναγμών
      6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τελικά η Ρεγγίνα παντρευτεί τον Άγγελο υπάρχουν πιθανότητες να την δούμε με τον Στρατό;

Κάτι τέτοιο το αποκλείω.Η Ρεγγίνα μισεί θανάσιμα τον Άγγελο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο το αποκλείω.Η Ρεγγίνα μισεί θανάσιμα τον Άγγελο.

Ναι τον μισεί, όμως θα αναγκαστεί να τον παντρευτεί για να κρατήσει το μωρό της τουλάχιστον αυτό διάβασα σε εβδομαδιαίο περιοδικό.

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το χτεσινό επεισόδιο; Αυτή η Ράνια θέλει σκότωμα, τέτοιες bitches μόνο το 24 έχει.:w00t:

Όχι,δεν είχα χρόνο να το παρακολουθήσω...:(

 

Συνέβη κάτι άξιο αναφοράς;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελείωσε και το πρώτο μέρος της φετινής σεζόν με τη Βέρα στο δεξί στη πρώτη θέση αλλά και έναν Έρωτα να την έχει πλησιάσει κάπως. Έτσι για το διάστημα 26/9-18/12 οι μετρήσεις για όλες τις καθημερινές σειρές δείχνουν...

Βέρα στο δεξί...............27,9%

Έρωτας.......................23,7%

Καλημέρα ζωή..............22,4%

Απαγορευμένη Αγάπη....17,6%

Φιλοδοξίες...................14,9%

Η λίμνη των στεναγμών.10,4%

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όσουν λοιπόν βλέπουνε Βέρα και δεν την θεωρούν σκουπίδι έχω να καταγγείλω το εξής: Μα καλά τι την έπιασε την Δώρα και το παίζει άνετη στην ίδεα να κλέψει το παιδί της Ρεγγίνας και έτσι να χωρίσει μια μάνα από το παιδί της; Κάλα ο Στράτος είναι τρελός αλλά και η Δώρα; Ειληκρινά δεν το περίμενα από την Δώρα είχα την εντύπωση οτι πάνω από ολα θα έκανε το σωστό και θα άκουγε την συνείδησή της. Ας με συγχωρέσουν όσοι υποστηρίζουν την Δώρα αλλά πολύ κατινίστικη την βρίσκω την συμπεριφορά της. Σίγουρα δεν έπαθε και λίγα αλλά αυτό δεν την δικαιολογεί εξαλλού δεν περάσανε καλά καλά τρεις μέρες και αμέσως συγχώρεσε τον Στράτο (που για μένα αυτός φταίει περισσότερο για την κατάσταση αυτή και αυτά που ελέγε στην Δώρα οτι και καλά ήταν μεθυσμένος είναι και αυτά ψέματα γιατι αν δεν με απατά η μνήμη μου μια χαρά νημφάλιος ήταν) ένω την Ρεγγίνα που υποτείθεται ότι ήταν και φίλη της δεν της αναγνωρίζει ούτε ένα ελαφρυντικό. φυσικά δεν υποστιρίζω οτι η Ρεγγίνα είναι σωστή και η Δώρα λάθος απεναντίας μάλιστα αλλά και η Δώρα εχεί κάποια ευθύνη εφόσον ήξερε όλη την ιστορία με την Ρεγγίνα και τον Στράτο εντάξει είπαμε ανήκει στο παρελθόν αλλά η Ρεγγίνα τον ερωτεύτηκε και δεν γινόταν να πατήσει το διακοπτάκι on/off οπότε η Δώρα όχι απλώς δεν της συμπαραστάθηκε αλλά συνέχεια μιλούσε για την σχέση της με το Στράτο. Τέλος πάντων ελπίζω να συνετιστεί και να αφήσει την εκδίκηση στην άκρη εξάλλου υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκδικηθείς κάποιον δεν χρειαζόταν να διαλέξει τον πιο ποταπό.

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσουν λοιπόν βλέπουνε Βέρα και δεν την θεωρούν σκουπίδι έχω να καταγγείλω το εξής: Μα καλά τι την έπιασε την Δώρα και το παίζει άνετη στην ίδεα να κλέψει το παιδί της Ρεγγίνας και έτσι να χωρίσει μια μάνα από το παιδί της; Κάλα ο Στράτος είναι τρελός αλλά και η Δώρα; Ειληκρινά δεν το περίμενα από την Δώρα είχα την εντύπωση οτι πάνω από ολα θα έκανε το σωστό και θα άκουγε την συνείδησή της. Ας με συγχωρέσουν όσοι υποστηρίζουν την Δώρα αλλά πολύ κατινίστικη την βρίσκω την συμπεριφορά της. Σίγουρα δεν έπαθε και λίγα αλλά αυτό δεν την δικαιολογεί εξαλλού δεν περάσανε καλά καλά τρεις μέρες και αμέσως συγχώρεσε τον Στράτο (που για μένα αυτός φταίει περισσότερο για την κατάσταση αυτή και αυτά που ελέγε στην Δώρα οτι και καλά ήταν μεθυσμένος είναι και αυτά ψέματα γιατι αν δεν με απατά η μνήμη μου μια χαρά νημφάλιος ήταν) ένω την Ρεγγίνα που υποτείθεται ότι ήταν και φίλη της δεν της αναγνωρίζει ούτε ένα ελαφρυντικό. φυσικά δεν υποστιρίζω οτι η Ρεγγίνα είναι σωστή και η Δώρα λάθος απεναντίας μάλιστα αλλά και η Δώρα εχεί κάποια ευθύνη εφόσον ήξερε όλη την ιστορία με την Ρεγγίνα και τον Στράτο εντάξει είπαμε ανήκει στο παρελθόν αλλά η Ρεγγίνα τον ερωτεύτηκε και δεν γινόταν να πατήσει το διακοπτάκι on/off οπότε η Δώρα όχι απλώς δεν της συμπαραστάθηκε αλλά συνέχεια μιλούσε για την σχέση της με το Στράτο. Τέλος πάντων ελπίζω να συνετιστεί και να αφήσει την εκδίκηση στην άκρη εξάλλου υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκδικηθείς κάποιον δεν χρειαζόταν να διαλέξει τον πιο ποταπό.
δεν φταίει η "δώρα"..ούτε ο "στράτος"...η Ακρίτα φταίει για όλα :p :D :X
Link to comment
Share on other sites

@Αtha

Όταν κάποιος σου κάνει κάτι τόσο κακό, θολώνεις και παρασύρεσαι... Εξάλλου η Ρεγγίνα της είχε κάνει και άλλα αφού πέρυσι τέτοιο καιρό μάθαμε ότι δεν είχε πει σε καμία πως με τον άντρα που "σκότωσαν" είχε σχέση και ότι εκείνος δεν πήγε να τη βιάσει, αλλά απλά ήταν θυμωμένος μαζί της. Επί χρόνια είχαν σχετικά ήσυχη τη συνείδησή τους ότι είχαν σκοτώσει έναν άγνωστο από το πουθενά και τελικά όλα αυτά είχαν γκρεμιστεί. Τότε είχαν μαλώσει σοβαρά για πολύ καιρό αλλά τελικά τα ξαναβρήκαν, έστω και αν πια λόγω Στράτου δεν ήταν κολλητές. Τώρα όμως δεύτερη φορά να σου κάνει κάποιος κάτι ακόμα χειρότερο, ε... πάει πολύ.

 

Συμφωνώ πάντως πως αυτό που κάνει είναι ούτε λίγο ούτε πολύ αισχρό, πώς είναι δυνατόν να μπορείς να μεγαλώσεις ένα παιδί που ξέρεις ότι η μάνα του δεν είναι κάποια τυχαία... Όσο για τον Στράτο και τα ελαφρυντικά που του δίνει, δεν ξέρει ότι ο Στράτος έχει πράγματι κάποια αισθήματα για την Ρεγγίνα, άλλωστε στο να την τουμπάρει αυτός είναι σπεσιαλίστας.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΩΡΑΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΡΕΓΓΙΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΙΑ.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΛΟΓΙΚΑ.ΕΠΑΘΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΚ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΟΠΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ, ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΥΡΕΤΑΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

 

http://clubs.pathfinder.gr/iro_loupi

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε το σημερινό επεισόδειο;

Μπράβο στην Ρεγγίνα τελικά πρόλαβε τελευταία στιγμή και πήρε το μωρό της!

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε το σημερινό επεισόδειο;

Μπράβο στην Ρεγγίνα τελικά πρόλαβε τελευταία στιγμή και πήρε το μωρό της!

Pos to phre piso :fool: ;

Parakoloythhsa to epeisodio mexri th skhnh poy o Stratos fernei thn korh toy mesa sto spiti toy.

Link to comment
Share on other sites

Για το σημερινό επεισόδιο στο τέλος ο Αγγελος μαζί με την Ρεγγίνα αφου πάνε στο μαιευτήριο και μαθαίνουν οτι ο Στράτος τους πρόλαβε πάνε κατευθείαν σπίτι του. Εντωμεταξύ ο Στράτος αναγκαστηκά δεν μπορούσε να φύγει γιατι περίμενε να ερθεί μια νταντά που είχε συμφωνήσει με έναν φίλο του όμως η νταντά καθυστέρησε και έτσι όταν του χτύπησαν την πόρτα ο Στράτος νόμιζε ότι θα ήταν η νταντά και έτσι άνοιξε όμως ήταν ο Αγγελος με την Ρεγγίνα και δυο τρεις μπράβους και τον ακινητοποιήσανε και έτσι η Ρεγγίνα πήρε το παιδί. Μπράβο Ρεγγίνα!

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω δεν ειμαι μόνο εγώ που βλέπω τη "Βέρα" :)

 

Για εσας που την αποκαλείτε τηλεσκουπίδι, πολυ απλά μην την βλέπετε, υπάρχουν κι αλλα κανάλια.

 

Την παρακολουθώ από το πρώτο επεισόδιο και ακόμα με κρατάει σε αγωνία.

Αυτό το λέω επειδή συνήθως βαριέμαι ευκολα και συχαινομαι τα σήριαλ-ταινίες που ειναι προβλέψιμα και ξέρω τι θα γίνει.

 

Να πω τώρα και τη γνώμη για το τι θα γίνει στο τέλος? Ο Στράτος και η Ρεγγίνα ειμαι σίγουρη ότι θα ειναι μαζί και θα μεγαλώσουν μαζί την κόρη τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για εσας που την αποκαλείτε τηλεσκουπίδι, πολυ απλά μην την βλέπετε, υπάρχουν κι αλλα κανάλια.

 

 

Δεν απευθύνομαι σε σένα maggie_25,απλά παίρνω αφορμή:

Οποιος έχει κάποια πεποίθηση ότι είναι σκουπίδι η συγκεκριμένη ή αλλες εκπομπές,ας ανοίξει νέο θέμα και ας την εκθέσει εκεί.Το να «ενοχλεί» όσους ενδιαφέρει το εκάστοτε θέμα είναι απαράδεκτο.Τα σχετικά μηνύματα στο παρών και σε άλλα θέματα που παρατηρείται αυτή η τακτική,θα αφαιρεθούν σύντομα.

 

Συνεχίστε :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο nelly γειά στο στόμα σου να επιβληθεί και τάξη εδώ μέσα!:D

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

 

Να πω τώρα και τη γνώμη για το τι θα γίνει στο τέλος? Ο Στράτος και η Ρεγγίνα ειμαι σίγουρη ότι θα ειναι μαζί και θα μεγαλώσουν μαζί την κόρη τους.

Μακάρι να γίνει έτσι πολύ θα χαρώ αλλά προς το παρόν δυστυχώς δεν το βλέπω ειδικά τώρα που η Ρεγγίνα θα παντρευτεί τον Άγγελο... τρέχα γύρευε.

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

Eίδα εχθές το διαφημιστικό και επαθα την πλάκα μου...:wacko:

 

Φιλιούνται ο Στράτος με τη Ρεγγίνα ή εμένα τα μάτια μου κάνουν πουλάκια???

 

Μήπως το φαντάζεται κάποιος απο τους δύο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίδα εχθές το διαφημιστικό και επαθα την πλάκα μου...:wacko:

 

Φιλιούνται ο Στράτος με τη Ρεγγίνα ή εμένα τα μάτια μου κάνουν πουλάκια???

 

Μήπως το φαντάζεται κάποιος απο τους δύο?

λες? αν δεν το φαντάζεται κάποιος , τότε υπάρχει ανατροπή στο σενάριο, καθότι δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στην περίληψη που είχαν βάλει στο σάιτ του μέγκα την περασμένη βδομάδα για σήμερα :X

Link to comment
Share on other sites

Eίδα εχθές το διαφημιστικό και επαθα την πλάκα μου...:wacko:

 

Φιλιούνται ο Στράτος με τη Ρεγγίνα ή εμένα τα μάτια μου κάνουν πουλάκια???

 

Μήπως το φαντάζεται κάποιος απο τους δύο?

Το είδα και εγώ αυτό το τρέιλερ και έμεινα κόκαλο και πιστέυω πως αυτή η σκηνή γίνεται στην πραγματικότητα αφού από οτι ακούγεται τον Στράτο τον πονάει κάπως αυτή η ιστορία με τον γάμο της Ρεγγίνας και του Άγγελου. Τι να πω μάλλον θα παρασύρθηκε πάλι το πουλάκι μου! :D

Εις τον αφρό της θάλασσας ο Μπούς κοιμάται

σας παρακαλώ έσας κύματα στον πάτο να τον πάτε!!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να άλλαξαν το σενάριο , λόγω της δημοσκόπησης που έχουν κάνει στο http://www.megatv.com/verastodexi

 

to 87 % θέλει να διαλέξει την ρεγγίνα :D

Link to comment
Share on other sites

Ε μα έλεος πια! Επρεπε να τους το πει η δημοσκόπηση??? Τόσο καιρο που τους το λέω και χτυπιέμαι μπροστά από την τηλεόραση δεν με ακούνε??
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε, όχι παιδιά, δε συμφωνώ!!!! ποια είναι πια αυτή η Ρεγγίνα, μου έχει τσακίσει τα νεύρα...τη Ρεγγίνα η Έλσα, τη Ρεγγίνα η Κλαίρη, τη Ρεγγίνα ο Άγγελος, τη Ρεγγίνα ο Αμιράς, τη Ρεγγίνα και η αδερφή μου.... - τη Ρεγγίνα και ο Στράτος;;; δηλαδή έγκωσα που λένε.... για όνομα... η Δώρα που έχει περάσει των παθών της τον τάραχο στο πηγάδι...... - τη ξέρετε τη συνέχεια....

πολύ τη χάρηκα που της τα'χωσε μια μέρα, άντε να ξυπνήσει κι αυτή λίγο να τους πάρει λίγο παραμάζωμα γιατί αυτή η ηρωποίηση της Ρεγγίνας πολύ με κούρασε.... τι το συγκλονιστικό έχει πια για να την έχουν όλοι από κοντά, τις έχει κάνει κι αυτή τις κουτσουκέλες της... μου θυμίζει παλιά, για όσους ζούσαν τότε, που μαλώναμε με τις φίλες μου αν είναι καλύτερη η Μπρουκ ή η Τέυλορ στην Τόλμη και Γοητεία για τον Ριτζ.... (για να μη μείνουν απορίες ήμουν με τη Μπρουκ - αυτή κι αν είχε κουτσουκέλες βέβαια...)

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

lisa η επιθυμία σου έγινε πραγματικότητα... Σήμερα η Έλσα της τα 'χωσε χοντρά της Ρεγγίνας.:p

 

ναι, ναι... το είδα....και το καταχάρηκα!!! ειδικά εκεί που της είπε η Ρεγγίνα...κορίτσι μου, μ'αυτό το υφάκι και της απάντησε η Δώρα...αααχ.... περιττό να σας πω ότι το σαλόνι χωρίστηκε σε 2 στρατόπεδα γιατί η αδερφή μου είναι με την άλλη.... ζω ένα δράμα... έτσι;...

αλλά τι κακίστρω.... το είδατε το τέλος... "η Δώρα θα μείνει εδώ" και να στάζει το μάτι δηλητήριο.... α πα πα πα....

καλά τον Στράτο δεν το σχολιάζω έτσι.... δεν υπάρχουν λόγια.... ένας παραχαράκτης μας λείπει για να πάμε μπροστά σ' αυτή τη ζωή.... αυτό έχω καταλάβει τελικά....αχ!!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...