Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα παλι!!!

Καταφερα και εγω να φλασαρω το κινητακι μου και πραγματικα ηταν πολυ ευκολο!!!:)

Ερωτησει πιο ειναι το καλυτερο apps manager???Για να μπορεσεις να βαλεις εφαρμογες ποιος ειναι ο ευκολοτερος τροπος???

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Θα ηταν πολυ σεβαστο προς το πρωσοπο του αν καποιος που εχει χρονο και γνωριζει να κανει μια καλη σουμα ως στανταρ κινησεις που πρεπει καποιος να ακολουθησει μετα απο το φλασαρισμα για να περασει χρισημες εφαρμογες και themes :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν νομιζω οτι υπαρχουν καποιες στανταρ κινησεις μετα το φλασαρισμα του κινητου.Απλα πηγαινεις στο site: http://www.motorolafans.com και μεσα απο το forum βρισκεις ολες τις εφαρμογες που υπαρχουν και απο κει και περα διαλεγεις αυτες που νομιζεις οτι σου ταιριαζουν
Link to comment
Share on other sites

Ναι. θα χρειαστει αυτα τα αρχεια (pskn/skn κ.ο.κ) να τα ανοιξεις ή με το theme ή με το skin (προγραμμα στο κινητο) και θα ακουσεις μεσ'απτο κινητο μια γυναικια φωνη: "installation complete"

Υστερα περιμενεις λιγο και επαννεκινει μονο του το κινητο, αλλιως το κανεις χειροκινητα.Υστερα το θεμα σου ειναι εγκατεστημενο!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

nai ego rotao me pio programa tha to kano egatastasi giati exo bali kai to them instal kai to skin instal alla otan ta trexo den bgeni topota akoma kai otan trexo ta arxia pskn mou bgazi oti den eiparxi simbato programa gia na trexoune separakalo poli pesmou tin akribi diadikasia ean den bariese nase kalla file pados
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 2 πτροραμματα που μ ειπες ειναι!! αλλα τα βαζεις να ανοιχθουνε ,τα αρχεια, με αυτα τα 2 και υστερα περιμενεις μεχρι να ακουσεις μια γυναικια φωνη να λεει: "installation complete" !! Μετα περιμενεις κανεις και τα υπολοιπα αρχεια (οσα εχουν μεινει) και θα κανει μονο τ επανεκινηση.αν δεν κανει καντο χειροκινητα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

loipon afto apefthinete ston macnick vasika. ola kala kai ola oraia ginete na perasoume kapia entoli oste otan klinei to kapaki na ta klinei ola kai na "midenizi" giati px pernw til klino to kapaki klinei h grami otan anigo to kapaki iparxei akoma to o arithmos sximatizmenos h epafi analago kai thelei na to paw egw pisw kathe fora xeirokinita...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό σου τυχαίνει και με τα αρχεία, όταν μπαινεις και κλείνεις το καπάκι!!

Προσωπικά δεν έχω βρεί κάτι, αν και ψάχνω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πωσ γινεται να προσθεσουμε και αλλους χαρτες?Δηλαδη οταν θελω να περασω και αλλες περιοχες πρεπει να επιλεγω στο http://www.mapcacher.com/ και τις προηγουμενες που εχω?η απλα βαζω τα καινουρια αρχεια στο ηδη υπαρχον MGMapsCache?
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα το Α1200 πριν μια εβδομαδα απο το Πλαισιο.Προχτες , μιας και ελειπα για διακοπες ,ανοιξα το κουτι και διαπιστωσα πως δεν υπηρχε η γραφιδα :X!Αν ειναι δυνατον σκεφτηκα και επισκεφθηκα το καταστημα οπου ο υπαλληλος μου ειπε πως ειναι παραξενο και θα παραγγειλει μια και θα την ειχε σημερα.Τελικα η γραφιδα θα υπαρχει απο βδομαδα και εγω θα πρεπει να περιμενω την γραφιδα για να φυγω για διακοπες :mad: Θα ηθελα να συμπληρωσω πως το κουτι δεν ηταν σφραγιμεενο οταν το παρελαβα αλλα δεν μου φανηκε περιεργο καθως ο υπαλληλος αντεγραψε εναν κωδικο που βρισκοταν στην συσκευη.
otheosadis
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αγορασες μεταχειρισμενο ming ειναι αυτα που βαζουν στην βιτρινα!!!

Παντως που στο καλο το βρηκες δεν μπορω να καταλαβω πριν 2 βδομαδες εψαχνα ολα τα πλαισιο της αθήνας και τιποτα το εκανα και παραγγελια μεσω internet και μετα απο 4 μερες με πιραν και μου ειπαν πως δεν εχουν κομματια αλλα εψαξα στο skroutz και το βρηκα στο site του γερμανου με 199!Αφου πηγα στο καταστημα μου λεει το παλικαρι πως δεν το ειχε του λεω σε καποιο αλλο καταστημα και περνει και ειχαν μεινει μολις 2 κομματια στα κεντρικα!παω και εκει αφου τους ειχε πει να το κρατησουν στο ονομα μου και βλεπω τιμη 310 μενω μ@#@#@ς του λεω η τιμη ειναι 199 στο site και μου λεει μετα απο ψαξιμο πως ναι!!αν ειχαν τιμη στην ταμπελα 199 δεν θα υπηρχε ουτε εκει!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω και μαλλον το απευχομαι...:worry: Το κινητο το ειχα αγορασει πριν τρεις βδομαδες αλλα περιμενα την φορητοτητα για να το παραλαβω.Το κινητο ηταν αγρατζουνιστο με τις ζελατινες του και ολα τα αξεσουαρ σφραγισμενα στο κουτι.Μια ερωτηση:Το κινητο αυτο δεν εμπεριεχει καποια καρτα μνημης οπως καποια αλλα κινητα Motorola;Επισης στο κουτι υπαρχουν μονο ενα εγχειριδιο,ενας οδηγος γρηγορης εκκινησης και ενα αλλο φυλλαδιο - Θα επρεπε να υπαρχει και κατι αλλο;Ρωταω γιατι εχω φοβηθει:blink:
otheosadis
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρισε το παντως με την μια μην το σκεφτεσαι:) :) :lol: :lol: :happy:

νομιζω πως γενικα αμα χασεις την γραφιδα πουλανε και ξεχωριστα με 5 ευροπουλα!!!

 

Παιδια υπαρχει καποιο πργραμμα με το οποιο να μπορεις να κανεις συντομευσεις φακελον???Γιατι μου την εχει σπασει καθε φορα για να μπαινω στον φακελο με την μουσικη μου να κανω ολοκληρη διαδρομη!!!

 

To Εkoncole τι ακριβος κανει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις :)Ναι CD υπηρχε αλλα το ξεχασα...Το θεμα δεν ειναι το κοστος της γραφιδας αλλα δεν ειναι ωραιο να ανοιγεις το κουτι του ολοκαινουργιου κινητου σου και να ανακαλυπτιες πως λειπει η γραφιδα :O Και ημουν ετοιμος να αρχισω τα παιχνιδια με το κινητο και τελικα ξενερωσα:confused:
otheosadis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις :)Ναι CD υπηρχε αλλα το ξεχασα...Το θεμα δεν ειναι το κοστος της γραφιδας αλλα δεν ειναι ωραιο να ανοιγεις το κουτι του ολοκαινουργιου κινητου σου και να ανακαλυπτιες πως λειπει η γραφιδα :O Και ημουν ετοιμος να αρχισω τα παιχνιδια με το κινητο και τελικα ξενερωσα:confused:

 

ελα μωρε αξιζει τον κοπο 49 ευροπουλα λιγοτερα απο μενα εδωσες

 

Παρε οδοντογλιφιδα μια χαρα την κανει την δουλεια της lol

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το Α1200e της Motorola (πλέον η τιμή του είναι προσιτή!) και συναντώ ένα πρόβλημα στη φόρτισή του. Το κινητό φορτίζει μια χαρά από το φορτιστή του όπως και από τη θύρα USB του PC μου, αφού όμως πρώτα εγκαταστήσω τους drivers του (WinXP).

 

Ήμουν βέβαιος πως θα φόρτιζε και σε ένα φορτιστή USB που χρησιμοποιώ στο αμάξι (5 Volt DC και τα πάντα ίδια). Κι όμως! Το κινητό, αν και "αντιδρά" με το που το συνδέω στη μπαταρία του αμαξιού (λέει ότι κάποιες λειτουργίες θα είναι απενεργοποιημένες στη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης USB), αρνείται να φορτίσει. Δηλαδή, η ένδειξη μπαταρίας στην οθόνη του κινητού μου δεν αναβοσβήνει.

 

Μήπως πρέπει να αλλάξω τη λειτουργία USB του κινητού μου (π.χ. να το βάλω να λειτουργεί σαν modem); Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Θα το εκτιμούσα... :rolleyes:

 

edit: έκανα λίγο research (και το φιλοσόφησα λιγάκι) και κατα 99% είναι θέμα φορτιστή. Απλά το mini-usb βύσμα έχει 5 pins, ένα παραπάνω από το κλασικό usb. Αυτό το pin χρησιμεύει για cable detection. Φαντάζομαι πως οι απλοί generic USB φορτιστές που χρησιμοποιούν καλώδιο "απλό USB σε mini-USB, άρα από 4 σε 5 pins" δεν χρησιμοποιούν αυτό το pin ενώ θα έπρεπε κι ενώ το κινητό το ελέγχει για cable detection. Ενώ ο κλασικός motorola φορτιστής φυσικά, δίνει τάση σε αυτό τo pin. Κάποια στιγμή, όταν βρω χρόνο, θα αρπάξω το πολύμετρό μου για να το επιβεβαιώσω! Εκτός από το να κάνω πατέντα στο καλώδιο USB που έχω, υπάρχει άραγε καμία πιο "καθαρή" λύση; Γνωρίζει κανείς οτιδήποτε;

 

edit: ακόμη λίγο research και τελικά κατάλαβα ότι δεν αξίζει τον κόπο να μπεις στην διαδικασία να αγοράσεις αντιστάσεις και να πλακώσεις το καλώδιο με το κολλητήρι. Υπάρχει τρόπος που εξηγείται αναλυτικά εδώ -->

 

http://pinouts.ru/CellularPhones-A-N/razrv3_charger_pinout.shtml

 

Απλά όμως δεν αξίζει τον κόπο και είναι προτιμότερο να αγοράσεις ένα Motorola USB car charger για αυτό το σκοπό (από το ebay ειδικά είναι κούτρα) :D

 

Thanks for nothing guys αλλά το έλυσα μόνος μου.

Φαντάζομαι κι άλλοι θα είχαν αυτή την απορία!

Link to comment
Share on other sites

διαβασα στο motorolafans οτι το νεο κινητο της motorola το A1600 χρησιμοποιει την ιδια πλατφορμα με το Α1200.

Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μπορουν οι εφαρμογες του Α1600 να φορτωθουν στο Α1200.

Ηδη εχει βγει η καινουργια εκδοση του opera, του pixelviewer και του media player(που εχει πολυ περισσοτερους codecs)

οποιος θελει ας ριξει μια ματια στο motorolafans.com

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, κατεβάζω και εγκαθιστώ τώρα!!! (Τον opera δεν βρηκα μέχρι στιγμής αλλά που θα με πάει :P)

Edit: τον βρήκα και τον opera, και επίσης βρήκα και καινούριο Mediaeditor.

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

αν πας στο motorolafans.com θα το βρεις πολυ ευκολα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι και εγώ κάτοχος του Α1200e!!!

Έκανα τον οδηγό flashing+modding για motorola A1200e,

κατάφερα επιτελούς να βάλω και το MPKG_A1200 και το smartasst2_3_549

αλλά πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά...

1.Δε μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα στην κάρτα μνήμης

(ενώ του βάζω να κάνει install στην mmc δεν ξέρω που τελικά γίνεται)

στην κάρτα πάντως δεν δημιουργείται κανένα αρχείο ούτε φάκελος...κενό....

2.πάω αρχεία-τηλέφωνο-προγράμματα και σε όλους τους φακέλους του τηλεφώνου

και δεν δείχνει κανένα πρόγραμμα ούτε προεγκαταστημένο ούτε εγκατεστημένο

Τελικά που είναι τα προγράμματα???

ΠΏΣ ΘΑ ΚΆΝΩ πχ το gmmaps εγκατάσταση στην κάρτα????

Link to comment
Share on other sites

1.Δε μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα στην κάρτα μνήμης

(ενώ του βάζω να κάνει install στην mmc δεν ξέρω που τελικά γίνεται)

στην κάρτα πάντως δεν δημιουργείται κανένα αρχείο ούτε φάκελος...κενό....

2.πάω αρχεία-τηλέφωνο-προγράμματα και σε όλους τους φακέλους του τηλεφώνου

και δεν δείχνει κανένα πρόγραμμα ούτε προεγκαταστημένο ούτε εγκατεστημένο

 

Στο μενού δεν εμφανίζονται τα προγράμματα για εκτέλεση? Τα αρχεία της εγκατάστασης στην κάρτα μνήμης μπαίνουν στον φάκελο .system που είναι κρυφός φάλελος. (Αν δεν ξέρεις πως να τον δείς πες μου να σου εξηγήσω).

Τέλος τι προγράμματα κάνεις εγκατάσταση (pgk ή jar - java?)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε χρήστη xalibas χίλια ευχαριστώ!!!

Η ερώτηση μου αφορούσε για το αρχείο gmaps.jar .Τελικά εκεί μέσα ήταν.

Έχεις ασχοληθεί καθόλου με το google maps of-line?

Έχω βάλει τα πάντα,μου δείχνει το χάρτι αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη,

υπάρχει δυνατότητα καθοδήγησης και πλοήγησης με φωνητικές εντολές?

Γνωρίζει κανείς?

Επίσης κάτι άλλο,πώς ξέρω αν έχουν ενεργοποιηθεί τα mms?

Σύνδεση έχω και στο άλλο κινητό ήταν ενεργά.

Τέλος ξέρει κάποιος κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης για το A1200e???

που να δουλεύει με bleutooth gps δέκτη?όπως το Garmin ας πούμε.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

και ειδικά εσένα φίλε xalibas για την γρήγορη απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

1.αυτο με το VFlive νομιζω θα το περιμενεις για πολυ.Η wind εχει αυτο το προγραμμα κοντα στα 2χρονια αν δεν κανω λαθος.

2.οι χαρτες στους οποιους αναφερομαστε δεν απαιτουν συνδεση του τηλεφωνου στο ιντερνετ

3.εχεις ανοιχτα πολλα προγραμματα και βγαζει memory full

 

καλησπερα παιδια.

φιλε macnick αφου κανω enable το swap απο οποιοδηποτε προγραμμα και φυσικα το δημιουργησω πρωτα με χωρητικοτητα 128mb, πολυ απλα οταν παω στο task manager δεν βλεπω καμια διαφορα στην μνημη που χρησιμοποιουσε το κινητο πριν με μετα το enable.

με λιγα λογια, δυστυχως δεν φαινεται να δημιουργειται καθολου swap στην microSD.δεν νομιζω να χρειαζεται τιποτε παραπανω απο το να κανω install το MySwap ή το MLauncher και να δημιουργησω το Swap?

 

p.s δεν ειχα κανενα προγραμμα ανοιχτο.!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...