Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα με ποιον μιλάω;

Για τον alfa: ανοιξε το λινκ που εχει στην υπογραφη μου.

? Αυτο που εχει στο λινκ σου τα εχω κανει...

εγω λεω να του περασω το Android!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

? Αυτο που εχει στο λινκ σου τα εχω κανει...

εγω λεω να του περασω το Android!

 

Βρηκες τι πρεπει να κανεις?

Ρε macnick, εχεις κανα giude να μας δωσεις για Android?

Ερωτήσεις για Android:

1) Αλλάζεις οριστικά απο ezx platform σε android?

2) Εχεις την ικανοτητα να μπαίνεις και στα 2? (multi-bood?)

 

Γενικά, μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου τι ακριβως παίζει?

 

tnx , αν ασχοληθεις ρε συ!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα. Ο macnic μιλούσε για τον realife_1 που του κόλλησε το κινητό και όχι για το android.

Το android απ' ότι έψαξα για το Α1200 είναι ακόμη σε πολύ αρχικό στάδιο. Πρέπει να περιμένουμε λιγάκι, ή όποιος έχει όρεξη να το ψάξει καλύτερα ή εδώ αν ενδιαφέρεται κανένας, ή στο motoralafans...

Εγώ έχω όρεξη αλλά όχι χρόνο αυτή την περίοδο τελειώνω την πτυχιακή μου. Αλλά στα διαλλείματα :P

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις 2 επιλογές.

Η 1η να φλασαρεις το 2ο αρχειο οπου θα χαθουν τα παντα.

Η 2η να περιμενεις να φτιάξω ενα ειδικο αρχειο που θα το φλασαρεις και θα χασεις οσο το δυνατον λιγοτερα.

Το θεμα ειναι ομως οτι αυτη τη στιγμη δεν εχω υπολογιστη οποτε πιθανον πρεπει να περιμενεις μεχρι το σαββατοκυριακο.

Αν θυμαμαι καλα τα θεματα αποθηκευονται στο /ezx_user ,ξερεις αν ισχυει αυτο?

macnick,ας το πρσπαθησουμε για την 2η περιπτωση το σ/κ.

Mε το 2ο αρχειο το'χα σκεφτει κ εγω αλλα παιζουν αριθμοι που δεν θελω να χαθουν.

Δεν ειμαι σιγουρος για τα θεματα στο /ezx_user,καπου τα ειχα συναντησει αλλα δεν το συγκρατησα, με xptools ευκολα βρισκεται σε καποιο ming που λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ερωτήσεις

1. Το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζει το Bluetooth handsfree με το που το ανοίγω ενώ το έχω κάνει αυτόματη ενργοποίηση πρέπει να πάω να ενεργοποιήσω το bluetooth του τηλεφώνου και μετά να το δει. Και στις ρυθμίσεις το έχω ενργοποιήσει αλλά μετα από λίγο κλείνει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνων να αναγνωρίζει απ εθυείας το handsfree το bluetooth?

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε φωνητική κλήση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Φιλε realife δεν μπορω να σου πώ με σιγουρια οτι θα σωσουμε τις επαφες.

η μνημη του κινητου αποτελειται απο το ezx_user και απο το ezxlocal.

Εμεις θα σβησουμε οτι εχει το ezx_user μονο.

Μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογη για telnet;

Μηπως μπορεις να θυμηθεις σε τη mode ειχες τη usb;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Φιλε realife δεν μπορω να σου πώ με σιγουρια οτι θα σωσουμε τις επαφες.

η μνημη του κινητου αποτελειται απο το ezx_user και απο το ezxlocal.

Εμεις θα σβησουμε οτι εχει το ezx_user μονο.

Μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογη για telnet;

Μηπως μπορεις να θυμηθεις σε τη mode ειχες τη usb;

macnick ας σβησουμε το ezx_user κ οτι γινει (αρκει να εχει τα themes μεσα)

εφαρμογη για telnet δεν εχει μπει,

το usb ηταν σιγουρα στην μαζικη αποθηκευση.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ερωτήσεις

1. Το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζει το Bluetooth handsfree με το που το ανοίγω ενώ το έχω κάνει αυτόματη ενργοποίηση πρέπει να πάω να ενεργοποιήσω το bluetooth του τηλεφώνου και μετά να το δει. Και στις ρυθμίσεις το έχω ενργοποιήσει αλλά μετα από λίγο κλείνει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνων να αναγνωρίζει απ εθυείας το handsfree το bluetooth?

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε φωνητική κλήση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

 

1. Περιπλοκα τα γραφεις, anyway. Ακου τι πρεπει να κανεις:

Κλείνεις το bt handsfree σου, και απο το κουμπι που το ανοιγεις, το πατας συνεχομενα ( κοντα στα 10") μεχρι να αναβοσβησει το φωτακι, ή εστω μεχρι να γινει ενεργο/ εμφανισημο , απο ΟΛΑ τα κινητα!Αφου ενεργοποιεις με αυτον τον τροπο το bt σου, πηγαινεις στο κινητο, και ενεργοποιεις τα bt, υστερα κανεις ανιχνευση, οπου βρισκει το bt σου!! το συνδεεις με pass (0000, συνηθως) και λειτουργει! (Το bt handsfree θα το πατας μεχρι να γινει ανιχνευσημο απο το κινητο)

 

Νομιζω σε καλυψα! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

φιλε realife δυστηχως δεν εχω καταφερει να βρω καλο internet.

οποτε θα σου δωσω οδηγιες πως θα το φτιαξεις μονος σου.

καταρχην κατεβαζεις αυτο :

http://www.motorolafans.com/forums/attachments/firmware-development/14045d1225477027-ezxcodec-editing-ezx-based-cellphones-firmware-windows-environment-ezxcodec_1_3_5.7z.zip

Αν δεν μπορεις να το ξεζιπαρεις http://www.7zip.org

μετα κατεβαζεις αυτο : http://rapidshare.com/files/75944007/R541_G_11.52.12R_F4_greek_by_macnick_.rar.html (ειναι το αρχειο 2 του οδηγου)

τρεχεις το ezxcodec.exe , επιλεγεις english κανεις μεγιστοποιηση το παραθυρο και βλεπεις κατι τετοιο:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/606254

πατας το κουμπακι που εχω σημαδεψει με 1 και στο αναδυομενο επιλεγεις ενα φακελο.βαλε την επιφανεια εργασιας για να μην ψαχνεσαι.

μετα πατας το 2 και επιλεγεις το R541_G_11.52.12R_F4_greek_by_macnick_.sbf

μετα πατας το 3 και κανεις extract.περιμενεις λιγο να ολοκληρωθει.οποτε βλεπεις απο κατω εχει γεμισει σειρες με γραμματα-καμια εικοσαρια,οχι οπως αυτο που δειχνω εδω.

μετα πας απο κατω στο 4 και ξετικαρεις τα παντα εκτος απο το RDL3 και ενα CG το οποιο εχει μεγεθος 6 mb ειναι το CG34 ή το CG35 ή το CG36.δεν θυμαμε πιο ειναι αυτο που θυμαμε ειναι οτι ειναι 6 mb.θα πρεπει οπωσδηποτε να εχεις ξετσεκαρει το cg με μεγεθος 8 mb.οποτε τωρα εχεις τσεκαρισμενα μονο 2 πραγματα.το RDL3 και το CG με τα 6 mb.

μετα πατας το κουμπακι 5 και στο παραθυρακι που βγαινει επιλεγεις που θελεις να μπει το τελικο αρχειο καθως και το ονομα του π.χ. ezx_user.sbf (οπωσδηποτε .sbf)

και μετα πατας το compile στο 6

αυτο ηταν

πας και βρισκεις το .sbf αρχειο συμφωνα με τις παραμετρους που ορισες στο 5.

θα πρεπει να ειναι γυρω στα 12 mb.

φλασαρεις με αυτο το αρχειο κατα τα γνωστα.προσοχη πρεπει να το βαλεις χειροκινητα σε flashing mode-με το συνδιασμο των κουμπιων.

μας λες τι εγινε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχην macnick σ'ευχαριστω για ολο το πακετο που εφαγες να φτιαξεις το manual.

Respect κ για ολη τη δουλεια που εχεις ριξει σ'αυτο το topic.

 

Στο θεμα μας τωρα αν δουλεψε το ολο πραγμα η οχι.

Δυστυχως δεν σωθηκαν επαφες ουτε sms μετα το φλασαρισμα του καινουριου αρχειου.

Ευτυχως το τηλ. λειτουργει κ παλι μια χαρα οπως πρωτα(σβησαμε τον φακελο με το μπλοκαρισμενο theme).

Με τον καταλογο εκανα μια ανακτηση απο το σχετικα πιο προσφατο backup που ειχα(4 μηνες back).

Τα πραγματα εγιναν ακριβως οπως τα περιγραφεις στο manual,τσεκαρισμενα εμειναν τα 2 αρχεια

RDL3 κ CG35(η 34 δεν θυμαμε πιο ακριβως,με μεγεθος παντως 6mb περιπου),3-4 λεπτα υποθεση,το flashαρισμα ok.

Τι εφταιξε πιστευεις?

Κ παλι thanks ρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε, το κινητο εχει μια μνημη flash γυρω στα 90 mb που ειναι χωρισμενη σε καμια 10αρια περιπου κατατμησεις.Οταν φλασαρεις γραφεις απο την αρχη αυτες τις κατατμησεις(βεβαια οταν φλασαρεις γραφεις και μια αλλη μνημη που εχει να κανει καθαρα με τη λειτουργια της συσκευης σαν κινητο- δηλαδη με την επικοινωνια με την κεραια κλπ)

καθε κατατμηση γραφετε απο ενα code group -CG- ας πουμε το ezx_user αντιστοιχει σε μια κατατμηση που γραφετε απο το συγκεκριμενο cg

Εκτος απο το ezx_user και ezxlocal ολες οι αλλες κατατμησεις τροποποιουνται μονο με φλασαρισμα(βεβαια υπαρχουν κατι κολπακια που μπορεις να αλλαξεις ολοκληρο code group μεσα απο το κινητο)

Στο ezx_user και στο ezxlocal γραφονται ολα τα δεδομενα του χρηστη(εαν βεβαια υπαρχει και καρτα μνημης μπορουν να γραφτουν και εκει.) δηλαδη οι αλλαγες των ρυθμισεων, τυχον φωτογραφιες τραγουδια κλπ.

Ουσιαστικα εμεις δηλαδη καναμε format το ezx_user μονο.Ηλπιζα οι επαφες να γραφονται στο ezxlocal(ή και στα 2),ομως τελικα δεν ειναι ετσι.Οι επαφες γραφονται μονο στο ezx_user οποτε χαθηκαν.Οστωσο οτι ειχες στη μνημη του κινητου-δηλαδη αυτα που φενονται στο file explorer του κινητου σωθηκαν γιατι βρισκονταν στο ezxlocal.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

1. Περιπλοκα τα γραφεις, anyway. Ακου τι πρεπει να κανεις:

Κλείνεις το bt handsfree σου, και απο το κουμπι που το ανοιγεις, το πατας συνεχομενα ( κοντα στα 10") μεχρι να αναβοσβησει το φωτακι, ή εστω μεχρι να γινει ενεργο/ εμφανισημο , απο ΟΛΑ τα κινητα!Αφου ενεργοποιεις με αυτον τον τροπο το bt σου, πηγαινεις στο κινητο, και ενεργοποιεις τα bt, υστερα κανεις ανιχνευση, οπου βρισκει το bt σου!! το συνδεεις με pass (0000, συνηθως) και λειτουργει! (Το bt handsfree θα το πατας μεχρι να γινει ανιχνευσημο απο το κινητο)

 

Νομιζω σε καλυψα! :)

 

Ευχαριστώ tsoump για την απαντηση αλλά δεν εννοώ αυτό.

το bt το έχει αναγνωρίσει απλα κάθε φορα που το ανοιγω πρεπει να παω να ενεργοποιήσω το bt του κινητού για να το δει, δεν γίνεται δηλαδη αυτόματα.

Στο προηγούμρνο κινητό μου το Κ1 με το που άνοιγα το bt handsfree το κινητο το έβλεπε χωρις να χρειάζεται να μπω στο κινητο και να ανοίξω το bt, γινόταν αυτόματα η αποδοχή.

 

Και να ξαναθέσω την 2η ερώτηση μου μήπωε ξέρετε

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε φωνητική κλήση από το bt handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. :)

 

Διαβασα μερικες σελιδες του θεματος και αρχισα να σκεφτομαι να το αγορασω. Ακομη τιποτα δεν ειναι σιγουρο! Εαν τελικα το αποφασισω θα πρεπει να προσεξω κατι?

 

Ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μας να εχουμε ενα moderator στη παρεα μας.

σχετικα με αυτο που ρωτας θελω να σου πώ οτι ειναι ενα πολυ καλο κινητο με δυνατητες smart phone απλα εχει το μειονεκτημα οτι δεν υπαρχουν εφαρμογες εκτος απο αυτες που εχει αρχικα το κινητο και καποιες αλλες που εχουν φτιαξει καποιοι χρηστες με καλες γνωσεις προγραμματισμου και πολυ μερακι.βεβαια υπαρχουν και οι εφαρμογες java.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

απλα εχει το μειονεκτημα οτι δεν υπαρχουν εφαρμογες εκτος απο αυτες που εχει αρχικα το κινητο και καποιες αλλες που εχουν φτιαξει καποιοι χρηστες με καλες γνωσεις προγραμματισμου και πολυ μερακι.βεβαια υπαρχουν και οι εφαρμογες java.

Οι οποίες εφαρμογές είναι πόλλες, με πολλές δυνατότητες και φυσικά σε έναν κόσμο open source, δωρεάν!!! :)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια!

Μονο αν περασεις το fw του macnick θα αποκτησει ενδιαφερον το κινητακι... αλλιως, @@ !

Επισης, αν ψαχνεις για design, σε καλο μερος εισαι, αλλα αν ψαχνεις απο μπολικες δυνατοτητες επεσες εξω!:O

Αρνητικα, ειναι η ελειψη wi-fi, gps , τα 2mpxl, flash ....

Καταλλα θα σε ικανοποιησει σιγουρα το λογισμικο του, και οι .pkg εφαρμογες!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το φλασάρω, κατέβασα το αρχείο rsdlite, έπειτα το ανοίγω και μου βγάζει αυτό: Τhe setup files are corrupted. Please obtain a new copy if the program.

Γιατί??

Link to comment
Share on other sites

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

To δοκήμασες κιόλας μήπως??????????? ;):happy:

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το παλευω....

ακρη δεν εχω βγαλει ακομη! περιμενω απο ενα site να μου δωσουν Link για guide ενα προς ενα! αυτος λεει και περετερω πραγματα, τα οποια ειναι απλα πληροφοριες!

 

Μολις το βαλω θα σας πω εντυπωσεις!

 

 

Υ.Γ. δεν τον εχω τελειωσει ολον τον οδηγο! δεν εχω βρει χρονο! :(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!σημερα μου την βαρεσε και πηγα και αγορασα καινουριο αυτο το υπεροχο κινητο!ξεκινησα να διαβαζω αλλα πολλες οι σελιδες και πολλες και οι αποριες μου(βλεπετε εμαθα με το νοκια ν82)...ουτε καν πως περναω θεματα παιχνιδια και εφαρμογες!επισης μπερδευτηκα με τι εφαρμογες!για να της περασω πρεπει να κανω κατι με το fw του κινητου? αν θελετε και εχετε ορεξη και δεν εχετε κουραστει να απαντατε τα ιδια και τα ιδια βοηθηστε λιγο!το κινητο ειναι ελληνικο
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Ωραια!Καλημερα καταρχην!

Εφαρμογες το κινητο δεχεται κανονικα (java κλπ), απλα εχει μια ιδαιτεροτητα που μπορει να τρεξει και εφαρμογες .pkg οι οποιες δεν ειναι συμβατες με το original fw! Χρειαζονται καποιες ρυθμισεις τις οποιες περιεχονται στο fw του macnick!Ειναι πολυ χρησιμες γιαυτο λεμε κι ολας να περαστει!

Ο οδηγος ειναι αυτός! Μολις τον περασεις ξαναρωτας για τυχον απορια!:)

 

Υ.Γ. κι εδω οι εφαρμογες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

R541_G_11.52.12.R

BP:

R541_G_11.52.12.RBPFI

 

επειδη ειμαι λιγο εως πολυ αμπαλος ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω?επισης να πω οτι το μοτορολα phone tools δεν μπορει να αναγνωρισει το τηλεφωνο...δεν με νοιαζει αν προκειτε μονο για το back up γιατι δεν εχω τιποτα που να μου χρειαζεται!αναμενω απαντηση σας!και κατι ακομα βρηκα ενα τελειο θεμα το οποιο ονομαζεται mfans αλλα πως το περνανε αυτο????ξερω σας πρηζω αλλα ειπαμε αμπαλος....

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια το rsd lite 4.1 apo to path του οδηγου δεν το εκτελει για εγκατασταση!το χτυπαει error the set up files are corrupted.please obtain a new copy of the program θα μπορουσε καποιος να μου δωσει ενα link με το προγραμμα που να ειναι ιδιο ωστε να μπορεσω να ακολουθησω επ ακριβως τις οδηγιες?
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα καταφερα σε ολα...σχεδον!!!!δεν καταφερα να βαλω τον installer διοτι δεν βρηκα τα αρχεια που ελεγε οτι θα βρω μεσα!(δεν ειχα σκοπο να το κανω manual αλλα με τον ευκολο τροπο Lin)! βασικα μεσα στον φακελο QTDownLoad βρισκω μονο το αρχειο SmartAsst.lin το αλλο δεν το βρισκω αν μπορειτε βοηθηστε με να βαλω εναν installerγια να αρχισω να πειραματιζομαι σιγα σιγα...
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...