Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μονο.μονο txt μπορεις να επεξεργαστεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

επειδη ή τα αγγλικα μου ειναι χαλια ή ειμαι εντελως ασχετος(πιθανον και τα 2)

δν μπορω να κανω install στα theme.

δν καταλαβαινω πρεπει να κατεβασω αλλο προγραμμα και μετα τα theme?

και αν το κατεβαζω απο που?

και μετα?το πασαρω στη καρτα μνημης με τη μια η του κανω install απο το pc στη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να καποιος να δωσει καποια λινκ για εφαρμογες και θεματα?
Link to comment
Share on other sites

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Ξερετε αν γινετε να του περασουμε κανα windows mobile λογισμικο??? ευχαριστω!

 

Δηλαδή τί λογισμικό θέλεις να περάσεις? Μπορείς να βρεις κάτι αντίστοιχο, εξαρτάται τι ψάχνεις... Τι το θες?

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αρχιζω ψαξιμο.

 

Καλησπερα μια ερωτηση.Ξερετε αν γινετε να του περασουμε κανα windows mobile λογισμικο??? ευχαριστω!

Αν καταλαβα καλα θελεις να του περασεις λειτουργικο WM... αυτο δεν γινετε γιατι δεν εχει "drivers!" ωστε να μπορει να λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...Και με το Android??ουτε με αυτο??:(

Ευχαριστω πολυ παντως!

Να πω πως το κινητο θα ηταν πολυ καλυτερο αν εχει windows γιατι υπαρχουν 100νταδες προγραμματα εκει εξω παρα για το λογισμικο που εχουμε και σπασμενο και ολας και τα προγραμματα ειναι πραγματικα μετριμενα στα δαχτυλα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος αν ειναι δυνατη η πλοηγιση σε I-mode με το A1200?Πολυ θα με βολευε τωρα που μας τα χαλασε η wind...:rolleyes:
otheosadis
Link to comment
Share on other sites

μια σημειωση:Δεν υπαρχει εφαρμογη που να κανει επεξεργασια σε κειμενα word, exel, pdf, power point.

 

mini-excel , mini-word .jar /.jad !

 

να σας πω, τι επεκτασεις πρεπει αν ειναι για να τα διαβαζει το κινητο? (γτ δεν μ διαβαζει.. ή πρεπει να τα ανοιξω απο το κνητο με καποιο συγκ/νο προγραμμα?)

____________________

Ok... βρηκα το προβλημα: επειδη χρησιμοποιω αλλη εκδοση office (latest, 2007) οι επεκτασεις ηταν διαφορετικς γιαυτο δεν μ το ανοιγε!! ήταν: .docx για π.χ.!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το mini word δεν δινει τη δυνατοτητα επεξεργασιας στο Α1200.

Ενώ το mini exel δεν ανοιγει εγγραφα του υπολογιστη, απλα φτιαχνει ενα φυλλο που ειναι σαν του microsoft exel.Δεν ανοιγει εγγραφα *.xls

 

 

 

Κατι αλλο τώρα.Αγορασα αυτη τη μπαταρια http://cgi.ebay.com/MOTOROLA-BT60-BT-60-OEM-Battery-V360-V325-Nextel-i580_W0QQitemZ400000664139QQcmdZViewItem?hash=item400000664139&_trkparms=39%3A1|66%3A2|65%3A16|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

και απ'οτι βλέπω βελτιώθηκε παρα πολυ.Για να μπει, θελει λιγο κοψιμο απο κάτω και λιγο στριμογμα, αλλα μπαινει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρα και εχω την εντύπωση οτι κρατα πολυ περισσοτερο.Νομίζω οτι η συγκεκριμενη ειναι γνήσια.Προσοχή μήπως παρετε καποια ιμιτασιόν και ειναι χειροτερη απο την κανονική.

Κανονικα δεν ειναι για τοΑ1200.είναι μεγαλύτερη και σε μεγεθος και σε μιλιαμπερώρες (300 mah παραπάνω)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ρε παιδία γιατί "μου έχει φάει τα σωθηκά" :confused: τελευταία. Το έχω ένα χρόνο, flash-αρισμένο φυσικά (macknik global rulez! :p), έχω περάσει - βγάλει διαφόρες εφαρμογές, και τώρα τελευταία τρώει κάτι ψιλό κολλήματα...

Θέλω να του κάνω reset, αλλά πρώτα να κάνω backup sms και επαφές. Περνάω λοιπόν το motorola phone tools, κάνει κάτι μεγαλούτσικα updates και φτάνω στην στιγμή που ζητάει να συνδέσω το κινητό. Ε (σε modem επιλογή φυσικά) το συνδέω και μετά από ώρα μου λέει πως δεν υποστηριζέται... Είχα και παλιά πρόβλημα με το Motorola phone tools, αλλά με κόπο το ξεπερνούσα... Τώρα τπτ...

Έχει υπ' όψην του κανείς τίποτα? Φταίνε τα update? Το κινητό που το θέλει το format του? Ξέρει κανείς καμμία εφαρμογή για backup των επαφών τουλάχιστον? Και τέλος υπάρχει κανένας πιο hard τρόπος για format από το master reset, και master clear? Η είναι το ίδιο, (καθαρίζουν όλα δηλαδή?)

Συγχωρέστε με για το μεγάλο post. Όποια βοήθεια για τα παραπάνω καλοδεχούμενη! ;) THANKS! :)

 

EDIT: Τα κατάφερα τελικά μετά από τόσο ψάξιμο. Πας στην εφαρμογή modem του κινητού και επιλέγεις το modem auto start.

Μία ερώτηση έμεινε λοιπόν, υπάρχει πιο hard fomat από το master reset και master clear???

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , τι γινεται εδω????:blink::blink:

 

 

Ξεκινήστε για πληροφορίες!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

 

ΕDIT:

Μόλις γυρίσω , θα το ξαναψάξω!!!

Δεν έχω χρόνο, για αρχή πάρτε 3 links!

http://www.motorolafans.com/forums/a1200-general-chat/14914-android-instead-ezx-possible.html

http://www.motorolafans.com/forums/android-os/22279-android-0-9beta-sdk-can-run-a1200.html

http://www.motorolafans.com/forums/android-os/21887-porting-andoid-a1200-ming.html

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με το android τι γινεται?

Θελω να το δοκιμασω, αλλα δεν ξερω τι θα προσθεθει, τι θα χαθει, αν θα αλλαξει ολοκληρο το ezx , και τα patch πως εγκαθιστωνται!!!

 

help.!!! tnx!

 

Edit: http://www.motorolafans.com/forums/attachments/android-os/13876d1224517785-porting-andoid-a1200-ming-android-porting-guideline-a1200.pdf εδω ειναι instructions!! λίγο περίεργοι μου κάθονται.... :/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν καταλαβα καλα ειμαστε ακομα σε αρχικο σταδιο και μαλιστα με αρκετες ασυμβατοτητες.

Θελει δουλεια απο γνωστες και υπομονη απο εμας....

Καλο κουραγιο σε οσους ασχοληθουν και ελπιζω να εχουμε συντομα καλα νεα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, δεν βγαζω ακρη!

Δεν γραφει κανενα site αναλυτικα την διαδικασια, και εχω μπουχτίσει!!

Δεν καταλαβα πως συνδέεται η κάθε ενέργεια μεταξύ τους, δλδ, ποτε μπαινουν τα patch,ποτε μπρέπει να μπεις σε boot-mode.. κλπ

Είδα και ενα multi-boot.....

Τεσπα, ακρη δεν εβγαλα.... :O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

macnick παιζει ενα προβλημα

καποια στιγμη χθεσ τσεκαρα καποια θεματα απο το motorolafans,

κανω εγκατασταση ενα μεγαλουτσικο (4.6mb/flame νομιζω)

Τελειωνει εγκατασταση παει να κανει restart κ κολαει στιν αρχικη οθονη στο start up στη φαση που βγαινει το γαλαζιο,στανταρ,γραφικο τις motorola.

Ε απο χθες εκει εχει κολλισει κ δεν ξεκολλαει με τιποτα οσες φορες κ να του εκανα restart,δεν ανοιγει με τιποτα(πρεπει να κολλαει στι φαση που ξεκιναει να φορτωσει το μεγαλο theme).

Στο τελος το flasara με RSDlite κ το (αρχειο 1) σου,οπως ειχα κανει οταν το ειχα αγορασει,παντα με boot mode(γιατι διαφορετικα κολουσε),ειχα την ελπιδα οτι μπορει να κανει reset κ να ξεμπουκωσει..Τιποτα παλι το ιδιο κολαει στο ιδιο σημειο..

Απο χθες δεν ειχει ξανανοιξει..Εχεις καμοια αλλη ιδεα για το τι μπορει να γινει?

Θα βοηθουσε να εκανα καποια διαγραφη στην καρτα μνημης,εκτος τηλεφωνου?

Please help εσυ κ οποιος αλλος μπορει γιατι τα εχω δει ολα..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλει να χασεις τα δεδομενα που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου(επαφες μυνηματα κλπ) η λυση ειναι ευκολη

Πες μου να δουμε τι θα κανουμε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλει να χασεις τα δεδομενα που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου(επαφες μυνηματα κλπ) η λυση ειναι ευκολη

Πες μου να δουμε τι θα κανουμε.

 

Κοιτα καποια στιγμη ειχα κανει ενα back up πριν 2 μηνες η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να χασω τα ενδιαμεσα αλλα αν δε γινεται διαφορετικα..

Μεσα απ'την καρτα μνημης δεν θα μπορουσα να παρω κατι αυτη τη στιγμη ετσι?

Sms,επαφες κτλ αποθηκευονται στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλει να χασεις τα δεδομενα που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του κινητου(επαφες μυνηματα κλπ) η λυση ειναι ευκολη

Πες μου να δουμε τι θα κανουμε.

Εμενα δεν με ενοχλει καθολου (αφου το εχω για δευτερο), αν ειναι κατι σχετικα ευκολο θα ηθελα να το δοκιμασω, αρκει να μην εχει παρενεργειες... (ηχο, πληκτρα, οθονη αφης...)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις 2 επιλογές.

Η 1η να φλασαρεις το 2ο αρχειο οπου θα χαθουν τα παντα.

Η 2η να περιμενεις να φτιάξω ενα ειδικο αρχειο που θα το φλασαρεις και θα χασεις οσο το δυνατον λιγοτερα.

Το θεμα ειναι ομως οτι αυτη τη στιγμη δεν εχω υπολογιστη οποτε πιθανον πρεπει να περιμενεις μεχρι το σαββατοκυριακο.

Αν θυμαμαι καλα τα θεματα αποθηκευονται στο /ezx_user ,ξερεις αν ισχυει αυτο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχεις 2 επιλογές.

Η 1η να φλασαρεις το 2ο αρχειο οπου θα χαθουν τα παντα.

Η 2η να περιμενεις να φτιάξω ενα ειδικο αρχειο που θα το φλασαρεις και θα χασεις οσο το δυνατον λιγοτερα.

Το θεμα ειναι ομως οτι αυτη τη στιγμη δεν εχω υπολογιστη οποτε πιθανον πρεπει να περιμενεις μεχρι το σαββατοκυριακο.

Αν θυμαμαι καλα τα θεματα αποθηκευονται στο /ezx_user ,ξερεις αν ισχυει αυτο?

Ειναι ευκολο να μου δωσεις τα λινκ με τα αρχεια που θα χρειαστω, και μερικες οδηγιες για να μην κανω καμια πατατα?

Αν κατι παει στραβα μπορω να το επιστρεψω στην αρχικη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ποιον μιλάω;

Για τον alfa: ανοιξε το λινκ που εχει στην υπογραφη μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...