Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς ευχαριστώ όλους για όλα !!

Βρίσκεις τα πάντα εδώ. Έχει λίγες μέρες που το πήρα, μετά το

Κ1 που είχα μου φένεται πύραυλος!!

 

Μία ερώτηση το κουμπί VR (voice recognition)

σε εμένα δεν δουλεύει, δηλ. δεν ενεργοποιειται τίποτα και δεν ακούγεται τίποτα,

μόνο αν το πατήσω για πολύ ώρα μπαινει στην ηχογράφηση και τίποτα άλλο.

Στις ρυθμίσεις τα έχω όπως πρέπει όλα (βάση του manual)

 

Να σημειώσω ότι δεν ξέρω αν δούλευε το vr πριν το flasharisma του Manich γιατί το έκανα κατευθείαν. (Όλα τα άλλα δουλεύουν όπως πρέπει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό συμβαίνει κι σε μένα.

Δεν λειτουργεί....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μούφα δηλαδή η moda της motorola, και στους υπόλοιπους το ίδιο ισχύει?

Και πως στο καλό θα κάνουμε φωνητικές κλήσεις (πχ. στο αυτοκίνητο)?

να μας σκοτώσουν θέλουν? Δεν βρήκα και τίποτα σχετικό σαν application.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ όλους για όλα !!

Βρίσκεις τα πάντα εδώ. Έχει λίγες μέρες που το πήρα, μετά το

Κ1 που είχα μου φένεται πύραυλος!!

 

Μία ερώτηση το κουμπί VR (voice recognition)

σε εμένα δεν δουλεύει, δηλ. δεν ενεργοποιειται τίποτα και δεν ακούγεται τίποτα,

μόνο αν το πατήσω για πολύ ώρα μπαινει στην ηχογράφηση και τίποτα άλλο.

Στις ρυθμίσεις τα έχω όπως πρέπει όλα (βάση του manual)

 

Να σημειώσω ότι δεν ξέρω αν δούλευε το vr πριν το flasharisma του Manich γιατί το έκανα κατευθείαν. (Όλα τα άλλα δουλεύουν όπως πρέπει).

αν βαλεις γλωσσα τα αγγλικα, θα λειτουργει κανονικα το VR.

Voice recognition κανει μονο στα αγγλικα ετσι κι' αλλιως.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωση που κάποιος έχει πρόβλημα χρησιμοποιώντας το Easy RealMedia Producer και παθαίνει ό,τι είχα πάθει και εγώ και εγώ:

 

1- Για να μετατρέψω video σε .rm ώστε να παίξουν στον player που έχει ήδη το κινητό, μπήκα εδώ (modmymoto), κατέβασα το full pack όπως έλεγε αλλά όταν έβαλα μερικά .avi να τα μετατρέψει σε .rm (αφού φυσικά έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις) κολλάει και δεν κάνει καμία μετατροπή... :( Τα μόνα video που μπόρεσα να μετατρέψω ήταν τα .wmv με ομολογουμένως απίστευτο αποτέλεσμα. Τι λύση υπάρχει για να μετατρέψω τα .avi αρχεία;

 

Άνοιξα το ffdshow, έβαλα στα exeptions το RealMedia Producer και όλα δουλεύουν άψογα (μάλλον έκανε κάποιο conflict από ό,τι φαίνεται). :happy: Όποιο video δοκίμασα να μετατρέψω, το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι προσπαθώ να φλασάρω το κινητό, και τίποτα. Βγάζει FAIL. Το έκανα και δεύτερη και τρίτη φορά, τα ίδια. Τι γίνεται? Έχει κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα? Μήπως το αρχείο .sbf δεν ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις γλωσσα τα αγγλικα, θα λειτουργει κανονικα το VR.

Voice recognition κανει μονο στα αγγλικα ετσι κι' αλλιως.

Όντως δουλεύει το VR στα αγγλικά.

Το θέμα έιναι ότι σεν μπορείς στα ελληνικά να βάλεις σε μια επαφή φωνητική ονομασία.

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να ένεργοποιείται αυτόματα το bluetooth μόλις ανοίγεις το bluetooth σου. Τώρα πρέπει πρώτα να κάνω ενεργοποίηση και μετα να το δει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

υπάρχει τρόπος να στείλεις μήνυμα σε αριθμό τηλεφώνου που δεν είναι αποθηκευμένος σε επαφή ; Όσο και αν προσπάθησα δεν τα έχω καταφέρει ; Αν όντως δεν γίνεται μιλάμε για μεγάλη παράλειψη , αλλά ακόμα και αν υπάρχει δεν είναι σε προφανές μέρος , οπότε η σχεδίαση του user interface είναι μάλλον ατυχής...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Α1200 ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ.

ΔΙΑΒΑΖΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ macnick. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΓΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Α1200 ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ.

ΔΙΑΒΑΖΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ macnick. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΓΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας στο post του macnick λίγο πιο πάνω και στο link που βρίσκεται κάτω ακριβώς από αυτά που γράφει στο μύνημα (http://www.myphone.gr/forum/showthre...44#post2209344) ακολουθείς τις οδηγίες πιστά και βάζεις το αρχείο 1 μια και είναι καινούργιο το τηλέφωνό σου. Όλα είναι επεξηγημένα και απλά.

Από εκέι και πέρα μπορείς να βάλεις ένα σωρο προγράμματα και παιχνίδια, ψάξε από την 60 σελίδα αυτού του forum που έχει και όλο το ζουμί.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να ένεργοποιείται αυτόματα το bluetooth μόλις ανοίγεις το bluetooth σου. Τώρα πρέπει πρώτα να κάνω ενεργοποίηση και μετα να το δει

δοκιμασε να το κανεις αξιοπιστη η κατι τετοιο, δεν θυμαμε ακριβως(ισως αυτοματη συνδεση...)

Παιδιά καλησπέρα ,

υπάρχει τρόπος να στείλεις μήνυμα σε αριθμό τηλεφώνου που δεν είναι αποθηκευμένος σε επαφή ;

σιγουρα ναι, δεν θυμαμε λεπτομεριες, ψαξτο λιγο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

υπάρχει τρόπος να στείλεις μήνυμα σε αριθμό τηλεφώνου που δεν είναι αποθηκευμένος σε επαφή ; Όσο και αν προσπάθησα δεν τα έχω καταφέρει ; Αν όντως δεν γίνεται μιλάμε για μεγάλη παράλειψη , αλλά ακόμα και αν υπάρχει δεν είναι σε προφανές μέρος , οπότε η σχεδίαση του user interface είναι μάλλον ατυχής...

 

Όταν γράφεις μύνημα, εκεί που λέει To: (Πρός: λογικά στα ελληνικά), κλικάρεις μία φορά δίπλα στο To: όχι στο To: και βγαίνει ένα μεγάλο πληκτρολόγιο με νούμερα μόνο για να καταχωρήσεις τον αριθμό που θα στείλεις το μήνυμα χειροκίνητα. ;)

Το είχα το κινητό 3-4 μήνες, είχα κάνει τα άπειρα, και δεν το ήξερα αυτό και έκανα καινούργια επαφή, κάθε φορά που ήθελα να στείλω sms. Ο αδερφός μου, εντελώς άσχετος, έχει το ίδιο κινητό που του flashara και του πέρασα διάφορα, και μου το είπε. Μερικά πράγματα είναι τόσο απλά και προφανή, που δεν τα σκεφτόμαστε. :p:lol:

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δε ξερω αν γραφω στο σωστο μερος αλλα χτες πηρα απο εναν φιλο μου το Motorola Ming A1200e .. οπως εψαχνα στις ρυθμισεις καπου ελεγε κλειδωμα τηλεφωνου αν θυμαμαι καλα με ρωτησε αν ειμαι σιγουρος και πατησα ναι πιστευωντας οτι κλειδωνει το πληκτρολογιο ... μου ζητησε να βαλω κωδικο κλειδωματος τηλεφωνου και εβαλα 1234 , 0000 , 000000 αλλα μου ελεγε οτι ειναι λαθος ... φοβουμενος μην κανω καμια βλακεια του βγαζω την μπαταρια το ξανα ανοιγω βαζω τον κωδικο της SIM και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος . δοκιμασα παλι τα γνωστα 0000 , 1234 , 000000 οπως και τα 4 τελευταια ψηφια του αριθμου αλλα τιποτα ... το κινητο δε κανει τιποτα . πανω πανω δεξια που ειναι το εικονιδιο του ακουστικου εχει ενα λουκετο ... επιπλεον το κουμπι με το αστερακι και την διεση και να τα πατησω δεν κανουν τιποτα ...

πηρα το παιδι που μου εδωσε το τηλεφωνο να τον ρωτησω μηπως αλλαξε τον κωδικο και μου ειπε πως οχι και ουτε ειχε πατησει ποτε κλειδωμα τηλεφωνου ...

 

τι να κανω πειτε μου ? :cry:

στην τελικη αν το θελει καποιος απο σας το δινω και τσαμπα ;)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το κανεις αξιοπιστη η κατι τετοιο, δεν θυμαμε ακριβως(ισως αυτοματη συνδεση...)

 

σιγουρα ναι, δεν θυμαμε λεπτομεριες, ψαξτο λιγο.

thanks θα το ψαξω.................

το έψαξα και δε γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δε ξερω αν γραφω στο σωστο μερος αλλα χτες πηρα απο εναν φιλο μου το Motorola Ming A1200e .. οπως εψαχνα στις ρυθμισεις καπου ελεγε κλειδωμα τηλεφωνου αν θυμαμαι καλα με ρωτησε αν ειμαι σιγουρος και πατησα ναι πιστευωντας οτι κλειδωνει το πληκτρολογιο ... μου ζητησε να βαλω κωδικο κλειδωματος τηλεφωνου και εβαλα 1234 , 0000 , 000000 αλλα μου ελεγε οτι ειναι λαθος ... φοβουμενος μην κανω καμια βλακεια του βγαζω την μπαταρια το ξανα ανοιγω βαζω τον κωδικο της SIM και μου ζηταει κωδικο ξεκλειδωματος . δοκιμασα παλι τα γνωστα 0000 , 1234 , 000000 οπως και τα 4 τελευταια ψηφια του αριθμου αλλα τιποτα ... το κινητο δε κανει τιποτα . πανω πανω δεξια που ειναι το εικονιδιο του ακουστικου εχει ενα λουκετο ... επιπλεον το κουμπι με το αστερακι και την διεση και να τα πατησω δεν κανουν τιποτα ...

πηρα το παιδι που μου εδωσε το τηλεφωνο να τον ρωτησω μηπως αλλαξε τον κωδικο και μου ειπε πως οχι και ουτε ειχε πατησει ποτε κλειδωμα τηλεφωνου ...

 

τι να κανω πειτε μου ? :cry:

στην τελικη αν το θελει καποιος απο σας το δινω και τσαμπα ;)

αν θυμαμε ειναι 6ψηφιο, 000000 ή 123456 ή κατι τετοιο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα αυτα αλλα τιποτα ...

εαν δεν γινετε τιποτα πρεπει να φλασαρεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν γινετε τιποτα πρεπει να φλασαρεις.

 

δωσε μου περισσοτερες οδηγιες σε παρακαλω γιατι δε ξερω τι πρεπει να κανω και πως και τι χρειαζεται απο προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

αλλα εχω προβλημα ...

 

το βημα 7 εγω δε μπορω να το κανω γιατι οταν ανοιγω το κινητο μου λεει βαλει κωδικο ξεκλειδωματος ... δε μπορω να κανω κατι αλλο (να μπω στις ρυθμισεις δηλαδη)

 

τελικα το πηγα στη μοτορολα μου πηραν 30 ευρο και μου το εφτιαξαν ... κριμα αφου κανεις δε μου απαντησε αμεσα ...

Link to comment
Share on other sites

Απο την δτιγμη που δεν ξερεις τον αριθμο ξεκλειδωματος του κινητου σου, νομιζω δεν ειχες αλλη λυση!!

αν και αυτη η λυση,δεν θα την επελεγα!!

 

Αλλα το κινητο το δοκιμασες να το συνδεσεις?Πως σου φορτωνε? τι εμφανιζε?το παραθυρο της καρτας μνημης?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ναι ηταν στην επιλογη μνημη μαζικης αποθηκευσης δυστυχως ... το πηρα τωρα το κινητο ... ειναι οκ τωρα ...τσαμπα λεφτα ...
Link to comment
Share on other sites

ειναι οκ τωρα ...τσαμπα λεφτα ...

 

φίλε μου συγνώμη αλλά έκανες "σαν τη χηρα στο κρεβάτι"έπρεπε να περιμένεις λίγο ακόμη.Αν διάβαζες το βήμα 10 ή αν ρώταγες ξανά θα έβλεπες ότι γίνεται να φλάσάρεις χωρίς να το ενεργοποιήσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

HELLO. ξερει κανεις αν μπορουμε να κατεβασουμε απο καπου το λογισμικο για το συγχρονισμο του Α1200 με pc, γιατι εχασα το cd???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...