Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και καλη χρονια ειναι το πρωτο μου μυνημα σε αυτο το forum αγαπητε macnick εκανα ολα οσα περιεγραψες πιο πανω αλλα εξακολουθει το κινιτο ναμην τρεχει *pkg μηπως θελει και τιποτα ακομα το μονο που εκανε ειναι μου εσβησε ολες τις επαφες .Εχω κανει και τα δυο αρχεια που μας εδωσες .το κινιτο το πειρα πριν 2 μερεσ δηλ. 11,01,08 λες να κανανε τιποτα απο τιν μαμα moto ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι πλέον και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός MING...Μετά από 5 μέρες εξερεύνησης του τηλ. αποφάσισα να του κάνω firmware update σύμφωνα με τον Macnic.Όλα πήγαν ΜΙΑ ΧΑΡΑ...Τέλεια...Ένα μεγάλο μπράβο στον φίλτατο. Θα ήθελα να ρωτίσω κάτι σχετικά με swap. Το έχει κάνει κανείς;Είδε καμία βελτίωση ως προς την ταχύτητα του;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια ειναι το πρωτο μου μυνημα σε αυτο το forum αγαπητε macnick εκανα ολα οσα περιεγραψες πιο πανω αλλα εξακολουθει το κινιτο ναμην τρεχει *pkg μηπως θελει και τιποτα ακομα το μονο που εκανε ειναι μου εσβησε ολες τις επαφες .Εχω κανει και τα δυο αρχεια που μας εδωσες .το κινιτο το πειρα πριν 2 μερεσ δηλ. 11,01,08 λες να κανανε τιποτα απο τιν μαμα moto ?

1.εχασες τις επαφες επειδη φλασαρες με το 2ο αρχειο

2.κατα 99% δεν εχεις περασει το smart asst ωστε να μπορεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογων

3.αποκλειεται να φταιει η motorola.

Είμαι πλέον και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός MING...Μετά από 5 μέρες εξερεύνησης του τηλ. αποφάσισα να του κάνω firmware update σύμφωνα με τον Macnic.Όλα πήγαν ΜΙΑ ΧΑΡΑ...Τέλεια...Ένα μεγάλο μπράβο στον φίλτατο. Θα ήθελα να ρωτίσω κάτι σχετικά με swap. Το έχει κάνει κανείς;Είδε καμία βελτίωση ως προς την ταχύτητα του;;

1.οταν ειχα το Α1200 το χρησιμοποιουσα.

2.προτεινω αυτο με τα 32 mb η αυτο με τα 64

3.φειδολη χρηση μονο οταν ειναι απαραιτειτο γιατι χρησιμοποιει τη καρτα σαν ram, ομως καθε καρτα εχει δυνατοτητα για περιπου 100000 επανεγγραφες(ενταξη ξερω οτι μοιαζουν απειρες αλλα αν για 1-2 χρονια το χρησιμοποιεις συνεχεια ισως καταστρεψεις τη καρτα)

4.δεν γινεται πιο γρηγορο απλα δινει τη δυνατοτητα να τρεχεις στο παρασκηνιο ταυτοχρον περισσοτερα προγραμματα .

5.σε καποιες εφαρμογες οπως στα windows 3.1 μεσα απο emulator dos ειναι απλα αναγκαιο.

το μελλον ειναι εδω http://uk.youtube.com/watch?v=Kk7kERGb9nU

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

άλλος 1 ευτυχισμένος χρήστης του μαύρου διαμαντιού χαιρετά το forum :D

αυτό είναι το 1ο μου ποστ εδω και το πρώτο πράγμα που θέλω να πω είναι 1 μεγάλο τεράαστιο μπράβο στο macknick για το μεράκι που έδειξε στο θέμα firmware και ελληνικών.

Να ξέρεις φίλε μου ότι άτομα με την δική σου όρεξη δίνουν ζωη και φέρνουν κόσμο στα διάφορα forums.

 

Τώρα λίγο παραπάνω on topic :

Έχω την ελληνική έκδοση του κινητού (με περίμενε υπομονετικά το καημένο 1 ολόκληρο μήνα μέχρι να γυρίσω σπίτι από την φοιτητική ξενιτιά), έκανα upgrade το firmware με το 1ο αρχείο (το δεύτερο ούτε καν το κατέβασα) και όλα πήγαν τέλεια.Παίζουν μιά χαρά οι .pkg εφαρμογές. Το μόνο μελανό σημείο (αν και εμένα δεν με ενδιέφερε καθόλου) ήταν ότι έχασα τα μυνήματα (τα έκανα backup χεχε) και τις αναπάντητες του τηλεφώνου..

 

2 ερωτησούλες έχω (ναι έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες! ) :

1) που μπορώ να βρώ την εφαρμογη για τον φακό ? το link στο motorolafans δεν παίζει. moblight νομίζω λέγεται αλλά ο googlis δεν βοηθάει και πολύ :(

2) μπορεί κάποιος να περιγράψει την διαδικασία εγκτάστασης των θεμάτων γιατί έχω μπερδευτεί ?

 

Βασικά κατέβασα 1 θέμα του iphone σε μορφή .mtf , το έκανα εγκατάσταση μέσω smart asssistant αλλά μετά που ήθελα να το βγάλω δεν έβρισκα πουθενά uninstall. Αργότερα έκανα restore στο αρχικό θέμα μέσω Ρυθμίσεις -> συνδιασμός χρωμάτων αλλά η welcome screen εξακολουθεί να είναι αυτή του iphone.(το θεμα νομίζω το κατέβασα από το mototheme.com ) .

έπειτα έκανα εγκατάσταση ένα ubuntu theme σε μορφή .pskn αλλά πάλι η αρχική οθόνη έχει εικόνες από το iphone :(

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

1.εχασες τις επαφες επειδη φλασαρες με το 2ο αρχειο

2.κατα 99% δεν εχεις περασει το smart asst ωστε να μπορεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογων

3.αποκλειεται να φταιει η motorola.

 

1.οταν ειχα το Α1200 το χρησιμοποιουσα.

2.προτεινω αυτο με τα 32 mb η αυτο με τα 64

3.φειδολη χρηση μονο οταν ειναι απαραιτειτο γιατι χρησιμοποιει τη καρτα σαν ram, ομως καθε καρτα εχει δυνατοτητα για περιπου 100000 επανεγγραφες(ενταξη ξερω οτι μοιαζουν απειρες αλλα αν για 1-2 χρονια το χρησιμοποιεις συνεχεια ισως καταστρεψεις τη καρτα)

4.δεν γινεται πιο γρηγορο απλα δινει τη δυνατοτητα να τρεχεις στο παρασκηνιο ταυτοχρον περισσοτερα προγραμματα .

5.σε καποιες εφαρμογες οπως στα windows 3.1 μεσα απο emulator dos ειναι απλα αναγκαιο.

 

το μελλον ειναι εδω http://uk.youtube.com/watch?v=Kk7kERGb9nU

 

μηπως κανενας απο το φορθμ μπορει να μου πει που θα βρω το smart asst και πως θα το εγκαταστισω στο κινητο μου ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανενας απο το φορθμ μπορει να μου πει που θα βρω το smart asst και πως θα το εγκαταστισω στο κινητο μου ευχαριστω εκ τον προτερον

από εδώ http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=11699

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ εδώ και καιρό ένας ευτυχής κάτοχος ενός Α1200, μετά μάλιστα τις εξελίξεις του τελευταίου μήνα από τα παιδιά όσον αφορά το "σπάσιμο" τις ελληνικής έκδοσης ώστε να τρέχει *pkg ακόμα ευτυχέστερος (all good things come to those who wait οπως λένε!).

 

Για αυτό το λόγο έχω να θέσω μία ερώτηση (ή ίσως και το επόμενο Grand Challenge της Α1200 modding κοινότητας μας), έχει καταφέρει κανείς σας να εγκαταστήσει και να τρέξει κάποιο (αποδεκτής απόδοσης) navigation software στο Α1200 σε συνεργασία με usb/bluetooth GPS?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

ΤΟ ΠΗΡΑ !! ΤΟ ROKR E6

 

SUPER !!

 

πως βαζουμε τωρα Ελληνικα ?

 

Εννοω γραφη ετσι? δεν με ενδιαφερουν τα μενου ας ειναι Αγγλικα :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ εδώ και καιρό ένας ευτυχής κάτοχος ενός Α1200, μετά μάλιστα τις εξελίξεις του τελευταίου μήνα από τα παιδιά όσον αφορά το "σπάσιμο" τις ελληνικής έκδοσης ώστε να τρέχει *pkg ακόμα ευτυχέστερος (all good things come to those who wait οπως λένε!).

 

Για αυτό το λόγο έχω να θέσω μία ερώτηση (ή ίσως και το επόμενο Grand Challenge της Α1200 modding κοινότητας μας), έχει καταφέρει κανείς σας να εγκαταστήσει και να τρέξει κάποιο (αποδεκτής απόδοσης) navigation software στο Α1200 σε συνεργασία με usb/bluetooth GPS?

υπαρχει αλλα δεν αξιζει το κοπο κατα τη γνωμη μου.

Γεια σας παιδια

 

ΤΟ ΠΗΡΑ !! ΤΟ ROKR E6

 

SUPER !!

 

πως βαζουμε τωρα Ελληνικα ?

 

Εννοω γραφη ετσι? δεν με ενδιαφερουν τα μενου ας ειναι Αγγλικα :cool:

φιλε βαλε ekonsole ωστε να το διερευνησουμε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλα δεν αξιζει το κοπο κατα τη γνωμη μου.

 

φιλε βαλε ekonsole ωστε να το διερευνησουμε.

 

:O:X:cry: συγγνωμη αλλα τι ειναι το ekonsole?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:O:X:cry: συγγνωμη αλλα τι ειναι το ekonsole?

http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=8687

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε macnick :)

 

Πηγαινω , μελεταω και επανερχομαι :rolleyes::cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia. Eimai katoxos tou a1200 edw kai 1 evdomada peripou (proin katoxos tou mallon aparadektou v980). to eixa mpanisei logw apisteftou design kai xamilis timis se sxesi me ta xarakthristika tou. To phra afou diavasa olo to topic sas (kai tis 32 ws tote selides :wacko:). Tespa...

 

Well super to kinitaki alla exw ena provlima kai mia erwtisi:

 

PROVLIMA: evala karta mnimis 2GB afou diavasa edw oti "ti sikwnei" to mavro mwro!!! Ola kala 2 meres me mp3, radiofwno kai javakia (osa liga einai symvata apo ta 200 peripou pou katevasa apo to getjar kai to motofans). Simera to afisa na ksefortisei teleiws akougontas mousiki... Otan to evala na fortisei kai to anoiksa mou zitage kodiko ksekleidwmatos kartas. De thymamai na ethesa kanenan kwdiko (ki an nai, oute poion kwdiko:lol:) an kai to ksekokkalisa to menu. Kai sigoura diavaze apo thn karta prin ksefortisei... Akoma ki etsi omws, thn evala ston card reader tou laptop kai pali den anoigei. Format sto pc de mporw na tis kanw, den tin vlepei!!! Sto kinito ti vlepei kai den tin anoigei, thelei kodiko.... Paei i karta? Na parw alli? Kamia lysi? Gia tin istoria, einai mia Apacer (microSD ennoeitai) twn 2GB!!!

 

ERWTISI: To elliniko FW opws to agorasa ti video arxeia paizei??? .mpg pantws oxi. Kanena kalo programma metatropis se symvata arxeia???? Efoson vevaia tou ksanavalw memory card...

 

Eyxaristw ek twn proterwn.... macnick kai loipoi idimones.

Link to comment
Share on other sites

........................

απ' οσο ξερω δεν γινεται τιποτα με software, μαλλον γινεται με hardware αλλα δεν νομιζω να συμφερει.

τι μπορει να εχω κανει λαθος και δεν μου κανει install το smart *** ουτε καν φαινετε στην καρτα μνημης

:cry:το μονο που "μπαινει" στιν καρτ ειναι ενας φακελος που λεει system volume information και οταν τον ανοιγω ειναι ακομας ενας υποφακελος που γραφει restore και οταν τον ανοιγω βγαζει ακομα ενα φακελο που γραφει rp και κατι νουμερα οταν το ανοιγω γραφει change.log σορρυ ρε παιδια ειμαι εντελος ασχετος

φιλε το smart asst πρεπει να το κανεις manual install

φανταζομαι ξερεις πως μπορεις να δεις τους κρυφους φακελους στα windows.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα και το εβαλα το smart asst αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν τρεχει στο τηλεφωνο το εικονιδιο του ειναι ενα μαυρο θαυμαστικο σε κιτρινο κυκλο
Link to comment
Share on other sites

απ' οσο ξερω δεν γινεται τιποτα με software, μαλλον γινεται με hardware αλλα δεν νομιζω να συμφερει.

ypothetw ayto paei gia to video...

 

me tin karta ti proteinete na kanw?

Link to comment
Share on other sites

ypothetw ayto paei gia to video...

 

me tin karta ti proteinete na kanw?

οχι το αντιστροφο. video μονο 3gp

τα καταφερα και το εβαλα το smart asst αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν τρεχει στο τηλεφωνο το εικονιδιο του ειναι ενα μαυρο θαυμαστικο σε κιτρινο κυκλο

ενταξη και τι σε πειραζει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

α ok τοτε ? νομιζα οτι δεν ετρεχε κανονικα !!! παιδια ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους και ιδιετερα στε εσενα macnick τα φωτα σας με ξεστραβωσαν.Αν και ακομα δεν μπορω να βαλω καινουριο theme
Link to comment
Share on other sites

ypothetw ayto paei gia to video...

 

me tin karta ti proteinete na kanw?

δες εδω http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=13417

http://search.ebay.com/search/search.dll?query=unlock+sd&MfcISAPICommand=GetResult&ht=1&ebaytag1=ebayreg&srchdesc=n&maxRecordsReturned=300&maxRecordsPerPage=50&SortProperty=MetaEndSort

δοκιμασε 0000 1111 1234.νομιζω οτι αυτη τη καρτα πρεπει να την ξεχασεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το νέο FW που έφτιαξε ο Macnic αλλά δεν μου έχει την αναφορά στα μνμ...To smartass το έκανε κανονικά εγκατάσταση...χμ...στο radio έχω μονο ch30...μου έκανε κανονικά update στο τέλος έγγραψε PASS...

Να ρωτήσω ότι για να τρέξει τα αρχεία πρέπει να τα μεταφέρω στα Προγράμματα και όχι μέσα από την MMC κάρτα;;;Προσπάθησα να κάνω install από την mmc και δεν γινόταν τπτ αλλά μόλις το μετέφερα στα προγράμματα το έκανε κανονικά install!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το νέο FW που έφτιαξε ο Macnic αλλά δεν μου έχει την αναφορά στα μνμ...To smartass το έκανε κανονικά εγκατάσταση...χμ...στο radio έχω μονο ch30...μου έκανε κανονικά update στο τέλος έγγραψε PASS...

Να ρωτήσω ότι για να τρέξει τα αρχεία πρέπει να τα μεταφέρω στα Προγράμματα και όχι μέσα από την MMC κάρτα;;;Προσπάθησα να κάνω install από την mmc και δεν γινόταν τπτ αλλά μόλις το μετέφερα στα προγράμματα το έκανε κανονικά install!!!!

φιλε εχεις δικιο.

Αυτες οι αλλαγες ισχυουν για οσους κανουν το πληρες φλασαρισμα(με το 2ο αρχειο)(ομως ετσι χανεις οτι πληροφορια εχεις προσθεσει εσυ-επαφες, μυνηματα κλπ).οστωσω μπορεις να τις κανεις και μονος σου, πειραζοντας τα αρχεια του φακελου /ezx_user/download/appwrite/setup

Οταν λες στην mmc ενοεις χυμα ή σε καποιο φακελο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να σας κάνω μια ερώτηση για κάτι που παρατήρησα σήμερα. Το φόρτιζα κλειστό και παρατήρησα πως αν κλείσω το καπάκι, μαζί με τους ελληνικούς χαρακτήρες που λέει για τη φόρτιση το έλεγε και στα αγγλικά αλλά με πιο ξεθωριασμένους χαρακτήρες. Δεν το είχα προσέξει ξανά. Το κάνει σε κανένα άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα στην κάρτα έναν φάκελο με το όνομα My Progs και έβαλα εκεί το το ekoncoles...προσπάθησα να τρέξω το αρχείο από εκει αλλά τπτ...Μόλι το έβαλα στο Τηλέφωνο -> Προγράμματα το εκτέλεσε κανονικά...Η εγκατάσταση έγινε στην κάρτά ή στην μνήμη του mobile;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...