Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia sigharitiria se osous persan fetos..egw evgala 16858 kai mallon me vlepw gia komotini..to olo thema me th thiva einai ligo xalia alla entaxei 40 meres einai..

ναι. Εντάξει είναι. Άλλωστε στην αστυνομία πάμε. Είναι ένα ενεργό σώμα με την έννοια ότι θα καλούμαστε ανά τακτα χρονικά διαστήματα να εφαρμόσουμε στην πράξη όλα όσα έχουμε μάθει. Και οι συλλήψεις δε θα γίνονται με το "σεις και το σας". Θα πρέπει να ακινητοποιούμε τον ύποπτο και να μη μας κάνει ότι θέλει. Θα "τρωμε" και θα "ρίχνουμε" ΑΝ χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η δουλεια διαφερει πολυ απο τις ταινιες . Μονο απο μεσα θα καταλαβετε

Δεν διαφωνω και δεν εννοώ ότι κάθε μέρα θα κυνηγάμε με τα περιπολικά κακοποιούς!!! Όμως όταν πρόκειται να συλλάβεις κάποιον ο οποίος δεν θέλει με τίποτα να παραδοθεί θα κάνει τα ΠΑΝΤΑ για να ξεφύγει!!!! Αυτό μπορεί να σου συμβεί 1 φορά μπορεί και 10. Αυτή η μία ωστόσο μπορεί και να είναι η στραβή!!! Ξέρεις.............. Και επιπλέον, το επάγγελμα του αστυνομικού ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΤΙΝΑ!!!!! Ο θείος μου από έλεγχο ρουτίνας δέχτηκε σφαίρα στο κεφάλι από τον παλαιοκώστα πριν χρόνια και ευτυχώς έζησε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι ετσι που μιλας αρχιζεις να σκεφτεσαι σωστα το μονο που μενει ακομα ειναι να ζησεις αυτο το συναισθημα, οχι φυσικα του πυροβολισμου το οποιο απευχομαι για ολους τους αστυνομικους, αλλα τα συναισθηματα που γενναει αυτη η "δουλεια"
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι ετσι που μιλας αρχιζεις να σκεφτεσαι σωστα το μονο που μενει ακομα ειναι να ζησεις αυτο το συναισθημα, οχι φυσικα του πυροβολισμου το οποιο απευχομαι για ολους τους αστυνομικους, αλλα τα συναισθηματα που γενναει αυτη η "δουλεια"

Επειδή και ο πατέρας μου είναι αστυνομικός και μου είπε τα χριστουγεννα μια ιστορία οταν ηταν στη δίωξη ναρκωτικών τότε συνειδητοποίησα την επικινδυνότητα του επαγγέλματος ή μάλλον καλύτερα του λειτουργήματος διότι περί τούτου πρόκειται!! Ήταν ανήμερα χριστουγεννων σε εκέινο το περιστατικό και έφυγε το βράδυ να πάει στον "τόπο" και τον ειδοποίησαν τελευταια στιγμή να φύγει από εκεί γιατί του την είχαν στημένη! Και ήμουν 12 χρονών!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη απρεπεια απο μερους δεν σας εδωσα συγγχαρητηρια για την επιτυχια σας . Μπορει στο μελλον να υπηρετησουμε και μαζι ! Μπραβο σε ολους σας!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάει κανένας Καρδίτσα?

Πριν λίγο πληροφορήθηκα ότι είναι πιθανό να παρουσιαστούμε στις 29/9 στα ΤΔΑ που έχουμε περάσει και ύστερα θα μας πάνε στο ΚΕΝ Θήβας

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ειναι αυτοι εδω περα.

Θα τους παρω εγω τηλ. αυριο το πρωι (2 η ωρα το μεσημερι δλδ-ελπιζω να ειναι ακομα εκει :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατανοώ τον ενθουσιασμό σας και την ανάγκη για να συζητήσετε για τις σχολές που περάσατε,αλλά στις τελευταίες σελίδες το thread έχει καταντήσει chat room με απαντήσεις της μιας σειράς και πολλές φορές με πράγματα που δεν αφορούν σχεδόν το θέμα.Θα παρακαλούσα να μην συνεχιστεί για να μην χαλάσει το thread,μην ξεχνάτε άλλωστε ότι υπάρχουν και πολλοί που σας διαβάζουν χωρίς να ποστάρουν προσπαθώντας να ενημερωθούν από εσάς.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..χθες περασα απο το αστυνομικο τμημα για να ρωτησω ποτε ακριβως θα παρουσιαστουμε και μου ειπανε να περασω τη δευτερα με δυο φωτογραφιες και τη ταυτοτητα...μαλλον για να δηλωσω τις σχολες...
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα το πρωι πηραν τηλεφωνο.

Ειπαν να παρουσιαστω στις 12:00 τη Δευτερα στο Αστυνομικο Μεγαρο (Κορδελιο)..:)

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στο αστυνομικο τμημα. μου πηραν δακτυλικα αποτυπωματα. τελικα ειναι 6 εβδομαδες η βασικη εκπαιδευση στα στρατοπεδα του αυλωνα κ της θηβας
Link to comment
Share on other sites

και εγω δυστυχως πρεπει να γυρισω στη μυτιληνη για να μου παρουν τα δακτυλικα αποτυπωματα τη δευτερα...μου σταματησαν βιαια τις διακοπες...αντε τωρα να κανεις τη βασικη στη θηβα..σχολες ποτε δηλωνουμε ξερει κανεισ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ασ μου πει καποιος,υπαρχει πιθανοτητα να καταργηθει του χρονου το υψος και αν οχι πως γινεται καποιος να παει απο την οδο του δεδικασμενου????
Link to comment
Share on other sites

σια_χ το υψος δεν υπαρχει περιπτωση να μειωθει μονο να αυξηθει. εχει κι αυτο το οριο τη σκοπιμοτητα του. ελαχιστες ελληνιδες εχουν υψος πανω απο 1.70 ενω δεν ισχυει το ιδιο για τους ανδρες.
Link to comment
Share on other sites

:pΚοιτα ισως ακουστει καπως σκληρη η απαντηση μου αλλα ΟΧΙ δεν θα αλαξει το υψος...Ειναι 1.70 και για αντρες και για γυναικες.Να κανεις δικαστηριο για να μπεις ?

Εκαναν οι γυναικες δικαστηρια για να μπαινουνε κατα ισο αριθμο με τους αντρες εχοντας ομως μικροτερα αθλητικα και σωματικα κριτηρια.Ωραια εγινε..Αλλα εφοσον μιλουσαμε για απολυτη ισοτητα , τοτε και οι αθλητικες δοκιμασιες (που λιγες τις παιρνανε...) και τα σωματικα χαρακτηριστικα πρεπει να ειναι ιδια.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποια που ΑΠΛΑ δεν εχει το υψος να πρεπει να κανει δικαστηριο η αγωγη για να εισαχθει.Περι ισοτητας δεν μιλαμε ?:)

 

Φυσικα τα λεω με φυσικο τονο δεν το κανω για να σε θιξω.Απο οσο ξερω παντως , με αγωγη μπορεις να μπεις.Ξερω καποιες που μπηκανε.Λεπτομερειες δεν ξερω.

 

Και οσο αναφορα την βασικη παντα 40 ημερες ηταν.Λοιπον.. ετοιμαστειτε για εισαγωγη εως τοτε απολαυστε την ελευθερια σας γιατι 40 μερες θα ειστε μεσα συνεχεια χωρις εξοδο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...