Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε συμφωνω αλλα ας πουμε η συγκεκριμενη εχει μεγαλο παθος..Ετσι μου αρεσει και εμενα για αυτο.Νομιζω οτι τα κριτηρια υπαρχουν για να υπαρχει και μια ελαχιστη ποιοτητα.Και θα συμφωνησω οτι δεν κανουνε ολες οι γυναικες για σωματα ασφαλειας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

boutos3 σου απαντησα ρε φιλε..:)

 

Για την σχολη Ρεθυμνου ολοι ξερουνε οτι ειναι ευκολη.Αυτο αφορα προφανωςκαι την βασικη.Βεβαια δεν σημαινει οτι θα καθεστε ολη μερα..

Link to comment
Share on other sites

περασα με το 10% με 14909 Σητεια!

 

 

Αν εσύ λοιπόν πέρασες Σητεία

Εγώ με 10% 16.526 μόρια και μοριοδοτούμενος με το 80% των θέσεων λόγο αδελφού αστυφύλακα και επιλογή:

1 Ρέθυμνο

2 Σητεία

3 Νάουσα

Μπλά μπλά μπλά...

 

Πού πάω...;;;;;;

 

 

Ρε παιδιά εγώ παίρνω σκέτο 1033 και μου λέει με ένα στόμφο:

THE NUMBER YOU ARE CALLING DOES NOT EXIST

Link to comment
Share on other sites

Αρε panago88 κολοφαρδε!!Ξανθη ειναι καλη σχολη , σχετικα χαλαρη , μικτη , αρκετα μεγαλη και η Ξανθη ειναι ομορφη πολυ...Πως εβαλες τις επιλογες ?επισης panago88 ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ τηλεφωνο ρε φιλε ??πες λιγο.

 

percis το τηλεφωνο 1033 ειναι μονο για Αττικη...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα τηλ πουθενά.Εκείνοι με πήραν από το τμήμα το πρωί και μου το είπαν.Εγώ είχα βάλει Νάουσα πρώτη.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..!Για δικαστηρια φυσικα και δεν το σκεφτομαι,δεν θελω να μπλεκω με τετοιες καταστασεις και να κοροιδευουν μετα ή να σε δειχνουν με το δαχτυλο..Ισως καποια στιγμη να μου τη δωσει και να παω εγκληματολογος (σαν το csi, οχι μονο θεωρια) κι αυτο οχι στην Ελλαδα γιατι εψαξα και δεν υπαρχει τετοιο πραγμα..Βασικα ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερει καποιος, οι εγκληματολογοι της αστυνομιας ειναι αστυνομικοι ηδη ή πχ. απο βιολογους,χημικους κτλ τους πηρε η αστυνομια;

Καλη αρχη σε ολους!! Panagos88 κι εγω απο Ξανθη ειμαι και ξερω αρκετα παιδια που εδωσαν δευτερη φορα και μπηκαν αστυνομια και ειναι πολυυυυ καλα παιδια αλλα δεν μπαινουν myphone δυστυχως :-(Η σχολη τουλαχιστον απο ο,τι ακουγεται ειναι χαλαρη αλλα προσεξε: εχω δει παρα πολλα παιδια που μπαινουν κανονικοι και βγαινουν διπλασιοι...Μου ειπαν οτι δεν εχουν τι να κανουν,παιρνουν πατατακια κτλ(κρυφα) και τρωνε συνεχεια!! :-)))

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε!Πως δεν ειναι ?Πλακα κανεις ?Διπλα εχει Καβαλα-Δραμα-Κομοτηνη και λιγο πιο περα και Αλεξ/πολη!Μια χαρα εισαι εγω να φανταστεις σε "ζηλευω" αφου εκει ειχα πρωτη επιλογη!

 

Καλα πως και δεν περασες Ναουσα ρε φιλε δεν μπορω να καταλαβω..

Τεσπα μια χαρα θα περασεις στο λεω , ειναι πολυ καλα Ξανθη και αρκετα χαλαρα.Βεβαια δεν εχει τις εγκαταστασεις της Κομοτηνης η Διδυμοτειχου αλλα φιλε εχει την Ξανθη που εχει φοιτητες πολλους και ειναι μια καλη επαρχιακη πολη 40.000 ατομα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορω να το καταλαβω.δηλαδη τα ατομα που μπηκανε Νάουσα τι βαθμους θα ειχαν?εκτος αν πηγανε πολλοι τριτεκνοι.
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ λοιπόν πέρασες Σητεία

Εγώ με 10% 16.526 μόρια και μοριοδοτούμενος με το 80% των θέσεων λόγο αδελφού αστυφύλακα και επιλογή:

1 Ρέθυμνο

2 Σητεία

3 Νάουσα

Μπλά μπλά μπλά...

 

Πού πάω...;;;;;;

 

 

Ρε παιδιά εγώ παίρνω σκέτο 1033 και μου λέει με ένα στόμφο:

THE NUMBER YOU ARE CALLING DOES NOT EXIST

 

ρεθυμνο 99.9%

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απογευμα φιλε αλλα νωρις απογευμα πχ 4-5 η ωρα..Πρωι δεν νομιζω γιατι ατομα που ειναι μακρυα θα αναγκαστουνε να φυγουν την προηγουμενη ημερα.Τωρα οτι ξερεις ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..!Για δικαστηρια φυσικα και δεν το σκεφτομαι,δεν θελω να μπλεκω με τετοιες καταστασεις και να κοροιδευουν μετα ή να σε δειχνουν με το δαχτυλο..Ισως καποια στιγμη να μου τη δωσει και να παω εγκληματολογος (σαν το csi, οχι μονο θεωρια) κι αυτο οχι στην Ελλαδα γιατι εψαξα και δεν υπαρχει τετοιο πραγμα..Βασικα ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερει καποιος, οι εγκληματολογοι της αστυνομιας ειναι αστυνομικοι ηδη ή πχ. απο βιολογους,χημικους κτλ τους πηρε η αστυνομια;

Καλη αρχη σε ολους!! Panagos88 κι εγω απο Ξανθη ειμαι και ξερω αρκετα παιδια που εδωσαν δευτερη φορα και μπηκαν αστυνομια και ειναι πολυυυυ καλα παιδια αλλα δεν μπαινουν myphone δυστυχως :-(Η σχολη τουλαχιστον απο ο,τι ακουγεται ειναι χαλαρη αλλα προσεξε: εχω δει παρα πολλα παιδια που μπαινουν κανονικοι και βγαινουν διπλασιοι...Μου ειπαν οτι δεν εχουν τι να κανουν,παιρνουν πατατακια κτλ(κρυφα) και τρωνε συνεχεια!! :-)))

 

 

Κοπελιά σε καταλαβαίνω γιατί έχω γνωρίσει και άλλες κοπέλες με το ίδιο πρόβλημα.

 

Όσον αφορά για το csi τα εγκηματολογικά της Ελ. Ασ. είναι απο τα καλύτερα στον κόσμο λόγο Ολυμπιακών. Έχω δεί και ντοκιμαντέρ απο το Παπαχελά. Έχουν αρκετά καλά πράγματα.

 

Π.χ. ανάλυση dna, ηλεκτρονικά μικροσκόπια SEM. Επεξεργαστές φωνής, χημικά εργαστήρια, Βαλιστικές εξετάσει κτλπ.

 

Αν θες να πας εκεί θα πρέπει να βγάλεις το αντίστοιχο πτυχίο που ζητάνε κάθε χρονιά και να περάσεις απο συνέντευξη.

 

Παίρνουνε και πτυχιούχους αλλά κυριώς αστυνμικούς που έχουν βγάλει κάποιο ανάλογο πτυχίο.

 

Τώρα αν θες να πας Χημικός ή Φυσικός δεν νομίζω να υπάρχουν και πάρα πολλοί αστυνομικοί με ίδιο πτυχίο να σου φάνε τη θέση

 

Πρέπει να ξέρεις όμως ότι ζείς στην Ελλάδα οπότε και θα χρειαζτείς κανένα μπιτόνι λαδάκι απο το χωριό.

Link to comment
Share on other sites

Oχι πηρα σε ενα τηλεφωνο στην Αθηνα στο 210-6977689.Οποιος θελει να μαθει ας παρει εκει.

 

ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:up:

 

Πήρα και μου είπαν:

 

ΡΕΘΥΜΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotfl: :wink: :w00t::yahoo:

 

Ποιοί άλλοι πάνε εκεί να συναντηθούμε να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:up:

 

Πήρα και μου είπαν:

 

ΡΕΘΥΜΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotfl: :wink: :w00t::yahoo:

 

Ποιοί άλλοι πάνε εκεί να συναντηθούμε να ξέρουμε...

 

Και εγώ ΡΕΘΥΜΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Θα πάω από το Σάββατο και θα μείνω σε έναν φίλο μου φοιτητή....

See you there!!!

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Εγκληματολογια ΥΠΑΡΧΕΙ στην Ελλαδα απλα φιλη μου δεν εψαξες καλα.Επειδη και εγω θελω να μπω εγκληματολογια ωστε να εχω μια καλη εξελιξη ως Αξιωματικος Αστυνομιας θα σου πω που βρισκεται αυτο το περιεργο τμηματακι...Λοιπον , ειναι στο Παντειο πανεπιστημιο και υπαγεται στο τμημα Κοινωνιολογιας.Δηλαδη , εσυ για να πας εγκληματολογια , θα πας Κοινωνιολογια και απο εκει θα ακολουθησεις κατευθηνση εγκληματολογιας.:)
Link to comment
Share on other sites

4 κοιμουντε +1 δευτερο-ετης που προσεχει. :)

Ρωτα παραπανω πληροφοριες τον αδελφο σου μιας και ηταν εδω.Με αριστα το 10 ρωτα τον λιγο ποσο καλα περασε.Επισης , η σχολη μεσα πως ειναι κτλ.Θα το εκτιμουσα percis.

Link to comment
Share on other sites

percis ελπίζω να τα πούμε Ρέθυμνο...

Όταν μαζευτούμε στην σχολή όλοι μαζί φώναξε δυνατά "myphone" για να σε βρώ...:lol::p:lol::p

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...