Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H βαση της ΕΛ.ΑΣ θα πεσει εαν παρει τα ιδια η περισσοτερα ατομα.Εαν μειωσει την σειρα απο 1795 φετος σε καμια 1400 οπως προπερισυ η θα μεινει πανω απο 15 η θα ανεβει και λιγο ακομα.

 

boutos3 οκ και εγω χθες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γινεται να περασει καποιος στρατιωτικες σχολες απο την θεωρητικη κατευθυνση;

Από θεωρητική μπορείς να πας ΣΣΑΣ στρατολογικό ή ψυχολογικό που είναι στο πρώτο πεδίο και αν πάρεις ΑΟΘ μπορείς να πας για αστυνομία,ΣΜΥΝ,ΣΥΔ που είναι στο πέμπτο πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

Από θεωρητική μπορείς να πας ΣΣΑΣ στρατολογικό ή ψυχολογικό που είναι στο πρώτο πεδίο και αν πάρεις ΑΟΘ μπορείς να πας για αστυνομία,ΣΜΥΝ,ΣΥΔ.

 

Λοιπόν απο θεωρητική με οποιαδήποτε μαθήματα πας Στρατονομικό και ψυχολογικό ΣΣΑΣ

 

με μαθηματικά και ΑΟΘ μπορείς να πάς σε όλες τις υπόλοιπες πλην στρατιωτική ιατρική και ΣΑΝ

 

μόνο με μαθηματικά πας σε όλα εκτός από σμυ(οπλα) σμυν συδ και αστυνομια και οικονμικο ΣΣΑΣ

 

με βιολογια πας ΣΣΑΣ ιατρικα και τα παραιατρικα αλλά είναι ψιλοδύσκολ καθότι χάνεις μόρια

 

Πρίν λίγο πήγα επιτέλους στο Α.Τ. και δήλωσα πόλεις.

1. Ρέθυμνο (99)

2. Νάουσα (159)

3. Κομοτηνή (546)

4. Καρδίτσα (146)

5. Γρεβενά (105)

6. Διδυμότειχο (154)

7. Ξάνθη (215)

8. Σητεία (80)

 

Με 16942 μόρια και σειρά επιτυχίας 293 το κόβω για Νάουσα αλλιώς Κομοτηνή σίγουρα...

 

Μπα για ρέθυμνο σε βλέπω!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Μπα για ρέθυμνο σε βλέπω!

 

 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί......Παίρνει λίγα άτομα....Αλλά δεν ξέρω πόσοι θέλουν Ρέθυμνο...Άν θέλουν μόνο οι κρητικοί τότε μάλλον μπαίνω αλλά απ' ότι ακούω έχει ζήτηση....:confused:

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Ego pao aurio g.a.d.a. na diloso.

 

Επειδή θα πάω και εγώ εκεί την άλλη βδομάδα πές μου τη χρειάζεται...

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Προπερισυ ηταν 1900 ατομα σειρα φετος ειναι 1795.Δεν θα ειναι μονο 540 θα μπουνε γυρω στους 600 γιατι δεν υπολογιζεται ο αριθμος του 10% και των ελληνων εξωτερικου κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Moνο ταυτοτητα θελει.Εγω που πηγα χθες μονο ταυτοτητα ζητησανε και φυσικα συμπληρωσα την αιτηση και μετα πηγα στην γραματεια για το γνησιο της υπογραφης και βαλανε και ενα χαρτοσημο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που με 10% και 16526 μόρια έχω 44 σειρά εισαγωγής πως θα με συγκρίνουν με τους υπόλοιπους; Μόνο απο τα μόρια; Ή τελικά στις θέσεις ανταγωνίζομαι το 10% με τους άλλους του 10%;

 

Όσο για το Ρέθυμνο έχει πολύ ζήτηση και απο τι κατάλαβα οι πρώτοι που θα πάνε εκεί θα είναι τρίτεκνοι κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δες την γενική σειρα εισόδου οχι αυτην του 10% .Ο προηγούμενος ειπε 293 με 16942 αρα εσυ εισαι κατω απο 350 περιπου οι τρίτεκνοι κτλ μπαίνουν και αυτοί στη γενική σειρα και επειδή εχουν συνήθως μικρότερους βαθμούς μπαίνουν στο τελος και πανε όπου μείνουν θέσεις
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ amyntas ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΟΛΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 18000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 14300.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ Ο ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ amyntas ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΟΛΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 18000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 14300.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ Ο ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ.

Φίλε μου ΜΗΝ γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ!

Απαγορεύεται από τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης του myphone και είναι σαν να φωνάζεις:!:

Link to comment
Share on other sites

Δες την γενική σειρα εισόδου οχι αυτην του 10% .Ο προηγούμενος ειπε 293 με 16942 αρα εσυ εισαι κατω απο 350 περιπου οι τρίτεκνοι κτλ μπαίνουν και αυτοί στη γενική σειρα και επειδή εχουν συνήθως μικρότερους βαθμούς μπαίνουν στο τελος και πανε όπου μείνουν θέσεις

 

Φίλε επίτρεψέ μου να σου πώ οτι κάνεις μέγα λάθος.

Το χαρτί που μας δώσανε λέει ότι στους πολύτεκνους κτλπ. διατείθεται έως και το 80% των θέσεων για να πάνε εκεί που αυτοί θα δηλώσουν.

Με λίγα λόγια κύρια προτεραιότητα έχουν αυτοί. Γι'αυτό και όλοι σήμερα στο τμήμα κρατούσαν πιστοποιητικά οικογενειακής κατάταξης.

 

 

 

ΦΙΛΕ amyntas ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΟΛΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΟΛΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 18000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ 14300.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ Ο ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ.

 

Και όχι μόνο οι τρίτεκνοι αλλά συγγενής θυμάτων τρομοκρατίας και αστυνομικών εν ώρα υπηρεσίας αλλά και όσοι έχουν αδελφό δόκιμο αστυφύλακα (εγώ είμαι αυτός:D). Όλα αυτά με σειρά προτεραιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σου διαβασω την προκηρυξη του ακαδημαικου ετους 2007-2008.Κατ'εξαιρεση,και σε ποσοστο μεχρι 80% των θεσεων καθε τμηματος,κατανεμονται στο τμημα της προτιμησης τους οι δοκιμοι αστυφυλακες που κατα σειρα προτεραιοτητας ειναι τεκνα πολυμελων οικογενειων με τρια τουλαχιστον ζωντα τεκνα η τεκνα θυματων τρομοκρατιας της παρ.1 του αρθρου 1 του Ν.1897/1990 η τεκνα θυματων απο βιαιο συμβαν του αρθρου1 του Ν.1977/1991 η εχουν αδελφο δοκιμο αστυφυλακα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει φιλε ειναι γνωστο..Απο την στιγμη που και οι τριτεκνοι ανηκουνε στην ειδικη κατηγορια πως γινεται να υπερισχυει ο πολυτεκνος ?:)

 

Παιδια πως ειστε ψυχολογικα για την 7η Οκτωμβριου ?Εμενα μπορω να πω με αιφνιδιασε ο χρονος παρουσιας καθως περιμενα τουλαχιστον 20 Οκτωμβριου και ΜΕΤΑ.Αλλα ενταξει δεν πειραζει , τουλαχιστον θα τελειωσει η βασικη πριν μπει για τα ΚΑΛΑ ο χειμωνας.

Link to comment
Share on other sites

οι τριτεκνοι ανηκουνε στην ειδικη κατηγορια

Η κατηγορία αυτή αφορά μόνο τις αστυνομικές σχολές ή και τις στρατιωτικές?

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορώ να κάνω τίποτα και ούτως ή άλλος θα περνάγαμε κάποτε και απο αυτόν τον μπούσουλα λόγο και στρατού, είμαι μια χαρά χαλαρός.:cool:

 

Όπως λέει και η γνωστή παροιμία:

Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις... ΑΠΟΛΑΥΣΈΤΟ :lol:

 

Το μόνο που με πειράζει λίγο (ανεπαίσθητα) είναι ότι θα αφήσω πίσω μερικές δουλειές που θα πρέπει να τις τελειώσω μετά, και δεύτερον τώρα που έχει καλό καρό θα έχουν τρελές ορέξεις να μας τρέχουν έξω.

 

Κατά τα άλλα περιμένω να γνωρίσω καινούριους ανθρώπους και νέα πράγματα πολύ διαφορετικά από αυτά που έχω ζήσει μέχρι τώρα.

 

Παιδιά μια καινούργια ζωή ξεκινάει! Χαλαρώστε και απολαύστε το...

Link to comment
Share on other sites

Koιτα οντως η ζωη στην Αστυνομια ειδικα μιας και ειμαστε νεοι αλαζει ωραια ?Ομως λενε καθε αρχη και δυσκολη.Νομιζω η αρχη λοιπον θα ειναι δυσκολη.Μετα οπως λες ομως θα το απολαμβανουμε ειδικα το καλοκαιρι εαν παμε πρακτικη σε κανενα νησακι...Πιστευω θα περασουμε ολοι μας καλα μετα απο καποιους μηνες αφου τελειωσει και η βασικη.
Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι μας είναι να περάσουμε καλά και στη βασική...:)

Είναι μια εμπειρία που θα την κάνεις μια φορά στη ζωή σου.

Και τι φοβάσαι και αγχώνεσαι. Κάθε εμπόδιο για καλό.

 

Εγω στη ζωή μου όσες φορές νόμιζα ότι τώρα έρχονται τα δύσκολα, τελικά ήταν εύκολα. Σιγά το πράγμα τη βασική πας να κάνεις, δεν πας να κάνεις τον καταδρομέα.

 

Και πάρτο και αλλιώς. Οι άλλοι που τη βγάλανε ήταν καλύτεροι απο σένα;

 

Θα τη βγάλουμε και θα τη βγάλουμε και σωστά γιατί είμαστε μάγκες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...