Jump to content

Euro 2008 - Προκριματική Φάση


DENIOR
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?  

239 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?

    • Nαι
      139
    • Όχι
      90
    • ΔΞ/ΔΑ
      10


Recommended Posts

Αυτοί η εθνική είναι χορτασμένοι από δόξα και χρήμα για αυτό και δεν παίζουν μπάλα, (ίσως και να θέλουν αλλά δεν μπορούν) δεν έχουν κίνητρο! Έπρεπε εδώ και καιρό να έχουν έρθει καινούργιοι παίχτες στην εθνική από ομάδες όπως Ακράτητος, Ατρόμητος Αιγάλεω και όλες αυτές που τις θεωρούμε δευτεροτριτες ομάδες, οι οποίες έχουν παίχτες που δεν είναι κορεσμένοι από δόξα και χρήμα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηταν ντροπή το παιχνίδι εμένα μου φάνικε σαν φιλικό δεν είδα ούτε ένα φάουλ για να κόψουν την επίθεση στα σημεία που φάγαμε τα γκόλ επιπλέον εφταιγε και ο Οτο με τις επιλογές του. Τι αλλο να πώ κρίμα και πάλι κρίμα... Μου άρεσε ο κόσμος που στο τέλος χειροκρότησε τους Τουρκους αλλα πιστεύω πως μέρες που είναι δεν θα ΄πρεπε να γίνει ετσι...

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω αε όλα, εκτός από το ΥΓ2. Στην αρχή είναι όπως τα λες, δικαιότατα θα φάμε τιμωρία της έδρας μας, αλλά οι Έλληνες φίλαθλοι το έσωσαν στο τέλος με το χειροκρότημα τους απέναντι στους Τούρκους παίκτες. Να μην παρεξηγηθώ, είμαι κάτι παραπάνω από πατριώτης, αλλά πρώτον δεν ταυτίζεται η όποια νίκη ή ήττα με κάτι αντίστοιχο στον πολιτικό τομέα και δεύτερον η τουρκική ομάδα έπαιξε πολύ καλά και δικαιότατα κέρδισε.

 

 

Συμφωνώ φίλε. Αλλά κακά τα ψέματα κοιτάγαμε να ρίξουμε αντικείμενα τους Τούρκους και δεν κοιτούσαμε την δική μας σαπίλα.

Επιπλέον, η Τουρκία διαθέτει και προπονητή με α.....α και όχι σαν το δικό μας τον κολλημένο.

Εντάξει κατακτήσαμε το ευρωπαικό, οι παίκτες πήραν την αναγνώριση που τους αναλογούσε αλλά τώρα μας εκθέτουν οι επιλογές του Ρεχάγκελ.

 

Συμφωνώ για το χειροκρότημα αλλά να είσαι σίγουρο ότι δεν θα προβληθεί κάν στην Τουρκία...

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Παίξαμε και χάσαμε σε ένα παιχνίδι που ήταν άσσος και under,ΤΕΛΟΣ

Συγχαρητήρια στους Τούρκους.

 

Φωτιά στο σαββατόβραδο,μας έβαλαν κι αυτό

γιατί ο Αντώνης μας δεν κόβει το πιοτό

 

Μη μου πεις ότι ακούστηκε στο γήπεδο αυτό... :blink: Γιατί αν δεν ακούστηκε, κακώς δεν ακούστηκε.

 

Αυτοί η εθνική είναι χορτασμένοι από δόξα και χρήμα για αυτό και δεν παίζουν μπάλα, (ίσως και να θέλουν αλλά δεν μπορούν) δεν έχουν κίνητρο! Έπρεπε εδώ και καιρό να έχουν έρθει καινούργιοι παίχτες στην εθνική από ομάδες όπως Ακράτητος, Ατρόμητος Αιγάλεω και όλες αυτές που τις θεωρούμε δευτεροτριτες ομάδες, οι οποίες έχουν παίχτες που δεν είναι κορεσμένοι από δόξα και χρήμα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το ότι ο Ρεχάγκελ δεν έβαλε εξαρχής παίκτες που διαπρέπουν στα ελληνικά και ξένα γήπεδα (βλέπε τον σούπερ-γκολτζή της Bundesliga Φάνη Γκέκα) είναι τουλάχιστο περίεργο :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, η Τουρκία διαθέτει και προπονητή με α.....α και όχι σαν το δικό μας τον κολλημένο.

Εντάξει κατακτήσαμε το ευρωπαικό, οι παίκτες πήραν την αναγνώριση που τους αναλογούσε αλλά τώρα μας εκθέτουν οι επιλογές του Ρεχάγκελ.

 

Ο Ρεχάγκελ ήξερε τις δυνατότητες αυτής της ομάδας και μετά την κατάκτηση του Euro '04 έπρεπε να αποχωρήσει, όταν θα ήταν τροπαιούχος. Τώρα πολύ φοβάμαι ότι όταν θα αποχωρήσει θα μείνει κι ο ίδιος αλλά και όλοι μας με πικρή γεύση.

 

Πήρατε χαμπάρι τι έγινε με Γιούρκα???? :confused:

 

 

Edit:

Ουπς, sorry, τώρα το πήρα χαμπάρι: Δύο συνεχόμενα posts.

Αν δεν κάνει κόπο στον αγαπητό moderator, ας τα ενώσει :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο Ρεχάγκελ ήξερε τις δυνατότητες αυτής της ομάδας και μετά την κατάκτηση του Euro '04 έπρεπε να αποχωρήσει, όταν θα ήταν τροπαιούχος. Τώρα πολύ φοβάμαι ότι όταν θα αποχωρήσει θα μείνει κι ο ίδιος αλλά και όλοι μας με πικρή γεύση.

 

Πήρατε χαμπάρι τι έγινε με Γιούρκα???? :confused:

 

 

Edit:

Ουπς, sorry, τώρα το πήρα χαμπάρι: Δύο συνεχόμενα posts.

Αν δεν κάνει κόπο στον αγαπητό moderator, ας τα ενώσει :)

 

 

Όχι μόνο ο Ρεχάγκελ θα έπρεπε να αποχωρήσει....

Με τον Σειταρίδη (το σκουλαρίκι τον μάρανε) κάτι του είπανε και απάντησε...

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

αισχος....

αντωνακης,φυσσας,δελλας και η υπολοιπη γεροντοπαρεα καλο θα ειναι να παει σπιτι της σιγα σιγα.δε μπορουσα να βλεπω απο ενα σημειο και μετα τους τουρκους(χωρις νιχατ-μπαστουρκ-εμπρε-αλτινοπ)να κανουν προπονηση και εμεις να μη μπορουμε να παρουμε τα ποδια μας..ντροπιαστικη ηττα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικοπολίδης ήταν απαράδεκτος.Φέρει την πλήρη ευθύνη για το δεύτερο και το τρίτο γκολ,καθώς και μερική για το πρώτο τέρμα που δεκτήκαμε.

Μέχρι να αποχωρήσει από την Εθνική ομάδα δε θα σταματήσω να τον επικρίνω για τα ερασιτεχνικά λάθη που κάνει,ζημιώνοντας ανεπανόρθωτα την Ελλάδα,τον ευατό του και τον προπονητή του.

 

Ο Ρεχάγκελ προχώρησε σε τρεις σωστότατες αλλαγές,αλλά δυστυχώς τα λάθη που έκανε στη βασική ενδεκάδα ήταν αδύνατον να διορθωθούν.

 

Εύχομαι η ήττα αυτή να αποτελέσει το εφαλτήριο για τη ριζική ανανέωση που πρέπει να γίνει στην ομάδα,με την αποχώρηση τουλάχιστον έξι παικτών.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάτι κάποιος... το παρτάλι τον Χαριστέα , τι τον είχε μέχρι το 70 μέσα! Από το πρώτο 10λεπτο έδειξε ότι δεν μπορεί να παίξει...

Και μου είχε έξω Γκέκα και Σαλπιγγίδη - όσο για τον Νικοπολίδη , τι να πω ... ώρες ώρες νόμιζα ότι ήθελε να τα τρώει τα γκολ :confused: :mad:

Και ο Ρεχάγκελ , καθισμένος στον πάγκο , ούτε φώναξε , ούτε άλλαξε τακτικές , ούτε τίποτα... Καιρός να την κάνει μου φαίνεται , όπως και άλλοι (τουλάχιστον) 10 ποδοσφαιριστές που έχουμε!

Denior , τις αλλαγές τις έκανε , όταν ήταν πλέον , πολύ αργά!

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε με το χέρι στην καρδιά,τα΄χετε πάρει:

α)Γιατί χάσαμε στο karaiskakis

β)Γιατί φάγαμε 4 στο karaiskakis

γ)Γιατί φάγαμε 4 απ΄τους Τούρκους στο karaiskakis

 

Μιλλιέτ:Περαστικά γείτονα!(πάλι καλά...)

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Μαυρη επετειος η αυριανη! μα 1-4 ρε γαμωτο!! χασε 1-2 να πω..αλλα οχι ετσι....με τον Νικοπολιδη πρωτο σχεδον ολοι μας βυθιστηκαμε στην αφανεια.

 

Υ.Γ.προσκυνησαμε σαν Ραγιαδες του τουρκο..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάτι κάποιος... το παρτάλι τον Χαριστέα , τι τον είχε μέχρι το 70 μέσα! Από το πρώτο 10λεπτο έδειξε ότι δεν μπορεί να παίξει...

Και μου είχε έξω Γκέκα και Σαλπιγγίδη - όσο για τον Νικοπολίδη , τι να πω ... ώρες ώρες νόμιζα ότι ήθελε να τα τρώει τα γκολ :confused: :mad:

Και ο Ρεχάγκελ , καθισμένος στον πάγκο , ούτε φώναξε , ούτε άλλαξε τακτικές , ούτε τίποτα... Καιρός να την κάνει μου φαίνεται , όπως και άλλοι (τουλάχιστον) 10 ποδοσφαιριστές που έχουμε!

Denior , τις αλλαγές τις έκανε , όταν ήταν πλέον , πολύ αργά!

Μα κατεβασε μη φορμαρισμενους παιχτες,ο Γιακουματος βγηκε και ειπε οτι πληρωνουμε εναν Γερμανο..και μας εχει μεσα ολο το ΚΑΠΗ.αυτο τα λεει ολΑ!!!! :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ξεφτιλα φαγαμε,ελεος με τον νικοπολιδη,κανεις δε σταθηκε στο υψος των περιστασεων

 

Επισης ειναι πολυ ηλιθιοι αυτοι που πετουσανε αντικειμενα,τι καταφεραν? τιμωρια εδρας και τον εκνευρισμο των παιχτων

 

Δειξαμε τον πολιτισμο μας για αλλη μια φορα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε με το χέρι στην καρδιά,τα΄χετε πάρει:

α)Γιατί χάσαμε στο karaiskakis

β)Γιατί φάγαμε 4 στο karaiskakis

γ)Γιατί φάγαμε 4 απ΄τους Τούρκους στο karaiskakis

 

Μιλλιέτ:Περαστικά γείτονα!(πάλι καλά...)

 

Esu diladi niwtheis perifanos???

Kai sto finale nai me peirazei polu. As xanw apo to Uzbekistan, apo tous Mao Mao alla thelw ton Tourko na ton kanw na proskuna. Opws kai autoi san megaluteri idoni exoun na mas geloiopoioun. Teleia kai paula

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε με το χέρι στην καρδιά,τα΄χετε πάρει:

 

α)Γιατί χάσαμε στο karaiskakis

 

β)Γιατί φάγαμε 4 στο karaiskakis

 

γ)Γιατί φάγαμε 4 απ΄τους Τούρκους στο karaiskakis

 

 

 

Μιλλιέτ:Περαστικά γείτονα!(πάλι καλά...)

 

 

Ε καλά τώρα. Όσο κατάπτυστα είναι τα εθνικιστικά παραληρήματα, άλλο τόσο κατάπτυστη είναι και η χαιρεκακία σου... :X

 

 

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάτι κάποιος... το παρτάλι τον Χαριστέα , τι τον είχε μέχρι το 70 μέσα! Από το πρώτο 10λεπτο έδειξε ότι δεν μπορεί να παίξει...

Και μου είχε έξω Γκέκα και Σαλπιγγίδη - όσο για τον Νικοπολίδη , τι να πω ... ώρες ώρες νόμιζα ότι ήθελε να τα τρώει τα γκολ :confused: :mad:

Και ο Ρεχάγκελ , καθισμένος στον πάγκο , ούτε φώναξε , ούτε άλλαξε τακτικές , ούτε τίποτα... Καιρός να την κάνει μου φαίνεται , όπως και άλλοι (τουλάχιστον) 10 ποδοσφαιριστές που έχουμε!

Denior , τις αλλαγές τις έκανε , όταν ήταν πλέον , πολύ αργά!

 

Ρε συ hasiotis_john τι να πω δεν ξέρω τι γίνεται πια με αυτή την αρχική ενδεκάδα. Ώρες-ώρες μου θυμίζει τα όσα τραγελαφικά γίνονται με τη Barca*. Μήπως τελικά δέχεται χαρτάκι με την ενδεκάδα πριν τον αγώνα ο Γερμανός στο οποίο χαρτάκι πάντα είναι οι Νικοπολίδης, Δέλλας, Χαριστέας, Μπασινάς, Γιαννακόπουλος κλπ???

Μήπως υπάρχει καμιά ρήτρα από Ομοσπονδία ή/και χορηγό??? :mad:

Υ.Γ. Καλά τι είπε ο Γιαννακόπουλος, για άντερα, κότσια κλπ???...

Έχουν το θράσσος να μιλάνε κι όλας???.... :X

 

*Εντάξει είναι ιεροσυλία η σύγκριση αλλά έχω λόγο που το λέω. Ξέρουν όλοι οι οπαδοί των blaugrana τι παίζει με τους άμπαλους που δε βγαίνουν ποτέ από την αρχική ενδεκάδα μόνο και μόνο επειδή είναι καταλανοί - βλέπε Ολεγκέρ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο ο Ρεχάγκελ θα έπρεπε να αποχωρήσει....

Με τον Σειταρίδη (το σκουλαρίκι τον μάρανε) κάτι του είπανε και απάντησε...

 

Τους εβρησε κανονικα και αυτος πολυ ψωνισμενος μετα το euro,τι χαλαρα που επαιζε λες και ειχαμε το παιχνιδι στο τσεπακι μας,ειδικα μετα το 1-4...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια καταλαβατε τι εγινε εκει γυρω στο 55 στο πεταλλο που αλληλοπλακωνομασταν! Φρικαρα !!! Αυτο ηταν το σημειο που αρχισε να καταρρεει εντελως και η ομαδα μας....μια παγωμαρα και ενας ηλεκτρισμος ανεξηγητος !

Τι ανωτεροι και μ@λ^κιες οι τουρκοι,συγνωμη τωρα , εδω δε μπορουσαν να κανουν ενα απλο συνδυασμο οι δικοι μας,τι φταιει,δε μπορω να καταλαβω!

 

Εντωμεταξει παρατηρησα οτι οταν εμπαιναν για το β ημιχρονο οι δικοι μας ,η καμερα τους εκανε κοντινα ,και σε καθε πηγαδακι που σχηματιζανε,ο ένας την έλεγε στον άλλο.....λες και δεν υπηρχε καμια αυτοκυριαρχια και ομονοια....

σκατοεγωιστες και ξεροκεφαλοι ειμαστε,κλασσικοι Ελληνες,ακομα και μπροστα στο πιο ανυποφορο εχθρο !

Αγκαλια με το κρασι τη μπουκαλα ειμαι,αρρωστησα με τους μ#λ^κες αποψε:mad:

Link to comment
Share on other sites

Esu diladi niwtheis perifanos???

Kai sto finale nai me peirazei polu. As xanw apo to Uzbekistan, apo tous Mao Mao alla thelw ton Tourko na ton kanw na proskuna. Opws kai autoi san megaluteri idoni exoun na mas geloiopoioun. Teleia kai paula

 

Κοίτα Άδωνι εγώ δεν το πείρα τόσο σοβαρά κι ούτε πρόκειται να σταματήσω να υποστηρίζω την ΟΜΑΔΑΡΑ (Πρωταθλήτρια Ευρώπης είναι).

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω ρε συ Άδωνι είσαι πολύ υπερβολικός πάντως...

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Άδωνι εγώ δεν το πείρα τόσο σοβαρά κι ούτε πρόκειται να σταματήσω να υποστηρίζω την ΟΜΑΔΑΡΑ (Πρωταθλήτρια Ευρώπης είναι).

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω ρε συ Άδωνι είσαι πολύ υπερβολικός πάντως...

 

 

 

Kala re megalopsuxe...Kanenas den eipe oti tha stamatisei na upostirizei tin ethniki...Ta sumperasmata sou einai teleiws authormita...

Bebaiws prwtathlitria Eurwpis einai alla me tetoies emfaniseis to apodeiknuei?

Afou eimai uperbolikos kurie Parembasi, PES ENA EUXARISTW STOUS TOURKOUS GIA TO THEAMA POU SOU PROSEFERAN

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Kala re megalopsuxe...Kanenas den eipe oti tha stamatisei na upostirizei tin ethniki...Ta sumperasmata sou einai teleiws authormita...

Bebaiws prwtathlitria Eurwpis einai alla me tetoies emfaniseis to apodeiknuei?

Afou eimai uperbolikos kurie Parembasi, PES ENA EUXARISTW STOUS TOURKOUS GIA TO THEAMA POU SOU PROSEFERAN

 

Ας σταματήσει εδώ το θέμα,θα περάσω από το βιβλιοπωλείο την Δευτέρα...

Btw ευχαριστώ όχι,συγχαρητήρια ναι

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Ας σταματήσει εδώ το θέμα,θα περάσω από το βιβλιοπωλείο την Δευτέρα...

 

Perna opote thes.. Kernaw tourkiko kafe....

Fusika kai sugxaritiria tous aksizoun...Den tithetai thema (xwris kamia dosi eirwneias)

 

YG:Esu to ksekinises

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Nymphetamine & Paremvasi, είστε offtopic, δε χρειαζόμαστε νέο εμφύλιο.

Το θέμα μας είναι άλλο και όχι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. :!:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ελα συνεχιστε ,να πλακωνομαστε μεταξυ μας, εεεετσι

 

παιδια καταλαβατε τι ηταν αυτο αποψε παραμονη εθνεγερσιας εναντια σε ποιον? σε αυτον που κυριολεκτικα μας βιαζε για 90 λεπτα!

καλα δεν ειναι και πολεμος,αλλα σα συμβολισμος ειναι μεγαλη ηττα,στη ψυχολογια μας...και το ξαναλεω αυτοι παιξανε σκ@τα μπαλα ,απλα εμεις ΔΕΝ παιξαμε

και τωρα βλεπω νετ και τραγουδανε κατι στα τουρκικα,θα πηδηξω απο το μπαλκονι

Link to comment
Share on other sites

Nymphetamine & Paremvasi, είστε offtopic, δε χρειαζόμαστε νέο εμφύλιο.

Το θέμα μας είναι άλλο και όχι οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. :!:

 

 

Opws diabases egw apla apantisa

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

ελα συνεχιστε ,να πλακωνομαστε μεταξυ μας, εεεετσι

 

παιδια καταλαβατε τι ηταν αυτο αποψε παραμονη εθνεγερσιας εναντια σε ποιον? σε αυτον που κυριολεκτικα μας βιαζε για 90 λεπτα!

καλα δεν ειναι και πολεμος,αλλα σα συμβολισμος ειναι μεγαλη ηττα,στη ψυχολογια μας...και το ξαναλεω αυτοι παιξανε σκ@τα μπαλα ,απλα εμεις ΔΕΝ παιξαμε

και τωρα βλεπω νετ και τραγουδανε κατι στα τουρκικα,θα πηδηξω απο το μπαλκονι

 

Σιγά ρε παιδιά μην πηδήξω απ΄το μπαλκόνι επειδή χάσαμε σ΄ένα παιχνίδι.

ΜΑΣ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα Άδωνι) έτσουζε που ήταν η Τουρκία,το καταλαβαίνω αλλά ας μην φτάνουμε σε ακραίες εθνικιστικές απόψεις,δεν έχει νόημα.

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...