Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση.:)

 

κατεβασα τα παρακάτω...

fm_radio.rar

g500_dialer_skin.cab

και τη ρομ

G500_wwe_096.exe

 

χρειάζομαι κια κάτι άλλο???

 

Α!!!! Τι τα κάνω τα παραπάνω αρχεία????

Σας πρήζω λίγο... αλλά είναι η αρχή.... :O

 

Υπάρχει ένα πολύ επεξηγηματικό pdf αρχείο εκεί με οδηγίες.

Εν ολίγης πάντως το g500_dialer_skin.cab έιναι κάποιο skin για το τηλέφωνο, το περνάς στο τηλέφωνο και το τρέχεις από εκεί αν θέλεις.

Tο G500_wwe_096.exe το τρέχεις από το pc έχοντας διαβάζει την διαδικασία από τις οδηγίες που σου είπα και το fm_radio.rar το αποσυμπιέζεις σε έναν φάκελο και το περνάς όπως είναι στo program files του ppc. Το τρέχεις από εκεί και έχεις ραδιόφωνο. Σε νεότερη έκδοση πάντως θα το ενσωματώσουν με την rom.

Υπάρχει όμως και άλλο ένα σημαντικό αρχείο που δεν το αναφέρεις και είναι το G500_AudioPatch.exe.

Αυτό είναι το patch για το echo που ακούγεται όταν μιλάς. Αφού περάσεις την rom το κάνεις copy στο ppc σου και το εκτελείς από εκεί. Και αυτό αναμένεται να ενσωματωθεί στην επόμενη rom.

 

Πάντως όπως σου είπα και πριν κατέβασε και διάβασε και τις οδηγίες. Είναι μαζί με τα αρχεία στο download area στον φάκελο του G500.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω ότι έχω βάλει λίγο το χεράκι μου Demon για να έχεις τώρα στα χέρια σου το g500...

 

Και το ρωτάς; ;)

Πάντως βοήθησαν πολύ και τα προβλήματα που διάβαζα συνεχώς από τους χρήστες του Mio.

 

Πάντως ακόμα δεν έχω παρατηρήσει το βουητό που λες όταν μιλάς με τα handsfree. Μια χαρά είναι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!!! Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος!!!!

 

έκανα την εγκατάσταση της rom.

Τρέχω το g500 audiopatch........ και το μόνο που βγάζει είναι ένα κουμπί που λέει "PATCH" . Το πατάω και λέει.... "Patch ok! Please turn off and on GSM to make the setting work" Πως το κάνω αυτό????

 

Περισσότερεςς εντυπώσεις αυριο!

 

Αρνητικό ότι μέσα στο κουτί δεν είχε μπρίζα για τις ελληνικές μπρίζες (ευτυχώς έτυχε και ταξίδεψα στην Αγγλία προ 10 ημερών και κράτησα ένα adptor kit)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!!! Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος!!!!

 

έκανα την εγκατάσταση της rom.

Τρέχω το g500 audiopatch........ και το μόνο που βγάζει είναι ένα κουμπί που λέει "PATCH" . Το πατάω και λέει.... "Patch ok! Please turn off and on GSM to make the setting work" Πως το κάνω αυτό????

 

Περισσότερεςς εντυπώσεις αυριο!

 

Αρνητικό ότι μέσα στο κουτί δεν είχε μπρίζα για τις ελληνικές μπρίζες (ευτυχώς έτυχε και ταξίδεψα στην Αγγλία προ 10 ημερών και κράτησα ένα adptor kit)

 

Κάνε ένα click στο εικονίδιο με την κεραία που σου δείχνει το σήμα και πάτα "Turn on flight mode". Περίμενε 3-4 δευτερόλεπτα και μετά πάτα "Turn off flight mode" και είσαι έτοιμος.

 

Μπορείς επίσης να πατήσεις παρατεταμένα το κόκκινο ακουστικό για να κλείσει το radio και πάλι το ίδιο για να ανοίξει και πάλι. Είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

Υπάρχει τρόπος να γράψουμε ελληνικά στις επαφες ή στα μηνύματα???

υπάρχει τρόπος να έχουμε ελληνικό πληκτρολογιο?

 

Κατέβασε το Resco Keyboard και εγκατέστησέ το.

Μετά διάβασε εδώ.

Μόλις το βάλεις, στείλε pm για κλειδάκι.

 

Με αυτόν τον τρόπο θα λύσεις και τα δύο προβλήματα ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη καλή αλλά όχι ιδιαίτερη πρακτική.

 

Δεν κατάφερα να το συγχρονίσω με ένα μπλε δόντι parrot ck300 car kit , που χρησιμοποιούσα μεχρι τώρα με το nokia....

 

Το μόνο που με σταναχωρεί είναι μία λειτουργεία που είχα συνηθίσει στο qtek 8010 . Όταν σχηματιζα τον αριθμό που θα πάρω τηλ, μου έβγαζε από κάτω όλα τα τηλ που ξεκινούσαν με αυτόν τον συνδιασμό αριθμών, ακόμα και από τις πρόσφατες εισερχόμενες, εξερχόμενες, και αναπάντητες. Εννοώ γραφοντας "2" βγάζει απο κάτω μία λίστα όλων των τηλεφώνων που ξεκινούν από "2" . Στη συνέχεια "21" και συνεχίζουμε..."210..."

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο? Νόμιζα ότι ήταν λειτουργία των windows... αλλά ντεν...:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε ο τηλεφωνικός κατάλογος.

δεν είναι πρακτικός.

εννοώ ότι δεν μπορείς με το ένα χέρι, να κάνεις χρήση των contacts...

μπορείς να πάρεις τηλ με ένα χέρι ... αλλά μέχρι εκεί. (Το προβλημα εντοπίζεται κατά την οδήγηση όπου ως κινητό γίνεται δύσχρηστο)

Επίσης πατώντας το πράσινο πλήκτρο κλήσης, βγάζει μόνο την τελευταία κλήση που κάναμε και καμία άλλη.

 

όπως και το ότι μου έχει μπλέξει στις ανπαντητες, εισερχόμενες, κ εξερχόμενες κλήσεις, τις χθεσινές με τις σημερινές.... αφού έβαλε ημερομηνία 24/5 και για τις 2 ημέρες με αποτέλεσμα οι χθεσινοαπογευματινές κλήσεις , να φαίνονται πρώτες!!!!

Κανένας άλλος dialer (που να αξιοποιείει και τα contacts) ? Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί του qtek 8010? πως?

 

Σας πρήζω μεν , αλλά το πήρα σαν εργαλείο για τη δουλειά μου, και λίγο παιδεύομαι. Μιας και περνάω την περισσότερη μέρα μου μέσα σε αυτοκίνητο , προς στιγμήν με απογοητευει λίγο η ευχρηστία του με το ένα χέρι.

(Μπορώ να μεγαλώσω τουλάχιστο τα εικονίδια των κλήσεων να τα πατάω με το χέρι???:) )

 

ΥΓ. : Να ευχαρηστησω τον Demon για τις πολύτιμες πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε ο τηλεφωνικός κατάλογος.

δεν είναι πρακτικός.

εννοώ ότι δεν μπορείς με το ένα χέρι, να κάνεις χρήση των contacts...

μπορείς να πάρεις τηλ με ένα χέρι ... αλλά μέχρι εκεί. (Το προβλημα εντοπίζεται κατά την οδήγηση όπου ως κινητό γίνεται δύσχρηστο)

Επίσης πατώντας το πράσινο πλήκτρο κλήσης, βγάζει μόνο την τελευταία κλήση που κάναμε και καμία άλλη.

 

όπως και το ότι μου έχει μπλέξει στις ανπαντητες, εισερχόμενες, κ εξερχόμενες κλήσεις, τις χθεσινές με τις σημερινές.... αφού έβαλε ημερομηνία 24/5 και για τις 2 ημέρες με αποτέλεσμα οι χθεσινοαπογευματινές κλήσεις , να φαίνονται πρώτες!!!!

Κανένας άλλος dialer (που να αξιοποιείει και τα contacts) ? Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί του qtek 8010? πως?

 

Σας πρήζω μεν , αλλά το πήρα σαν εργαλείο για τη δουλειά μου, και λίγο παιδεύομαι. Μιας και περνάω την περισσότερη μέρα μου μέσα σε αυτοκίνητο , προς στιγμήν με απογοητευει λίγο η ευχρηστία του με το ένα χέρι.

(Μπορώ να μεγαλώσω τουλάχιστο τα εικονίδια των κλήσεων να τα πατάω με το χέρι???:) )

 

ΥΓ. : Να ευχαρηστησω τον Demon για τις πολύτιμες πληροφορίες!

 

Βάλε το Phone plus III και θα σου λύσει τα χέρια...Δες παρακάτω και θα καταλάβεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52244

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα ,αν και είμαι μέλος αρκετό καιρό στο forum αυτό είναι το πρώτο μου ποστ , και ποσταρω 1) για να ευχαριστήσω τα μέλη για την βοήθεια στην επιλογή του G500 2)για να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου από το ETEN.

Είναι το πρώτο pocket που έπεσε στα χέρια μου μετά από από αρκετά smart phones και στενοχωρήθηκα γιατί έχανα τον καιρό μου με τα αλλά κινητά.

Λοιπόν μετά από 4 ημέρες συνεχής λειτουργίας με πέρασμα όλων των αναβαθμίσεων αρκετών προγραμμάτων μεταξύ αυτών και το destinator pn ,το pocket δεν κόλλησε ούτε μια φορα

Και συνεχίζει να λειτουργεί με την ίδια ταχύτητα όπως την πρώτη φορά που το άνοιξα.

Εάν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι είμαι στην διάθεση σας .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τη μέρα που το πήρα για δεύτερη φορά στα χέρια μου όταν δηλαδή με την αναβάθμιση διορθώθηκαν τα περισσότερα για να μην πω όλα τα bugs λέω οτι πρόκειται ίσως για την κορυφαία επιλογή αυτή τη στιγμή...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με αγαπητε οτι για μενα παιζει μεγαλο ρολο μια εταιρεια να βλεπει τα λαθη της και να τα διορθωνει.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα ,αν και είμαι μέλος αρκετό καιρό στο forum αυτό είναι το πρώτο μου ποστ , και ποσταρω 1) για να ευχαριστήσω τα μέλη για την βοήθεια στην επιλογή του G500 2)για να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου από το ETEN.

Είναι το πρώτο pocket που έπεσε στα χέρια μου μετά από από αρκετά smart phones και στενοχωρήθηκα γιατί έχανα τον καιρό μου με τα αλλά κινητά.

Λοιπόν μετά από 4 ημέρες συνεχής λειτουργίας με πέρασμα όλων των αναβαθμίσεων αρκετών προγραμμάτων μεταξύ αυτών και το destinator pn ,το pocket δεν κόλλησε ούτε μια φορα

Και συνεχίζει να λειτουργεί με την ίδια ταχύτητα όπως την πρώτη φορά που το άνοιξα.

Εάν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι είμαι στην διάθεση σας .

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις το αυθεντικό destinator καταρχήν.

 

Επειδή είμαι UK και χρησιμοποιώ το tomtom θα ήθελα να συγκρίνω το frame rate. Στο tomtom όλα λειτουργούν ρολόι. Την κίνηση επάνω στον χάρτη αλλά και το zoom τα βλέπεις τόσο ομαλά που νομίζεις ότι παρακολουθείς video. Πραγματικά δεν παίζεται...

 

Το destinator πως αποδίσει σε αυτόν τον τομέα; Κινείται συνεχώς το στίγμα σου ή χάνει καθόλου frames;

 

Με την ακρίβεια του στίγματος είσαι ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το αυθεντικο αγορασμενο απο vnp ,και μαλιστα το πηρα σε καλη τιμη το ειχε σε προσφορα, τωρα οσο αναφορα το προγραμμα δεν εχω παρατηρησει καποια αποκλιση στον χαρτη και η κινηση ειναι ομαλοτατη ,αλλα να εχεις υποψιν οτι το εχω 5 μερες και δεν το εχω δοκιμασει σε ταξιδι , δεν μενω σε πυκνοκατοικημενη περιοχη , μεσα στο σπιτι πιανει 8-9 δορυφορους
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις το αυθεντικό destinator καταρχήν.

 

Επειδή είμαι UK και χρησιμοποιώ το tomtom θα ήθελα να συγκρίνω το frame rate. Στο tomtom όλα λειτουργούν ρολόι. Την κίνηση επάνω στον χάρτη αλλά και το zoom τα βλέπεις τόσο ομαλά που νομίζεις ότι παρακολουθείς video. Πραγματικά δεν παίζεται...

 

Το destinator πως αποδίσει σε αυτόν τον τομέα; Κινείται συνεχώς το στίγμα σου ή χάνει καθόλου frames;

 

Με την ακρίβεια του στίγματος είσαι ευχαριστημένος;

 

Μια χαρά δουλεύει το destinator (πάντα για την original version μιλάμε)...Δεν έχει ούτε κολλήματα ούτε πρόβλημα με το στίγμα...

 

Έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή στη μνήμη του τηλεφώνου και τους χάρτες στη MiniSD

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει κανενα screen protector γιατι αυτο που ειχε μεσα μαλλον δεν το εβαλα καλα,αμαθης γαρ,και εχει αφησει καποιες

φουσκαλες

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα χρήσιμο τελικά το phone plus...

αλλά μήπως υπάρχει τρόπος πατώντας το πράσινο κουμπί του τηλεφώνου να τρέχει απευθειας αυτό και όχι ο dialer του κινητού???

 

Από ότι είδα για να βάλουμε κάποιο αρχείο μουσικής σαν ήχο κλήσης , πρέπει να είναι mid (σωστα????) και για ξυπνητηρι πχ να είναι (wav)...

απλά λοιπόν μετατρέπουμε ένα mp3 και το πετάμε μέσα στο φακελό??? (Επειδή ένα wav που μετέτρψα από mp3 δεν έπεξε... ήταν βέβαια μεγάλο... αλλά...)

 

επίσης για να εγκαταστήσουμε το destinator pn , χρειάζεται minisd κάρτα (το mio 168 είχε μία κάρτα μνήμης...) ? Καμία πρόταση για το ποια να προτιμήσω???

 

ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα χρήσιμο τελικά το phone plus...

 

Υπάρχει ρύθμιση μέσα στα option του phone plus. Την ενεργοποιείς, κάνεις reset και είσαι έτοιμος.

Αν και στην αρχή το έβαλα κι εγώ, μετά το αφαίρεσα διότι δεν θέλω να χάσω την εμφάνιση της φωτογραφίας του contact που μας καλεί ή καλούμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση μέσα στα option του phone plus. Την ενεργοποιείς, κάνεις reset και είσαι έτοιμος.

Αν και στην αρχή το έβαλα κι εγώ, μετά το αφαίρεσα διότι δεν θέλω να χάσω την εμφάνιση της φωτογραφίας του contact που μας καλεί ή καλούμε.

 

Μην το κάνεις αυτό που σου προτείνει ο φίλος Demon για το λόγο ότι το πρόγραμμα δυστυχώς έχει ένα bug...

 

Όταν πατάς κλείδωμα των πλήκτρων και έχεις ενεργοποιήσει να δουλεύει το phone plus με το πράσινο πλήκτρο τότε το κλείδωμα ουσιαστικά παρακάμπτεται...

 

Αυτό που έχω κάνει εγώ είναι να το βάλω στο πλήκτρο πάνω από το πράσινο πλήκτρο που εξορισμού στα wm5 του ΕΤΕΝ είναι το speeddial που είναι άχρηστο...

 

Εγώ πείραξα το registry και εκεί αντί να γράφει speeddial γράφει phone plus και όταν το πατάς ενεργοποιείται το πρόγραμμα και δουλεύει και το κλείδωμα των πλήκτρων...Είναι βολική θέση γιατί έτσι και το phone plus έχω με ένα πάτημα και το default πρόγραμμα dialer όποτε το θέλω...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη σκεφτομαι να το παρω, ξερετε αν υπαρχει καποιο μαγαζι στη Ελλαδα που να πουλαει ευρωπαικο adaptor για τον φορτιστη του, γιατι νομιζω οτι δεν περιλαμβανεται στη συσκευασια!

Αυτο ειναι το μονο μου κολληματ προς την αγορα του.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κόλλησες τώρα στη λεπτομέρεια...

Αντάπτορας υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά με ηλεκτρικά / ηλεκτρονικά και η αξία του δεν ξεπερνάει τα 5 ευρώ...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Απο διαστασεις, επειδη δεν το εχω δει καθολου απο κοντα, ειναι τουβλο ή τρωγεται? (sorry για την εκφραση).

Ειναι πιο βαρυ απο το MIO?

Απο ταχυτητες επεξεργαστη και σταθεροτητα λειτουργικου πως παει?

Με bluetooth ακουστικο, εχει τα γνωστα προβληματα του MIO?

Link to comment
Share on other sites

Απο διαστασεις, επειδη δεν το εχω δει καθολου απο κοντα, ειναι τουβλο ή τρωγεται? (sorry για την εκφραση).

Ειναι πιο βαρυ απο το MIO?

Απο ταχυτητες επεξεργαστη και σταθεροτητα λειτουργικου πως παει?

Με bluetooth ακουστικο, εχει τα γνωστα προβληματα του MIO?

 

Αν διάβαζες λιγάκι πιο προσεκτικά λίγες σελίδες πιο πίσω υπάρχουν απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα σου...Περιληπτικά θα σου πω τα εξής:

 

 

-Είναι πιο βαρύ και πιο παχύ από το ΜΙΟ αλλά έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και ανώτερη σε όλα τα επίπεδα από αυτή του ΜΙΟ

-Ο επεξεργαστής είναι ότι γρηγορότερο έχω δουλέψει σε ppc...Ανοίγει τις εφαρμογές στο μισό χρόνο από αυτό που χρειάζονται τα διασημότερα ppc αυτή τη στιγμή...Βλέπε ΜΙΟ , QTEK , ipaq κτλ...Στο destinator που είναι μια εφαρμογή που υποτίθεται κάνει ώρα για να ανοίξει προσπάθησε να βάλεις δίπλα του το ΜΙΟ και να το ανοίξεις συγχρόνως...Θα γελάσεις...

-Το λειτουργικό είναι πάρα πολύ σταθερό

-Το bluetooth δουλεύει τέλεια εκτός του ότι η ένταση του ήχου είναι σχετικά χαμηλή...Όμως η ΕΤΕΝ έχει αποδείξει ότι λύνει όλα τα προβλήματα...

 

Είναι μια άψογη συσκευή με λίγα προβλήματα...

 

Φυσικά πρέπει να ξέρουν οι χρήστες που πρόκειται να το αγοράσουν ότι αν θέλουν σωστή πλοήγηση πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη και να αγοράσουν το Destinator PN original...Σε αντίθετη περίπτωση το στίγμα στο G500 δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες λιγα προβληματα τι εννοεις?

Εχει και αλλα εκτος της εντασης του ήχου?

 

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το G500.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...